dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Zagłębie dąbrowskie
  1. Grzegorz63 ELITA FORUM (min. 1000)
    Grzegorz63 Zarejestrowany: 10.02.2003 Posty: 2467
    Wowka ma rację.
  2. magdak STAŁY BYWALEC (min. 300)
    magdak Zarejestrowany: 02.06.2004 Posty: 354
    Wowka i Grzegorz mają rację
    Za 4 lata posiadane kafle czy armatura tak Ci się opatrzą że już nie będą cieszyć jak nowe... do tego zobaczysz pewnie mnóstwo nowych wzorów które spodobają Ci się znacznie bardziej...

    Grzegorz - ja też mam "zagwózdkę" z meblami do kuchni, na razie zamówiłam agd.... a co do mebli to na 90% będzie stolarz mający ekspozycje w Sosnowcu...cena jeszcze do przyjęcia.... tylko cały czas trochę się obawiam czy aby w 100% zrealizuje to co sobie wymarzyłam... bo salony w których kuchnie podobają mi się bez zastrzeżeń (tu przoduje a-z kuchnie z Rozdzienia) niestety kosztują koszmarnie dużo...
  3. Grzegorz63 ELITA FORUM (min. 1000)
    Grzegorz63 Zarejestrowany: 10.02.2003 Posty: 2467
    Cytat Napisał magdak
    ...Grzegorz - ja też mam "zagwózdkę" z meblami do kuchni, na razie zamówiłam agd.... a co do mebli to na 90% będzie stolarz mający ekspozycje w Sosnowcu...cena jeszcze do przyjęcia.... tylko cały czas trochę się obawiam czy aby w 100% zrealizuje to co sobie wymarzyłam... bo salony w których kuchnie podobają mi się bez zastrzeżeń (tu przoduje a-z kuchnie z Rozdzienia) niestety kosztują koszmarnie dużo...
    My też mamy "zagwózdkę". Znaleźliśmy stolarza, który "siedzi" w kuchniach od 15 lat (wskazał go kolega, że niby fajnie robi te kuchnie). Punkt sprzedaży ma w Będzinie na ul. Wolności. Jak się jedzie od targu będzińskiego w stronę Grodźca ulicą Wolności to jakieś 500 metrów po prawej stronie przy drodze. Byliśmy u niego przedwczoraj ponad dwie godziny; on był u nas wczoraj też dwie godziny i znowu my jedziemy dzisiaj do niego! Fajnie np. obudowuje okapy kuchenne. Ceny, mając na uwadze poprzednią ofertę- do przyjęcia. Pozostają jednak te same wątpliwości co u Ciebie:
    ...tylko cały czas trochę się obawiam czy aby w 100% zrealizuje to co sobie wymarzyłam...
    P.S. Gdzie jest w Sosnowcu biurowiec "Europa"?
  4. Grzegorz63 ELITA FORUM (min. 1000)
    Grzegorz63 Zarejestrowany: 10.02.2003 Posty: 2467
    Cytat Napisał magdak
    ...jak wczoraj jechałam na moją budowę (gdzieś ok. 18.00) to widzialam przed Twoim domem niebieski samochód - pewnie faceta od kuchni ...
    Zgadza się!
  5. Grzegorz63 ELITA FORUM (min. 1000)
    Grzegorz63 Zarejestrowany: 10.02.2003 Posty: 2467
    Jeszcze odnośnie mebli- ten producent w Będzinie zaklina się, że sprzęt do zabudowy (jaki chcemy, obojętnie- Amica, Bosch czy inny Whirpool) ma po cenach hurtowych- o wiele taniej niż po marketach. Pewnie w internecie można kupić parę groszy taniej- ale z takim zakupem jest związane pewne ryzyko i trochę kłopotów...
  6. Wowka OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Wowka Zarejestrowany: 27.03.2002 Posty: 5890
    Polecam te stronę - http://www.avans.pl/ Znajdziesz tam wyczerpujący opis sprzętu oraz "wyjściowe" ceny obowiązujące w tej sieci.
    Posiadają dużą sieć sprzedaży. Od cen podanych w internecie przy zakupie całości AGD do zabudowy kuchni uzyskałem w jednym z tych sklepów naprawdę potężny rabat. Gdy na poczatku marca żona kupowała w tym samym sklepie nową pralkę wzięto pod uwagę nasze duże zakupy z wiosny ubiegłego roku i udzielono nam kolejnego korzystnego rabatu.

    Byłem także w kilku hurtowniach. Oferowane przez nich ceny były niestety wyższe. Zreszta co to za hurtownie w których można kupić detalicznie pojedynczy okap kuchenny.
    Zanim zdecydujesz się na zakup poprzez pośrednictwo stolarza upewnij się czy sam nie zakupisz taniej.
    Pamiętaj, że jeśli kupujesz np. 3 urządzenia danej firmy to często możesz otrzymać bonus od producenta np. lodówkę tej samej firmy z bonifikata 50%. I to oprócz uzyskanego rabatu od sprzedawcy.
    Pozdrawiam

    P.s To co napisałem powyżej zabrzmiało jak płatny anons reklamowy, niemniej naprawdę jesteśmy zadowoleni zarówno z jakości sprzetu jak i z obsługi a zwłaszcza ceny.
  7. Adam___ ELITA FORUM (min. 1000)
    Adam___ Zarejestrowany: 30.10.2002 Posty: 1052
    Cytat Napisał magdak
    przed Twoim domem niebieski samochód
    Niebieski Ford Transit
    Z jakims szlaczkiem czy czyms takim z boku

    A co do Avansu to sie w pelni zgadzam
    Jak kupowalismy okap to przez glupote zapytalem ile rabatu dostaniemy.
    No i przy cenie wyjsciowej 250 dostalismy 20 zlotych rabaty.
    Niby nieduzo.Ale jednak .Jak na taki - w sumie - drobiazg to mysle ze nie najgorzej
    W Euro RTV AGD ceny mozna negocjowac od 10.000

    A z tego co sie dowiedzialem to ceny z ich strony sieciowej i ceny w sklepie to si emoga troche roznic.
    No ale jakis rzad wielkosci mozna poznac
  8. magdak STAŁY BYWALEC (min. 300)
    magdak Zarejestrowany: 02.06.2004 Posty: 354
    a ja jednak zdecydowałam się na zakupy agd w internecie - porównałam ceny w kilku "normalnych" sklepach, w kilku internetowych, dostałam wycenę od stolarza - który też podobno zaopatruje się w dobrej hurtowni i zdecydowanie nie do przebicia była oferta sklepu internetowego z Krakowa (tak dla porównania - lodówkę która w Media Markt kosztuje 3790 kupuję za 2750...), dowóz oczywiście bezpłatny, żadnej zaliczki - płatne dopiero przy odbiorze, facet wydaje się być b. kompetentny - cały czas dostępny na gg lub e-mailu - doradził mi w wielu kwestiach, faktura, gwarancja - więc raczej dużego ryzyka nie ma...
  9. Adam___ ELITA FORUM (min. 1000)
    Adam___ Zarejestrowany: 30.10.2002 Posty: 1052
    Ja nie patrze na cene ktora jest na wywieszce
    Ale sie pytam "za ile kupie"
    Bo to co pisze a to za ile sie kupuje to nieraz rozne ceny

    Z tego co zauwazylem to najbardziej skorzy do rabatow sa wlasnie w Avansie.
  10. Krystian Lider FORUM (min. 2800)
    Krystian Zarejestrowany: 02.05.2003 Posty: 4144
    Cytat Napisał Grzegorz63
    Krystian, kup wszystkie sanitariaty (umywalki, kibelki, kabiny, baterie itp.)
    Czy to się też wlicza w ulgę remontową?
    Wyglądu chyba nie zmieni przez te cztery latka?
  11. Krystian Lider FORUM (min. 2800)
    Krystian Zarejestrowany: 02.05.2003 Posty: 4144
    Cytat Napisał Wowka
    Cytat Napisał Krystian
    ......
    Może jeszcze jakieś drzwi wejściowe... podpowiedzcie co jeszcze może poleżeć ze cztery latka bez uszczerbku?
    Zastanów się czy warto.
    Kupisz materiału za 10 000 zł. W ramach ulgi remontowej uzyskasz zwrot 19% czyli 1900 zł.
    Jeśli te same 10 000 zł wpłacisz na bezpieczną i niestresującą lokatę bankową to uzyskasz oprocentowanie roczne od 5 do prawie 7%.
    Powiedzmy, że inflacja będzie spadać i przeciętne oprocentowanie w okresie 4 lat będzie wynosiło 5% czyli po 4 latach uzyskasz z odsetek 2155 zł. Niby róznica niewielka - ale jest. Istnieje co prawda ryzyko, że ceny mat. bud zmienią się w "górę" ale także mogą spaść w "dół".
    Ponadto- za 4 lata będziesz mógł kupić drzwi czy też jak radzi Grzegorz umywalki, kibelki, kabiny, baterie itp nowocześniejsze o nowszej stylistyce itd. Szkoda też by to wszystko leżało w pudełkach a gwarancja mijała.

    Niestety ale okres aż 4 lat to zbyt długo by kupować mat. bud na zapas.
    Pozdrawiam
    Wowka ale jest jeszcze inna sprawa. Jeżeli nie będę miał odpisów czy ulg w tym roku to fiskus mnie zeżre na surowo...będę musiał robić dopłatę do pobranego podatku ... a przyzwyczaiłem się do zwrotów ...
  12. Adam___ ELITA FORUM (min. 1000)
    Adam___ Zarejestrowany: 30.10.2002 Posty: 1052
    Cytat Napisał Krystian
    Cytat Napisał Grzegorz63
    Krystian, kup wszystkie sanitariaty (umywalki, kibelki, kabiny, baterie itp.)
    Czy to się też wlicza w ulgę remontową?
    Wlicza sie w ulge remontowa

    Cytat Napisał Krystian
    Wyglądu chyba nie zmieni przez te cztery latka?

    No wygladu nie zmieni.Co najwyzej troche sie zakurzy.No chyba ze bedziesz regularnie szmatka odkurzal
    Tzn moze nowszy model wyjsc
  13. Grzegorz63 ELITA FORUM (min. 1000)
    Grzegorz63 Zarejestrowany: 10.02.2003 Posty: 2467
    Adam___, odebrałem SMS-a i nawet kupiłem ostatni numer...
  14. Grzegorz63 ELITA FORUM (min. 1000)
    Grzegorz63 Zarejestrowany: 10.02.2003 Posty: 2467
    magdak, jak tam meble kuchenne? Bo ja jestem dalej w lesie...
  15. magdak STAŁY BYWALEC (min. 300)
    magdak Zarejestrowany: 02.06.2004 Posty: 354
    mnie też temat mebli kuchennych ciągnie się nieprzyzwoicie.... sprzęt agd już przyjechał, a kwestia mebli nadal nie zamknięta....
    wczoraj weszliśmy przypadkiem do Agaty i kupiliśmy łóżko do sypialni, szafki nocne, stół do jadalni i krzesła (a zupełnie tego nie planowaliśmy - mieliśmy spać na samym materacu a stół miały zastępować meble ogrodowe....) - ale uznaliśmy że skoro nam się podoba a jest jeszcze w miarę przyzwoite cenowo to trzeba kupić... bo potem będzie jak z tymi meblami do kuchni...
    ostatnio byłam nawet skłonna zamówić te meble w AZ KUCHNIE w Rozdzieniu - czyli tam gdzie mi się od początku podobało, po warunkiem znaaaaacznych negocjacji cenowych... negocjacje nadal trwają.... choć jak wczoraj Pani projektantka przedstawiła mi szczegółową kalkulację to miałam ochotę wstać i wyjść, bo uznałam że to i tak nie ma sensu i przekracza nasze możliwości finansowe....i powiem szczerze że mam dość tego tematu...
    Grzegorz - a co z Twoim stolarzem?
  16. Grzegorz63 ELITA FORUM (min. 1000)
    Grzegorz63 Zarejestrowany: 10.02.2003 Posty: 2467
    Nie wiem o którego stolarza pytasz. Bo jeśli o tego od schodów, to zrezygnowaliśmy z usług. Oglądaliśmy jego dzieło i zdaniem mojej wyroczni (żona ) robi schody trochę "ładne inaczej", tzn. tralki kręcone we wszystkie możliwe strony a dodatkowo różnokolorowe odcienie drewna. Ostatecznie mamy stolarza spod Piotrkowa Trybunalskiego którego robota przypadła do gustu mojej żonie. Robi estetyczne, proste schody (może zbyt proste?). No i cena extra!
    Jeżeli pytasz o stolarza od kuchni- stara się, ale my cały czas mamy przed oczami kuchnię z TTW a on jakoś nie może dogonić naszych myśli...
  17. magdak STAŁY BYWALEC (min. 300)
    magdak Zarejestrowany: 02.06.2004 Posty: 354
    no właśnie, ja ze swoim stolarzem mam te same odczucia co Wy.... boję się efektu finalnego...
    Już mi tak przez myśl przemknęło, żeby jednak odpuścić ten temat na jakiś czas i wstawić stare meble... tylko sprzęt do zabudowy już kupiony i co ja z nim zrobię..... i chyba coraz bardziej jestem w stanie iść na kompromisy żeby już tylko "zamknąć ten temat"...
  18. Adam___ ELITA FORUM (min. 1000)
    Adam___ Zarejestrowany: 30.10.2002 Posty: 1052
    Jak tak czytam te Wasze opowiesci na temat wyboru mebli do kuchni to mi wlosy deba na glowie staja.
    Normalnie bez mala horror.
    A gdzie reszta mebli

    To wybor czy silka czy BK czy cos innego staje sie pikusiem
  19. magdak STAŁY BYWALEC (min. 300)
    magdak Zarejestrowany: 02.06.2004 Posty: 354
    bo wykończenie domu jak ktoś już mądrze stwierdził "wykańcza" - tu opcji jest setki i kosztami też różnią się drastycznie... nam z pozostałymi meblami jakoś idzie łatwiej... tylko ta kuchnia "stoi kością w gardle" - przede wszystkim niestety ze względu na koszty.... - i znów dzisiaj kolejne popołudnie spędzę w studiu kuchennym...
    ale jutro odpuszczamy wszelkie tematy budowlane i zawodowe...
    - jutro dzień zadumy nad kwestiami poważniejszymi niż meble...
  20. Adam___ ELITA FORUM (min. 1000)
    Adam___ Zarejestrowany: 30.10.2002 Posty: 1052
    A moze cos takiego??

    http://murator.com.pl/forum/viewtopic.php?t=44357

    Meble BRW
    Co prawda na oczy nie widzialem,ale niektorzy sie pozytywnie wypowiadaja
Pokaż wyniki od 2001 do 2020 z 3955