dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Grupa opolska
Strona 1 z 69
  1. Szadam DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Szadam Zarejestrowany: 22.02.2002 Posty: 892
    Ponoć lepiej będzie w takiej formie tworzyć klub budujących z opolszczyzny.
    Niech się dzieje.
    Dla porządku przypomę, że korzenie tej grupy sięgają w to miejsce

    http://www.murator.com.pl/forum/view...ae7038a1d26e3c
  2. Darek Opole FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Darek Opole Zarejestrowany: 29.02.2004 Posty: 179
    Jestem i czekam na więcej
  3. Szadam DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Szadam Zarejestrowany: 22.02.2002 Posty: 892
    Następny proszę
  4. mc1234 SYMPATYK FORUM (min. 10)
    mc1234 Zarejestrowany: 20.01.2004 Posty: 13
    To my też dołączamy. Zaczynamy budowę bliźniaka w połowie kwietnia w Chróścinie Opolskiej.
  5. duduś ELITA FORUM (min. 1000)
    duduś Zarejestrowany: 27.02.2004 Posty: 2347
    No hej Szadam cieszę sie że stanęłeś na wysokości zadania - już mamy w sieci kogoś nowego - witamy Chróścinę
  6. alex FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    alex Zarejestrowany: 09.05.2002 Posty: 253
    Ciesze sie, ze cos tu sie dzieje!
    Jesli tylko macie ochote sie spotkac, zapraszam na wiosennego grilla!
    W Tarnowie od wczoraj piekna wiosna!
    Poza tym to szukam namiarów na tanie drewno kominkowe i wklad rozsaczajacy do istniejacego szamba. O tym drugim nic nie moge znalezc na forum a to podobno super sprawa, tansza od oczyszczalni i tak samo skuteczna.Moze cos slyszeliscie?
    No i ostatni problem, moze znacie jakas firme w Opolu, ktora moglaby zainstalowac nam Internet radiowy, satelitarny itp
    Pozdrawiam
    Ola
  7. duduś ELITA FORUM (min. 1000)
    duduś Zarejestrowany: 27.02.2004 Posty: 2347
    spróbuj - firma COMAR - ostatnio mi instalowali internet - mówili coś o radiówce - tel. 44 22 042 , 44 22 041
  8. mc1234 SYMPATYK FORUM (min. 10)
    mc1234 Zarejestrowany: 20.01.2004 Posty: 13
    Cytat Napisał alex
    Ciesze sie, ze cos tu sie dzieje!
    No i ostatni problem, moze znacie jakas firme w Opolu, ktora moglaby zainstalowac nam Internet radiowy, satelitarny itp
    Pozdrawiam
    Ola
    Ja mam radiowy z firmy AIRLAN: [email protected] albo tel. 605 061027. Ale czy u Ciebie są w stanie zainstalować? Nie wiem. A nie myślałaś o neostradzie?

    Pozdrawiam,
    Mirek
  9. duduś ELITA FORUM (min. 1000)
    duduś Zarejestrowany: 27.02.2004 Posty: 2347
    Wysłany : Sro Mar 17, 2004 9:36 pm Temat postu : jak utwardzić drogę

    --------------------------------------------------------------------------------

    Czy macie namiar na kogoś ( lub jakąś sprawdzoną metodę) kto niedrogo utwardzi drogę,. Mam do utwardzenia 250 m drogi dojazdowej - pod koniec tej zimy dojechać na budowę to był horror. Jaki materiał z okolic oczywiście Opola byście polecili?
  10. alex FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    alex Zarejestrowany: 09.05.2002 Posty: 253
    Dzieki za namiary na firmy komp. Do jednej juz uderzalismy bez skutku. Teraz GANDALF z Ozimka cos bedzie dzialal. Jest tu sporo chetnych w tym dom kultury moze cos zdzialaja.
    Co do utwardzenia, to wlasnie zalatwilam sobie z soltysem i gmina ze wysypia nam troche kamienia z OPOLWAPU. Sasiad zrobi koparka rynne. Tez mielismy koszmar z dojazdem, raz tak sie zakopalam, ze musialo mnie wyciagac terenowe auto sasiada.
    Walczcie w gminie o material i transprt a sami przygotujcie teren.
    Moge tez dac wam namiar na najtanszy 30tonowy transport tylkop 2,50zl/km!!!!!Facet jest z Tarnowa OP nazywa sie FILIPEK tel 605730093
    Ma kilka aut. Material najtaniej to w Opolwapie.
    Pozdrawiam
  11. Szadam DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Szadam Zarejestrowany: 22.02.2002 Posty: 892
    OOO to ciekawe, ale z Tarnowa do Prudnika to szmat drogi.
    Za to przed moim domem wreszczie zaczęli kopać gaz. Bądzie gaz. Ten który miał być 5 grudnia 2003r
    Teraz będę musiał się głęboko zastanowić czy go podłączać
  12. duduś ELITA FORUM (min. 1000)
    duduś Zarejestrowany: 27.02.2004 Posty: 2347
    Szadam a czym obecnie grzejesz skoro nie decydujesz się na gaz? Alex dzięki za namiary
  13. Szadam DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Szadam Zarejestrowany: 22.02.2002 Posty: 892
    zwykłym weglem w prawie zwykłym piecu.
  14. alex FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    alex Zarejestrowany: 09.05.2002 Posty: 253
    Tez mielismy mozliwosc podlaczenia gazu z sieci, tak maja okoliczni sasiedzi, ale ja powiedzialam NIE. I po naszym pierwszym sezonie grzewczym nie zalujemy decyzji. Grzejniki akumulacyjne sprawdzily sie przy obnizonej mocy doboru tj 14kw na caly dom 150m2 (firmy zalecaja 20kW) mielismy 22-23stopnie ciepla w domu.Nie wiem jak to bedzie gdy zima bedzie ostrzejsza tj -20 i wiecej. Mamy jednak kominek, troche wspomoze w tych ekstremalnych sytuacjach. Ale uwaga, okazuje sie ze w naszym przypadku grzanie kominkiem choc bardzo efektywne wcale nie daje duzych korzysci finansowych (drewno kosztowalo nas 130zl a prad 250-300zl za ogrzewanie/m-c)Z kominkiem jest kupe roboty, brudu i sciany do malowania.Jednak i tak jestesmy zachwyceni, super sprawa, zobaczymy jak dlugo
  15. Szadam DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Szadam Zarejestrowany: 22.02.2002 Posty: 892
    Grzanie grzaniem, ale jak mi wykopali rowek i jak dolało to nie mam grzania tylko grzebanie - po kostki
    Sprytna gazownia na tyle była szybka, że sąsiadowi odcieła od świata samochód

    z mojego nosa też zaczyna padać
  16. mc1234 SYMPATYK FORUM (min. 10)
    mc1234 Zarejestrowany: 20.01.2004 Posty: 13
    Pytanie do tych co przerabiali już ten temat: gdzie w okolicach Opola najniższe ceny YTONGa?
  17. mesieur SYMPATYK FORUM (min. 10)
    mesieur Zarejestrowany: 07.02.2004 Posty: 40
    Witam "opolszczyków", jestem z Brzegu a z Prudnikiem mam sporo do czynienia, bo z tamtąd pchodzę-ciekawe kim jest Szadam.......?
    No ale nic, właśnie przed paru dni odebraliśmy projekt muratora-D47bL.Budowa rusza w lipcu-sierpniu (dopiero jesteśmy na etapie papierologii). Budujemy na pewno z ytonga, ale co do ceny jeszcze nic nie wiem (tzn wiem ale nie wiem jaki będzie rabat), bo czekam na przedstawiciela, który przelicza projekt na ytonga. Zdecydowaliśmy się też na stopy z ytonga.Jak będę wiedzieć coś więcej, dam znać. Co do miejsc najtańszych z ytongiem to nie specjalnie się liczy, bo i tak to co wynegocjujesz u przedstawiciela to jest max.W hurtowni mogą ci jedynie zaproponować przewóz lub rozładunek gratis.
  18. duduś ELITA FORUM (min. 1000)
    duduś Zarejestrowany: 27.02.2004 Posty: 2347
    Najtańszy Ytong kupiliśmy u przedstawiciela , który biuro ma we własnym domu. Pytanie jaki Ytong chcesz- bo jeżeli na ścianę jednowarst. to musi być na pióro- wpóst- a te niestety są drogie i nie do końca się sprawdzają .My mamy też Ytong ( idealnie trzyma linię- ściany równiuśkie że hej) , ale odmiany 600 , na klej (jeden z tańszych -a też trzyma), na to dajemy 13cm styropianu - jak na razie żadnych problemów. A wszyscy do tej pory b. zadowoleni - i murarze i instalatorzy ( bo łatwo się 'bruzduje"). Dla porównania teraz musieliśmy dokupić szare bloczki ( nie z ytonga ,na kotłownię ) - Boże pożal się -tragedia!!!!!!!!!!! Jakby to było przy bud. domu to chyba byśmy się pochlastali lub rozstali.Jak chcesz namiar to daj znać - chętnie doradzimy ( a"propos- przemyśl dokładnie sprawę ogrzewania domu)
  19. mesieur SYMPATYK FORUM (min. 10)
    mesieur Zarejestrowany: 07.02.2004 Posty: 40
    Do dudusia: Uważam,że niepotrzebnie siejesz zamęt.Dlaczego piszesz,że ytong jednowarstwowy się nie sprawdza? Przecież to jest właśnie cała kwintesencja tej technologii! Jaki jest sens budowania z ytonga, drogiego materiałuale, ale co ważniejsze o takich parametrach(!) a później go klajstrowanie styropianem, który na pewno do zdrowych i oddychających materiałów nie należy. 36,5 bądź 40,0 to jest to!
  20. mc1234 SYMPATYK FORUM (min. 10)
    mc1234 Zarejestrowany: 20.01.2004 Posty: 13
    Duduś: daj namiary na tego przedstawiciela i napisz jaki rabat wynegocjowałeś. My mamy zamiar na 36,5 dać 5 cm styropianu i zastanawiam się dlaczego dajesz aż 13 cm?

    Co masz na myśli pisząc o ogrzewaniu?
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 1378
Strona 1 z 69