dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
grupa Jaworzno 2008r
Strona 3 z 19
  1. BigPiotr STAŁY BYWALEC (min. 300)
    BigPiotr Zarejestrowany: 17.08.2007 Posty: 435
    Cytat Napisał frykow
    Piotrze, a jak tam status robót u ciebie? Też byś pochwalił się jakimiś fotkami, skoro ponownie wpadłeś na forum
    No może nie do końca ponownie. Czytam forum dość regularnie, ale odzywam się tylko jak mam czas i siłę. Dalej jeszcze wierzę, że sam wybuduję. Sam w znaczeniu dosłownym.
    Kupiłem stan surowy otwarty, obecnie mam zamknięty, prąd, wodę, chudy na parterze. Jestem w trakcie budowy ścian działowych na poddaszu, izolacji na parterze, na bieżąco instalacji elektrycznej, a także robienia ogrodzenia od ulicy bo musiałem rozebrać starą chałupę i zostałem bez ogrodzenia. Na dzień dzisiejszy dałem firmom tylko za pieczątkę przy prądzie 300 zł i za rozwalenie starego domu 5000 zł (niestety ale ślizgam się w harmonogramie coraz bardziej, a chałupa chciała się sama rozlecieć na ulicę), przy oknach pomagał mi szwagier (było nas dwóch trzy dni).
    Nie zakładam na razie dziennika bo i tak nie znam nikogo kto by wierzył, że można samemu wybudować. Sam nie wiem co myśleć, więc jak się wprowadzę to wtedy może założę dziennik. Nie zapieram się bo może będę musiał wspomóc się firmami, ale na razie nie muszę. Możecie się domyślić, że czasu na pisanie na forum to mam mało.
    Pozdrowienia Jaworzniaki.
  2. dziubek25077 DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    dziubek25077 Zarejestrowany: 15.12.2007 Posty: 627
    Cytat Napisał BigPiotr
    Cytat Napisał frykow
    Piotrze, a jak tam status robót u ciebie? Też byś pochwalił się jakimiś fotkami, skoro ponownie wpadłeś na forum
    No może nie do końca ponownie. Czytam forum dość regularnie, ale odzywam się tylko jak mam czas i siłę. Dalej jeszcze wierzę, że sam wybuduję. Sam w znaczeniu dosłownym.
    Kupiłem stan surowy otwarty, obecnie mam zamknięty, prąd, wodę, chudy na parterze. Jestem w trakcie budowy ścian działowych na poddaszu, izolacji na parterze, na bieżąco instalacji elektrycznej, a także robienia ogrodzenia od ulicy bo musiałem rozebrać starą chałupę i zostałem bez ogrodzenia. Na dzień dzisiejszy dałem firmom tylko za pieczątkę przy prądzie 300 zł i za rozwalenie starego domu 5000 zł (niestety ale ślizgam się w harmonogramie coraz bardziej, a chałupa chciała się sama rozlecieć na ulicę), przy oknach pomagał mi szwagier (było nas dwóch trzy dni).
    Nie zakładam na razie dziennika bo i tak nie znam nikogo kto by wierzył, że można samemu wybudować. Sam nie wiem co myśleć, więc jak się wprowadzę to wtedy może założę dziennik. Nie zapieram się bo może będę musiał wspomóc się firmami, ale na razie nie muszę. Możecie się domyślić, że czasu na pisanie na forum to mam mało.
    Pozdrowienia Jaworzniaki.
    Jak to nie znasz nikogo kto wierzy w budowanie samemu???
    No dobra ja też chyba że samego siebie, bo w zasadzie buduje dom z moim ojcem i to nie poświęcamy czasu od rana do wieczora bo wiadomo praca zawodowa itd nie zawsze pozwala ale od jakiegoś czasu również żyje budową swojego domu i tak efekt jaki osiągnąłem to prawie gotowa piwnica i stan zero zaczynając od maja i myśle że końcem października skończymy, myśle że wynik niezły, dodam że wykop pod piwnice robiliśmy ręcznie w ok 2 tygodnie, , ale nie ma rzeczy niemożliwych.
    Pozdrawiam i mam nadzieje że kiedyś sie odwiedzimy nawzajem wkońcu prawie po sąsiedzku.
    Myśle że również uda sie wybudować dom samemu, tzn w dwójke z ojcem, jedynym hamulcem będzie dach, do któego chciałbym dobrą firmę, a pozatym chęci, samozaparcie, silna wola i myśle że domek stanie.
    Pozdro !!!
  3. frykow ELITA FORUM (min. 1000)
    frykow Zarejestrowany: 01.10.2006 Posty: 1692
    Panowie, nie znacie kogoś godnego polecenia do wykonania elewacji (ocieplenie, tynk, malowanie)?

    A co do wiary - ja także w was wierzę! I chociaż osobiście nie wykonywałem prac do stanu surowego, to obecnie już tylko ja i mój Dyrektor Kierownik Frontu Robót wykonujemy wszystkie pozostałe prace. Da się, i wam na pewno się uda!
  4. mjakob DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    mjakob Zarejestrowany: 29.09.2008 Posty: 629
    Znam gościa od elewacji i mogę go polecić, ocieplał Rodzicom dom kilka lat temu i złego słowa powiedzieć nie można. Robił też kilka domów w Jeleniu z równie dobrym skutkiem.
  5. ashen FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    ashen Zarejestrowany: 14.12.2005 Posty: 261
    od elewacji polecam: http://www.tynkowanie.com.pl/
    tylko chyba umawiać się trzeba kilka miesięcy do przodu.
  6. malgosia60 SYMPATYK FORUM (min. 10)
    malgosia60 Zarejestrowany: 27.07.2007 Posty: 88
    witam . no i na wiosne prawdopodobnie sie zacznie. teraz czas znaleść fachowca . te propozycje które dostałam to nie wiem czy to cena w miare, morze napiszecie coś na ten temat jakie ceny , namiary na dobrych fachowców. jeśli ktoś jest na etapie kupna materiału / np. drutu / to morze napisze gdzie taniej
  7. dziubek25077 DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    dziubek25077 Zarejestrowany: 15.12.2007 Posty: 627
    Hej, Malgosia, kupowałem stal wiosną, ceny mialem naprawde rewelacyjne jak na tamten okres bo za tone wychodziło ok 2700 zł, gdzie inni oferowali nawet 3500 zł za tone.
    Kupowałem w firmie GOMAT w Sosnowcu.
    www.gomat.pl
    ul. Wojska Polskiego 136 A
    41-208 Sosnowiec.
    Warto u nich kupić bo nigdzie taniej nie znalazłem, a pytałem w wielu miejscach.
    Transport 300 zł, mają tira 17m.
    Pozdrawiam i polecam
  8. ashen FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    ashen Zarejestrowany: 14.12.2005 Posty: 261
    stal dzisiaj jest dużo tańsza. w detalu ok 2400/t
  9. mjakob DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    mjakob Zarejestrowany: 29.09.2008 Posty: 629
    Rozglądam się za materiałami powoli. Budowa na wiosnę.
    Może doradzicie jakąś dobrą (czytaj: tanią hurtownie. Może jakiegoś sprawdzonego wykonawcę?

    Stal znalazłem najtaniej w Rampie w Imieliniu: 2250 brutto/t fi 10/12/16. 2450 za fi6.
  10. BigPiotr STAŁY BYWALEC (min. 300)
    BigPiotr Zarejestrowany: 17.08.2007 Posty: 435


    Najlepsze życzenia dla Jaworzniaków, super ekip, tanich materiałów, dobrej pogody i zdrowia.
    WESOŁYCH ŚWIĄT
  11. frykow ELITA FORUM (min. 1000)
    frykow Zarejestrowany: 01.10.2006 Posty: 1692
    I NIECHAJ WASZE MURY PNĄ SIĘ DO GÓRY, A REMONTY IDĄ JAK Z PŁATKA

    do życzeń dokłada się
    Frykow
  12. monia i marek REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    monia i marek Zarejestrowany: 29.11.2007 Posty: 14992
    Cytat Napisał ashen
    Szkoda że nie posiadamy miejsc gdzie można by udać sie na niedzielny spacer, zazdroszczę Chrzanowowi rynku...
    Nie zazdraszczaj, bo ja ilekroć przez Rynek przechodzę, to jakem kulturalna kobitka, to klnę jak szewc - szpilki wiecznie otarte, a kilka razy poszłabym dalej bez buta (jak mi się trafi obcas miedzy fugi to but zotaje a ja idę dalej )
  13. monia i marek REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    monia i marek Zarejestrowany: 29.11.2007 Posty: 14992
    Co do stali i innych materiałów bud.to moze warto przejechać się do Chrzanowa? Na Szpitalnej po lewej przed starym szpitalem jest skład bud. MONBUD - polecam! Zaopatruję się prawie wyłącznie tam - trzeba gadać bezposrednio z szefem, to wtedy można potargować upusty. Dowożą na miejsce i mają w zasadzie wszystko co potrzebne do budowy.
  14. malgosia60 SYMPATYK FORUM (min. 10)
    malgosia60 Zarejestrowany: 27.07.2007 Posty: 88
    hej. czy 6000 tyś. robocizny za ławy fundamentowe to dużo
  15. monia i marek REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    monia i marek Zarejestrowany: 29.11.2007 Posty: 14992
    Cytat Napisał malgosia60
    hej. czy 6000 tyś. robocizny za ławy fundamentowe to dużo
    chyba niedużo, raczej w normie
  16. ashen FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    ashen Zarejestrowany: 14.12.2005 Posty: 261
    może ktoś polecić uczciwego sprzedawcę eko groszku?
  17. mjakob DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    mjakob Zarejestrowany: 29.09.2008 Posty: 629
    Cytat Napisał ashen
    może ktoś polecić uczciwego sprzedawcę eko groszku?
    na rampie w imieleniu spytaj
  18. mjakob DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    mjakob Zarejestrowany: 29.09.2008 Posty: 629
    Cytat Napisał malgosia60
    hej. czy 6000 tyś. robocizny za ławy fundamentowe to dużo
    Za same ławy? A jak duży domek, może parterowy?
    Ja mam 10 tyś. ale za cały stan zero. Z tym że u mnie dom o wym. 11,5x8,5. Z poddaszem uż.
  19. frykow ELITA FORUM (min. 1000)
    frykow Zarejestrowany: 01.10.2006 Posty: 1692
    Kolega w Imielinie miał ekipę górali, za stan zero też zapłacił coś około 10 tys - wymiary podobne.
  20. malgosia60 SYMPATYK FORUM (min. 10)
    malgosia60 Zarejestrowany: 27.07.2007 Posty: 88
    mjakob dom będzie miał wymiary 14x12 z poddaszem uż. patrząc na wasze wymiary to mój koszt jest możliwy , jeszcze do tego dochodzą słupy a wszadzili ich 18 / szkody gór. / [/quote]
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 363
Strona 3 z 19