dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Grupa Cieszyn i okolice! - meldować się!!!:)
Strona 1 z 16
  1. golewo SYMPATYK FORUM (min. 10)
    golewo Zarejestrowany: 27.02.2006 Posty: 82
    Klikam i szukam iniucham i wtrącam a nikogo z okolic Cieszyna???!!.....noramlnie nie uwierzę bo tyle tu chałup powstaje że fachowców zaczyna brakować....no chyba że na całym Sląsku Cieszyńskim konkurencja odcięła łącza internetu
    Mam całkiem porządne namiary na tutejszych fachowców i chętnie się podzielę
    pozdrowionka
  2. golewo SYMPATYK FORUM (min. 10)
    golewo Zarejestrowany: 27.02.2006 Posty: 82
    no taaaak....czyli buduję sam na odludziu.....tiaaa....ciekawe
  3. darsalam STAŁY BYWALEC (min. 300)
    darsalam Zarejestrowany: 13.01.2007 Posty: 327
    Ja jestem z okolic Cieszyna ale dopiero jestem na etapie całej papierologii związanej z pozwoleniem na budowę.Jaki masz projekt?
    pzdr
  4. golewo SYMPATYK FORUM (min. 10)
    golewo Zarejestrowany: 27.02.2006 Posty: 82
    W0430 Inwestprojektu.....ale no to fajowo że z okolic a gdzie tak bardziej dokłądnie jeśli wolno?
    i jaki planujesz projekt?
    i pochodzisz też z tych okolic czy Cię tu przywiało?
    i jak potrzeba jakichś namiarów to polecamy się

    wiem że dużo pytań ale to tak na początek

    pozdrowionka
  5. Pol_Paweł SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Pol_Paweł Zarejestrowany: 10.07.2004 Posty: 66
    Witam, buduję pod Skoczowem więc nie wiem czy nadaję się do grupy. Chciałem zacząć pod koniec marca, ale nigdzie nie udało mi się znaleść silikatów na ściany - obdzwoniłem juz ze 100 hurtowni.
    Pozdrawiam
  6. golewo SYMPATYK FORUM (min. 10)
    golewo Zarejestrowany: 27.02.2006 Posty: 82
    Hej Pol Paweł!!!
    No pewnie że do grupy bo Skoczów to przecież całkiem bliskie okolice!
    Zresztą jeszcze bliżej do Goleszowa
    A poza tym widze że pochodzisz z Rudy Ślonckiej wiec do Zabrza tyz masz blisko
    No a jak to nie budujesz bo ni masz bloczków?.....wczoraj jechałem do cieszyna i na stawowej po drodze po lewej widziałem za płotem silikaty (tylko nie pamietam która to byłą hurtownia).....a dzwoniłeś do Betexu albo PSB na Stawowej w Cieszynie?
  7. BognaM SYMPATYK FORUM (min. 10)
    BognaM Zarejestrowany: 22.01.2007 Posty: 15
    Witam.Ja pozwolę sobie przyłączyć się do grupy,bo Zebrzydowice to też okolice Cieszyna.Niestety nie zaczynam jeszcze budowy,jak narazie papierologia...ale w tym roku mam zaplanowany stan surowy otwarty.
    Kiedy widzę co dzieje się z materiałami to zastanawiastanawiam się czy juz nie zapisac sie do tej długiej kolejki oczekujacych
    Ciekawa jestem czy w Cieszynie są fajne składy budowlane(czytaj. tanie),betoniarnie,żwirownie itp.
    Jakby ktos miał namiary to mile widziane.
    Pozdrawiam i będę kibicować zaczynającym juz na wiosnę.
  8. golewo SYMPATYK FORUM (min. 10)
    golewo Zarejestrowany: 27.02.2006 Posty: 82
    Hej BognaM!!!! ...witaj wśród górali niskopiennych...hehe .....oczywiście że zasięgiem sięgamy również do Zebrzydowic bo to pięęękna okolica.
    Papierologię trzeba przebrnąć i na to ni ma rady, ale potem to juz prawie jak z górki .
    C do materiałów w składach cieszyńskich to na pewno nie jest najdrożej, być może kupisz gdzieś jeszcze taniej ale na to bym uważał bo na ten przykład kupiłem "okazyjnie" jakoś tak podejżanie tanio bloczki szare całą paletę i okazało się że w środku to co nie jest widoczne przy kupowaniu to wszystkie bloczki były albo popękane albo obłupane i robota z nimi już nie była taka przyjemna ........mogę polecić jeszcze firmę LACH ze Skoczowa jako dostawcę materiałów sypkich typu piaski, żwiry itp. (solidni,terminowi i niedrodzy ) a poza tym wiele materiałów kupuję w Castoramie Cieszyńskiej bo po pierwsze bywa że jest tam taniej niż w składach a po drugie jak nie jest taniej to może być bo jak się okazuje można się potargować biorąc większą ilość o czym nie wszyscy wiedzą
    pozdrowionka i dawaj znać na jakim etapie jesteś albo jak masz jakieś pytania to "wal śmiało"
    arek golewo
  9. darsalam STAŁY BYWALEC (min. 300)
    darsalam Zarejestrowany: 13.01.2007 Posty: 327
    To może ci ,którzy mają juz stan surowy za sobą podzielą się opiniami o wykonawcach w naszym regionie w miarę tanich i dobrych .Liczę,że pozwolenie uzyskam koło lipca.
  10. BognaM SYMPATYK FORUM (min. 10)
    BognaM Zarejestrowany: 22.01.2007 Posty: 15
    Arek,dzięki za informację.Należę do osób dość ostrożnych,więc postaram się spokojnie nad wszystkim czuwać.......choć może się mylę,bo jeśli okaże sie,że z materiałami krucho to tak jak wszyscy będe brała co jest ,bez względu na cenę.
    Jak narazie przeglądam forum i cierpliwie czekam na swój początek pokonywania trudów budowy i przyjemności zarazem.
    Miłego dnia życzę...hej.
  11. darsalam STAŁY BYWALEC (min. 300)
    darsalam Zarejestrowany: 13.01.2007 Posty: 327
    Z racji naszej bliskości Z Czechami może ktoś już sprawdzal jakie tam są koszty materiałów budowlanych??? Kiedyś to oni jeździli do nas może role się odwrócą jeżeli ceny będą takie absurdalne?Bodajże w zeszłym roku czy dwa lata temu kiedy ceny paliwa były wysokie jeżdziłem do nich tankować więc również mogę jeżdzic po materiały budowlane
  12. golewo SYMPATYK FORUM (min. 10)
    golewo Zarejestrowany: 27.02.2006 Posty: 82
    Ha!....no i to ciekawy faktycznie pomysł!...muszę przyznać że nawet coś takiego nie wpadło mi do głowy coby spoglądnąć za granicę.....hmmm...może to dlatego że czechy mam w pamięci głównie dzięki produktom takim jak:vyprazany syr, pilsner, parka w rohliku i zakupy w Billi....a faktycznie mogą tam mieć i muszą nawet materiały budowlane......trzeba sprawdzić.....czyli kto pierwszy sprawdzi ten melduje tak?!
  13. golewo SYMPATYK FORUM (min. 10)
    golewo Zarejestrowany: 27.02.2006 Posty: 82
    BognaM.......oczywiście mówimy dużo o trudach i trudnościach przy budowaniu ale to oczywiście właśnie w tym celu aby ich uniknąć i jak najwięcej czerpać korzyści z radości budowania bo to niewątpliwie jest radość nawet jeśli niezabardzo w trakcie to już efekt końcowy zazwyczaj powala uśmiechem (nawet przy końcowej pustej kieszeni....ihihihihi)
  14. golewo SYMPATYK FORUM (min. 10)
    golewo Zarejestrowany: 27.02.2006 Posty: 82
    Aha .....zapomniałem dodać że my już zaczęliśmy wykończeniówkę czyli najdłuższy i najtrudniejszy etap budowania, a więc co do dotychczasowych wszystkich robót to oczywiście jak ktoś chętny to mogę dać namiary na sprawdzonych okolicznych fachmanó i ewentualnie doradzić kogo odradzam
  15. BognaM SYMPATYK FORUM (min. 10)
    BognaM Zarejestrowany: 22.01.2007 Posty: 15
    To ja bardzo poproszę o namiar fachowców do położenia dachu(cieśla,dekarz).
  16. Barbara_Andrzej FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Barbara_Andrzej Zarejestrowany: 07.04.2005 Posty: 202
    Witam!
    Dawno mnie tu nie było. Jak tak czytam wasze posty to się zastanawiam, czy aby na pewno teraz się budować (mamy już pozwolenie). Ceny cenami, gorzej, że nie ma materiałów... Nie sądziłam, że jest aż tak źle. A będzie jeszcze gorzej?
  17. darsalam STAŁY BYWALEC (min. 300)
    darsalam Zarejestrowany: 13.01.2007 Posty: 327
    Jeżeli uzyskam w miarę szybko pozwolenie to chciałbym w tym roku zrobic tylko grunta a z zakupem materiałów poczekać na jesień.Wydawało by się,że materiały budowlane powinny być tańsze niż na wiosnę ale w dzisiejszych czasach trudno cokolwiek przewidzieć
  18. BognaM SYMPATYK FORUM (min. 10)
    BognaM Zarejestrowany: 22.01.2007 Posty: 15
    Trudno przewidzieć czy cokolwiek stanieje,ale jest taka możłiwość,wystarczy tylko czekać na dzień w którym wydadzą zakaz eksportu za wschodnią granicę.... ja osobiscie czekam na taki dzień.
  19. golewo SYMPATYK FORUM (min. 10)
    golewo Zarejestrowany: 27.02.2006 Posty: 82
    Dobrze, Dobrze!!!!.....budować i nie ociągać się!! ......szukać materiałów po wykopach i zapleczach markietów! .....ja sam osobiście wyrwałem bloczki z Castoramy bo twierdził sprzedawca ze ni ma, a ja podszedłem od zaplecza załadowczego i patrzę a tu 2 palety stoją!..... no to fru do kerownika no.....no i sprzedali ...hihii

    Barbara_Andrzej!......nie zaczęliście jeszcze?....a papiery już załatwione?
    pozdrawiam
  20. daggulka REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    daggulka Zarejestrowany: 14.05.2006 Posty: 15932
    Witajcie. Ja też Zebrzydowice..... Bogna wie .
    Ludziska...macie jakies namiary na tania betoniarnię? własnie krzyknęli mi za kubik betonu B20 .... taram...220 zeta ..... wiem że wszystko podrożało, ale w sierpniu zeszłego roku było to ok. 150 zeta....więc ....norrrmalnie aż mnie zmroziło.....macie gdzies taniej? albo namiary....podzwonię.
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 315
Strona 1 z 16