dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Grupa budujących - projekt SIELANKA - Horyzont
Strona 2 z 5
  1. hb28 WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    hb28 Zarejestrowany: 09.02.2010 Posty: 8
    być może masz racje. A co do sielanki z oryginalnymi wysokościami okien też widziałam na żywo i nie podobało mi się to dlatego zmieniliśmy to w projekcie.Pozdrawiam i życzę owocnego, bezproblemowego i szybkiego budowania a najlepiej zamieszkania
  2. Renata11 SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Renata11 Zarejestrowany: 08.01.2010 Posty: 15
    Witam ,rozmiar okien można zmieniac w każdym momencie mój kierownik budowy nie miał żadnych zastrzezen.Ja wyrównałam wysokośc okien ,zlikwidowałam spiżarnię jak i okno od niej ,w salonie w ostatnim momencie(czytaj w chwili pomiaru przy zamawianiu okien)powiększyłam okno tzn zrobilam 2 balkonówki (jednoskrzydłowe przedzielone filarkiem)-dlaczego jakoś dziwnie moim zdanie wyglądało takie malutkie okienko przy dużej suwance tarasowej(270 szer).Hmm a teraz żałuje ,że w sypialniach nie zrobiłam okien balkonowych w słoneczne dni szczególnie - a pisze to dlatego ,że może przyszły Sielankowicz wezmie to pod uwagę -pomimo ,że okna przewidziane w projekcie są spore ,balkonówka byłaby idealna
    Pozdrawiam wszystkich sielankowiczów i życzę wytrwałości w budowaniu

    Mieszkający sielankowicz
  3. hb28 WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    hb28 Zarejestrowany: 09.02.2010 Posty: 8
    witam sielankowiczów dziś taka piękna pogoda aż 12 stopni więc budowy ruszą pełną parą czekamy na zdjęcia waszych cudnych domków pozdrawiam
  4. malgonieczka WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    malgonieczka Zarejestrowany: 18.07.2008 Posty: 9
    Witam Sielankowiczów! Na forum cisza, zatem wnioskuję, że prace wiosenne ruszyły pełną parą. Odnośnie małego okna w powiększonej kuchni - usunięcie go spowoduje zmianę budynku na zewnątrz, nie będzie symetrii w oknach.
  5. zuzu SYMPATYK FORUM (min. 10)
    zuzu Zarejestrowany: 07.01.2009 Posty: 77
    Ja również witam kolejnych zapisanych do ekipy Sielankowiczów Cieszę się , że jest nas coraz więcej Oby tak dalej , a Sielaneczki niech rosną jak na droźdżach
    My sami ugrzęźliśmy na przekształcaniu działki - uff to już na szczęście za nami , teraz czekamy na warunki przyłączy i pozw. na bud. Odezwę się jak w końcu ruszymy , miejmy nadzieję , że w tym roku

    pozdrowienia ,
    Zuzu
  6. karorynaa WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    karorynaa Zarejestrowany: 17.04.2010 Posty: 9
    Witam.
    Niedługo zaczynamy budowę sielanki A z podwójnym garażem.
    Jesteśmy na etapie adaptacji projektu pod swoje "widzi-misie".
    Doszliśmy do słupa w kuchni. Chcemy go zlikwidować, ale architekt mówi że do będzie drogo kosztować. Czy ktoś z forumowiczów likwidował słup w kuchni? Jeśli tak to jak to zrobił, z projektantem [niestety] czy już na placu boju pod okiem kierownika budowy?

    Pozdrawiamy.
  7. malgonieczka WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    malgonieczka Zarejestrowany: 18.07.2008 Posty: 9
    Witaj karorynaa,

    My nie mamy słupa w kuchni, zamiast niego postawiliśmy ścianę nośną, taką jak w projekcie wyrysowany jest barek. Rozważaliśmy usunięcie ściany całkowicie, aby zyskać otwartą kuchnię, ale w końcu stanęło na ścianie. Niestety nie mam zdjęć, aby pokazać jak to wyszło.

    Zmianę robiliśmy w trakcie budowy bez udziału projektanta. Zajrzyj do dziennika budowy delifiny7 - tam nie ma ściany.

    Pozdrawiam.
  8. karorynaa WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    karorynaa Zarejestrowany: 17.04.2010 Posty: 9
    dziękujemy za info

    pozdrawiamy
  9. malgonieczka WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    malgonieczka Zarejestrowany: 18.07.2008 Posty: 9
    Witam,

    Jakoś cicho tu na grupie. Nikt się nie odzywa, chyba wszyscy korzystają z wiosennego słońca i praca wre. Z chęcią zobaczyłabym postępy innych sielankowiczów.

    Pozdrawiam.
  10. MarDag FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    MarDag Zarejestrowany: 27.08.2007 Posty: 145
    witam!
    mam pytanie do doswiadczonych budowniczych Sielanki Co kładziecie, lub zamierzacie kłaść na schody pólokrągłe przed drzwiami frontowymi? płytki? a moze jakis lepszy pomysł?
    pzdr Dagmara
  11. malgonieczka WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    malgonieczka Zarejestrowany: 18.07.2008 Posty: 9
    Cytat Napisał MarDag Zobacz post
    witam!
    mam pytanie do doswiadczonych budowniczych Sielanki Co kładziecie, lub zamierzacie kłaść na schody pólokrągłe przed drzwiami frontowymi? płytki? a moze jakis lepszy pomysł?
    pzdr Dagmara
    Witaj,

    Muszę się przyznać, że śledziliśmy wraz z mężem Wasz dziennik wiernie. Na schody kładziemy kostkę granitową a na sam szczycie granitowe antypoślizgowe płyty. Kostka betonowa też byłaby ok, ale na niej zawsze zostają plamy a odnośnie płytek - inwestycja niemała a zawsze jakaś odpadnie.

    Choć u Was już schody wylane..

    Pozdrawiam
    Małgosia
  12. pawilka WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    pawilka Zarejestrowany: 04.06.2010 Posty: 3
    Witam!
    My tez budujemy Sielankę. Obecnie jestesmy na etapie wylewek.
  13. pawilka WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    pawilka Zarejestrowany: 04.06.2010 Posty: 3
    ..........gdzie jestescie?..
  14. MarDag FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    MarDag Zarejestrowany: 27.08.2007 Posty: 145
    aaaaa własnie płytki podobno odpadają! no szkoda, że nie pomyśleliśmy wcześniej. Wasz pomysł Malgosiu chyba jest najlepszy To miło, że Was zaciekawaliła nasza budowa ) pozdrawiam
  15. anjas SYMPATYK FORUM (min. 10)
    anjas Zarejestrowany: 19.03.2008 Posty: 56
    to jeszcze ja się dopiszę

    sielanka dach dwuspadawy z powiększonym garażem .co do ważniejszych zmian to strop mamy drewniany i
    będą widoczne belki.Obecnie jesteśmy na etapie stanu surowego ;są okna i elektryka a czekamy na tynki

    pozdrawiam Sielankowiczów
  16. malgonieczka WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    malgonieczka Zarejestrowany: 18.07.2008 Posty: 9
    Z tym wejściem i tarasem to same kłopoty! U nas jest mocno opadający teren i do tego podmokły - więc wyniesiony jest dom nieco wyżej niż bym chciała. Teraz taras wyjdzie bardzo wysoko, ale zrobimy tubisiową górkę żeby złagodzić jego wysokość.

    Odkryte belki zostawiliśmy na poddaszu. Wyglądają cudnie - pasują do wiejskiego klimatu.
  17. goti23 SYMPATYK FORUM (min. 10)
    goti23 Zarejestrowany: 29.03.2009 Posty: 31
    Witam serdecznie!!
    Kochani sielankowicze mimo iz nasz dziennik zostal pominiety na szczescie ja znalazlam WAS Bardzo sie ciesze ze powstala taka grupa budujacych. Projekt sielanka jest bardzo funkcjonalny i prezentuje sie rowniez swietnie! Szkoda ze tak malo zdjec zamieszczacie z wykonczeniowki wnetrz. Nic nie mozna podpatrzec jak tu co wykonczyc!
    My teraz zabieramy sie za lazienki juz mamy plytki i od wtorku ruszamy! Zainteresowanych zapraszam do naszego dziennika gdzie zamiescilam projekty lazienek i mile widziane komentarze http://forum.muratordom.pl/blog.php?u=90221
  18. goti23 SYMPATYK FORUM (min. 10)
    goti23 Zarejestrowany: 29.03.2009 Posty: 31
    Jakie zmiany? Ojj bylo ich sporo! Okna jedna wysokosc wszedzie, zmieniony ich rowniez rozmiar. Garaz powiekszony (długosc 7 metrow i szerokosc 4 metry) i kotlownia przeniesiona na jego tyl. Góry nie robimy tzn nie wykanczamy. Wejscie na poddasze jest przez garaz za pomoca wyciagana drabinku z sufitu i w szczycie sa drzwi na poddasze. Nad garazem bede miala suszarnie prania a na poddaszu zrobimy silownie i pokoj zabaw tzn. poduchy siedziska, ping pong, play station i takie tam (zeby balaganu nei robic a sie rozerwac) Zrezygnowalam ze spizarni i dzieki temu mam duzo przestronna kuchnie z wyspa (projekt w dziennku). Oczywiscie postawilam scianke miedzy kuchnia a salonem, nie bedzie barku gdyz mam wyspe
  19. Tymi SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Tymi Zarejestrowany: 15.11.2009 Posty: 51
    Witaj Goti, weszłam na Twój dziennik - Sielanka wygląda super! Projekt łazienek - również! Ponieważ sama również zaczynam przygodę z Sielanką i mam też dość sporo zmian, chciałam zapytać o rozmiar okien od frontu. Czy okna w pokojach są tej samej wielkości (150x150), a w kuchni węższe? Właśnie się zastanawiam nad rozmiarówką tych okien, bo oryginalne niezbyt mi się podobają. Ja również przeniosłam łazienkę na tył domu i powiększyłam kuchnię o spiżarnię . Schody natomiast wyrzuciłam do pomieszczenia gospodarczego, a kotłownię na tył garażu. Na razie jestem na etapie fundamentów, więc nie wiem, jak to będzie w praktyce. Ty już wiesz coś więcej na ten temat. A jeśli można wiedzieć, to gdzie się budujecie? Pozdr.
  20. Niunia_Motylek SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Niunia_Motylek Zarejestrowany: 02.03.2010 Posty: 10
    Witam, nasza sielankowa zabawa zaczeła się wiosną tego roku a wąłśnie jesteśmy na etapie zamykania dachu i przez zimę domke przestoi by na wiosnę działać dalej co do schodów troszę są zmodyfikowane ale pozostały w salonie będą zabudowane taki plan ale jak bedzoe eh wyjdzie w praktyce, co do kotłowni zostala oddalono do garażu co spowodowało powiększenie jego powierzchni
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 99
Strona 2 z 5