dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Zagłębie dąbrowskie
  1. Adam___ ELITA FORUM (min. 1000)
    Adam___ Zarejestrowany: 30.10.2002 Posty: 1052
    Grzegorz nie wiem czy wiesz ze "Bud-Gips" wszedl w konszachty z Sewera
    Jestem troche zmartwiony z tego powodu.
    Bo jak sie orientowalme w materiale kiedys to oni wlasnie mieli najlepsze ceny a Sewera wyzsze.

    No ale moze nie dzwigna od razu tylko dalej pozostanie jak bylo.

    Mowiles ze gadales z majstrem odnosnie twojej budowy.
    Pogoda ladna a robota w lesie
    Oj niedobrze,niedobrze
  2. Krystian Lider FORUM (min. 2800)
    Krystian Zarejestrowany: 02.05.2003 Posty: 4144
    Grzegorz63 - do roboty, ochrona pogania...
  3. Grzegorz63 ELITA FORUM (min. 1000)
    Grzegorz63 Zarejestrowany: 10.02.2003 Posty: 2467
    Robota ma ruszyć pod koniec kwietnia/początek maja!
  4. Krystian Lider FORUM (min. 2800)
    Krystian Zarejestrowany: 02.05.2003 Posty: 4144
    No to ja dla odmiany w tym roku ruszę w ...lipcu
    Plan: pokrycie dachu dachówką, orynnowanie, podbitka...i już
    Sprawozdanie z dotychczasowych postępów (na razie 2000-2002)
    znajdziecie w Galeri domów forumowiczów
    w ,,Dom Krystiana i Ewy"...zapraszam
  5. Grzegorz63 ELITA FORUM (min. 1000)
    Grzegorz63 Zarejestrowany: 10.02.2003 Posty: 2467
    Byłem, byłem
    i swój ślad tam zaznaczyłem...
  6. Adam___ ELITA FORUM (min. 1000)
    Adam___ Zarejestrowany: 30.10.2002 Posty: 1052
    Cytat Napisał Krystian
    Sprawozdanie z dotychczasowych postępów (na razie 2000-2002)
    znajdziecie w Galeri domów forumowiczów
    w ,,Dom Krystiana i Ewy"...zapraszam
    Przybylem,zobaczylem,podziwialem
  7. Uller DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Uller Zarejestrowany: 23.12.2002 Posty: 579
    Nieuchronnie zbliża się przerwa świąteczna i trzeba będzie trochę odpocząć... u teściowej . W tym roku sam jestem zdziwiony tempem prac na mojej budowie. Okienka i drzwi wstawione, woda i kanalizacja wewnątrz rozprowadzone, po świętach wchodzi elektryk, zaraz po nim tynkarze. Już ustawiam ekipę od wylewek i może okazać się że jeszcze w tym miesiącu będę je miał. Mam pytanko czy może macie namiary na ekipy zajmujące się wylewkami, chciałbym porównać ceny. W tej chwili rozpatruję ofertę poleconej ekipy; 12zł/m2 za robociznę z układaniem izolacji; wylewka półsucha z mikrostera (sam nie wiem jak dokładnie nazywa się ta maszyna).
    Pozdrawiam i życzę Radosnych Świąt.
  8. Grzegorz63 ELITA FORUM (min. 1000)
    Grzegorz63 Zarejestrowany: 10.02.2003 Posty: 2467
    Cytat Napisał Uller
    ...Okienka i drzwi wstawione...
    Ja będę wstawiał w połowie maja. Już teraz mam obawy, jak je później upilnować. Jak sobie z tym poradziłeś? Alarm, monitoring, czy może rotwailer?

    Cytat Napisał Uller
    ...po świętach wchodzi elektryk...
    Trzymam kciuki za elektryka!

    Cytat Napisał Uller
    ...Mam pytanko czy może macie namiary na ekipy zajmujące się wylewkami, chciałbym porównać ceny. W tej chwili rozpatruję ofertę poleconej ekipy; 12zł/m2 za robociznę z układaniem izolacji; wylewka półsucha z mikrostera (sam nie wiem jak dokładnie nazywa się ta maszyna)...
    U mnie dwa tygodnie temu pojawiła się firma z ofertą 14 zł/m2. Czyli oferta złożona Tobie jest korzystna. Ta maszyna to chyba "miksokret".
  9. Uller DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Uller Zarejestrowany: 23.12.2002 Posty: 579
    Cytat Napisał Grzegorz63
    Ja będę wstawiał w połowie maja. Już teraz mam obawy, jak je później upilnować. Jak sobie z tym poradziłeś? Alarm, monitoring, czy może rotwailer?
    Przyznam się, że sprawa zabezpieczenia okien tez spędzała mi sen z powiek. W końcu postanowiłem ubezpieczyć budowę od kradzieży. Mój domek buduję prawie w środku wsi więc mam monitoring sąsiedzki. Czasem tylko podrzucę paliwo chmielowe sąsiadowi a co by oczu nie przymykał w razie potrzeby . Pies sąsiada też zaangażował się w pilnowanie mojej budowy. Poza tym po poprzednim włamaniu (prawie dwa lata temu) przygotowałem parę niespodzianek dla złodziei, tak więc chodzenie po zmroku po mojej działce może skończyć się wypadkiem. Po wsi rozniosła się także plotka, że dużo policji zawitało do mnie na działkę po tym włamaniu.
    Oczywiście dom jest pozamykany tak, że trzeba się do niego włamać (gdy brakowało kilku okien to noce spędzałem na działce). Poza tym nie trzymam tam nic cennego co by nie było trwale zespolone z budynkiem.
    Jeszcze istotnym zabezpieczeniem okien jest ich waga. Trzeba się ciężko napracować aby przenieść parę metrów te okna. A noszenie drzwi balkonowych w pojedynkę jest niewykonalne. Złodzieje u mnie w okolicy to na ogół ludzie unikający pracy, a demontaż okien to zbyt duży wysiłek jak dla nich.
    Kierownik budowy polecił mi jeszcze abym przychlapł zaprawą kotwy, co również utrudnia kradzież.
    A na sam koniec dodam jeszcze że moje okienka są jednymi z najtańszych na rynku więc nakłady na zabezpieczenia powinny być proporcjonalne do wartości tych okien. Ale z tego co pisałeś wcześniej Twoje okienka to prawdziwe dzieło sztuki więc nie dziwią mnie twoje obawy. Mam nadzieje że nikt nie odważy sie połakomic na Twoją własność.
  10. Grzegorz63 ELITA FORUM (min. 1000)
    Grzegorz63 Zarejestrowany: 10.02.2003 Posty: 2467
    Jestem na etapie poszukiwania drzwi wejściowych. Myślę o stalowych, ocieplanych i w okleinie "złoty dąb" (żeby pasowały do okien). Może bym i wydał 4-5 tys. na GERDĘ, ale oni nie oklejają "złotym dębem". Poza tym zastanawiam się, czy drzwi z ponad 20 bolcami antywłamaniowymi mają sens. kiedy od ogrodu są okna i drzwi tarasowe z okuciami tylko przeciwwyważeniowymi kl.B. Jakie drzwi macie u siebie? Możecie coś polecić?
  11. Wowka OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Wowka Zarejestrowany: 27.03.2002 Posty: 5890
    Mam Roztocze z Pol-Skone i odpowiedni system alarmowy.
  12. Grzegorz63 ELITA FORUM (min. 1000)
    Grzegorz63 Zarejestrowany: 10.02.2003 Posty: 2467
    Oglądałem godzinkę temu Pol-Skone w Czeladzi na Wojkowickiej. Ładne!
  13. Wowka OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Wowka Zarejestrowany: 27.03.2002 Posty: 5890
    Grzegorz. Potwierdzam, że ładne.

    Jeśli się zdecydujesz na zakup to musisz jednak uzbroic w cierpliwość przy wentualnych reklamacjach.
    Ich dział reklamacji działa fatalnie.

    Niemniej drzwi są OK.
    Na Wojkowickej (Hepi) kupowałem panele.... Jesli będziesz odpowiednio negocjował to są dość konkretni w upustach...
  14. Grzegorz63 ELITA FORUM (min. 1000)
    Grzegorz63 Zarejestrowany: 10.02.2003 Posty: 2467
    Nie wiem, czy to było "Hepi". Jadąc od Dąbrowy, skręcało się do nich w prawo (na przeciwko jest chyba zajezdnia autobusowa), potem chyba ze 100m prosto i duża hala, pośrodku dość dużo drzwi, po bokach powystawiane panele. Chyba zamówię u nich, ale do tego potrzebna mi jest żonka!
  15. Wowka OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Wowka Zarejestrowany: 27.03.2002 Posty: 5890
    Tak, to tam. Czy interesują Cię tylko wejściowe czy także i wewnętrzne..... .
    Jeśli będziesz chciał kupić większą ilość to polecam także firmę Dekorgips w Strzemieszycach (ul. Rzeczna) Sa także dealerem Pol-Skone. Porównasz ich oferty cenowe. Ja tak zrobiłem .....

    Powodzenia.
  16. Grzegorz63 ELITA FORUM (min. 1000)
    Grzegorz63 Zarejestrowany: 10.02.2003 Posty: 2467
    W Dekorgipsie na Rzecznej byłem wczoraj, ale rozmawiałem tylko o bramie segmentowej do garażu.
  17. Wowka OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Wowka Zarejestrowany: 27.03.2002 Posty: 5890
    Widzisz jaki ten świat jest mały......
    Rozmawiaj w marketingu z pania Bożeną lub panem Wojtkiem. A o rabacie z prezesem.
  18. Grzegorz63 ELITA FORUM (min. 1000)
    Grzegorz63 Zarejestrowany: 10.02.2003 Posty: 2467
    Z okazji Świąt Wielkanocnych, składam Wam Wszystkim najserdeczniejsze życzenia zdrowia, szczęścia i wszelkiej pomyślności!!!
  19. Adam___ ELITA FORUM (min. 1000)
    Adam___ Zarejestrowany: 30.10.2002 Posty: 1052
    Ciepłych ,pełnych radosnej nadziei
    Świąt Zmartwychwstania Pańskiego,
    a także kolorowych spotkań
    z budzącą się do życia przyrodą
    Zdrowia , szczęścia ,humoru dobrego
    a przy tym wszystkim stołu bogatego
    Mokrego dyngusa , smacznego jajka i niech te święta będą jak bajka

    no i budowanie tez jak bajka
  20. Adam___ ELITA FORUM (min. 1000)
    Adam___ Zarejestrowany: 30.10.2002 Posty: 1052
    Swieta,Swieta i po Swietach.
    No i czas sie zabierac do roboty,tzn pracy.

    Za niedlugo trzeba bedzie sprzeta koszacego odpalic bo trawa juz calkiem,calkiem
    Drzewa juz paczki puszczaja a jedno - nie wiem co to jest - juz nawet kwitnie.
    Slowem wiosna pelna geba .
    No i moja psia tez wiosne czuje .Gosci juz mialem
Pokaż wyniki od 1021 do 1040 z 3955