dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
GRUPA Wrocławska - działki
  1. TS147 ELITA FORUM (min. 1000)
    TS147 Zarejestrowany: 29.05.2006 Posty: 1036
    Ciekawa i ważna informacja z wrocławskiej gazety.pl dla osób szukających działek w okolicach Smolca/lotniska http://miasta.gazeta.pl/wroclaw/1,35751,3740177.html.

    Pzdr,
    TS
  2. gierad SYMPATYK FORUM (min. 10)
    gierad Zarejestrowany: 17.11.2006 Posty: 10
    witam
    wlasnie mam oferte na kupno dzialki w gmina miekinia...woda,prad,telefon przy dzialce...
    gregor
  3. jaga00 SYMPATYK FORUM (min. 10)
    jaga00 Zarejestrowany: 11.05.2006 Posty: 61
    Ja zdecydowałam się na bank, w którym mam konto od ok.8 lat. I to mi pomogło, bo byłam "wiarygodna" i natychmiast sprawdzalna . Sprzedający też mi powiedział (już po wstępnych , wcześniejszych rozmowach), ze nagle musi mieć przynajmniej 30% wpłaty, nagle tzn. w ciągu ok. tygodnia. Poszłam do banku i trafiłam na ludzkiego gościa i... załatwiłam wszystko , nawet wcześniej niż sam sprzedający otrzymał aktualny wypis z ksiąg wieczystych. Nawet notariusz mówił , że bank się aż tak nie spręży. A jednak...
    No i proszę... od poniedziałku jestem już właścicielką działeczki.
    Trzeba wierzyć, że działka , która jest nam "przypisana". to ją będziemy mieli.
    Trzymam kciuki i pozdrawiam "poszukiwaczy".
  4. zagussia SYMPATYK FORUM (min. 10)
    zagussia Zarejestrowany: 11.10.2006 Posty: 45
    jaga00 - GDZIE kupiłas? tzn w jakiej miejscowoœci?
  5. jaga00 SYMPATYK FORUM (min. 10)
    jaga00 Zarejestrowany: 11.05.2006 Posty: 61
    Ja kupilam w Dobrzykowicach . Wiem, że z tydzien, może dwa temu byla do sprzedania działka w Kamieńcu Wr. ( na ul. Rolnej - chyba?) , taka trochę nieregularna. Mam jeszcze namiary tel. na włascicielkę: 604441193 lub 504429557. To jest tel. do biura, ale z tego co pamiętam, to sprzedawala tę działkę jego włascicielka ( prywatnie) i mówilą, ze nie weżmie prowizji, bo to jej prywatna transakcja. Ja znalazlam działlke trochę bliżej, więc zrezygnowałam. Ale jeśli ktos jest zainteresowany, to może ta działka jeszcze jest...???
    Pozdrawiam.
  6. zagussia SYMPATYK FORUM (min. 10)
    zagussia Zarejestrowany: 11.10.2006 Posty: 45
    Dobrzykowice wydaja sie fajne - poza tym sie rozwijaaj - Archikom tam przeciez buduje i jest blisko...zazdroszcze - a cena jaka? ma drogę dojazdowš? jakbys wiedziała o czyms w poblizu wolny daj prosze znac [email protected]
  7. jaga00 SYMPATYK FORUM (min. 10)
    jaga00 Zarejestrowany: 11.05.2006 Posty: 61
    Cena 100 tys. za prawie 12 arów. Jak coś "wyczaję", to dam znać.
  8. pomaranczowymis FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    pomaranczowymis Zarejestrowany: 22.07.2006 Posty: 117
    Wieści z dzisiejszej Wyborczej: wszyscy prorokują że ceny działek wokół dużych miast będą rosły mocno i szybko, innymi słowy kupujcie ludzie teraz bo za 3 lata już was nie będzie stać. Na południu (Żerniki, Tyniec, Św. Katarzyna) ceny są rzędu 200-300zł.
    Te wzrosty m.in. uzasadniane są tym, że brakuje planów zagospodarowania w gminach no i tym że wiele osób widząc drożyznę mieszkań decyduje się na dom.

    Myślicie że to jest przesada i sianie paniki, czy rzeczywiście za pół roku ceny mogą wzrosnąć znów dajmy na to o 50%? Szukanie idzie mi powoli, systemem weekendowym, no i nie ma co liczyć na to że wymarzoną działkę znajdę jutro...

    Biednemu zawsze wiatr w oczy
  9. bolexim SYMPATYK FORUM (min. 10)
    bolexim Zarejestrowany: 27.04.2006 Posty: 83
    Cytat Napisał pomaranczowymis
    Wieści z dzisiejszej Wyborczej: wszyscy prorokują że ceny działek wokół dużych miast będą rosły mocno i szybko, innymi słowy kupujcie ludzie teraz bo za 3 lata już was nie będzie stać. Na południu (Żerniki, Tyniec, Św. Katarzyna) ceny są rzędu 200-300zł.
    Te wzrosty m.in. uzasadniane są tym, że brakuje planów zagospodarowania w gminach no i tym że wiele osób widząc drożyznę mieszkań decyduje się na dom.

    Myślicie że to jest przesada i sianie paniki, czy rzeczywiście za pół roku ceny mogą wzrosnąć znów dajmy na to o 50%? Szukanie idzie mi powoli, systemem weekendowym, no i nie ma co liczyć na to że wymarzoną działkę znajdę jutro...

    Biednemu zawsze wiatr w oczy
    Np w gminie kobierzyce obecnie jest PZP na 70% powierzchni do końca 2006 ma być 100%, pewnie to wyjątek ale to oznacza że wolna ziemia w tym rejonie szybko sie skonczy a ostatki beda jeszcze droższe
    Osobiście uwazam ten scenariusz za realny.
    Ze względu na wysokie ceny mieszkan inwestycje w dzialke i dom przyjamniej na razie kosztowo sa bliskie sobie
    Ze wzgledu na osoby myslace tylko o ziemi jako inwestycji. utrzymanie dzialki nic nie kosztuje przeciez wiec takich ludzi bedzie przybywac
  10. mi5iak STAŁY BYWALEC (min. 300)
    mi5iak Zarejestrowany: 25.04.2006 Posty: 439
    W Pęgowie jest z 20-50ha pól pod zabudowę, ale nikt tego nie dzieli.
  11. xpaula WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    xpaula Zarejestrowany: 02.10.2006 Posty: 9
    z tego co pisze pomaranczowy mis wiesci sa faktycznie przerazajace ja gdybym miala kase na dzien dzisiejszy sprobowlabym w bogdaszowicach pisalam juz o tym ze babka ma ma dzialki budowlane do wydzielenia z wiekszej dzialki.studium jest juz zatwierdzone ,po nowym roku zmiany maja byc naniesione do PZP czyli odpada problem z przeksztalcenie z dzialki rolnej w budowlanej czyli osczednosc pieniedzy no i cena jak na dzien dzisiejszj 70 zl za m. jest kuszaca z ta cena to nie wiem ile w tym prawdy.napiszcie co myslicie o tych okoliocach czy ktos zna te tereny .
  12. _Adam12 DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    _Adam12 Zarejestrowany: 23.07.2006 Posty: 676
    Nie zapominajcie o kosztach przekształceń i podatku VAT.
    Większość ziemi pod budowlankę pochodzi od "rolników", którzy muszą płacić 30% za przekształcenie plus 22% za każdą działkę powyżej 1 szt. rocznie.
    Jedni więc nie sprzedają więcej niż jedną rocznie a inni po prostu doliczają sobie VAT. Coraz więcej jest ogłoszeń typu 150pln za m.kw. +VAT
  13. pomaranczowymis FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    pomaranczowymis Zarejestrowany: 22.07.2006 Posty: 117
    Znalazłam właśnie potencjalną działkę dla siebie: powierzchnia 10 arów, wymiary ok. 22 x 45m, wjazd od wschodu z krótszego boku. Chciałam trochę większą, ale cóż, jak się nie ma co się lubi...
    Chciałabym zasięgnąć waszej opinii: czy taki dość wydłużony kształt i wjazd od wschodu są w porządku czy może mi to mocno utrudnić życie?? Jeszcze nie wybrałam konkretnego projektu, ale myślę o niewielkim domku, ok. 120 metrów z poddaszem, plus dwustanowiskowy garaż. Jeszcze nie wiem jak go do tego domku przykleić i czy w ogóle. Czy uważacie że to już niebezpieczna kiszka czy jeszcze ok??
    Jak zwykle właściciel się odgraża że mnóstwo chętnych i trzeba szybko się decydować...
  14. mi5iak STAŁY BYWALEC (min. 300)
    mi5iak Zarejestrowany: 25.04.2006 Posty: 439
    Bierz... jest rewelka, zwłaszcza do niewielkiego domku. Wyobraź sobie po 4m od sąsiada i masz 16m na dom. To ci i w bok i wzdłuż się zmieści. Zakładając, że postawisz np. zygmyntówkę z muratora wzdłuż, będzie trochę jeszcze odległości od sąsiada. W każdym razie to prawie idealny wymiar działki. Lepiej nie znajdziesz
  15. halszka.ka DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    halszka.ka Zarejestrowany: 23.08.2006 Posty: 705
    pomarańczowymiś - te cechy działki które opisałaś, na pewno nie dyskwalifikują dziaki, przynajmniej w moich oczach,
    wymiary pozwolą na wybudowanie wielu ciekawych projektów, odchodzisz z budynkiem od ulicy 8 - 10 metrów, i jest dobrze,
    a wjazd od wschodu - dla mnie optymalny .
  16. bolexim SYMPATYK FORUM (min. 10)
    bolexim Zarejestrowany: 27.04.2006 Posty: 83
    Cytat Napisał pomaranczowymis
    Znalazłam właśnie potencjalną działkę dla siebie: powierzchnia 10 arów, wymiary ok. 22 x 45m, wjazd od wschodu z krótszego boku. Chciałam trochę większą, ale cóż, jak się nie ma co się lubi...
    Chciałabym zasięgnąć waszej opinii: czy taki dość wydłużony kształt i wjazd od wschodu są w porządku czy może mi to mocno utrudnić życie?? Jeszcze nie wybrałam konkretnego projektu, ale myślę o niewielkim domku, ok. 120 metrów z poddaszem, plus dwustanowiskowy garaż. Jeszcze nie wiem jak go do tego domku przykleić i czy w ogóle. Czy uważacie że to już niebezpieczna kiszka czy jeszcze ok??
    Jak zwykle właściciel się odgraża że mnóstwo chętnych i trzeba szybko się decydować...
    jesli chodzi o wymiary to sie nie zastanawiaj, nie bedzie problemu z zadnym projektem
    17 m to jest gorzej ale twoj prostokat to pod wzgledem mozliwosci zagospodarowania idealny rozklad
  17. pomaranczowymis FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    pomaranczowymis Zarejestrowany: 22.07.2006 Posty: 117
    Ha, jesteście kochani, wstępuje we mnie nowe życie Może coś z tego wyjdzie... Będę się dalej zastanawiać, ale pomysł coraz bardziej mi się podoba, chociaż jest okrojony i nie całkiem taki jak w moich marzeniach...
  18. pomaranczowymis FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    pomaranczowymis Zarejestrowany: 22.07.2006 Posty: 117
    W pobliżu "mojej" działki widziałam podmokłe pole... takie pokryte cienką taflą wody...

    Nie wiecie czy jest jakaś ewidencja gruntów, czy gdzieś można się dowiedzieć gdzie są tereny podmokłe, a gdzie nie?? Ewentualnie można zrobić pewnie jakieś badania geologiczne, ale też nie wiem jak ani u kogo, no i to pewnie musi trwać, a tu nie ma czasu...
  19. Ivonesca REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    Ivonesca Zarejestrowany: 25.07.2002 Posty: 10109
    Cytat Napisał pomaranczowymis
    Znalazłam właśnie potencjalną działkę dla siebie: powierzchnia 10 arów, wymiary ok. 22 x 45m, wjazd od wschodu z krótszego boku. Chciałam trochę większą, ale cóż, jak się nie ma co się lubi...
    Chciałabym zasięgnąć waszej opinii: czy taki dość wydłużony kształt i wjazd od wschodu są w porządku czy może mi to mocno utrudnić życie?? Jeszcze nie wybrałam konkretnego projektu, ale myślę o niewielkim domku, ok. 120 metrów z poddaszem, plus dwustanowiskowy garaż. Jeszcze nie wiem jak go do tego domku przykleić i czy w ogóle. Czy uważacie że to już niebezpieczna kiszka czy jeszcze ok??
    Jak zwykle właściciel się odgraża że mnóstwo chętnych i trzeba szybko się decydować...
    działka o wymiarach mojej działki - i dokładnie też wjazd od wschodu, dom oddalony od drogi 8m
    mam dokładnie po 4 m z każdej strony do sąsiada i wszystko by było OK gdybym nie miała tarasu z jednej bocznej strony
    tak wiec jedyna rada jeśli nie masz jeszcze projektu - taras z tyłu domu i bedzie OK
    pozdrawiam
  20. pomaranczowymis FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    pomaranczowymis Zarejestrowany: 22.07.2006 Posty: 117
    pomaranczowy misiu , co do podmokłosci moge Ci tylko powiedziec gdzie na poludniu jest mokro bardzo
    a co do wjazdu od wschodu - to najlepszy wjazd
    tak mowia czaromarownicy
    Niestety to rejon Długołęki więc nijak południe... Ale bardzo dziękuję za czaromarowe zaangażowanie
    Właśnie zauważyłam że ten wschód jest nieco odchylony na południe, ale lekko...
Pokaż wyniki od 1001 do 1020 z 2519