dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Czy w Beskidach nikt nie buduje?
  1. kajmanxxl ELITA FORUM (min. 1000)
    kajmanxxl Zarejestrowany: 28.11.2010 Posty: 1574
    Cytat Napisał lugra
    Płyty na zakładkę nie mają tu nic do tego. Po prostu 90% firm jedzie na szybkości na raz klej od razu akryl i kasa.Mało kto robi przerwę na wyschnięcie kleju ( a powinien schnąć kilka tygodni) nie mówię już o podwójnym szpachlowaniu (odpowiednia warstwa kleju) czy podwójnym siatkowaniu w newralgicznych miejscach.W ładny słoneczny dzień można sobie takie elewacje pooglądać i naprawdę widać różnice.
    Co do tel napisz na PW to podeśle
    nie przesadzaj, podwójna siatka to ile kleju żeby to wyrównać?
  2. lugra SYMPATYK FORUM (min. 10)
    lugra Zarejestrowany: 11.04.2013 Posty: 23
    Podwójna siatka tylko w miejscach newralgicznych najbardziej narażonych na jakieś uszkodzenie mechaniczne (wejście do domu, okolice bram garażowych czy tarasu) a kleju pójdzie tyle ile musi iść...
  3. kajmanxxl ELITA FORUM (min. 1000)
    kajmanxxl Zarejestrowany: 28.11.2010 Posty: 1574
    do wejść i wjazdów są specjalne kątowniki z siatką
  4. lugra SYMPATYK FORUM (min. 10)
    lugra Zarejestrowany: 11.04.2013 Posty: 23
    Uparciuch... kątowniki z siatką daje się na każdym rogu a ja pisze o płaszczyznach Np dzieci biegają po tarasie obijając się o ściany, albo chcesz sobie coś oprzeć obok drzwi itp. Oczywiście nie jest to niezbędne ale jak sobie pooglądasz elewacje kilkuletnie to zobaczysz miejscami uszkodzenie Wzmocnienie tych okolic spowodowałoby że elewacja dłużej by była w całości ( czasami w blokach cały parter siatkuje się podwójnie)
  5. kajmanxxl ELITA FORUM (min. 1000)
    kajmanxxl Zarejestrowany: 28.11.2010 Posty: 1574
    dla mnie Przyjacielu to tani chwyt reklamowy przy odpowiednim dobraniu całości czyli oprócz kleju i siatki dobry tynk jest to wystarczająco wytrzymałe oglądałem ostatnio izolacje na blokach wykonaną 20lat temu i nic im niema a smarkacze walili piłką aż dudniało
  6. lugra SYMPATYK FORUM (min. 10)
    lugra Zarejestrowany: 11.04.2013 Posty: 23
    Nie wiem dlaczego miałby to być chwyt reklamowy Ja się tym nie zajmuje...Akurat elewacje na styro to najgorsze i najsłabsze co może być na zew budynku Koszt kilku worów kleju i troche siatki to niezauważalne przy koszcie całej elewacji i nie wiem dlaczego się tak strasznie upierasz że to niepotrzebne. Dla jednego się przyda dla drugiego nie Przez naście lat robie w budowlance i widziałem dziesiąt firm robiących elewacje i uwierz mi że różnice w wykonaniu potrafią być ogromne A to o czym pisze to doświadczenia firm zajmujących się tym latami i po prostu widzą swoje elewacje zrobione 10-20 lat wcześniej i chcą jak najbardziej wyeliminować czynniki wpływające na ich użytkowanie. Jest bardzo wiele rzeczy które robi się na wyrost choćby przy instalacjach czy konstrukcji i jakoś się z tym wszyscy godzą...Widziałeś jakiś blok gdzie elewacja jest ok ale nie wiesz jak była robiona A ja widuje dziesiąt bloków gdzie po 3-5 latach już jest masakra Nie wspominam nawet o takich jak np w Andrychowie gdzie w dwóch spadły całe ściany ze styro Przecież w wielu budynkach, urzędach, biurowcach projektuje się parter w kamieniu czy klinkierze żeby nie były podatne na szybkie uszkodzenie
  7. kajmanxxl ELITA FORUM (min. 1000)
    kajmanxxl Zarejestrowany: 28.11.2010 Posty: 1574
    Cytat Napisał lugra
    Nie wiem dlaczego miałby to być chwyt reklamowy Ja się tym nie zajmuje...Akurat elewacje na styro to najgorsze i najsłabsze co może być na zew budynku Koszt kilku worów kleju i troche siatki to niezauważalne przy koszcie całej elewacji i nie wiem dlaczego się tak strasznie upierasz że to niepotrzebne. Dla jednego się przyda dla drugiego nie Przez naście lat robie w budowlance i widziałem dziesiąt firm robiących elewacje i uwierz mi że różnice w wykonaniu potrafią być ogromne A to o czym pisze to doświadczenia firm zajmujących się tym latami i po prostu widzą swoje elewacje zrobione 10-20 lat wcześniej i chcą jak najbardziej wyeliminować czynniki wpływające na ich użytkowanie. Jest bardzo wiele rzeczy które robi się na wyrost choćby przy instalacjach czy konstrukcji i jakoś się z tym wszyscy godzą...Widziałeś jakiś blok gdzie elewacja jest ok ale nie wiesz jak była robiona A ja widuje dziesiąt bloków gdzie po 3-5 latach już jest masakra Nie wspominam nawet o takich jak np w Andrychowie gdzie w dwóch spadły całe ściany ze styro Przecież w wielu budynkach, urzędach, biurowcach projektuje się parter w kamieniu czy klinkierze żeby nie były podatne na szybkie uszkodzenie
    Ano dlatego że w każdym poście piszesz o doświadczeniach swoich i kolegów których numery chętnie wysyłasz na privet poczekamy i zobaczymy czy forumowicze potwierdzą tą jakość. Nie widziałem jakiegoś bloku tylko też swój wykonany prze zemnie i współpracowników w firmie Rombud która później zmieniła nazwę na ERBAK aż w końcu powstał BOLIX System, i nie myśl że jestem dla Ciebie jakąś konkurencją bo zawodowo zajmuję się instalacjami, a zainteresowałem się tematem bo obecnie sam buduję swój dom i chciałem sprawdzić czy faktycznie warto wydawać kasę na jakieś dodatkowe wzmocnienia stwierdziłem że nie.
  8. Dave79 SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Dave79 Zarejestrowany: 27.03.2008 Posty: 19
    Witam,

    Możecie podrzucić gdzie w okolicach bielska mogę tanio zakupić paliki i kantówki to wytyczenia budynku i fundamentów?
    I druga sprawa potrzebuję materiały sypkie (piach, kliniec itp. na podjazd) gdzie polecacie takie zakupy?

    Dzięki za pomoc i miłego poniedziałku
  9. emisb FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    emisb Zarejestrowany: 16.10.2009 Posty: 170
    Cytat Napisał lugra
    Nie wiem dlaczego miałby to być chwyt reklamowy Ja się tym nie zajmuje...Akurat elewacje na styro to najgorsze i najsłabsze co może być na zew budynku Koszt kilku worów kleju i troche siatki to niezauważalne przy koszcie całej elewacji i nie wiem dlaczego się tak strasznie upierasz że to niepotrzebne. Dla jednego się przyda dla drugiego nie Przez naście lat robie w budowlance i widziałem dziesiąt firm robiących elewacje i uwierz mi że różnice w wykonaniu potrafią być ogromne A to o czym pisze to doświadczenia firm zajmujących się tym latami i po prostu widzą swoje elewacje zrobione 10-20 lat wcześniej i chcą jak najbardziej wyeliminować czynniki wpływające na ich użytkowanie. Jest bardzo wiele rzeczy które robi się na wyrost choćby przy instalacjach czy konstrukcji i jakoś się z tym wszyscy godzą...Widziałeś jakiś blok gdzie elewacja jest ok ale nie wiesz jak była robiona A ja widuje dziesiąt bloków gdzie po 3-5 latach już jest masakra Nie wspominam nawet o takich jak np w Andrychowie gdzie w dwóch spadły całe ściany ze styro Przecież w wielu budynkach, urzędach, biurowcach projektuje się parter w kamieniu czy klinkierze żeby nie były podatne na szybkie uszkodzenie
    Zgadzam się z kolegą kajmanxxl.
    A co do kol. Lugra to jak na kogoś kto się tym nie zajmuje masz dużo do powiedzenia. Twoja liczba postów świadczy o tym że nie jesteś tu bez powodu, a skoro musisz naganiać klientów dla swoich kolegów ociepleniowców znaczy że mają mało zleceń, czyli są kiepscy, albo b. drodzy. Ta siatka o której piszesz to zwykłe nabijanie klienta w butelkę, jak ci coś ma zniszczyć elewacje to i tak ją zniszczy a ta druga siatka to raczej nie pomoże. Piszesz że kilka kg kleju więcej, trochę siatki jeszcze nie dodałeś że robocizna też wtedy troszeczkę więcej i uzbiera się pewnie 10 zł/metr więcej, a to już dużo. Ja też się tym nie zajmuję, ale zrobiłem jedną elewację swoją i żaden naciągacz nie będzie mi kitu wciskał. Zatem kol. Lugra może się pan przeniesie do portalu z ogłoszeniami.
  10. KMI FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    KMI Zarejestrowany: 08.11.2012 Posty: 168
    Witam Forumowiczów,
    w długiej drodze po urzędniczych biurkach i szufladach spotkała mnie kolejna przeszkoda, a mianowicie ARCHEOLOG - i tu pytanie do zgromadzonych, znacie jakiegoś, mieliście kontakt, chodzi o kogoś z Bielska-Białej. Znalazłem kilku ale z Oświęcimia, Cieszyna, Krakowa, nie wierzę że w BB nie ma, może nie potrafię szukać ? Za wszelki odzew będę wdzięczny.
  11. kajmanxxl ELITA FORUM (min. 1000)
    kajmanxxl Zarejestrowany: 28.11.2010 Posty: 1574
    Cytat Napisał KMI
    Witam Forumowiczów,
    w długiej drodze po urzędniczych biurkach i szufladach spotkała mnie kolejna przeszkoda, a mianowicie ARCHEOLOG - i tu pytanie do zgromadzonych, znacie jakiegoś, mieliście kontakt, chodzi o kogoś z Bielska-Białej. Znalazłem kilku ale z Oświęcimia, Cieszyna, Krakowa, nie wierzę że w BB nie ma, może nie potrafię szukać ? Za wszelki odzew będę wdzięczny.
    te stworzenia najczęściej gromadzą się woku jakiś muzeów tam popytaj
  12. Einz SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Einz Zarejestrowany: 30.01.2013 Posty: 72
    Można zapytać do czego ten archeolog? Cóż takiego wyszło w trakcie papierologii?

    A tak z innej beczki, był ktoś z Forumowiczów na ostatnich targach budowlanych Pod Dębowcem?
    Ja odkąd przymierzałem się do budowy, to chodziłem po bielskich targach, ale te iloscią zwiedzających mnie zaskoczyły.
  13. lugra SYMPATYK FORUM (min. 10)
    lugra Zarejestrowany: 11.04.2013 Posty: 23
    Kolego kajmanxxl ja nikogo ani nie zmuszam ani nie namawiam Każdy sobie robi jak chce Jeśli twierdzisz że 90% elewacji na starych blokach czyli najtańszy styro, chińska szmata zamiast siatki, na raz klej i jedziemy po metrach jest ok to Twoja wola ( nie twierdze że u Ciebie tak jest) Ja mam inne zdanie Przejedź się po oś Młodych czy 700 lecia w Żywcu i pooglądaj sobie jak się to ślicznie sypie U szwagra mineły 2 lata i w okolicach klatek na 2 metry wszystko poodbijane Dla mnie 10-20 metrów siatki i kilka worków kleju nie zrobi różnicy w koszcie a znacząco polepszy samopoczucie że mam dobrze zrobione ( np w domu w którym mieszkam "fachowcy" nie zakołkowali ściany bo przecież nie trzeba ma tylko 4m wysokości a teraz wszystko się odkleiło i czekam na silniejszy wiatr który ją sobie zabierze) Doświadczenie w budowlance jakieś mam dla jednych duże dla innych znikome Dzień w dzień widzę na budowie różne rzeczy np takie że kierownicy wzdychają i udają że pewnych rzeczy nie widzą i jakoś to leci Żeby była jasność elewacje robię tylko u siebie zawodowo zajmuje się tynkami maszynowymi więc w jakiś sposób pokrewne Nie wiem skąd pomysł o jakiejś konkurencji... A jeśli robiłeś w starym bolixie to zapewne mamy wspólnych znajomych

    Kolego emisb sugerowanie że jestem tu naganiaczem jakiś kiepskich firm robiących elewacje jest niegrzeczne i jak dla mnie żałosne Jak o czymś takim nie słyszałeś to nie znaczy że czegoś nie ma bo pewnie o jeszcze wielu rzeczach nie słyszałeś ... Jeśli wedle Twoich wyliczeń 200- 300 zł więcej wydane na elewacje wartą kilka- kilkanaście tyś zł to naciągactwo i nabijanie w butelke to jakieś strasznie słabe to naciągactwo... A jak wychodzisz z założenia że jak coś ma zniszczyć elewacje to ją zniszczy to może by papierem toaletowym zamiast siatki i 5 kg piachu na worek kleju, pare groszy się zaoszczędzi...
    Przypominam Ci szanowny kolego że kiedyś też miałeś mało postów a nagonka na tych co mają mało to chyba jakaś moda na tym forum i nabijanie sobie licznika
    Zarejestrowałem się bo rozpoczynam budowę swojego domu jestem na etapie kopary a że myśle o GWC a na tym zupełnie sie nie znam to trafiłem na forum muratora a potem do grupy lokalnej A w głupocie swojej myślałem że forum służy do wymiany zdań , powiększeniu wiedzy i pomocy innym Jak polecam to tylko kogoś za kogo wiem że nie będe się wstydził Nikogo nie namawiam można sobie kupić jarmark i samemu poszukać i robić jak się żywnie podoba
  14. kajmanxxl ELITA FORUM (min. 1000)
    kajmanxxl Zarejestrowany: 28.11.2010 Posty: 1574
    Cytat Napisał lugra
    Kolego kajmanxxl ja nikogo ani nie zmuszam ani nie namawiam Każdy sobie robi jak chce Jeśli twierdzisz że 90% elewacji na starych blokach czyli najtańszy styro, chińska szmata zamiast siatki, na raz klej i jedziemy po metrach jest ok to Twoja wola ( nie twierdze że u Ciebie tak jest) Ja mam inne zdanie Przejedź się po oś Młodych czy 700 lecia w Żywcu i pooglądaj sobie jak się to ślicznie sypie U szwagra mineły 2 lata i w okolicach klatek na 2 metry wszystko poodbijane Dla mnie 10-20 metrów siatki i kilka worków kleju nie zrobi różnicy w koszcie a znacząco polepszy samopoczucie że mam dobrze zrobione ( np w domu w którym mieszkam "fachowcy" nie zakołkowali ściany bo przecież nie trzeba ma tylko 4m wysokości a teraz wszystko się odkleiło i czekam na silniejszy wiatr który ją sobie zabierze) Doświadczenie w budowlance jakieś mam dla jednych duże dla innych znikome Dzień w dzień widzę na budowie różne rzeczy np takie że kierownicy wzdychają i udają że pewnych rzeczy nie widzą i jakoś to leci Żeby była jasność elewacje robię tylko u siebie zawodowo zajmuje się tynkami maszynowymi więc w jakiś sposób pokrewne Nie wiem skąd pomysł o jakiejś konkurencji... A jeśli robiłeś w starym bolixie to zapewne mamy wspólnych znajomych

    Kolego emisb sugerowanie że jestem tu naganiaczem jakiś kiepskich firm robiących elewacje jest niegrzeczne i jak dla mnie żałosne Jak o czymś takim nie słyszałeś to nie znaczy że czegoś nie ma bo pewnie o jeszcze wielu rzeczach nie słyszałeś ... Jeśli wedle Twoich wyliczeń 200- 300 zł więcej wydane na elewacje wartą kilka- kilkanaście tyś zł to naciągactwo i nabijanie w butelke to jakieś strasznie słabe to naciągactwo... A jak wychodzisz z założenia że jak coś ma zniszczyć elewacje to ją zniszczy to może by papierem toaletowym zamiast siatki i 5 kg piachu na worek kleju, pare groszy się zaoszczędzi...
    Przypominam Ci szanowny kolego że kiedyś też miałeś mało postów a nagonka na tych co mają mało to chyba jakaś moda na tym forum i nabijanie sobie licznika
    Zarejestrowałem się bo rozpoczynam budowę swojego domu jestem na etapie kopary a że myśle o GWC a na tym zupełnie sie nie znam to trafiłem na forum muratora a potem do grupy lokalnej A w głupocie swojej myślałem że forum służy do wymiany zdań , powiększeniu wiedzy i pomocy innym Jak polecam to tylko kogoś za kogo wiem że nie będe się wstydził Nikogo nie namawiam można sobie kupić jarmark i samemu poszukać i robić jak się żywnie podoba
    widzę że trzeba na Ciebie ostrzej najechać bo piszesz o tym że ja Coś napisałem czego niestety powyżej niema zastanów się czy szukasz na forum przyjaciół czy wrogów, a grupa przyjacielu nie służy do dyskusji o technologiach itp tylko do konkretnych informacji pomiędzy sąsiadami z danego regionu i dlatego jesteś uważany za naganiacza bo najprawdopodobniej jako nowy uczestnik forum nie przeczytałeś regulaminu ani porad jak należy z forum korzystać i oczywiście czujesz się dyskryminowany, jak chcesz wiedzy o gwc to są odpowiednie tematy i tam podpowiem Ci jak zrobić dobre gwc
  15. emisb FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    emisb Zarejestrowany: 16.10.2009 Posty: 170
    Cytat Napisał lugra
    Kolego emisb sugerowanie że jestem tu naganiaczem jakiś kiepskich firm robiących elewacje jest niegrzeczne i jak dla mnie żałosne Jak o czymś takim nie słyszałeś to nie znaczy że czegoś nie ma bo pewnie o jeszcze wielu rzeczach nie słyszałeś ... Jeśli wedle Twoich wyliczeń 200- 300 zł więcej wydane na elewacje wartą kilka- kilkanaście tyś zł to naciągactwo i nabijanie w butelke to jakieś strasznie słabe to naciągactwo... A jak wychodzisz z założenia że jak coś ma zniszczyć elewacje to ją zniszczy to może by papierem toaletowym zamiast siatki i 5 kg piachu na worek kleju, pare groszy się zaoszczędzi...
    Przypominam Ci szanowny kolego że kiedyś też miałeś mało postów a nagonka na tych co mają mało to chyba jakaś moda na tym forum i nabijanie sobie licznika
    Zarejestrowałem się bo rozpoczynam budowę swojego domu jestem na etapie kopary a że myśle o GWC a na tym zupełnie sie nie znam to trafiłem na forum muratora a potem do grupy lokalnej A w głupocie swojej myślałem że forum służy do wymiany zdań , powiększeniu wiedzy i pomocy innym Jak polecam to tylko kogoś za kogo wiem że nie będe się wstydził Nikogo nie namawiam można sobie kupić jarmark i samemu poszukać i robić jak się żywnie podoba
    Kol. Lugra, ja nie twierdze że o wszystkim słyszałem. Przykładowo jeżeli bym Cię posłuchał i dał się namówić na to o czym piszesz to wydał bym w moim przypadku ok. 2000 zł (6x250m2+500 materiał) a nie 200-300zł a to już sporo jak dla mnie i dalej uważam że jest to naciąganie innych. A takich naciągaczy to przepędzałem ze swojej budowy i w rezultacie robiłem to sam.
    Zgadzam się z tobą, że forum służy do wymiany zdań, powiększeniu wiedzy i pomocy innym i do tego się ogranicz.
    Powodzenia w budowaniu.
  16. lugra SYMPATYK FORUM (min. 10)
    lugra Zarejestrowany: 11.04.2013 Posty: 23
    Kol. Emisb zgadzam się Tobą że robienie tak całej elewacji jest naciągactwem. Tylko że ja nigdzie nie napisałem że trzeba ją całą tak robić. Wróć do postów i spróbuj przeczytać uważniej dalej obstaje że to 200-300 zł
    Jeśli potraficie to zrobić sami to super bo i oszczędność kasy i nawet jak coś się nie uda to to tylko do siebie można mieć pretensje. Tylko nie róbcie na mnie nagonki bo to po prostu opcja, jak przy kupnie auta można sobie dobrać skórę w środku albo nie tak czy inaczej jeździć będzie. Ale mamy przynajmniej taką możliwość i to nasz świadomy wybór
    Natomiast z czym zawsze będę walczył to szukanie na zasadzie najniższej ceny a z tym się tu spotkałem. Ten bierze 11 zł a ten 12 więc ten pierwszy jest super a drugi to na pewno naciągacz Budując się trzeba znaleźć jakiś zdrowy kompromis pomiędzy ceną a jakością a nie automatycznie odrzucać coś droższego
  17. kajmanxxl ELITA FORUM (min. 1000)
    kajmanxxl Zarejestrowany: 28.11.2010 Posty: 1574
    ceny w okolicach są chore, opcja różnicy złotego na metrze jest normalna a nawet wskazana ale dlaczego słyszę o cenach 100% wyższych sam nie sprawdzałem, za to mam doświadczenia z hurtowni i jak bym policzył po najwyższych napotkanych cenach tych samych rzeczy to zaoszczędziłem więcej niż na dom wydałem, a tak ap-ropo to może ktoś wie gdzie można tanio kupić tynk mineralny biały baranek 2mm?
  18. KMI FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    KMI Zarejestrowany: 08.11.2012 Posty: 168
    Cytat Napisał Einz
    Można zapytać do czego ten archeolog? Cóż takiego wyszło w trakcie papierologii?
    Po przebrnięciu przez kolejne n-te uzgodnienie tym razem z konserwatorem, okazało się że działka cyt."jest w zasięgu strefy obserwacji archeologicznej punktu o metryce średniowiecznej". Spodziewałem się że może być zonk, bo na sąsiedniej działce jest bunkier z II WŚ ale średniowiecze ?? No nic mam nadzieję że niczego tam nie wygrzebią, a archeologa już znalazłem, faktycznie trop muzealny był dobrym pomysłem. W muzeum w prawdzie nie zajmują się komercją ale po chwili pogawędki miły Pan archeolog wygrzebał z notatnika jakąś swoją znajomą. Nawet cena nadzoru mile mnie zaskoczyła, oczywiście o ile nie znajdzie czegoś co trzeba będzie pędzelkiem i szpachelką odgrzebywać.
    Niestety ten incydent odsunął znowu finał pozwolenia o kolejny miesiąc, może dwa. Kolejne papiery, kolejne pozwolenia tym razem od konserwatora wojewódzkiego na prowadzenie prac archeologicznych.... no koszmar. Nic to, zbieram papiery, niech się to toczy swoim ślimaczym urzędniczym tempem. Szkoda tylko że nie mogę przez biurokrację umawiać ekip. Może jesień będzie łaskawa w tym roku dla budujących.
    Pozdrawiam budujących.
  19. inwestorbb FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    inwestorbb Zarejestrowany: 08.02.2013 Posty: 185
    Cytat Napisał Einz
    A tak z innej beczki, był ktoś z Forumowiczów na ostatnich targach budowlanych Pod Dębowcem?
    Ja odkąd przymierzałem się do budowy, to chodziłem po bielskich targach, ale te iloscią zwiedzających mnie zaskoczyły.
    Byłem na tych targach. Pozbierałem ulotki do późniejszej medytacji lecz nie było niczego co mogłoby zwalić mnie z nóg.

    Interesowałem się głównie ogrzewanie,a w sumie pompami ciepła.
    Koszty wykonania samych pionowych odwiertów 2x100 na terenie B-B (częściowo skały) ok 18-20 tys. ???
    Koszty pompy (o ugruntowanej marce) od 20 tys. i później wysoko górę.
  20. ptyc SYMPATYK FORUM (min. 10)
    ptyc Zarejestrowany: 25.08.2010 Posty: 27
    drodzy PILNIE poszukuję sprawdzonej, doświadczonej i rzetelnej firmy wykonującej wentylację mechaniczną z reku w domkach jednorodzinnych okolic BB
Pokaż wyniki od 2001 do 2020 z 2091