dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Grupa budujących - projekt SIELANKA - Horyzont
Strona 5 z 5
  1. rafti WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    rafti Zarejestrowany: 01.09.2010 Posty: 7
    WITAM Anagra!
    Chciałem podpiąć kilka zdjęc ale mam problemy z ich wklejeniem. Jak się z tym uporam zaraz wkleję.
  2. tomekluka SYMPATYK FORUM (min. 10)
    tomekluka Zarejestrowany: 12.01.2012 Posty: 13
    Witam,
    My również budujemy Sielankę dach dwuspadowy,40 stopni ,lustrzane odbicie, bez garażu.Woj.lubuskie.
    Zmiany wprowadzone do projektu:
    1. Wszystkie okna od frontu jednakowa wysokość(powiększone). Dodatkowo Te szersze okna są na zewnątrz budynku a węższe przy drzwiach wejściowych(powód likwidacja spiżarki i małej toalety i przeniesienie łazienki do sypialni bliżej wejścia)
    2. Likwidacja małej toalety i spiżarki. Połączyliśmy oba pomieszczenia i ściany pociągnęliśmy aż do ściany z kominem. Nie mamy tego korytarzyku za kominem. Powstała spora spiżarko kotłownia Wejście do niej z dwóch stron od kuchni i od przedpokoju. Z dwóch małych okienek zrobiliśmy jedno większe.
    3. Łazienka przeniesiona do pomieszczenia bliżej wejścia do domu. W miejsce sypialni(zamiana)
    4. Schody przeniesione do przedpokoju przy wejściu głównym. Prawie lustrzane odbicie z salonu. (Na prawo od wejścia do domu)
    Pozdrawiam
    Tomek
  3. Anagra WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Anagra Zarejestrowany: 09.12.2012 Posty: 5
    Witam
    Przewertowałam wiele komentarzy dotyczących zmian w projekcie, które pomogły mi w podjęciu następnych kroków do udoskonalenia domu. Prócz wcześniejszych, nowe. Zamiana sypialni ( 8 ) z łazienką (11), powiększenie okna tarasowego w salonie. Okna na jednej wysokości, dostosowanej do wysokości blatów w kuchni (blat i parapet będą tworzyć jedność). Wyspa (jeśli sie zmieści) w kuchni. Podpatrzyłam w jakimś programie tv fajny pomysł na zlewozmywak. Otóż znalazł się za barem łączącym kuchnie z salonem (oczywiście od strony kuchni ).
    Pozdrawiam Sielankowiczów, z chęcią poznam inne rozwiązania ulepszenia domu.
  4. krysiaWi WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    krysiaWi Zarejestrowany: 29.06.2013 Posty: 6
    Witam
    My również zamierzamy zacząć budowę sielanki 30 st. paliwo stałe wer. A dach 2-spad.z garażem podwójnym, strop drewniany - strych.
    Nasze zmiany okna na jednej wysokości, zamiana łazienki i pokoju na przeciwną stronę gdzieś przeczytałam, że lepiej zrobić tam gdzie będzie CO bo może być hałas od pieca, łazienkę zmniejszę o połowę zrobię garderobę do pokoju, tam gdzie jest przejście do garażu będzie pomieszczenie gospodarcze, okna będą powiększone, zamiana okna w salonie na drzwi tarasowe (3-skrzydłwe), no i najważniejsza zmiana będzie tyczyła kuchni od wiatrołapu w lewo będzie przejście do kuchni, WC będzie przesunięte do przodu (likwidacja przejścia)do kominka spiżarnia zostaje, okna z WC i spiżarni zamienione na jedno duże będzie więcej światła. I co Wy na takie zmiany.
    Pozdrawiam
  5. krysiaWi WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    krysiaWi Zarejestrowany: 29.06.2013 Posty: 6
    Cytat Napisał Tymi
    Witam wszystkich "Sielankowiczów". I my również zaczynamy w czerwcu - mam nadzieję Budujemy w kujawsko-pomorskim, (pozdrawiam Misiowate! )
    Witam czy jest możliwość zobaczyć dom my mieszkamy w Bydgoszczy chcemy zacząć w październiku jak się uda pozdrawiam
  6. krysiaWi WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    krysiaWi Zarejestrowany: 29.06.2013 Posty: 6
    Cytat Napisał Misiowate
    Ja też dołączam się do pytania o garaż. Jak dla mnie to szerokość z projektu to trochę mało. My poszerzyliśmy tylko o 30cm bo na tyle pozwalał plan zagospodarowania przestrzennego ale nadal mam wątpliwości czy nie będzie to za mało.

    Tymi może budujecie się gdzieś w okolicach Nakła?

    Witam czy jest możliwość zobaczyć dom my mieszkamy w Bydgoszczy chcemy zacząć w październiku jak się uda pozdrawiam
  7. Marceli_szpak SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Marceli_szpak Zarejestrowany: 26.11.2009 Posty: 25
    a my juz mieszkamy w sielance
    nie wiem jak dodac zdjecie?
  8. krysiaWi WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    krysiaWi Zarejestrowany: 29.06.2013 Posty: 6
    Cytat Napisał Marceli_szpak
    a my juz mieszkamy w sielance
    nie wiem jak dodac zdjecie?
    czy może mieszkacie w kujawsko-pomorskim i czy jest możliwość zobaczenia. pozdrawiam
  9. kongresmen SYMPATYK FORUM (min. 10)
    kongresmen Zarejestrowany: 10.01.2012 Posty: 36
    Witajcie.

    Mam pytanko dotyczące belki ukrytej w stropie BU 1. W jaki sposób ją wykonaliście? Czy do HEB 200 6 m te uszy w kształcie litery B są przyspawane czy jak? Gdzie wam to robili? Czy już na samym placu budowy?
  10. Anagra WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Anagra Zarejestrowany: 09.12.2012 Posty: 5
    Moja Sielanka wybudowana z klocków steropianowych. Jeszcze dachówka, woda, szambo i przeprowadzka w grudniu. Co prawda w środku surowo ale ciepło.
  11. rafti WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    rafti Zarejestrowany: 01.09.2010 Posty: 7
    Cytat Napisał krysiaWi
    Witam czy jest możliwość zobaczyć dom my mieszkamy w Bydgoszczy chcemy zacząć w październiku jak się uda pozdrawiam
    Witam!
    My mieszkamy w sielance , którą wybudowaliśmy w Chełmnie, kujawsko pomorskie.
  12. gina01 WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    gina01 Zarejestrowany: 29.12.2013 Posty: 3
    Witam,
    budujemy Sielankę w woj. mazowieckim z podwójnym garażem, kotłownią na paliwo stałe, kąt nachylenia dachu 35 st. Projekt z klatką schodową. Zmiany w projekcie to: wydłużenie budynku o 1,20 od strony kuchni. Uzyskaliśmy w ten sposób kuchnię prawie 16m. Zrezygnowaliśmy z okna w salonie na rzecz okna balkonowego od strony jadalni. W salonie okno tarasowe pozostało prawie bez zmian. Dzięki klatce schodowej zyskaliśmy garderobę w pokoju przylegającym wcześniej do salonu. Na poddaszu bez większych zmian, tyle tylko, że jest dodatkowy pokój nad garażem. Projekt bardzo funkcjonalny, oprócz usytuowania schodów. Dobrze, że biuro projektowe Horyzont zaprojektowało wariant z klatką schodową.
  13. mgk STAŁY BYWALEC (min. 300)
    mgk Zarejestrowany: 27.12.2010 Posty: 320
    Witajcie
    Projekt Sielanka zachwycił nas wizualnie i stanowił podstawę w projekcie indywidualnym, który dodatkowo zawiera w sobie elementy z projektu Mania. W naszym domku mieszkamy od lipca 2013 i jedyne co mogę powiedzieć - jest cudownie. Sielanka sama w sobie jest funkcjonalna i bardzo estetyczna, chociaż naszym zdaniem wymaga pewnych indywidualnie ustalanych modyfikacji. W naszym przypadku byłoby ich zdecydowanie za dużo wiec nie zdecydowaliśmy się na zakup gotowca. Wszystkim budującym Sielankę życzę powodzenia i pełni szczęścia w nowych domach
  14. krysiaWi WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    krysiaWi Zarejestrowany: 29.06.2013 Posty: 6
    Cytat Napisał rafti
    Witam!
    My mieszkamy w sielance , którą wybudowaliśmy w Chełmnie, kujawsko pomorskie.
    Witam czy możemy zobaczyć waszą sielankię Krysia, proszę o kontakt [email protected]
  15. Anagra WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Anagra Zarejestrowany: 09.12.2012 Posty: 5
    Witam,
    od czterech tygodni mieszkamy w styropianowej Sielance. Było trochę zmian. Nie wszystkie zamierzone zostały zrealizowane ale i tak jest super. Przestrzeń parteru jest ogromna. Okazało się, że zdaje egzamin, zwłaszcza, że mąż złamał obie nogi (spadając z drabiny, kiedy wchodził na górę - schodów na razie nie ma). Na razie musi poruszać się na wózku. Nie obił ani jednej ściany . Życzę wszystkim "Sielankowiczom" aby jak najszybciej mogli zamieszkać w swoich domach.
    Pozdrawiam
  16. alexandra26 WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    alexandra26 Zarejestrowany: 25.01.2012 Posty: 2
    Cytat Napisał gina01
    Witam,
    budujemy Sielankę w woj. mazowieckim z podwójnym garażem, kotłownią na paliwo stałe, kąt nachylenia dachu 35 st. Projekt z klatką schodową. Zmiany w projekcie to: wydłużenie budynku o 1,20 od strony kuchni. Uzyskaliśmy w ten sposób kuchnię prawie 16m. Zrezygnowaliśmy z okna w salonie na rzecz okna balkonowego od strony jadalni. W salonie okno tarasowe pozostało prawie bez zmian. Dzięki klatce schodowej zyskaliśmy garderobę w pokoju przylegającym wcześniej do salonu. Na poddaszu bez większych zmian, tyle tylko, że jest dodatkowy pokój nad garażem. Projekt bardzo funkcjonalny, oprócz usytuowania schodów. Dobrze, że biuro projektowe Horyzont zaprojektowało wariant z klatką schodową.
    Witam moźna wiedzieć gdzie budujecie my posiadamy taki sam domek w okolicach wiazowny
  17. somka WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    somka Zarejestrowany: 23.04.2009 Posty: 2
    My zaczęliśmy budowę sielanki latem 2014 r.
    Wszystko znajdziecie tu
    http://dom-sielanka.blogspot.com
  18. StanZ WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    StanZ Zarejestrowany: 16.12.2014 Posty: 2
    Witajcie Szanowni Sielankowicze : )
    wraz z żoną wymarzyliśmy sobie ten domek na naszej działce niedaleko Tarczyna (mazowieckie). Marzenia marzeniami, ale niestety po samych projektach trudno nam wyobrazić sobie przestrzeń wnętrz, czy ktoś z Was, Szanowni Sielankowicze, mieszkający/budujący się nieopodal, byłby tak miły (i gościnny ) i pokazał nam swoj przybytek? : )
    Żona robi pyszne ciasta, a ja chętnie poczęstuję piernikówką

    Pozdrawiam
    Stan Z.
  19. alexandra26 WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    alexandra26 Zarejestrowany: 25.01.2012 Posty: 2
    Cytat Napisał StanZ
    Witajcie Szanowni Sielankowicze : )
    wraz z żoną wymarzyliśmy sobie ten domek na naszej działce niedaleko Tarczyna (mazowieckie). Marzenia marzeniami, ale niestety po samych projektach trudno nam wyobrazić sobie przestrzeń wnętrz, czy ktoś z Was, Szanowni Sielankowicze, mieszkający/budujący się nieopodal, byłby tak miły (i gościnny ) i pokazał nam swoj przybytek? : )
    Żona robi pyszne ciasta, a ja chętnie poczęstuję piernikówką

    Pozdrawiam
    Stan Z.
    Jeźeli chcecie zobaczyć naszą sielanke z dachem czterospadowym podwójnym garaźem i kotłownią na paliwo stałe w stanie surowym zamkniętym to zapraszam.okolice otwocka.info 664548078
Pokaż wyniki od 81 do 99 z 99
Strona 5 z 5