dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Czy w Beskidach nikt nie buduje?
  1. xtr FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    xtr Zarejestrowany: 16.02.2007 Posty: 166
    Cytat Napisał ptyc
    Temat: Firmy ochroniarskie z BB; którą polecacie; jakie koszty?
    Ja mam solid. koszt 40zl.
  2. xtr FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    xtr Zarejestrowany: 16.02.2007 Posty: 166
    Ponawiam ogłoszenie o sprzedaży drewnianego słupa energetycznego, skrzynki oraz ponad 40metrów kabla przyłączeniowego. Okolice Jasienicy. Zainteresowanych proszę o info na priva.
  3. ptyc SYMPATYK FORUM (min. 10)
    ptyc Zarejestrowany: 25.08.2010 Posty: 27
    Cytat Napisał xtr
    Ja mam solid. koszt 40zl.
    możesz podzielić się doświadczeniami: czas reakcji, ile maja patroli w BB, jakie argumenty przemawiały z Solidem a nie lokalną firmą z BB?
  4. xtr FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    xtr Zarejestrowany: 16.02.2007 Posty: 166
    Cytat Napisał ptyc
    możesz podzielić się doświadczeniami: czas reakcji, ile maja patroli w BB, jakie argumenty przemawiały z Solidem a nie lokalną firmą z BB?
    Czas reakcji jest chyba taki jak u konkurencji. W mieście do 3minut, na obrzeżach miasta trochę dłużej. Wszystko zależy gdzie patrole mają "przystanki".
    Ostatnio przez przypadek aktywowałem alarm, z centrali zadzwonili w ciągu 20-30sekund? Był ze mną znajomy akurat i był w ciężko zszokowany szybkością reakcji.
    Dlaczego solid a nie jakaś inna firma? Cena....bo poziom obsługi jest podobny.
  5. KMI FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    KMI Zarejestrowany: 08.11.2012 Posty: 168
    Witam Grupę,
    Poszukuję baraku, garażu blaszanego, etc. słowem kamerlika na budowę. Może komuś coś takiego zostało i chętnie się z tym rozstanie. Info proszę na priv.
    Pozdrawiam budujących
  6. redrum DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    redrum Zarejestrowany: 27.05.2004 Posty: 587
    Dotacja do instalacji gazowych. Do 30.09 trwa nabór wniosków o dotację dla inwestorów z gminy Cieszyn. Przy wymianie kotłowni węglowej na gazową przyznawana jest atrakcyjna dotacja szczegóły:
    http://www.um.cieszyn.pl/nabor-wnios...znych,514.html
    Lub można telefonicznie ze mną 790878844.
    pozdrawiam
    redrum/LiderGas
  7. KMI FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    KMI Zarejestrowany: 08.11.2012 Posty: 168
    Wszyscy budują, nikt nie ma czasu na pisanie

    Ostatnio zbieram wyceny materiałów na różne etapy mojej budowy i oto kilka spostrzeżeń, które powiem szczerze bardzo, bardzo mnie zaskoczyły na minus niestety.
    Uwaga generalna: kryzysu w budownictwie nie było, nie ma i nic nie wskazuje na to że będzie. Bardzo lekceważący stosunek handlowców do klienta jest chyba normą w tym kraju. Czasami odnoszę wrażenie, że tylko przeszkadzam im chcąc wcisnąć zamówienie za kilkanaście tysięcy złotych.

    1. Na 8 zapytań do dużych hurtowni budowlanych (na materiały o łącznej wartości ok 40K), dostałem odpowiedź z trzech. Żeby nie było zapytania nie mailowe, tylko osobiście wręczona kartka z listą materiałów.
    Ostatecznie znalazłem człowieka który zaoferował materiały w rozsądnych cenach, z transportem i na telefon. Pewnie dlatego że prowadzi mały interes i zależy mu na odbiorcy.

    2. Na 5 zapytań w zakładach ślusarskich 3 odpowiedzi, w tym jedna że nie są wstanie tego zrobić (przynajmniej odpowiedzieli, chwała im za to) i druga jakby ta konstrukcja miała być pozłacana.

    3. Na 6 zapytań w tartakach, dwie odpowiedzi, w tym jedna tak śmieszna że aż coś głupiego chciałem odpowiedzieć ale ostatecznie się powstrzymałem. Zacytuję fragment : "... Więźba Świerkowa KLASA C24 zaimpregnowana niewymywalnym Środkiem Rekon Pyro N50(ogień ,owady, grzyby, pleśnie)"
    Nie spotkałem się z takim środkiem, więc sprawdziłem cóż to za cudo. Fragment z aprobaty technicznej: "Uwaga: Zabezpieczone drewno należy chronić przed opadami atmosferycznymi, które spowodują wypłukanie składników czynnych." i kolejny :"... jest impregnatem do zabezpieczania drewna przed działaniem ognia." - tylko.
    Rozumiem odpowiedni marketing ale coś takiego to zwykłe nadużycie. W świetle powyższego zaczynam powątpiewać w deklarowaną klasę C24.

    Po przeczytaniu tego wszystkiego pewnie nie jedno z Was pomyśli sobie "o naiwny człowieku, co ty sobie myślałeś", a ja odpowiem "myślałem że prawie po ćwierćwieczu wolnego rynku, zaczyna być normalnie".
  8. kajmanxxl ELITA FORUM (min. 1000)
    kajmanxxl Zarejestrowany: 28.11.2010 Posty: 1574
    wyceny i materiały z jednej hurtowni lub od jednego dostawcy to bardzo droga sprawa, na końcu swojej budowy jestem pewien że najniższych cen należy szukać jednostkowo, owszem zajmuje to sporo czasu ale jak liczę oszczędności to wiem że warto było, najbardziej kosztowne są wszystkie dodatki cena głównego produktu atrakcyjna a ceny dodatków 300% wyższe i sprzedawca ma ładny zysk, a klient wierzy że tanio kupił
  9. KMI FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    KMI Zarejestrowany: 08.11.2012 Posty: 168
    Cytat Napisał kajmanxxl
    wyceny i materiały z jednej hurtowni lub od jednego dostawcy to bardzo droga sprawa, na końcu swojej budowy jestem pewien że najniższych cen należy szukać jednostkowo, owszem zajmuje to sporo czasu ale jak liczę oszczędności to wiem że warto było, najbardziej kosztowne są wszystkie dodatki cena głównego produktu atrakcyjna a ceny dodatków 300% wyższe i sprzedawca ma ładny zysk, a klient wierzy że tanio kupił
    Oczywistym jest że wszystkiego w dobrej cenie w jednym miejscu kupić się nie da ale przy zakupie materiałów na SSO nie za bardzo jest już co dzielić. Kupując bloczki na ściany u jednego dostawcy nie kupię przecież cementu gdzie indziej, bo dodatkowe koszty transportu zjedzą wszystkie oszczędności. Zresztą nie chodzi mi wcale o poziom cen, bo to jak sam zauważyłeś "temat rzeka".

    Z innej beczki lokalnych oparów absurdu. Z dwa tygodnie temu miałem ciekawą sprzeczkę z jednym z mieszkańców okolicy (a może to tylko niemiły wykonawca na występach gościnnych, instalator jakiś), który straszył mojego potencjalnego kierowcę "wanny", strażą miejską, policją i wszystkimi świętymi: "Panie tu nie wolno wjeżdżać takim autem...., a pozwolenie Pan ma,..... a zgodę mieszkańców......, a tu taki cieniutki asfalt.......". Zaskoczony zajadliwością człowieka, tłumaczę że chłop przyjechał na pusto sprawdzić czy wogóle wjedzie na działkę, co do budowy nawierzchni to się nie znam ale skoro właściciel drogi tak sobie umyślił, znaczy wie co robi (w każdym bądź razie powinien), a znaków ograniczających ładowność nie zauważyłem. Na to słyszę odpowiedź: "tu jest ograniczenie w całej dzielnicy, na wszystkich drogach". Grzecznie odpowiadam że nie znam takiego znaku drogowego co by takie coś potrafił ale chętnie to sprawdzę w MZD. No to dzwonię... - czy jest takie ograniczenie na ul.... ? - oczywiście, - no ale znaku żadnego nie ma, - to musieli zdjąć, bo z drugiej strony wjazdu na ulicę na pewno jest. Trochę się zmieszałem że na znaki drogowe nie zwracam uwagi, więc pojechałem sprawdzić..... wynik - nigdzie żadnego znaku nie ma, ani z jednej ani z drugiej strony wjazdu na ulicę, śladów na słupkach które stoją z innymi oznaczeniami też nie ma, znaczy się nigdy nie było nic więcej. Ale mi się sąsiedzi trafili, a już chciałem spytać czy on na plecach cegły na budowę swojego domu nosił czy mu helikopterem dowozili.
  10. kajmanxxl ELITA FORUM (min. 1000)
    kajmanxxl Zarejestrowany: 28.11.2010 Posty: 1574
    u mnie jeden mądrala z siekierom mnie straszył że betoniarka i pompa wjechać nie może, wezwałem policję a pan dzielnicowy powiedział krótko jak jest wydane pozwolenie na budowę to dojazd być musi.
    inny sąsiad który ma transport ciężarowy opowiadał mi że zapłacił mandat nie za to że złamał zakaz wjazdu z za dużym ciężarem tylko za brak pozwolenia dowiedział się na policji że on ma obowiązek sprawdzić czy właściciel budowy ma stosowne pozwolenie jeśli niema innego dojazdu, więc lepiej sobie to pozwolenie załatw
  11. inwestorbb FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    inwestorbb Zarejestrowany: 08.02.2013 Posty: 185
    Cytat Napisał KMI
    Czasami odnoszę wrażenie, że tylko przeszkadzam im chcąc wcisnąć zamówienie za kilkanaście tysięcy złotych.
    Szukam dachówki. Byłem na targach budownictwa w Bielsku. Odwiedziłem stoisko firmy AXIOM. Zostawiłem telefon, adres mailowy. Czekam. Po tygodniu pojechałem osobiście do siedziby firmy, zrobiłem xero projektu dachu, znowu zostawiłem namiary. Po kolejnych trzech dniach mailowo dostałem zwrotkę z targów, że proszą o przesłanie rzutów dachu do wyceny (wysłałem). Mijają już kolejne 10 dni.

    Zero odzewu i reakcji. Cóż ... hurtowni jest wiele. Ani oni nie zyskają ani ja nie stracę.
    Pytanie tylko kto z kogo żyje ja z nich czy oni ze mnie?
  12. kamila7979 SYMPATYK FORUM (min. 10)
    kamila7979 Zarejestrowany: 12.12.2012 Posty: 11
    Witam,Poszukuje sprawdzonej firmy do instalacji Pompy ciepla,rekupreacji z naszych okolic,bardzo prosze o namiary na priv.
    Pozdrawiam
  13. KMI FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    KMI Zarejestrowany: 08.11.2012 Posty: 168
    A ja dla odmiany szukam firmy od konstrukcji stalowych ale takiej co elementy nośne spawa, a nie same bramy, ogrodzenia i balustrady, takich jest na pęczki. Może być warsztat, mała ślusarnia ale żeby gość co to będzie spawał miał papiery na to co robi. Nie chciałbym żeby mi się chałupa zawaliła
  14. pupobibi WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    pupobibi Zarejestrowany: 15.12.2013 Posty: 5
    Sprzedam austrotherm XPS oraz silikaty N12 i N24. Cena do negocjaci.

    Szczegóły pod mailem [email protected] lub tel. 664002204
  15. Darek Volke STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Darek Volke Zarejestrowany: 17.11.2013 Posty: 352
    Witam serdecznie
    Czy możecie Państwo polecić sprawdzone firmy budowlane, elektryka, firmę do tynków oraz elewacji, i gdzie na Podbeskidziu można kupić silikaty?
  16. zuziaaa SYMPATYK FORUM (min. 10)
    zuziaaa Zarejestrowany: 28.12.2010 Posty: 26
    Witajcie,
    Mam do sprzedania stemple budowlane 3,0 około 800 szt. Odbiór w Pisarzowicach. Tel. 605631818. Cena do uzgodnienia.
    Pozdrawiam zuza.
  17. Bartek92 WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Bartek92 Zarejestrowany: 17.03.2014 Posty: 3
    Witam mam do wypożyczenia stemple budowlane stalowe z ustawioną wysokością. Stemple posiadają trójnogi. Więcej info pod nr. 882009737
  18. rysiekf FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    rysiekf Zarejestrowany: 04.08.2008 Posty: 138
    Szukam firmy do położenia kostki brukowej w Zawoi.
    Orientacyjna ilość to 350m.
    Możecie polecić solidną firmę?
  19. xtr FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    xtr Zarejestrowany: 16.02.2007 Posty: 166
    Mam do sprzedania słup do prowizorycznego przyłącza energetycznego. Dodatkowo skrzynka z bezpiecznikami oraz około 40metrów kabla przyłączeniowego. Całość 400zł. Lokalizacja Jasienica.
  20. patrycja11 WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    patrycja11 Zarejestrowany: 21.04.2014 Posty: 8
    Witam
    Czy możecie polecić jakąś pracownie architektoniczna do adaptacji projektu z Bielska-Białej?
    Pozdrawiam
Pokaż wyniki od 2041 do 2060 z 2091