dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
''Czerwony Kamień' - Góra Siewierska - Psary - Będzin
Strona 6 z 7
  1. yarpenowski DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    yarpenowski Zarejestrowany: 03.09.2008 Posty: 783
    Witam,

    Scarlet, w sprawie fermy chyba na razie ucichło. Byłem ostatnio na Czerwonym Kamieniu ze trzy razy ... i powiem tyle - chciałbym się już budować ;) Kilka domów gotowych, kilka prawie gotowych, kilka się buduje. Myślę, że jeśli zapachy byłyby odczuwalne, to sprawa byłaby zauważalna. Niestety nie wiem jak jest w zimie z odśnieżaniem bo jeszcze się nie budują, ale wydaje się, że skoro drogi wewnętrzne są gminne to nie powinno być z tym problemów, szczególnie jak więcej ludzi zacznie tam mieszkać - w końcu to będzie dość pokaźna grupa wyborców ;) Co do dojazdu, to moja żona od zawsze obawia się w zimie ostatniego odcinka ulicy Kościuszki przed Czerwonym Kamieniem (górka), ale mam nadzieję, że w trakcie przebudowy/remontu ul. Kościuszki - a ten powinien się jakoś niedługo zacząć - ten temat się rozwiąże.

    Janice, ja kupowałem działkę na przetargu - z tym, że za moich czasów był to przetarg ofertowy, gzie swoje propozycje składało się w zamkniętych kopertach i o wyniku dowiadywało się za jakiś czas ;) W związku z tym przygotowaliśmy 2 oferty na 2 sąsiadujące działki które nam najbardziej odpowiadały, dowiedzieliśmy się czy ktoś składał na nie jakieś oferty - a wtedy zainteresowanie było mizerne - bo jak się okazało byliśmy jedynymi licytującymi w tym przetargu - i złożyliśmy ofertę na tą działkę która nam najbardziej odpowiadała. Cenę wyjściową przebiliśmy o całe 100 zł ;) Teraz część działek jest podzielona więc zrobiło się ich więcej i jeszcze ich trochę zostało ;) więc myślę, że nie powinno być problemu z kupnem 2 działek - pytanie czy chcesz 2 działki na szerokość przy jednej ulicy, czy 2 działki na długość (tak jak była działka przed podziałem).

    www.psary.pl/dzialki-budowlane-na-sprzedaz-174.html

    Informacja o przetargach jest zawsze na stronie UG Psary - www.psary.pl i na ich BIPie. Zresztą zawsze można zadzwonić tak i się zapytać - tu widać przewagę takich Urzędów Gminy nad moim obecnym Urzędem Miejskim gdzie Cię traktują jak natręta. Tam widać, że im zależy - i na pewno dostaniesz komplet informacji.
  2. Janice SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Janice Zarejestrowany: 19.10.2013 Posty: 25
    Cytat Napisał yarpenowski
    Informacja o przetargach jest zawsze na stronie UG Psary - www.psary.pl i na ich BIPie. Zresztą zawsze można zadzwonić tak i się zapytać - tu widać przewagę takich Urzędów Gminy nad moim obecnym Urzędem Miejskim gdzie Cię traktują jak natręta. Tam widać, że im zależy - i na pewno dostaniesz komplet informacji.
    To prawda, byłam ostatnio w tym Urzędzie i naprawdę się zdziwiłam, bo przywykłam do innego traktowania, a tam panie uprzejme, udzieliły wyczerpujących informacji, jeszcze informator dały. Nie do pomyślenia w mieście, raz mnie w Urzędzie Miasta Sosnowiec tak kobieta potraktowała, że aż mnie zatkało, najdelikatniej mówiąc dała mi odczuć jak bardzo jej przeszkadzam i że powinnam swoje pytania zadawać w informacji a nie u niej.
  3. yarpenowski DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    yarpenowski Zarejestrowany: 03.09.2008 Posty: 783
    No to mamy podobne doświadczenia z UM w Sosnowcu
  4. CooleR`ek FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    CooleR`ek Zarejestrowany: 15.09.2007 Posty: 172
    Witam sąsiadów
    Co do działek na czerwonym krzyżu to ich sprzedaż rozciąga się w czasie już jakiś czas, w innych lokalizacjach cena wyjściowa była na niższym poziomie i szybko się rozeszły. To osiedle wraz z całą infrastrukturą było przeszacowane, a cena wyjściowa za wysoka i dlatego tak długo gmina je sprzedaje.
    A co do urzędu gminy, no cóż, jak przychodzisz do sklepu kupić towar to pani jest miła, ale sytuacja z tą samą panią może być inna jak odnosisz produkt do reklamacji lub z innym problemem, nie zapominajmy w jakim kraju żyjemy. I w gminie jest podobnie. A to odśnieżanie, a to śmieci, a to oświetlenie uliczne itd itp. Jedynie co ostatnio na + to gmina rozdawała kompostowniki.

    Pojawił się też problem silnych wiatrów, one są praktycznie cały czas, wiosna, lato, jesień i zima z małymi przerwami, zieleń jedynie spowalnia, ale nie likwiduje.
  5. yarpenowski DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    yarpenowski Zarejestrowany: 03.09.2008 Posty: 783
    CooleR'ek

    Wiatry są (co jest całkiem normalne) bo jest góra i pusto - więc się nie ma co dziwić, on się nie pojawił nagle, był od zawsze .
    Jeśli ludzie się pobudują, zadrzewią i zakrzaczą to wiatr osłabnie. A ja sobie planuję postawić małą elektrownię wiatrową, więc mi to nie przeszkadza, tym bardziej, że u mnie wieje najbardziej

    Za moich czasów (gdy ja kupowałem) sprzedaż rozciągała się jeszcze bardziej - szczerze mówiąc mnie to osobiście nie przeszkadza, zanim zacznę się budować, działki się już raczej posprzedają

    A co do Urzędu Gminy.
    Też normalna sprawa, natomiast porównuję zachowanie w mniejszej gminie i większym mieście w sytuacji analogicznej - i tu i tu chcę coś kupić.
    Poza tym ja naprawdę jestem zadowolony - załatwiałem też 2 sprawy związane z działką już po tym jak ją kupiłem, obie zgłoszone internetowo z poziomu strony www, obie załatwione bardzo sprawnie i szybko.

    Upatruję to właśnie w tym, że Gmina nie może sobie pozwolić na pewną liczbę osób niezadowolonych, bo taka grupa może wystarczyć żeby Gminą solidnie potrząsnąć. W mieście > 200 tyś taka sama grupa nic nie znaczy.
  6. Dorka&Łukasz FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Dorka&Łukasz Zarejestrowany: 16.04.2012 Posty: 155
    Ponawiam ofertę odsprzedaży:

    - deski szalunkowe
    - stemple w różnych długościach

    Lokalizacja - Mysłowice
    tel. 602 389 069
  7. Marcin_Sz WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Marcin_Sz Zarejestrowany: 30.04.2014 Posty: 3
    Witam,

    Planuje rozpocząć budowę jeszcze w tym roku. W związku z czym, zaczynam mieć coraz więcej pytań...

    Mianowicie:

    Czy ktoś ma jakieś doświadczenia z przydomowa oczyszczalnią ścieków na osiedlu? Mam wątpliwości czy istnieją techniczne możliwości z uwagi na grunt który tam występuje... Generalnie jest skalisty (czyli przepuszczalny), jednak między tymi kamieniami są warstwy spoiste które budzą moje wątpliwości...

    Czy ktoś ma jakieś namiary na dobrego operatora koparki z okolic czerwonego kamienia? I czy może są jacyś chętni na urobek uzyskany z fundamentów?

    Jakie są wasze doświadczenia w temacie pozwolenia na budowę, w sensie jaki czas oczekiwania na decyzje? składam projekt w piątek...

    Pozdrawiam
  8. tkasprow WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    tkasprow Zarejestrowany: 06.06.2013 Posty: 6
    Witam sąsiada

    Co do oczyszczalni miałem przeprowadzane próby i wyszły dobrze. Oczyszczalnia zamontowana ale jeszcze nie używana jako, że jeszcze się nie wprowadziliśmy.

    Co do operatorów koparki ja korzystałem z Pana Rabsztyna ze Strzyżowic ul szosowa (na przeciwko tego mniejszego spożywczego) i byłem zadowolony.

    Pozwolenie na budowę szło dość sprawnie, zasadniczo w terminach ustawowych - nawet trochę szybciej. Człowiek w Starostwie przyjemny i pomocny.

    Co do urobku z wykopu to chętnie przyjmę o ile pojawi się szybko.
  9. desmont SYMPATYK FORUM (min. 10)
    desmont Zarejestrowany: 09.07.2013 Posty: 46
    witam
    gdybys potrzebował fachowców lub mat. to pisz pomoge
    mam juz budowe ze tak powiem za soba i moge polecic ci :
    budowlanców z piekar:693696553
    elektryków super fajni i wiele mi podpowiadali i mieli racje a defakto najlepsi fachowcy na jakich sie podczas budowy natknołem:5097434756( niewiele osob wie ale trzeba sie elektryka zajac na etapie fundamentów wtedy jest taniej i bardziej z głowa zrobione
    polecam sie jak cos to pisz i pytaj
  10. Marcin_Sz WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Marcin_Sz Zarejestrowany: 30.04.2014 Posty: 3
    Witam,

    Czy ktoś z ul. Kwarcowej składał projekt do pozwolenia na budowę? Jeżeli tak to proszę o kontakt... [email protected]
  11. Dagucia WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Dagucia Zarejestrowany: 19.09.2014 Posty: 2
    Witam wszystkich sąsiadów Góry Siewierskiej

    Od niedawna jesteśmy z mężem szczęśliwymi posiadaczami działki na Czerwonym Kamieniu.W przyszłym roku planujemy rozpocząć budowę. Szukam dobrej ekipy budowlanej lub też murarza.Czy ktoś ma kogoś godnego polecenia? Jak długo trwa załatwianie formalności w starostwie i gminie?
  12. Dagucia WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Dagucia Zarejestrowany: 19.09.2014 Posty: 2
    Witam wszystkich sąsiadów Góry Siewierskiej

    Od niedawna jesteśmy z mężem szczęśliwymi posiadaczami działki na Czerwonym Kamieniu.W przyszłym roku planujemy rozpocząć budowę. Szukam dobrej ekipy budowlanej lub też murarza.Czy ktoś ma kogoś godnego polecenia? Jak długo trwa załatwianie formalności w starostwie i gminie?
  13. Caminante WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Caminante Zarejestrowany: 22.10.2014 Posty: 2
    Czy ktoś z aktualnych mieszkańców osiedla Czerwony Kamień mógłby udzielić informacji, jaki zastosował sposób usuwania ścieków - szambo czy przydomową oczyszczalnię ścieków? Jak wygląda w praktyce jej eksploatacja? Chodzi mi o przepuszczalność gruntu, łatwość instalacji itp. A może ktoś ma instalację i firmę godną polecenia? Dziękuję za odpowiedź.
  14. Artkos WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Artkos Zarejestrowany: 15.11.2014 Posty: 1
    Cytat Napisał Dagucia
    Witam wszystkich sąsiadów Góry Siewierskiej

    Od niedawna jesteśmy z mężem szczęśliwymi posiadaczami działki na Czerwonym Kamieniu.W przyszłym roku planujemy rozpocząć budowę. Szukam dobrej ekipy budowlanej lub też murarza.Czy ktoś ma kogoś godnego polecenia? Jak długo trwa załatwianie formalności w starostwie i gminie?
    Witam serdecznie,

    Mamy dobre doświadczenia z murarzami, cieślami i elektrykami; dobry też był kierownik budowy. Możemy polecić; jeżeli to możliwe - mailem.
    Załatwianie formalności w urzędzie - szybkie, co do starostwa - nieprawdopodobnie długie; urzędnicy z poprzedniej epoki.

    Życzę bezproblemowej budowy i pozdrawiam
  15. tkasprow WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    tkasprow Zarejestrowany: 06.06.2013 Posty: 6
    Cytat Napisał Caminante
    Czy ktoś z aktualnych mieszkańców osiedla Czerwony Kamień mógłby udzielić informacji, jaki zastosował sposób usuwania ścieków - szambo czy przydomową oczyszczalnię ścieków? Jak wygląda w praktyce jej eksploatacja? Chodzi mi o przepuszczalność gruntu, łatwość instalacji itp. A może ktoś ma instalację i firmę godną polecenia? Dziękuję za odpowiedź.

    Ja mam oczyszczalnię. Robilem badania i wyszly ok. Uzytkowana od miesiąca więc trudno jeszcze wyrokować.
  16. Hubert53 SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Hubert53 Zarejestrowany: 24.11.2014 Posty: 19
    Cytat Napisał Caminante
    Czy ktoś z aktualnych mieszkańców osiedla Czerwony Kamień mógłby udzielić informacji, jaki zastosował sposób usuwania ścieków - szambo czy przydomową oczyszczalnię ścieków? Jak wygląda w praktyce jej eksploatacja? Chodzi mi o przepuszczalność gruntu, łatwość instalacji itp. A może ktoś ma instalację i firmę godną polecenia? Dziękuję za odpowiedź.
    Jeśli chodzi o firmy to mogę polecić firmę z Siemianowic Śląskich GeoEkoBud. Firma ta wykonała dla mnie badania geotechniczne pod budowę domu (opinia geotechniczna) + badania przepuszczalności gruntu pod projektowaną przydomową oczyszczalnię ścieków.

    Koszt badań geotechnicznych, który obejmował wykonanie 3 otworów do głębokości 3,0 m wyniósł mnie 800 zł, a badanie przepuszczalności gruntu (test perkolacyjny) 400 zł.

    www.geoekobud.pl to ich strona
  17. Marcin_Sz WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Marcin_Sz Zarejestrowany: 30.04.2014 Posty: 3
    Cytat Napisał Caminante
    Czy ktoś z aktualnych mieszkańców osiedla Czerwony Kamień mógłby udzielić informacji, jaki zastosował sposób usuwania ścieków - szambo czy przydomową oczyszczalnię ścieków? Jak wygląda w praktyce jej eksploatacja? Chodzi mi o przepuszczalność gruntu, łatwość instalacji itp. A może ktoś ma instalację i firmę godną polecenia? Dziękuję za odpowiedź.

    Witam,

    Moja budowa jest na ul. Kwarcowej, sam bardzo chciałem zainstalować przydomową oczyszczalnie ścieków, jednak po głębszej analizie zdecydowałem się na szambo (niestety). Warunki gruntowe sprawdziłem na swojej, jak również na działce sąsiadów... Sprawa wygląda tak, że wszędzie jest ok. 05-1 gliny piaszczystej/gliny (trudno przepuszczalna) później mamy rumosz skalny z gliną i od ok. 1,5m jest lita skała która jest całkowicie nieprzepuszczalna... Wykonałem też test perkolacyjny w 3 różnych miejscach na działce, niestety wyniki były dalekie od oczekiwanych... generalnie 20l wody w każdym z otworów wchłaniało się ok 6h (mimo upalnego dnia).

    Rozmawiałem z wieloma firmami na temat możliwości zainstalowania oczyszczalni i wyrobiłem sobie taką opinię, że jak ktoś chce sprzedać oczyszczalnie to będzie wciskał kit, że można wymienić grunt itp. i będzie działać... jednak były również opinie, że przy tych warunkach oczyszczalnia nie ma najmniejszego sensu...

    Generalnie proponuje zacząć o wykonania testu perkolacyjnego... i jeżeli wyniki będą obiecujące dopiero zrobić badania geologiczne.

    W razie pytań służę pomocą

    [email protected]

    Pozdrawiam
  18. anecik FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    anecik Zarejestrowany: 11.02.2010 Posty: 100
    Witam.
    Wiem że u Was dopiero początki budów, ale kilka domów już stoi. Może macie namiar na kogoś od kostki i ogrodzeń metalowych?

    Pozdrawiam ''prawie'' sąsiadów.
  19. tkasprow WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    tkasprow Zarejestrowany: 06.06.2013 Posty: 6
    Cytat Napisał anecik
    Witam.
    Wiem że u Was dopiero początki budów, ale kilka domów już stoi. Może macie namiar na kogoś od kostki i ogrodzeń metalowych?

    Pozdrawiam ''prawie'' sąsiadów.
    Witam

    Właśnie jestem na tym etapie i mam obie ekipy. Na razie wyglądają obiecująco. W razie zainteresowania zapraszam na PW
  20. yarpenowski DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    yarpenowski Zarejestrowany: 03.09.2008 Posty: 783
    Cytat Napisał Marcin_Sz
    Sprawa wygląda tak, że wszędzie jest ok. 05-1 gliny piaszczystej/gliny (trudno przepuszczalna) później mamy rumosz skalny z gliną i od ok. 1,5m jest lita skała która jest całkowicie nieprzepuszczalna...
    To chyba jednak nie jest reguła. Swego czasu oglądałem wykop pod piwnicę na jednej z pierwszych budów, wykop miał z 2,5m ale litej skały tam nie widziałem. Co do składu ziemi ... mógłby ktoś kto już miał robione badania napisać coś o wynikach ?

    Z innej beczki - czy ktoś z Was myślał wogóle o wykopaniu własnej studni ?
Pokaż wyniki od 101 do 120 z 124
Strona 6 z 7