dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Grupa z66
Strona 2 z 9
  1. markat SYMPATYK FORUM (min. 10)
    markat Zarejestrowany: 11.03.2010 Posty: 53
    My także robimy standartową wylewkę na stropie. Architekt powiedział że nie będzie z tym żadnych problemów a dodatkowo strop lany usztywni lepiej konstrukcję niż strop segmentowy. A oczywiście oszczędności także są. Widzę, że dużo zetek powstanie na wiosnę - takie małe powstanie będzie - My także zaczynamy za 2 miesiące i jak tylko będą fotki to zaraz wkleimy. Czy ktoś z budujących kolegów (koleżanek) zamierza zastosować rekuperator? A jeżeli tak to jaki typ reku. Mam wstępną wycenę z montażem na około 14000zł. Pozdrawiam
  2. spiwak SYMPATYK FORUM (min. 10)
    spiwak Zarejestrowany: 12.03.2010 Posty: 33
    Co tu taka cisza ? Dziś geodeta wytyczył nam rzut fundamentu na działce po niedzieli zaczynamy kopać. Czy ktoś posiada jakieś zdjęcia ??
  3. spiwak SYMPATYK FORUM (min. 10)
    spiwak Zarejestrowany: 12.03.2010 Posty: 33
  4. markat SYMPATYK FORUM (min. 10)
    markat Zarejestrowany: 11.03.2010 Posty: 53
    No gratulacje!!! Fotki naprawdę super i koparka i las i dół ... A u nas jeszcze papierologia i mam nadzieję, że to już niedługo się skończy. Widać że okolice są bardzo ładne, zalesione i spokojne - brawo. Życzymy powodzenia i będziemy pilnie obserwować.
  5. markat SYMPATYK FORUM (min. 10)
    markat Zarejestrowany: 11.03.2010 Posty: 53
    Spiwak jak tam postępy? jesteśmy głodni fotek rodzącej się zetki. już niedługo wekend majowy i zacznie być cieplutko i milutko. Pozdrawiamy budujących.
    My nadal czekamy na pozwolenie
  6. gutekvs SYMPATYK FORUM (min. 10)
    gutekvs Zarejestrowany: 14.02.2009 Posty: 23
    spiwak gdzie zrobiłeś zejście do piwnicy? i jak będziesz miał schody???
  7. spiwak SYMPATYK FORUM (min. 10)
    spiwak Zarejestrowany: 12.03.2010 Posty: 33
    Schody do piwnicy będą w miejscu dawnej kotłowni, zaczynają się bezpośrednio za drzwiami i zakręcają zabiegowo w kierunku łazienki, wymiar schodka to 20 wysokości i 28 głębokości, może trochę za strome ale to było jedyne rozsądne rozwiązanie, piwnica pod wiatrołapem, korytarzem, łazienką i gabinetem. http://foto.onet.pl/q9cyd,65twf46ikw...html?D=1#nfsex
  8. KorekSAN WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    KorekSAN Zarejestrowany: 28.04.2010 Posty: 2
    Witam wszystkich, decydujemy się z żoną na z66 (wersja z garażem) - chcemy zacząć budowę w czerwcu w okolicach Wrocławia.

    Planuję zmienić parę rzeczy:
    - powiększyć garaż i postawić kotłownie na paliwo stałe w wydzielonym pomieszczeniu. To niesie za sobą zmianę pozycji komina.
    - likwidacja łazienki na górze (tej przy sypialni) i adaptacja pomieszczenia na garderobę.
    - powiększenie łazienki na dole kosztem zmniejszenia pomieszczenia gospodarczego, które będzie pełniło rolę spiżarni.
    - ograniczenie okien połaciowych
    i parę drobnych zmian

    życzę wszystkim powodzenia w realizacjach - i więcej zdjęć proszę
  9. gutekvs SYMPATYK FORUM (min. 10)
    gutekvs Zarejestrowany: 14.02.2009 Posty: 23
    Cytat Napisał spiwak Zobacz post
    Schody do piwnicy będą w miejscu dawnej kotłowni, zaczynają się bezpośrednio za drzwiami i zakręcają zabiegowo w kierunku łazienki, wymiar schodka to 20 wysokości i 28 głębokości, może trochę za strome ale to było jedyne rozsądne rozwiązanie, piwnica pod wiatrołapem, korytarzem, łazienką i gabinetem. http://foto.onet.pl/q9cyd,65twf46ikw...html?D=1#nfsex
    Te rozwiązanie jest fajne zresztą też tak chciałem tylko mój projektant mówił że tak się nie da. Narysował je prosto ale myślę ze w trakcie budowy je zmienię!!!Mam jeszcze jedno pytanie jak robisz schody do góry i jaka będziesz miał kotłownie i co z kominami . Ja podpiwniczyłem całośc będę miał garaż z warsztatem w piwnicy i chcę wstawic piec węglowy i gazowy tylko kominy muszę gdzieś zmieści w ścianie?? Pozdrawiam
  10. spiwak SYMPATYK FORUM (min. 10)
    spiwak Zarejestrowany: 12.03.2010 Posty: 33
    Cytat Napisał gutekvs Zobacz post
    Te rozwiązanie jest fajne zresztą też tak chciałem tylko mój projektant mówił że tak się nie da. Narysował je prosto ale myślę ze w trakcie budowy je zmienię!!!Mam jeszcze jedno pytanie jak robisz schody do góry i jaka będziesz miał kotłownie i co z kominami . Ja podpiwniczyłem całośc będę miał garaż z warsztatem w piwnicy i chcę wstawic piec węglowy i gazowy tylko kominy muszę gdzieś zmieści w ścianie?? Pozdrawiam
    cześć, schody na górę prawdopodobnie będą zwężone o 10-20 cm, metalowa, ażurowa konstrukcja, kominy zostają bez zmian poza dodaniem jednej went. do kotłowni, piec prawdopodobnie na ekogroszek z dodatkowym awaryjnym rusztem, ale jeszcze nic pewnego.Pozdrawiam.
  11. KorekSAN WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    KorekSAN Zarejestrowany: 28.04.2010 Posty: 2
    Ja także decyduje się najprawdopodobniej na ekogroszek - ale z tego względu nie chce mieć kotłowni w domu (nawet w piwnicy) wydzielenie pomieszczenia dostępnego z zewnątrz wydaje mi się jedynym sensownym rozwiązaniem...
  12. spiwak SYMPATYK FORUM (min. 10)
    spiwak Zarejestrowany: 12.03.2010 Posty: 33
    Panowie i Panie mamy koniec maja a na forum cisza, czy ktoś zaczął budowę ?
  13. spiwak SYMPATYK FORUM (min. 10)
    spiwak Zarejestrowany: 12.03.2010 Posty: 33
  14. uriel SYMPATYK FORUM (min. 10)
    uriel Zarejestrowany: 09.04.2009 Posty: 66
    no suuuuper!!
    ale wam zazdrościmy...
    my ciągle w papierach - 6 miesiąc w pozwoleniu na budowę...
    liczymy, że to już końcówka.
    choćby fundamenty chcemy zrobić w tym roku..
  15. gutekvs SYMPATYK FORUM (min. 10)
    gutekvs Zarejestrowany: 14.02.2009 Posty: 23
    Dziś w końcu złożyłem projekt w starostwie.....po trzech miesiącach zbierania dokumentacji...
  16. gutekvs SYMPATYK FORUM (min. 10)
    gutekvs Zarejestrowany: 14.02.2009 Posty: 23
    Cytat Napisał spiwak Zobacz post
    Ładnie Ci idzie!!!
  17. spiwak SYMPATYK FORUM (min. 10)
    spiwak Zarejestrowany: 12.03.2010 Posty: 33
    Dzięki! Ze względu na pogodę mija 3 tygodnie jak przystopowaliśmy, ale mam nadzieję, że już teraz podgonimy prace i mury będą rosły do góry, pozdrawiam wszystkich...
  18. gutekvs SYMPATYK FORUM (min. 10)
    gutekvs Zarejestrowany: 14.02.2009 Posty: 23
    Spiwak-u mam małą prośbę możesz umieścić foto rysunku rzutu parteru bo chce zobaczyć jak wyszły Ci schody??? Mój projektant poprowadził je prosto i zmniejszył pokój !!! Masakra !!! Zrobię je tak jak TY choć będą trochę strome.
  19. spiwak SYMPATYK FORUM (min. 10)
    spiwak Zarejestrowany: 12.03.2010 Posty: 33
    Cytat Napisał gutekvs Zobacz post
    Spiwak-u mam małą prośbę możesz umieścić foto rysunku rzutu parteru bo chce zobaczyć jak wyszły Ci schody??? Mój projektant poprowadził je prosto i zmniejszył pokój !!! Masakra !!! Zrobię je tak jak TY choć będą trochę strome.
    Cześć, zrobiłem zdjęcie o które prosiłeś, niestety jest ono tylko poglądowe gdyż architektowi nie bardzo chciało się liczyć W rzeczywistości będzie trochę inaczej. szerokość schodów 100cm, ściana łazienki przesunięta o około 25cm w kierunku schodów w celu powiększenia jej, klatka schodowa ma teraz szerokość schodów. Pierwszy stopień ( 20 x 28 ) jest bezpośrednio za progiem, drzwi otwierane w kierunku wiatrołapu. Zabieganie schodów na trzech stopniach, reszta wyjdzie w praniu Pozdrawiam http://foto.onet.pl/q9cyd,gsfgfwso4f...html?D=1#nu6eg
  20. yasmine SYMPATYK FORUM (min. 10)
    yasmine Zarejestrowany: 04.05.2009 Posty: 12
    Jak się uda, to zaczynamy za 2 tyg. Jeszcze tylko drogę musimy zrobić Już nie mogę się doc zekać aż sie zacznie
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 179
Strona 2 z 9