dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
K08 - Klub Budujących M08
Strona 11 z 58
  1. Karpatka DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Karpatka Zarejestrowany: 13.06.2006 Posty: 707
    Witam!
    Nasze zmiany zostały już zgłoszone. Dzięki uprzejmości Mario_pa łatwiej nam bylo podjąć ostateczną decyzję
    Jeśli chodzi o parter, to: - wydłużamy o ok. metr garaż (ze względu na zbyt wysoki poziom wód gruntowych zrezygnowaliśmy z piwnicy - odwierty nas uświadomiły), - kotłownię nieco powiększamy kosztem pokoju z garderobą (to i tak będzie kameralny gabinet z biblioteczką), - poszerzamy schody, - poszerzamy hol kosztem tarasu (pomysł ściągnięty żywcem od pewnego sympatycznego jegomościa), - likwidujemy okno tarasowe w salonie (ściana się przyda na meble), - zamieniamy okno tarasowe w przedpokoju na małe. Dodatkowo w gabinecie i garażu z dwóch okien "podwójnych" planujemy po jednym w każdym pomieszczeniu - proporcjonalnie do wielkości pomieszczeń.
  2. TomcioB STAŁY BYWALEC (min. 300)
    TomcioB Zarejestrowany: 27.09.2006 Posty: 313
    Te rysunki lekko zobrazują naszą wizję naszego "m"


  3. TomcioB STAŁY BYWALEC (min. 300)
    TomcioB Zarejestrowany: 27.09.2006 Posty: 313
    Powiedzcie mi na podstawie dotychczasowego etapu, w których pomieszczeniach jest wiecej światła dziennego, tam gdzie jest lukarna, czy połaciówki.

    Wiem, że bez okien i ocieplenia, które troszkę zabierają powierzchni, cięzko to ocenić, ale musze podjąć decyzję, czy zostawić łazienkę centralnie tam gdzie jest, czy może przenieść ją do naroznika i zamienić z pokojem.
  4. mario_pa ELITA FORUM (min. 1000)
    mario_pa Zarejestrowany: 26.03.2005 Posty: 1105
    Cytat Napisał justa92
    - podniesienie poddasza o 1 m ( czy na poddaszu w zwiazku ze skosami nie jest zbyt duzo niewykorzystanych , niefunkcjonalnych miejsc??? Obawiamy sie ,ze jestesmy duzymi ludzmi i bedziemy sie obijac - obecnie mieszkamy na poddaszu podniesionym)
    Podniesienie poddasza o 1 m - toż to zmieni drametralnie proporcję bryły, lukarny będą stały na ściankach kolankowych. Także 2xNIE (w imieniu żony i swoim) i żeby nie było że nie odradzałem .

    Wg projektu ścianka przedkolankowa ma 140 cm wysokości (my mamy 120 cm) odsunięta od ściany zewn. o ok. 120 cm (u nas ok. 90 cm - jest tam pustka). Ale w końcu dom z kątem nachylenia dachu 30 st.

    Pozostałe zmiany na poddaszu są OK - kwestia indywidualnych upodobań i oczekiwań. Przy czym 1 uwaga techniczna w pomieszczeniach 18/19 i 20 zbiegają się 3 połacie dachowe i tworzy się dodatkowy skos na suficie, co mi osobiście się nie podoba, ale tego tak jest i będzie (chyba że ktoś drastycznie podniesie poddasze - co odradzam).

    http://foto.onet.pl/78b9c,u.html?V=1 - tu jest sporo zdjęć z budowy, aczkolwiek nie wszystkie.
    Resztę mogę wyslać mailem - nie chcę mi się zakładać albumu.
  5. Marysia i Alek WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Marysia i Alek Zarejestrowany: 09.01.2007 Posty: 1
    Witamy serdecznie wszystkich inwestorów.
    Wszystko wskazuje na to ze dołączamy do klubu budujacych M08.
    Mamy juz gotowy projekt i załatwiamy formalności związane z pozwoleniem na budowę.
    Niestety nie mamy jeszcze ekipy do wybudowania tego cuda
    (mamy kilka na oku)
    Do tej pory spotkalismy sie z cenami 68 tys i 48 tys (stan surowy otwarty z wieźbą bez pokrycia) ale to chyba za duzo ?
    Znalezliśmy ekipe (ktora już dwa M08 wybudowala zreszta chyba komus na tym formum ) za 35 tys i to wydaje sie rozsądną cena ale oni już są zaklepani.
    Może macie kogoś do polecenia ?
    Szukamy rownież kierownika budowy. Znaleźliśmy czlowieka ktory krzyknął 12 000 !!!! To chyba lekka przesada.

    Oczywiście nie chcemy figuranta od pieczątek za 600 pln ale kogoś kto solidnie odbierze kolejne etapy budowy zrobi kosztorys dla banku i kilka razy na budowie się pojawi. Czy znacie kogoś takiego ?
    Będziemy wdzięczni za informacje.

    Aha budujemy w Palmirach za Łomiankami czy ktoś buduje w pobliżu ?
  6. Meb STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Meb Zarejestrowany: 19.01.2006 Posty: 409
    Witajcie w Klubie,

    Po parametrach co do ekipy to chyba ja mogę być jednym z tych dwóch M08, ale jeśli nie, to z tego co wiem moja ekipa jest juz także zaklepana na cały 2007.

    ceny 68 i 48 tys przerażają ale niestety ta druga może być coraz bardziej realna. Majster mi powiedział, że za tyle ile bierze ode mnie to już nie robi. Myslę wiec, że w okolicach Wawy ceny ponad 40 za ten domek to norma. choć 68 to szok.

    Mojego Kierbuda też ktoś chciał (godny polecenia i nawet majster go chwali) ale z tego co wiem to On też odmawia juz brania zleceń. Jutro się z nim będę widział i spytam.
  7. justa92 SYMPATYK FORUM (min. 10)
    justa92 Zarejestrowany: 28.12.2006 Posty: 36
    Dziekuje wszystkim, którzy zareagowali na moja propozycje zmian w projekcie. Dzisiaj bylismy z mężem na w siedzibie Muratora na Kamionkowskiej i jest tam makieta M08 , którą dobrze jest zobaczyć w przypadku średniej lub znikomej wyobraźni przestrzennej Polecam! Jezeli chodzi o nasze przemyślenia dot. aranżacji wnętrz to rozważamy propozycję TomciaB i może lepiej zamiast garderoby dzieciecej w 25 i 26 rzeczywiscie zrobic miejsce na lóżka dla dzieci.
    Bardzo trafna uwaga mario_pa dotyczaca zbiegu polaci dachowych miedzy 18/19. Po naszych przemysleniach w 18 zrobimy pralnie i suszarnie, gdyz chcemy uniknac tego biegania z gory na dol.
    Zastanawiamy sie tez nad pozostawieniem wedle Waszych uwag duzych drzwi tarasowych na korytarzu ( makieta potwierdzila,ze sa super!) i powiekszeniem korytarza o część tarasu, natomiast zlikwidowanie drzwi tarasowych z salonu, co prawda nie lubimy duzej ilosci mebli, ale planujemy TV w salonie i zastanawiamy sie jak w oryginalnym ukladzie mozna by ustawic sofy ,stolik kawowy TV- moze jaks podpowiedz...
    Konrowersyjny kibelek zrobiony z czesci 12 chcielibysmy zostawic-to taki maly podreczny kibelek z umywaleczka, zeby nie biegac na gore i rozladowac ewentualna kolejke do 3, dajcie sie przekonac...

    Jezeli chodzi o formalnosci to obecnie musimy czekac na odpowiedz z Urzędu Gminy dot. zgody na wybudowanie domu z dachem wielospadowym ( w warunkach zabudowy jest dopuszczalny tylko dach dwuspadowy) oraz badanie gruntu ( w zwiazku z planowanym podpiwniczeniem).
    I na razie tyle. Pozdrawiam serdecznie i wiadomość z ostatniej chwili - od przyszlego poniedzialku śnieg - mam nadzieje,ze w zwiazku z opoznieniem nie bedzie on lezal do maja, czego sobie i wszystkim budujacym zycze.

    Justa
  8. mario_pa ELITA FORUM (min. 1000)
    mario_pa Zarejestrowany: 26.03.2005 Posty: 1105
    Cytat Napisał justa92
    Po naszych przemysleniach w 18 zrobimy pralnie i suszarnie, gdyz chcemy uniknac tego biegania z gory na dol.
    Ale tam jest naprawdę mało miejsca tylko 4m2 w podłodze. A co z prasowaniem?
    My zamierzamy na to przeznaczyć 20/25 - plus strych.
  9. TomcioB STAŁY BYWALEC (min. 300)
    TomcioB Zarejestrowany: 27.09.2006 Posty: 313
    Witam

    Czy robił ktoś we własnym zakresie wirtualny audyt energetyczny wykorzystując program AudytorOZC ??

    Próbuję przez niego przebrnąć, ale jest troszkę skomplikowany, a chciałbym okresłić parametry cieplne mojego przyszłego M.

    Jeżeli tak, to prosze o podesłanie podkładki do wczytania do programu Rodzaj pomieszczeń, wielkość itd.

    Pozdrawiam
    Tomek
  10. Lord Goring SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Lord Goring Zarejestrowany: 23.01.2007 Posty: 13
    Witam Wszystkich !!
    Właśnie zaczynam bardzo poważnie myśleć o budowie (już właściwie wszystko postanowione).
    Będę chciał się wybudować na terenie Dąbrowy Górniczej. Czy któryś z szanownych Forumowiczów buduje może M08 na tym terenie? Górny śląsk - Katowice, Sosnowiec, Będzin, Tychy, Bytom...i oczywiście Dąbrowa Górnicza.

    Ciekawe czy da się jeszcze załatwić ekipę, żeby chociaż coś zacząć w 2007.

    Pozdrawiam wszystkich
    Osobne pozdrowienia dla Meb'a i mario_pa - dzięki za pomoc
  11. Meb STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Meb Zarejestrowany: 19.01.2006 Posty: 409
    Hej Lordzie,

    Witaj w klubie.

    Odpisałem Ci na Twoje pytanie na priva, ale pewnie troche będzie szło.

    pozdro Meb
  12. mario_pa ELITA FORUM (min. 1000)
    mario_pa Zarejestrowany: 26.03.2005 Posty: 1105
    Cytat Napisał Lord Goring
    Witam Wszystkich !!
    Będę chciał się wybudować na terenie Dąbrowy Górniczej. Czy któryś z szanownych Forumowiczów buduje może M08 na tym terenie? Górny śląsk - Katowice, Sosnowiec, Będzin, Tychy, Bytom...i oczywiście Dąbrowa Górnicza.
    Jedna bardzo miła osoba będzie się budować chyba gdzieś blisko Ciebie, ale nie mogę się wypowiadać w jej imieniu.

    Ja oczywiście - póki co - jeszcze wszystkich do siebie zapraszam w wolnym czasie.
  13. Lord Goring SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Lord Goring Zarejestrowany: 23.01.2007 Posty: 13
    Dzięki za miłe powitanie
    Meb, priv już doszedł, dzięki, pójdę za Twoją radą

    Miła osoba ?? - fajnie to jest nas dwóch

    Pozdrawiam
  14. Lord Goring SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Lord Goring Zarejestrowany: 23.01.2007 Posty: 13
    Witam!!
    Z tego co widzę i oglądam, to ceny nieźle poszły w górę. Aż chce się płakać
    Czarno to wszystko widzę.

    Natomiast jak ktoś szuka kredytu (tak jak ja), to mogę polecić Millenium i PKO BP. Do ING nie ma po co iść, są dobrzy w funduszach emerytalnych. BPH ma tylko kredyt w złotówkach. Zorientowałem się też jak to wygląda w Nordea Bank (reklama opowiada o rewelacyjnych warunkach). Zaciekawiony odwiedziłem oddział. Oprocentowanie we frankach mają 4,0 do tego 1,5% prowizji - nie powiem, żeby się choć trochę opłacało.

    Natomiast dla tych którzy rozważają warunki kredytu, np. raty rosnące czy malejące, wysokość rat itd. polecam wpaść na stronkę Open Finance
    http://www.open.pl/of/index.jsp?plac...id=10&layout=5
    Sporo ciekawych kalkulatorów kredytowych.

    Może wszyscy to już wiedzą, ale może akurat komuś się przyda.

    W każdym razie panna kombinuje coś w projekcie - zobaczymy co z tego wyjdzie

    Pozdrawiam
  15. anmir SYMPATYK FORUM (min. 10)
    anmir Zarejestrowany: 04.10.2006 Posty: 10
    Przepraszam , że tak mało piszę ale dużo czytam (forum) - poszukaj i popytaj w GE BANK ja tam wziąłem - super warunki - ale indywidualne rozpatrywanie spraw...
  16. Lord Goring SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Lord Goring Zarejestrowany: 23.01.2007 Posty: 13
    Cześć
    Faktycznie na pierwszy rzut oka źle to nie wygląda !!!
    anmir, mogę zapytać jakie oprocentowanie i prowizję dostałeś, na ile lat i z jakim wkładem własnym ?
    Oczywiście jeśli możesz udzielić takich informacji

    Dzięki za info.W poniedziałek jadę do tego banku po szczegóły.
    Pozdrawiam
  17. mario_pa ELITA FORUM (min. 1000)
    mario_pa Zarejestrowany: 26.03.2005 Posty: 1105
    Cytat Napisał anmir
    Przepraszam , że tak mało piszę ale dużo czytam (forum) - poszukaj i popytaj w GE BANK ja tam wziąłem - super warunki - ale indywidualne rozpatrywanie spraw...
    Ja też bym prosił o info, jeśli oczywiście możliwe, na prywatny adres.
  18. TomcioB STAŁY BYWALEC (min. 300)
    TomcioB Zarejestrowany: 27.09.2006 Posty: 313
    Anmir

    Dołączam się do prośby o info o GE.

    Pozdrawiam
  19. Karpatka DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Karpatka Zarejestrowany: 13.06.2006 Posty: 707
    Lordzie Goring, witamy w naszym gronie. Ja z lekkim opóźnieniem i delikatną zadyszką, ale za to nie mniej serdecznie od reszty ferajny
    Mario_pa, hmmm dzięki za dobre słowo. Jak widzisz, nie omieszkałam Twoich ciepłych słów wziąć do siebie. Wredne babsko ze mnie
    A wracając do Lorda, to już się cieszę na sąsiada! My wiosną startujemy w Mikołowie- Paniowach. Zakładam, że skoro jesteś już na etapie kredytu, to i pozwolenie w kieszeni? Powodzenia i niech nam zima lekką będzie!
  20. Lord Goring SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Lord Goring Zarejestrowany: 23.01.2007 Posty: 13
    Cześć.
    Dzięki Karpatka za powitanie
    Niestety aż tak "daleko" to jeszcze nie jestem, ale nie brak mi chęci i entuzjazmu. Mój plan (optymistyczny) zakłada start na czerwiec może lipiec.
    Za późno się za to wszystko wziąłem, ale cóż - grunt, że jest decyzja
    Za to za wczasu staram się zebrać jak największą wiedzę na ogólny temat budowy oraz tematów "okołobudowlanych".

    Zastanawia mnie natomiast jedna rzecz. Cytacik z muratora:

    "Są to w szczególności: zaprojektowanie częściowego lub całkowitego podpiwniczenia budynku, dostawienie lub powiększenie istniejącego garażu, zastosowanie innych materiałów budowlanych na konstrukcję budynku (ściany, stropy), przesunięcie okien na elewacji, zmiana usytuowania ścian działowych i drzwi wewnętrznych, zmiana materiałów wykończenia wewnętrznego oraz materiałów i urządzeń instalacyjnych"...
    "...zgody wydawane są bezpłatnie"

    Czyli jak będę chciał zlikwidować jedną ścianę i powiększyć jeden z pokoi na poddaszu (pomysł mojej panny ) oraz zmienić materiał na np. ytong - to będę musiał zapłacić za to, czy będzie to zrobione bezpłatnie? Zdrowy rozsądek podpowiada to pierwsze rozwiązanie.

    Pozdrawiam

    PS.Sąsiad fajny gość
Pokaż wyniki od 201 do 220 z 1159
Strona 11 z 58