dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Grupa budujących - projekt SIELANKA - Horyzont
Strona 3 z 5
  1. nuvola WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    nuvola Zarejestrowany: 20.04.2010 Posty: 7
    Witajcie!
    Dołączamy do grona Sielankowiczów.
    Przeczytałam chyba wszystkie dzienniki i blogi sielankowe jakie udało mi sie znaleźć w necie.
    My obecnie kończymy kompletować dokumentację do PnB. Nasza Sielanka będzie bez garażu i powstanie w Łodzi. Mamy nadzieje ruszyć z budową na wiosnę. Jako chyba jedni z nielicznych nie dokonaliśmy w niej praktycznie żadnych zmian, za wyjątkiem kształtu okien na poddaszu.
    Bedziemy budować etapami, systemem gospodarczym, także może to potrwać "trochę" dłużej .

    Niunia_Motylek my również zostawiamy schody w salonie i też jest plan by je zabudować, ale tak jak mówisz, ostatecznie zdecydujemy jak już domek bedzie stał .
    Wszystkie Wasze doświadczenia i uwagi są bardzo cenne, szkoda tylko, że wątek tak słabo się rozwija.
    Pozdrawiam!
  2. rojku SYMPATYK FORUM (min. 10)
    rojku Zarejestrowany: 18.04.2010 Posty: 63
    Witam Was serdecznie
    Wszystkie Sielanki tutaj wymienione, jeżeli był do nich jakiś link oglądałam po kilka razy. Nosiliśmy się z mężem już chwile z zamiarem budowy i już powoli zbliża się ten czas, kiedy zaczniemy. Na razie przed zimą chcemy wyrównać działkę i zrobić studnię. Sielanka przypadła nam do gustu i spełnia nasze oczekiwania. Oczywiście bez zmian się nie obejdzie.
    Pozdrawiam wszystkich budujących.

    Wzorem niektórych z Was założyliśmy sobie z mężem blog pod adresem www.dwawjednym.pl/sielanka
    Na razie wiele tam nie ma, ale zapraszam na wiosnę
  3. Niunia_Motylek SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Niunia_Motylek Zarejestrowany: 02.03.2010 Posty: 10
    Cytat Napisał nuvola
    Witajcie!
    Dołączamy do grona Sielankowiczów.
    Przeczytałam chyba wszystkie dzienniki i blogi sielankowe jakie udało mi sie znaleźć w necie.
    My obecnie kończymy kompletować dokumentację do PnB. Nasza Sielanka będzie bez garażu i powstanie w Łodzi. Mamy nadzieje ruszyć z budową na wiosnę. Jako chyba jedni z nielicznych nie dokonaliśmy w niej praktycznie żadnych zmian, za wyjątkiem kształtu okien na poddaszu.
    Bedziemy budować etapami, systemem gospodarczym, także może to potrwać "trochę" dłużej .

    Niunia_Motylek my również zostawiamy schody w salonie i też jest plan by je zabudować, ale tak jak mówisz, ostatecznie zdecydujemy jak już domek bedzie stał .
    Wszystkie Wasze doświadczenia i uwagi są bardzo cenne, szkoda tylko, że wątek tak słabo się rozwija.
    Pozdrawiam!
    Witam, może i schody zabierają troszkę meisca w saonie jednak takie rozwiązanie akurdla nas bylo sensowene oczywiscie schodki są nie jednobiegowe a dwubiegowe, jednocześnie okno tarasowe zostało przesunięte troszku w bok jednak wiekszej tragedii nie ma no może mniej miejsca ale to mniajsza kanape się wstawi i jakoś to będzie, widziałam, że w innych sielankach wyrzucwno schody do pomieszczeń gospodarczych lub przesuwano je nie co w stronę pokoju coz kazdy ma swoja wizj domku
  4. Niunia_Motylek SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Niunia_Motylek Zarejestrowany: 02.03.2010 Posty: 10
    Cytat Napisał rojku
    Witam Was serdecznie
    Wszystkie Sielanki tutaj wymienione, jeżeli był do nich jakiś link oglądałam po kilka razy. Nosiliśmy się z mężem już chwile z zamiarem budowy i już powoli zbliża się ten czas, kiedy zaczniemy. Na razie przed zimą chcemy wyrównać działkę i zrobić studnię. Sielanka przypadła nam do gustu i spełnia nasze oczekiwania. Oczywiście bez zmian się nie obejdzie.
    Pozdrawiam wszystkich budujących.

    Wzorem niektórych z Was założyliśmy sobie z mężem blog pod adresem www.dwawjednym.pl/sielanka
    Na razie wiele tam nie ma, ale zapraszam na wiosnę
    Z miłą chęcią będziemy zerkali na forli z realizacji
  5. IZA30 ELITA FORUM (min. 1000)
    IZA30 Zarejestrowany: 20.04.2009 Posty: 1548
    Witam,bardzo podoba nam się projekt SIELANKI i jesteśmy prawie zdecydowani na ten projekt. Ale bardzo byśmy z mężem chcieli zobaczyć ją na żywo i stąd moja prośba : czy buduje ktoś z Państwa w woj.świętokrzyskim lub sąsiednich województwach?
    BYŁABYM BARDZO WDZIĘCZNA ZA MOŻLIWOŚĆ ZOBACZENIA
  6. hb28 WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    hb28 Zarejestrowany: 09.02.2010 Posty: 8
    Cytat Napisał IZA30
    Witam,bardzo podoba nam się projekt SIELANKI i jesteśmy prawie zdecydowani na ten projekt. Ale bardzo byśmy z mężem chcieli zobaczyć ją na żywo i stąd moja prośba : czy buduje ktoś z Państwa w woj.świętokrzyskim lub sąsiednich województwach?
    BYŁABYM BARDZO WDZIĘCZNA ZA MOŻLIWOŚĆ ZOBACZENIA
    Witam dawno nie zabierałam głosu na stronie nasza sielanka doczekała się tynków, w styczniu ruszają fachowcy od ogrzewania i pojawi się zamawiana brama garażowa. Rynny też już są mamy nadzieję, że zamieszkamy na wiosnę u siebie pozdrawiamy wszystkich i czekamy na odwilż.
  7. hb28 WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    hb28 Zarejestrowany: 09.02.2010 Posty: 8
    Cytat Napisał hb28
    Witam dawno nie zabierałam głosu na stronie nasza sielanka doczekała się tynków, w styczniu ruszają fachowcy od ogrzewania i pojawi się zamawiana brama garażowa. Rynny też już są mamy nadzieję, że zamieszkamy na wiosnę u siebie pozdrawiamy wszystkich i czekamy na odwilż.
    Witam mam pytanie odnośnie Sielnki Ristowskich. Chciałam zapytać jak dokładnie nazywa się ta cegła kominkowa, gdzie została zakupiona i ile kosztuje ,no i może jak dużo jej poszło na Państwa kominek pozdrawiam i liczę na odpowiedz [email protected]
  8. rojku SYMPATYK FORUM (min. 10)
    rojku Zarejestrowany: 18.04.2010 Posty: 63
    Ludziska ile zużyliście stali na fundamenty?
  9. malgonieczka WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    malgonieczka Zarejestrowany: 18.07.2008 Posty: 9
    Sielankowiczów jest coraz więcej! Kiedy zaczynaliśmy w necie można było odnaleźć nieliczne blogi + galerie na stronie Horyzontu. My już mieszkamy i mogę śmiało powiedzieć, że projekt jest przemyślany i funkcjonalny (nie wprowadziliśmy zmian oprócz usunięcia spiżarki). Teraz nie mogę się doczekać kiedy zaczniemy robić poddasze.

    Czekam na kolejne wpisy i zaczynam śledzić nowe blogi.
  10. nuvola WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    nuvola Zarejestrowany: 20.04.2010 Posty: 7
    Cytat Napisał rojku
    Ludziska ile zużyliście stali na fundamenty?
    My jeszcze nie budujemy, ale zakupiliśmy już stal. Wg wyliczeń naszego kierownika budowy na ławy i stopy fundamentowe (Sielanka bez garażu) potrzeba:
    pręt # 12 - 325,44 mb
    pręt # 6 - 416,36 mb
    pręt # 16 - 30 mb
  11. rojku SYMPATYK FORUM (min. 10)
    rojku Zarejestrowany: 18.04.2010 Posty: 63
    Dzięki za info. My czekamy na to, żeby teściu zrobił nam drogę, bo chcemy studnie robić i drzewo chce przyjechać, a bez utwardzenia to nic tam nie wjedzie taka glina. Szukamy też dachówki "oszczędnej i dobrej"
  12. śmieszna WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    śmieszna Zarejestrowany: 22.02.2011 Posty: 1
    Cytat Napisał nuvola
    Witajcie!
    Dołączamy do grona Sielankowiczów.
    Przeczytałam chyba wszystkie dzienniki i blogi sielankowe jakie udało mi sie znaleźć w necie.
    My obecnie kończymy kompletować dokumentację do PnB. Nasza Sielanka będzie bez garażu i powstanie w Łodzi. Mamy nadzieje ruszyć z budową na wiosnę. Jako chyba jedni z nielicznych nie dokonaliśmy w niej praktycznie żadnych zmian, za wyjątkiem kształtu okien na poddaszu.
    Bedziemy budować etapami, systemem gospodarczym, także może to potrwać "trochę" dłużej .

    Niunia_Motylek my również zostawiamy schody w salonie i też jest plan by je zabudować, ale tak jak mówisz, ostatecznie zdecydujemy jak już domek bedzie stał .
    Wszystkie Wasze doświadczenia i uwagi są bardzo cenne, szkoda tylko, że wątek tak słabo się rozwija.
    Pozdrawiam!
    Witajcie sielankowicze,
    My również bedziemy budowac Sielanke bez garażu - odbicie lustrzane. Schodów nie przestawiamy bo na razie nie bedziemy ich wcale robić...chcemy zamontować takie wysuwane z sufitu, a potem jak już bedzie za mało miejsca to może wykończymy poddasze Okna też są dla nas felerne (spiżarnia i wc) jakoś prosi się żeby były na tej wysokości co reszta, no i na szczytach też preferowałabym bardziej standardowe. Będziemy również zmieniać wykończenie na filarami z półkolistego na proste.
    Póki co kompletujemy dok do PNB, co spędza mi sen z powiek...
    Może ktoś podpowie - jaka jest rozsądna cena za architekta? Wachlarz cen jest od 1000-8000pln -wtf??!!
    Mam nadzieję, na aktywność reszty przyszłych i obecnychmieszkańców sielanki!
    Śmieszna
  13. Emila3000 OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Emila3000 Zarejestrowany: 01.03.2011 Posty: 5922
    hej
    wlasnie kupujemy dom - w stanie surowym otwartym z dachem
    2 spadowy z garazem

    kredyt w banku powinnismy dostac na dniach i podpisujey umowe o kupnie

    troche zmodyfikowalam projekt - sa same sciany nosne narazie postawione
    kuchnia bedzie bez slupa - ze scianka zamist barka - przejscie ma chyba 110 cm
    wywalilam te 2 klitki kolo kuchni - i kuchnia bedzie na calosci, cudowna wielka
    okono to podwojne zamienie na okno 120 cm - wszedzie na normlanej wysokosci - u mnie 90 cm - bo blaty beda polazone z parapetami

    pokoje 2 beda poloczone w jedno - chyba jest lekko przesuniete okno - sa teraz symetryczne

    schody beda tam gdzie sa - beda wielka ozdoba salonu

    gore chyba bedziemy robic od razu - narazie bedzie tam tylko moja pracownia i gabinet meza, ale w przyszlosci planujemy tam olbrzymia sypialnie, gabinet i salon kapielowy

    macie jakies pomysly jak tam lazienke ladnie wkomponowac, bo ta ktora jest calkowicie mi ni odpowiada - salon kapielowy z tego nie wyjdzie

    bedziemy chyba czesciowo podnosic dach - nad salonem w taki duzy trojkat ale to w przyszlosci
    nie jestem pawna ale chyba dach zostal podniesiony juz o jedego czy 2 pustaki - ale musze sie tam wdrapac kiedy i wymierzyc

    przeprowadzke planujemy na lato, mam nadzieje ze sie uda.....

    kotlowni nie bedzie bo robimy ogrzewanie elektryczne wic bedzie duza pralnia


    szkoda mi strasznie tej spizarki ale nie dalo sie jak jej upchnac - te malusienkie okienka do niczego sie nie nadawaly, wc nie potrzebuje, wiec w kuchni jedno malutki by zostalo i to do tego przy samiutkiej scianie - jak tam firanke powiesic czy co..?! zliwkidowac tez nie chcialam zeby nie psuc elewacji

    u nas na tarasie beda wielkie plyty granitowe, ale to chyba nie w tym roku


    musze koniecznie wasze dziennki przejrzec ale to juz nie dzisiaj

    pozdrawiam
    Emila :*
  14. Emila3000 OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Emila3000 Zarejestrowany: 01.03.2011 Posty: 5922
    przypomnialo mi sie ze mam projekt kuchni zaraz dam link

    i maly komentarz

    zabuduje komin zeby nie byl taki odstajacy i w drugim kacie bede miec dobudowana "wneke" - wejscie bedzie do niej z wiatrolapu - taki schowek na miotly powstanie i bedzie gdzie trzymac butle z gazem

    miedzy oknami bedzie kuchenka - lekko wysunieta do przodu

    tu link https://picasaweb.google.com/emila.8...MKptMP6z7vEIw#
    zdjecie ktore tam jest to ogolny zarys jak bedzie to wygladac - u mnie beda ciemne drewniane stylowe meble - czesc juz mam w obecnym domu
  15. robson82 WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    robson82 Zarejestrowany: 26.01.2010 Posty: 1
    witam,

    My wybudowaliśmy sielankę obecnie jesteśmy na etapie wykańczania wnętrz. W razie pytań służymy pomocą
  16. zuzu SYMPATYK FORUM (min. 10)
    zuzu Zarejestrowany: 07.01.2009 Posty: 77
    Jak tam Sielankowicze ? Praca wre ? Dawno sie nie udzielałam na grupie.
    My właśnie osiągnęliśmy SSZ i zaczynamy się "wykańczać" dosłownie i w przenośni
    Nasza sielanka z lekka zmodyfikowana i od środka i na zewnątrz , w chwili obecnej wygląda tak (tu jeszcze bez okien) :

    Mamy w planach zakończyć w tym roku
    Pozdrawiam i miłego budowania
  17. zuzu SYMPATYK FORUM (min. 10)
    zuzu Zarejestrowany: 07.01.2009 Posty: 77
    Cytat Napisał Emila3000
    gore chyba bedziemy robic od razu - narazie bedzie tam tylko moja pracownia i gabinet meza, ale w przyszlosci planujemy tam olbrzymia sypialnie, gabinet i salon kapielowy

    macie jakies pomysly jak tam lazienke ladnie wkomponowac, bo ta ktora jest calkowicie mi ni odpowiada - salon kapielowy z tego nie wyjdzie
    dobrze jest ją zaplanowac w miejscu gdzie jest dolna łazienka , bo piony i wentylacja się będa pokrywać nie będzie dodatkowych kosztów i kłucia
    pozdrawiam
  18. martaj64 WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    martaj64 Zarejestrowany: 28.09.2011 Posty: 4
    Cytat Napisał delfina7
    To ja zgłaszam się pierwsza jako zamieszkująca już sielankę
    Kochani sielankowicze.
    Szukam domu Sielanka, który mogłabym zobaczyć w realu. Mieszkam 15 km od Ostrowi Maz. Jeśli ktoś może mi pomóc proszę odezwać się na forum. Pozdrawiam.
  19. karorynaa WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    karorynaa Zarejestrowany: 17.04.2010 Posty: 9
    ...
  20. karorynaa WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    karorynaa Zarejestrowany: 17.04.2010 Posty: 9
    my budujemy w okolicy Wołomina (dokładnie Krubki -Górki).
    To troche daleko ale jakby coś to zapraszam.

    Jesteśmy na etapie kończenia murów , krokwie też są. niedługo dach kładziemy.
    Bym wstawiła zdjęcie domu, ale jakoś nie ogarniam tego..Może ktoś pomoże?
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 99
Strona 3 z 5