dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Grupa Kraków i okolice zaczynamy 2008
Strona 8 z 10
  1. Basia_KRK ELITA FORUM (min. 1000)
    Basia_KRK Zarejestrowany: 02.01.2009 Posty: 2527
    jeszcze jedno pytanie - ile w Krakowie czeka się na PNB ? Jak to u Was było?
  2. Hanika FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Hanika Zarejestrowany: 14.04.2007 Posty: 173
    Urzędnicy mają max. 2 m-ce na wydanie pozwolenia i nie mogą tego terminu przekroczyć. My na komplet dokumentów czekaliśmy 1,5 roku, ale potrzebowaliśmy jeszcze wuzetkę (11 m-cy) i architekt się ślimaczył. Ale to poza Krakowem. No i się doczekaliśmy Basia, uzbrój się w cierpliwość, czas i tak minie Powodzenia!
  3. Basia_KRK ELITA FORUM (min. 1000)
    Basia_KRK Zarejestrowany: 02.01.2009 Posty: 2527
    Hanika - dziękuję
  4. bruce7 WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    bruce7 Zarejestrowany: 09.01.2009 Posty: 7
    Czy mozecie polecic swoje ekipy budowlane?

    Pozdrawiam,
  5. windows STAŁY BYWALEC (min. 300)
    windows Zarejestrowany: 19.12.2007 Posty: 391
    Cytat Napisał bruce7
    Czy mozecie polecic swoje ekipy budowlane?

    Pozdrawiam,
    http://forum.muratordom.pl/malopolsk...cow,t65420.htm
  6. Basia_KRK ELITA FORUM (min. 1000)
    Basia_KRK Zarejestrowany: 02.01.2009 Posty: 2527
    Cytat Napisał Hanika
    ale potrzebowaliśmy jeszcze wuzetkę (11 m-cy)
    Jak się okazało i nam potrzeba jest WZ'tka.... mam nadzieję, że w Krakowie nie czeka się na nią tak długo
  7. lech71 SYMPATYK FORUM (min. 10)
    lech71 Zarejestrowany: 17.02.2006 Posty: 29
    Cytat Napisał Basia_KRK
    Cytat Napisał Hanika
    ale potrzebowaliśmy jeszcze wuzetkę (11 m-cy)
    Jak się okazało i nam potrzeba jest WZ'tka.... mam nadzieję, że w Krakowie nie czeka się na nią tak długo
    Niestety, w Krakowie czekaliśmy rok na wz, później kilka miesięcy zbieralismy papiery do pnb, a na samo pozwolenie czekaliśmy 2m-ce + prawie miesiąc na uprawomocnienie. Trzeba uzbroić się w cierpliwość
  8. anulawasz FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    anulawasz Zarejestrowany: 27.02.2008 Posty: 114
    Witam wszystkich budujących w Krakowie i okolicach, my budujemy dom "Groszek G2" w Bibicach jesteśmy na etapie stanu zamknięcie. Interesuje mnie ile czekaliście na przyłącze prądu, bo dowiedziałam się w zakładzie energetycznym że około roku a prąd mam na swojej działce 10 m od domu - doznałam szoku!
  9. pam ELITA FORUM (min. 1000)
    pam Zarejestrowany: 11.01.2008 Posty: 1270
    Krakowski enion ma standartowo umowę na przyłącznie do roku. A u mnie to wyszło nawet 13 miesięcy. Ale jak by nie wykonawca przyłącza to miałbym pewnie w 7. Jak zrobisz we własnym zakresie projekt i wykonanie (później rozliczasz się z zakładem) to można się wyrobic w pół roku. Ale jak nie chcesz się zajmować kolejnymi pierdołami związanymi z projekktowaniem itd, to zleć to ZE.
  10. Piotr_M DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Piotr_M Zarejestrowany: 09.09.2004 Posty: 567
    do pam, OGC, mk1:
    wyczytałem, że niedawno robiliście tynki - czymożecie się podzielić namiarami (oraz uwagami) na elektryka oraz na ekipę tynkarzy? Niestety wiekszośc z listy ma b.odległe terminy.

    Pzdr
  11. budziki SYMPATYK FORUM (min. 10)
    budziki Zarejestrowany: 19.01.2008 Posty: 91
    Witam-
    Mam pytanie w zwiazku z wykonaniem przyłącza energetycznego przez ENION ,projekt będę miał wykonany przez firmę projektową ,podobno ENION wykonuje przyłacze na drodze przetargu przez jakąś firmę, która ten przetarg wygrywa,ja z koleji mógłbym wykonać to w własnym zakresie, oczywiscie oprócz włączenia się do lini, czy jest to możliwe i czy ewentualne koszty poniesione w związku z wykonaniem przyłącza mógłbym pózniej rozliczyc z zakładem energetycznym.
    Drugie pytanie ; czy jest możliwość legalnego korzystania z energi elektrycznej użyczonej od sąsiada podczas budowy
    za wszelkie podpowiedzi dziekuje a
  12. pam ELITA FORUM (min. 1000)
    pam Zarejestrowany: 11.01.2008 Posty: 1270
    Cytat Napisał Piotr_M
    do pam, OGC, mk1:
    wyczytałem, że niedawno robiliście tynki - czymożecie się podzielić namiarami (oraz uwagami) na elektryka oraz na ekipę tynkarzy? Niestety wiekszośc z listy ma b.odległe terminy.

    Pzdr
    Co do tynków to u mnie robiła ekipa p. Żmudy, znana na forum. Z tego co czytam, to mają faktycznie dalekie terminy. Elektryk u mnie robił znajomy ze Śląska, dlatego nie wiem czy jejst sens dawać namiar, ale jak by co, to robią całą instalację z niskimi prądami i alarmówką.
  13. OGC DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    OGC Zarejestrowany: 14.11.2006 Posty: 738
    Cytat Napisał Piotr_M
    do pam, OGC, mk1:
    wyczytałem, że niedawno robiliście tynki - czymożecie się podzielić namiarami (oraz uwagami) na elektryka oraz na ekipę tynkarzy? Niestety wiekszośc z listy ma b.odległe terminy.

    Pzdr
    U mnie działał pan Rafał 604563852 - tynki maszynowe gipsowe.
    Tak sobie jestem zadowolony. Możesz wpaść pooglądać.
    Elektryka i alarm we własnym zakresie to ci nie pomogę.
  14. bąbeluś SYMPATYK FORUM (min. 10)
    bąbeluś Zarejestrowany: 18.10.2007 Posty: 31
    Kiedy najlepiej robić tynki (pora roku).

    Może ktoś wie ile trwa podłączenie gazu w gminie Zabierzów?

    Adka może coś wiesz?
  15. pam ELITA FORUM (min. 1000)
    pam Zarejestrowany: 11.01.2008 Posty: 1270
    Cytat Napisał bąbeluś
    Kiedy najlepiej robić tynki (pora roku).

    Może ktoś wie ile trwa podłączenie gazu w gminie Zabierzów?

    Adka może coś wiesz?
    Z mojego doświadczenia, to najlepsza pora na tynki wewn. jest tak aby robic bardzo wczesną wiosną, albo póżną jesienią. Czyli najlepiej jak jest temp 5 -10 st i nie ma przymrozków. Lepiej jak sobie schnie powolutku i oddaje wilgoć jak najwolniej (oczywiście w pierwszym miesiącu po połozeniu). Ja praktycznie nie wietrzyłem i mam teraz przez te 3 miesiące juz suchuteńkie (oczywiście co do wylewek pod parkiet to juz inna historia - te pewnie jeszcze poczekają do kwietnia - ale przy okazji dowiedziałem się od znajomego budowlańca, aby nie uruchamiać ogrzewania podłogowego przed upływem miesiąca od zrobienia wylewek)
  16. bąbeluś SYMPATYK FORUM (min. 10)
    bąbeluś Zarejestrowany: 18.10.2007 Posty: 31
    Dzięki , myśle że marzec to bedzie dobra pora na tynki. Mam jeszcze problem z drzwiami bo nie wiem kiedy montować. Zauwazyłam że wszyscy robią to na innym etapie budowy, to kiedy najlepiej umówić się na montaż?
  17. pam ELITA FORUM (min. 1000)
    pam Zarejestrowany: 11.01.2008 Posty: 1270
    Cytat Napisał bąbeluś
    Dzięki , myśle że marzec to bedzie dobra pora na tynki. Mam jeszcze problem z drzwiami bo nie wiem kiedy montować. Zauwazyłam że wszyscy robią to na innym etapie budowy, to kiedy najlepiej umówić się na montaż?
    Ja kupowałem w AFB i tam jest nawet zastrzeżone w warunkach gwarancji aby były tynki i wylewki. jak jest naturalne drewno to przy takiej ilości wilgoci mogą się wypaczyć. Ale teraz z kolei jest problem bo po zamontowaniu drzwi muszę wytynkować szpalety koło nich.
  18. AnnaC SYMPATYK FORUM (min. 10)
    AnnaC Zarejestrowany: 28.03.2007 Posty: 11
    Mam do odsprzedania stemple 160 sztuk 3 metrowych i ok 30 sztuk 3,5-4 metry.
    Rejon : Wielka Wieś-trasa na Olkusz (północny zachod Krakowa)


    kontakt na : [email protected]
  19. Basia_KRK ELITA FORUM (min. 1000)
    Basia_KRK Zarejestrowany: 02.01.2009 Posty: 2527
    Cytat Napisał lech71
    Cytat Napisał Basia_KRK
    Jak się okazało i nam potrzeba jest WZ'tka.... mam nadzieję, że w Krakowie nie czeka się na nią tak długo
    Niestety, w Krakowie czekaliśmy rok na wz, później kilka miesięcy zbieralismy papiery do pnb, a na samo pozwolenie czekaliśmy 2m-ce + prawie miesiąc na uprawomocnienie. Trzeba uzbroić się w cierpliwość
    No pięknie... Masz rację, pozostaje uzbroić się w cierpliwość....
  20. anulawasz FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    anulawasz Zarejestrowany: 27.02.2008 Posty: 114
    hura trochę do przodu z prądem, napisałam pismo do elektrowni z prośbą o szybsze przyłącze i dziś otrzymalam pismo, że przetarg odbędzie się w styczniu lub w lutym więc może niedługo będę miała prąd
Pokaż wyniki od 141 do 160 z 199
Strona 8 z 10