dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
''Czerwony Kamień' - Góra Siewierska - Psary - Będzin
Strona 3 z 7
  1. anecik FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    anecik Zarejestrowany: 11.02.2010 Posty: 100
    Cześć.

    Ja - sierota - dopiero teraz załapałam o jakiej drodze Ty wcześniej pisałeś.
    "Co do drogi to słyszałem kiedyś o planach zrobienia drogi do Czerwonego Kamienia od Leśnej - po to żeby ciężki sprzęt na budowy na Kamieniu nie zniszczył Kościuszki (a dla tej ma być w pierwszym półroczu robiony plan przebudowy i remontu - wiec szkoda żeby po remoncie była rozjechana), z tym, że to bardziej miało być chyba utwardzenie drogi polnej, żeby cięzarówki dojechały niż regularna droga (koszty)."
    Coś mi właśnie nie pasowało. Ja pisałam o Kościuszki.
    Nie słyszałam nic żeby tam na tej polnej drodze mieli coś robić. Chociaż? Po tej stronie gdzie stoi ten jedyny dom to działki do końca są chyba budowlane. Po przeciwnej (tam gdzie zbiornik i anteny ) są na pewno rolne.

    Kamień ważna rzecz, trzeba go odnaleźć. Tak jak zawór
  2. Lidia Bia WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Lidia Bia Zarejestrowany: 03.12.2009 Posty: 7
    Cytat Napisał Faino
    Nie mam działki na osiedlu ale mieszkam niedaleko. Mam pytanie czy wiecie Państwo, że w pobliżu Waszych działek znajduje się ferma kur. Nie wiem czy Państwo zauważyliście jak czasami intensywnie" pachnie" a jest dużo bliżej Waszych działek a odpady tj. gnojowica wylewane są na polach obok działek. Taraz jak wynika z obieszczenia UG w Psarach obok Waszego osiedla ma powstać druga jeszcze więkasza ferma kur i szamba (obieszczenie w BIP UG Psar ) a do 22. 07. 2010 roku przyjmowane są UWAGI I WNIOSKI. Proponuję podjąc jakieś działania w tym kierunku bo będziecie Państwo mieszkać w maskach przeciw gazowych - wy na codzień a ja w zależności od kierunku wiatru.
    Jestem mieszkanką Góry Siewierskiej i mam informacje dotyczące budowy kolejnego kurnika. Znam sytuację, ja powinny być utylizowane odpady a jak są.
    Nie dawno bo 5 lipca było zebranie na ten temat, z którego niewiele wynikło, bo mimo protestów zebranych prawdopodobnie kurnik i tak zostanie wybudowany na bagatelę 40 tys kur
    Prowadzę stronę internetową Góry Siewierskiej www.gorasiewierska.pl na forum wspomniałam o tym zebraniu i zapraszam do dyskusji, http://gorasiewierska.pl/index.php?o...=32&Itemid=169
  3. Lidia Bia WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Lidia Bia Zarejestrowany: 03.12.2009 Posty: 7
    Cytat Napisał yarpenowski
    Witam,

    wiem, widziałem, czasami wchodzę.
    strona ma nową domenę tj www.gorasiewierska.pl
  4. Lidia Bia WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Lidia Bia Zarejestrowany: 03.12.2009 Posty: 7
    Cytat Napisał mcpi
    witam
    czy ktoś wie co dalej z planowaną inwstycją fermy?
    prawdopodobnie zostanie wybudowana , decyzję budowy ostatecznie podejmie wójt z końcem lipca br
    odwołanie
    www.gorasiewierska.pl
  5. anecik FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    anecik Zarejestrowany: 11.02.2010 Posty: 100
    No wielka szkoda, że wśród budujących na "Czerwonym Kamieniu" chyba prawie nikt nie czyta FM bo parę domów stoi i cisza. A miło byłoby sobie popisać i ponarzekać (lub nie)
  6. Kris_3x SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Kris_3x Zarejestrowany: 23.05.2012 Posty: 16
    Jakby był ktoś chętny to jest do sprzedania jedna z działek położonych wyżej od tych zabudowanych przez Państwa domy. Cena konkurencyjna w stosunku do cen przetargowych w Urzędzie Gminy. Kontakt podany na tablicy stojącej na działce. Pozdrawiam i życze miłego mieszkania. Mam nadzieję, że osiedle się rozwinie bo lokalizacja ładna,.
  7. Kalisa STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Kalisa Zarejestrowany: 03.01.2012 Posty: 433
    W okolicy ulicy Kościuszki jest 81 działek które zostaną wystawione do przetargu ( 2 przetargi już się odbyły). Chętnie poczytam opinie o tym jak mieszka się w Górze Siewierskiej i co z tą fermą kur? Gdzie dokładnie miałaby się znajdować?
  8. Kris_3x SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Kris_3x Zarejestrowany: 23.05.2012 Posty: 16
    Cytat Napisał Kalisa
    W okolicy ulicy Kościuszki jest 81 działek które zostaną wystawione do przetargu ( 2 przetargi już się odbyły). Chętnie poczytam opinie o tym jak mieszka się w Górze Siewierskiej i co z tą fermą kur? Gdzie dokładnie miałaby się znajdować?
    Z tego co wiem w miejscowym planie uchwalonym osobno dla działki gdzie inwestor chciał wybudowac kurnik mocno ograniczono mu możliwość budowy kurnika (bodajże do 1/3 tego co chciał), więc nie wie czy sprawa dalej dla Inwestora opłacalna. Ponadto ponieważ gmina sporo zainwestowała w przygotowanie działek i ich uzbrojenie, więc jej priorytetem będzie ochrona tego zasobu mieszkaniowego, tak aby pozyskać tam inwestorów - tzn. w interesie gminy jest utrudnianie budowy kurnika.
  9. Kris_3x SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Kris_3x Zarejestrowany: 23.05.2012 Posty: 16
    Cytat Napisał Kalisa
    W okolicy ulicy Kościuszki jest 81 działek które zostaną wystawione do przetargu ( 2 przetargi już się odbyły). Chętnie poczytam opinie o tym jak mieszka się w Górze Siewierskiej i co z tą fermą kur? Gdzie dokładnie miałaby się znajdować?
    Jeszcze odnośnie przetargów to odbyło się już znacznie więcej - jeśli spojrzysz na stronę gminy to działki zaznaczone na mapce kolorem białym już są sprzedane.
  10. anecik FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    anecik Zarejestrowany: 11.02.2010 Posty: 100
    Cytat Napisał Kalisa
    W okolicy ulicy Kościuszki jest 81 działek które zostaną wystawione do przetargu ( 2 przetargi już się odbyły). Chętnie poczytam opinie o tym jak mieszka się w Górze Siewierskiej i co z tą fermą kur? Gdzie dokładnie miałaby się znajdować?
    Witaj.

    Na początku tych działek było chyba 68 - po około 2000 m2. Odbyło się kilka przetargów, ale tłumów do kupna nie było (mimo, że cenowo było ok. - może dla niektórych były zbyt duże?) Obecny wójt podzielił je na mniejsze i to o tych dwóch przetargach chyba piszesz. Ja buduję się troche poniżej Czerwonego Kamienia. Wszystko ok. Cisza, spokój, samoloty nie przeszkadzaja - zresztą teraz mieszkam w okolicy i też je słyszę. Widoki ładne, jest gdzie pospacerować, 3 sklepy, przystanek (3 autobusy), ludzie jak wszędzie. Moja działka jest trochę w dole i fermy nie odczuwam, ale tubylcy twierdzą, że na Czerwonym Kamieniu "pachnie".
  11. Kris_3x SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Kris_3x Zarejestrowany: 23.05.2012 Posty: 16
    Cytat Napisał anecik
    Witaj.

    Na początku tych działek było chyba 68 - po około 2000 m2. Odbyło się kilka przetargów, ale tłumów do kupna nie było (mimo, że cenowo było ok. - może dla niektórych były zbyt duże?) Obecny wójt podzielił je na mniejsze i to o tych dwóch przetargach chyba piszesz. Ja buduję się troche poniżej Czerwonego Kamienia. Wszystko ok. Cisza, spokój, samoloty nie przeszkadzaja - zresztą teraz mieszkam w okolicy i też je słyszę. Widoki ładne, jest gdzie pospacerować, 3 sklepy, przystanek (3 autobusy), ludzie jak wszędzie. Moja działka jest trochę w dole i fermy nie odczuwam, ale tubylcy twierdzą, że na Czerwonym Kamieniu "pachnie".
    Ile razy byłem to nic nie "pachniało". Przetargów na mniejsze działki jeszcze nie było, nalezy oczekiwać, ze niebawem będą. Wartośc mniejszych działek ustalono na około 100 zł/m2 (+ kilka groszy), jak nalezy się domyslać jest to cena netto do której nalezy doliczyć 23% Vat. Większe działki na ostatnicj przetargacj oferowane były w cenie ok 110 zł/m2 (nie uzbrojone) i ok 120 zł/m2 -już uzbrojone ostatni przetarg ustny (ceny już z podatkiem Vat).
    jka na razie drogi na czerwonym Kamieniu świetnie nadają sie do nauki jazdy na rolkach - bo równe i puste.
  12. Kalisa STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Kalisa Zarejestrowany: 03.01.2012 Posty: 433
    Dzięki za szybkie odpowiedzi, myślałam że mało kto tutaj zagląda
    Przetargi odbyły się ( tak jak piszecie) na największe działki, zostały działki po 700 m. Musze pozwiedzac okolicę, nie wiem gdzie jest przedszkole, szkoła i takie podstawowe tematy
    W którym miejscu jest ten kurnik ?
  13. Kris_3x SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Kris_3x Zarejestrowany: 23.05.2012 Posty: 16
    Cytat Napisał Kalisa
    Dzięki za szybkie odpowiedzi, myślałam że mało kto tutaj zagląda
    Przetargi odbyły się ( tak jak piszecie) na największe działki, zostały działki po 700 m. Musze pozwiedzac okolicę, nie wiem gdzie jest przedszkole, szkoła i takie podstawowe tematy
    W którym miejscu jest ten kurnik ?
    Z tego co się orientuję to przedszkole na ten rejon jest w Strzyżowicach (w miarę wyremontowane,z nowym placem zabaw), szkoła zaraz obok przedszkola (jakies 4-5 km będzie z Kościuszki), z tym że do szkoł jeżdzą gimbusy. Gimnazjum mieści się w Psarach przy szkolnej lub innej Wiejskiej (chyba 1 sztuka), a szkołą średnia to już trzeba się wybrać do Będzina , ewentualnie dalej (może nawet Bytom), aczkolwiek w godzinach kiedy to potrzebne autobusów trochę jeździ.
  14. Kalisa STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Kalisa Zarejestrowany: 03.01.2012 Posty: 433
    Czy chodzi o fermę drobiu na ulicy Chopina? Nie ma tej ulicy na mapie i nie wiem w jakiej odległości jest od działek wystawianych na przetarg. Ktoś wie? Spróbuje jutro podjechać na miejsce i sprawdzic.
  15. Kalisa STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Kalisa Zarejestrowany: 03.01.2012 Posty: 433
    Kris dzięki za wszystkie informacje
  16. Kris_3x SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Kris_3x Zarejestrowany: 23.05.2012 Posty: 16
    Cytat Napisał Kalisa
    Czy chodzi o fermę drobiu na ulicy Chopina? Nie ma tej ulicy na mapie i nie wiem w jakiej odległości jest od działek wystawianych na przetarg. Ktoś wie? Spróbuje jutro podjechać na miejsce i sprawdzic.
    Chodzi o tą fermę drobiu,a właściwie o plany jej rozbudowy .
    link do planu zagospodarowania przestrzennego: http://www.bip.psary.pl/datadir/doc/bip_1289832037.pdf
    Mijesce możliwej rozbudowy to prawy górny biały fragment mapy, po drugiej stronie drogi, naprzeciw obszaru oznaczonego 1RU.
    http://bip.psary.pl/datadir/doc/bip_1315294161.pdf, i
    http://bip.psary.pl/datadir/doc/bip_1315294200.pdf
    Działki przy ulicy Kościuszki połozone są w prawym dolnym rogu mapki z linku 1. Poniżej mijescowy plan wraz z rysunkiem.
    http://bip.psary.pl/datadir/doc/bip_1315294098.pdf
    http://bip.psary.pl/datadir/doc/bip_1315294046.pdf
    Nie jestem pewien, ale w takim razie obecna ferma to byłoby 1RU z linka nr 1.
    Właścicielka kurnika nie jest zadowolona z nowych ustaleń miejscowego planu, uważa je za naruszenie swoich praw... dowód, pkt 13 obrad komisji budżetu gminy:
    http://bip.psary.pl/datadir/doc/bip_1337765289.pdf
  17. Kalisa STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Kalisa Zarejestrowany: 03.01.2012 Posty: 433
    Byłam wczoraj w Górze Siewierskiej , znalazłam firmę Borek ( nie sądziłam że to taki moloch) i rezygnuję z kupna działki.Dziękuję za wszystkie informacje, ale za 100 zł za metr powinnam znaleźć działkę w innym miejscu. Na pewno kiedyś odwiedzę Czerwony Kamień żeby zobaczyć jak osiedle się rozwija

    Przetarg na działki ma się odbyć 4 czerwca - gdyby ktoś był zainteresowany.
  18. Kris_3x SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Kris_3x Zarejestrowany: 23.05.2012 Posty: 16
    Cytat Napisał Kalisa
    Byłam wczoraj w Górze Siewierskiej , znalazłam firmę Borek ( nie sądziłam że to taki moloch) i rezygnuję z kupna działki.Dziękuję za wszystkie informacje, ale za 100 zł za metr powinnam znaleźć działkę w innym miejscu. Na pewno kiedyś odwiedzę Czerwony Kamień żeby zobaczyć jak osiedle się rozwija

    Przetarg na działki ma się odbyć 4 czerwca - gdyby ktoś był zainteresowany.
    Skąd masz informację o przetargu? ma bipie nic nie ma, a byłoby na pewno ze sporym wyprzedzeniem...?
  19. Kalisa STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Kalisa Zarejestrowany: 03.01.2012 Posty: 433
    Cytat Napisał Kris_3x
    Skąd masz informację o przetargu? ma bipie nic nie ma, a byłoby na pewno ze sporym wyprzedzeniem...?
    Informację mam od pani z urzędu. Niestety nie pamiętam nazwiska, nie wiem na kogo się powołac i czy to była potwierdzona wiadomość, ale tak mi powiedziała
  20. Kalisa STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Kalisa Zarejestrowany: 03.01.2012 Posty: 433
    Oglądałam tez dziś działkę w Psarach i od kolejnej pani w urzędzie dowiedziałam się że przygotowują się ( cokolwiek to znaczy) do planowania inwestycji o której było głośno kilka lat temu, czyli budowy centrum logistycznego w Psarach. Na chwilę obecną jeszcze nie wiadomo do końca co zostanie wybudowane, ale nie można wykluczyć wzmożonego ruchu ( głównie tiry) ulicami Wiejska i Szkolna. Może kogoś zainteresuje ta wiadomość.
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 124
Strona 3 z 7