dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
GRUPA Wrocławska - działki
  1. amelia77 SYMPATYK FORUM (min. 10)
    amelia77 Zarejestrowany: 10.11.2006 Posty: 43
    Cytat Napisał mi5iak
    A. Czy jest plan zagospodarowania czy nie?
    1. TAK
    Czy działka jest przeznaczona pod budownictwo?
    a) TAK
    można się budować
    b) NIE
    może się budować jedynie rolnik, który jest właścicielem gospodarstwa (chodzi o grunty) lub dzierżawi grunty powyżej średniej wielkości gospodarstwa w danej gminie. Tak zwane siedlisko, ale na pewno przed kupnem trzeba sporo o tym poczytać
    Chyba jednak nie jest tak do końca, zawsze można pomyśleć o
    a) odrolnieniu (choć to długotrwała procedura, szczególnie gdy są to grunty klasy np. III, IV)
    b) należy spełnić warunki wymienione w art. 61 ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym (które myślę są do spełnienia)

    Cytat Napisał mi5iak
    2. NIE
    Czy jest studium zagospodarowania
    a) TAK
    czy w studium działka jest przeznaczona pod budownictwo
    aa) TAK
    można wystąpić o warunki zabudowy ale trzeba sprawdzić tak zwane dobre sąsiedztwo
    ab) NIE
    można wystąpić o warunki zabudowy, ale będzie ciężko je uzyskać bo dobre sąsiedztwo jest w studium przewidziane zwykle jako teren budowlany

    b) jeśli nie ma studium to zostają tylko warunki zabudowy i dobre sąsiedztwo. można też próbować odralniać
  2. amelia77 SYMPATYK FORUM (min. 10)
    amelia77 Zarejestrowany: 10.11.2006 Posty: 43
    Cytat Napisał amelia77
    Cześć, mam pytanie, znalazłam fajny grunt rolny i wszystko jak narazie OK, ale pani w gminie powiedziała mi, że na pobliskiej działce jest stanowisko archeologiczne (którego nie było widać, rośnie tam pszenica) i powiedziałą, że zawsze jest taka możliwość, że stanowisko takei zostanie rozszerzone na pobliskie działki.... i tu mnie zagięła, bo co wtedy? Czy będę mogła tam wtedy coś wybudować, a jeśli będą jakieś ograniczenia, czy mogę liczyć na jakąś "rekompensatę pieniężną"?

    A juz myślałam, że wszystko jest ok ...
    Dzwoniłam do Konserwatora zabytków, sprawdzili to stanowisko na mapie (jest na działce graniaczącej z moją) i powiedzieli, że jest duże prawdopodobieństwo, że będą poszerzać to stanowisko również na sąsiednią działkę (czyli na moją, jeśli się na nią zdecyduję), ale nie potrafiła mi powiedzieć nic napewno. I co tu robić ...?
  3. _Adam12 DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    _Adam12 Zarejestrowany: 23.07.2006 Posty: 676
    Cytat Napisał amelia77
    Cytat Napisał amelia77
    Cześć, mam pytanie, znalazłam fajny grunt rolny i wszystko jak narazie OK, ale pani w gminie powiedziała mi, że na pobliskiej działce jest stanowisko archeologiczne (którego nie było widać, rośnie tam pszenica) i powiedziałą, że zawsze jest taka możliwość, że stanowisko takei zostanie rozszerzone na pobliskie działki.... i tu mnie zagięła, bo co wtedy? Czy będę mogła tam wtedy coś wybudować, a jeśli będą jakieś ograniczenia, czy mogę liczyć na jakąś "rekompensatę pieniężną"?

    A juz myślałam, że wszystko jest ok ...
    Dzwoniłam do Konserwatora zabytków, sprawdzili to stanowisko na mapie (jest na działce graniaczącej z moją) i powiedzieli, że jest duże prawdopodobieństwo, że będą poszerzać to stanowisko również na sąsiednią działkę (czyli na moją, jeśli się na nią zdecyduję), ale nie potrafiła mi powiedzieć nic napewno. I co tu robić ...?

    Problem będzie jak coś znajdziesz przy kopaniu. Musisz wezwać konserwatora i na twój koszt będą prowadzić wykopaliska. Sama w przyjemność.

    PS. Czy ta działka nie jest przypadkiem w Św. Katarzynie >?
  4. mi5iak STAŁY BYWALEC (min. 300)
    mi5iak Zarejestrowany: 25.04.2006 Posty: 439
    Ja wiem tylko, że jak działka jest w strefie ochrony konserwatorskiej, to wówczas trzeba zgłaszać rozpoczęcie budowy albo prac ziemnych
  5. Xena z Xsary Lider FORUM (min. 2800)
    Xena z Xsary Zarejestrowany: 03.01.2005 Posty: 3307
    VIA ROMANA znowu na topie

    "Będzie powrót do rozmów na temat budowy drogi Bielany-Łany-Długołęka pomiędzy marszałkiem, wojewodą i prezydentem Wrocławia. Takie stanowisko zajął w poniedziałek kierowany przez marszałka Andrzeja Łosia (PO) zarząd województwa.
    To odpowiedź na głośny apel wrocławskich radnych przyjęty w ubiegłym tygodniu. Głosami PiS i klubu prezydenta miasta Rafała Dutkiewicza przyjęto stanowisko, w którym radni zwracają się do marszałka Łosia o to, by samorząd województwa płacił za budowę wschodniej obwodnicy Wrocławia (droga Bielany-Łany-Długołęka). Kilka tygodni wcześniej marszałek ogłosił, że samorząd nie będzie finansował tej inwestycji. W ubiegłym tygodniu podczas spotkania z radnymi Łoś postawił sprawę jasno: albo damy pieniądze na wschodnią obwodnicę Wrocławia, albo na miejskie inwestycje drogowe potrzebne przed Euro (m.in. budowę dróg dojazdowych do lotniska i nowego stadionu). Bo na wszystko nie wystarczy.

    Andrzej Łoś po wtorkowym posiedzeniu zarządu: - Wkrótce listę projektów drogowych musimy wysłać do Ministerstwa Rozwoju Regionalnego. Zdecydowaliśmy, że poprosimy wojewodę o opinię na temat tego, które inwestycje ocenia jako najistotniejsze. Zaproponuję także wspólne rozmowy wojewoda - marszałek - prezydent na ten temat.

    Dutkiewicz: - W tej chwili ważna jest współpraca, dzięki której uda się zdobyć pieniądze. Jeśli chodzi o inwestycje związane z organizacją Euro, to mam do marszałka zaufanie.

    Szczegóły propozycji, o której wczoraj dyskutował zarząd województwa, Andrzej Łoś ma przedstawić dziś na specjalnej konferencji prasowej."
  6. amelia77 SYMPATYK FORUM (min. 10)
    amelia77 Zarejestrowany: 10.11.2006 Posty: 43
    Cytat Napisał _Adam12
    Cytat Napisał amelia77
    Cytat Napisał amelia77
    Cześć, mam pytanie, znalazłam fajny grunt rolny i wszystko jak narazie OK, ale pani w gminie powiedziała mi, że na pobliskiej działce jest stanowisko archeologiczne (którego nie było widać, rośnie tam pszenica) i powiedziałą, że zawsze jest taka możliwość, że stanowisko takei zostanie rozszerzone na pobliskie działki.... i tu mnie zagięła, bo co wtedy? Czy będę mogła tam wtedy coś wybudować, a jeśli będą jakieś ograniczenia, czy mogę liczyć na jakąś "rekompensatę pieniężną"?

    A juz myślałam, że wszystko jest ok ...
    Dzwoniłam do Konserwatora zabytków, sprawdzili to stanowisko na mapie (jest na działce graniaczącej z moją) i powiedzieli, że jest duże prawdopodobieństwo, że będą poszerzać to stanowisko również na sąsiednią działkę (czyli na moją, jeśli się na nią zdecyduję), ale nie potrafiła mi powiedzieć nic napewno. I co tu robić ...?

    Problem będzie jak coś znajdziesz przy kopaniu. Musisz wezwać konserwatora i na twój koszt będą prowadzić wykopaliska. Sama w przyjemność.

    PS. Czy ta działka nie jest przypadkiem w Św. Katarzynie >?
    Nie, okolice Sobótki.
  7. pomaranczowymis FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    pomaranczowymis Zarejestrowany: 22.07.2006 Posty: 117
    Witam ponownie,
    Mam teraz widoki na działkę rolną i szukam kogoś, kto ma doświadczenie w budowie siedliska. Przepisów jest gąszcz a ich intepretacji w różnych urzędach jeszcze więcej.
    Chciałabym znaleźć kogoś, kto podzieliłby się swoim bezpośrednim doświadczeniem...

    Z góry dzięki
  8. mi5iak STAŁY BYWALEC (min. 300)
    mi5iak Zarejestrowany: 25.04.2006 Posty: 439
    A byliście w katastrze tym koło placu Legionów? Tam jest wiele interpretacji wywieszonych w gablotach i wydają się jednoznaczne. Myślę, że naprawdę można się wiele dowiedzieć.

    Nie sądzę, aby na tym forum był ktoś kto wybudował siedlisko... no ale może... szukaj w śród użytkowników kogoś z brzeciej łąki. Kiedyś czytałem dziennik budowy siedliska i brzmiało masakrycznie, ale jakoś ciągnęli do przodu.
  9. pomaranczowymis FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    pomaranczowymis Zarejestrowany: 22.07.2006 Posty: 117
    A byliście w katastrze tym koło placu Legionów? Tam jest wiele interpretacji wywieszonych w gablotach i wydają się jednoznaczne. Myślę, że naprawdę można się wiele dowiedzieć.
    Tam nie byliśmy, ale ta działka jest już w powiecie oławskim, więc nie wiem czy na pewno będzie wszystko tak samo... Ale dzięki za dobrą radę, spróbuję
  10. mi5iak STAŁY BYWALEC (min. 300)
    mi5iak Zarejestrowany: 25.04.2006 Posty: 439
    Bardziej mi chodzi o to, że jak już nie tam to nigdzie nie uzyskasz lepszych informacji. Oni na I piętrze bodajże koło pokoju w którym uzyskuje się wypisy zrobili całą gablotkę z potrzebą wiedzą
  11. kulka i.w. ELITA FORUM (min. 1000)
    kulka i.w. Zarejestrowany: 23.04.2006 Posty: 1193
  12. haniairafal Banned
    Zarejestrowany: 11.06.2007 Posty: 247
    Cytat Napisał fonos
    I jeszcze co sadzicie o Kielczowku i Wilczycach. Jak tam teraz ceny, infrasturktura, uzbroejnie, szkoly, sklepy itp. Bo dzialek jest tam sporo choc nie wiem w jakich cenach.
    Czekam na konkretne informacje od zorientowanych
    Jesli masz na mysli Kiełczów, to jestem zorientowany bo kupilismy z Hania tam dzialeczke, zbroje ja wlasnie.
    Tak jak napisales, jest niezla infrastuktura, dobra komunikacja do wroclawia (2 niezalezne arterie - przez Kromera i Plac Grunwaldzki, autobus miejski), dobra komunikacja na obwodnice do warszawy i do olesnicy. Oprocz tego bedzie szla tamtedy obwodnica Bielany-Łany-Długołęka, czyli masz szybki dostęp do pn i pd czesci wroclawia, z tego co widzialem na mapie to dojazd na bielany - kilkanascie minut.
    W kielczowie Sielska Zagroda czyli takie żarełko i biwakowanie na łonie natury - całkiem to fajne, szczegolnie jak masz dzieci, jest tam takie mini zoo, kaczuszki, prosiaczki i inne tego typu dziecięce atrakcje
    Ponadto w Kiełczowie jest gaz, choc nie wszedzie, jest kanalizacja tez nie wszedzie - obecnie plany inwestycyjne gminy przewiduja wykonywanie kanalizacji od strony wroclawia. Z tego co wiem gleba glownie piaszczysto - glinna.
    Wilczyce sa potencjalnie zalewowe i my sie ich balismy choc ogladalismy tam rowniez dzialki i prawie jedna kupilismy. W mojej ocenie wilczyce sa ladniejsze, kielczow jest wiekszy i pierwsza linia zabudowy nie jest zbyt atrakcyjna, po prostu stara wiocha, choc bywaja gorsze, np. Gałów za Leśnicą
    Odnośnie cen to jest słono - płacilismy ok 250 zl/m, fakt, ze nie bylo to tanio, ale skusily nas media wlacznie z gazem - inna sprawa, ze wlasnie wyszly jajka z kanalizacja i i tak skonczy sie pewnie na oczyszczalni przydomowej. Mysle, ze taniej nie bedzie, choc to tylko tak imho.
    Jak chcesz wiedziec cos wiecej, zapraszam na priv.

    pozdrawiam!
  13. haniairafal Banned
    Zarejestrowany: 11.06.2007 Posty: 247
    Cytat Napisał trabi-wrc
    A trochę z innej baczki - czy ktoś ma pojęcie w jakich rejonach wkoło Wro znajdę jakieś miłe i czyste kąpieliska, jeziora leśne itp?

    Pozdrav
    Dobre, dobre, dolaczam sie do pytania!
  14. kulka i.w. ELITA FORUM (min. 1000)
    kulka i.w. Zarejestrowany: 23.04.2006 Posty: 1193
    Na pewno ludzie jeżdżą do Chrząstawy (stara żwirownia/piaskownia czy jak to nazwać).
    Wokół prawie plaża jak nad morzem. Woda zbyt przejrzysta nie była, lasy dookola są

    Może jeszcze jakieś miejsca znacie?
  15. secam Lider FORUM (min. 2800)
    secam Zarejestrowany: 11.06.2006 Posty: 2963
    Cytat Napisał trabi-wrc
    A trochę z innej baczki - czy ktoś ma pojęcie w jakich rejonach wkoło Wro znajdę jakieś miłe i czyste kąpieliska, jeziora leśne itp?

    Pozdrav
    Najbliżej nas masz miedzy Domasławiem a Tyńcem - ale czyste to ono nie jest bardziej takie bajorko na grilla
  16. matkapolkapracująca SYMPATYK FORUM (min. 10)
    matkapolkapracująca Zarejestrowany: 23.07.2007 Posty: 11
    jako nowa (na forum i w temacie) witam wszystkich forumowiczów
    od dłuższego czasu przyglądam się waszej dyskusji, a jeszcze dłużej szukam działki - niestety, na południu
    względy zawodowe i rodzinne (niedaleko rodzice, którym kiedyś trzeba bedzie pomóc)
    ceny lekko mnie oszołomiły i już prawie się zdecydowaliśmy na uzbrojoną działkę w Biestrzykowie za 270 za metr (podobno okazja, ale łącznie wychodzi 400 tys., a na to nas nie stać)
    teraz rozważamy działkę rolną w Karwianach (to właściwie Ołtaszyn, jako dzieciak jeździłam tam na rowerze - te oferty działek przed autostradą przewiajają się przez różnych agentów
    niby jest studium i nawet Stowarzyszenie Zielone Pola się zawiązało (właściciele działek - może ktoś do tego stow. należy?), ale pewności co do odrolnienia brak
    cena:160 lub 170 zł za metr
    co sądzicie na ten temat? czy ktoś sprawdzał te działki? czy ktoś ma doświadczenie w odralnianiu? z jakiego rzędu opłatami trzeba się potem liczyć?
    budowę domu chcemy zacząć za rok, dwa lata, więc trochę poczekać możemy
  17. magdi1978 WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    magdi1978 Zarejestrowany: 13.07.2007 Posty: 7
    Witaj!
    Ja też na forum jestem nowa - działki o których mówisz widziałam ale mankamentów mają według mnie sporo:
    1. tanie nie są tak jak mówisz 160 - 170 pln do tego za ok 20 tys proponowano mi wykupienie udziału w drodze...
    2.ziemia jest rolna - klasy I i II co niestety wymaga zgody Ministra Rolnictwa
    W Gminie są mocno rozbici i w sumie nie odpowiedzieli czy się uda czy nie , rozmowa w stylu "to pani ryzyko ja tam nie wiem"
    3. widok na autostradę , słychać autostradę - to dla mnie duży mankament chyba największy , cóż to za relaks?
    4.ja nie widzę domów w okolicy więc ciągnięcie mediów może sporo kosztować
    5. chciałam działkę koło lasku albo jakiegoś innego terenu rekreacyjnego a tam pole a po środku "moja " działka

    Obejrzeliśmy parę innych miejsc i w końcu trafiłam do Wilkszyna.Dojazd mniej interesujący niż Karwiany ale za to zupełnie inne widoczki, las, działka co prawda rolna ale ziemia gorszej klasy, za m2 180 pln ale udział w drodze to koszt symboliczny.
    Ale być może kiedyś te Karwiany to będzie rozchwytywane miejsce...
  18. drzankos SYMPATYK FORUM (min. 10)
    drzankos Zarejestrowany: 18.03.2007 Posty: 81
    nie szukasz w okolicy Mokronosu , Pietrzykowic ?
    Ja niedawno zakupiłem w Mokronosie Gornym, ceny jakie widzialem tam ostatnio to 250-300 pln/m2, mi udalio sie kupic za troszkę mniej

    polecam okolice
    dobry dojazd i do centrum a i na A4 blsiko, po powstaniu obwodnicy A8 bedzie jeszcze lepiej
  19. maryloo13 WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    maryloo13 Zarejestrowany: 10.06.2007 Posty: 5
    Cytat Napisał drzankos
    nie szukasz w okolicy Mokronosu , Pietrzykowic ?
    Ja niedawno zakupiłem w Mokronosie Gornym, ceny jakie widzialem tam ostatnio to 250-300 pln/m2, mi udalio sie kupic za troszkę mniej

    polecam okolice
    dobry dojazd i do centrum a i na A4 blsiko, po powstaniu obwodnicy A8 bedzie jeszcze lepiej
    Witam,
    Też jestem zainteresowany tymi rejonami. Jak znalazłeś działkę w Mokronosie? Masz może namiary na kogoś kto sprzedaje?
  20. maryloo13 WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    maryloo13 Zarejestrowany: 10.06.2007 Posty: 5
    Cytat Napisał magdi1978
    Witaj!
    Ja też na forum jestem nowa - działki o których mówisz widziałam ale mankamentów mają według mnie sporo:
    1. tanie nie są tak jak mówisz 160 - 170 pln do tego za ok 20 tys proponowano mi wykupienie udziału w drodze...
    2.ziemia jest rolna - klasy I i II co niestety wymaga zgody Ministra Rolnictwa
    W Gminie są mocno rozbici i w sumie nie odpowiedzieli czy się uda czy nie , rozmowa w stylu "to pani ryzyko ja tam nie wiem"
    3. widok na autostradę , słychać autostradę - to dla mnie duży mankament chyba największy , cóż to za relaks?
    4.ja nie widzę domów w okolicy więc ciągnięcie mediów może sporo kosztować
    5. chciałam działkę koło lasku albo jakiegoś innego terenu rekreacyjnego a tam pole a po środku "moja " działka

    Obejrzeliśmy parę innych miejsc i w końcu trafiłam do Wilkszyna.Dojazd mniej interesujący niż Karwiany ale za to zupełnie inne widoczki, las, działka co prawda rolna ale ziemia gorszej klasy, za m2 180 pln ale udział w drodze to koszt symboliczny.
    Ale być może kiedyś te Karwiany to będzie rozchwytywane miejsce...
    Cześć,
    Możesz powiedzieć dokładniej w którym miejscu Karwian są te działki?
Pokaż wyniki od 2001 do 2020 z 2519