dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Forum dla Tymowiczów z Horyzontu
  1. gosiaczek272 STAŁY BYWALEC (min. 300)
    gosiaczek272 Zarejestrowany: 07.11.2007 Posty: 352
    [/b]bartelo dziękuje za chęc pomocy ale ja już zdecydowałam Brama Wiśnowski kolor złoty dąb wyjdzie mnie 3700zł już z montarzem.
    Co co okien to tak jak pisałam KNS profile Veka okucia ROTO całosc z roletami w kolerze okien, okna 2 strony złoty dąb w tym salon wykusz i kuchnia otwierana elektrycznie ( rolety oczywiście ) wyszło 20tys z montażem
    Nie wiem czy dużo czy mało, w każdym razie nie mam już siły tego analizowac bo wykonczywły mnie te okna .Dziś podpisuje umowę i za 4 tygonie mam zamiar zamknąc Tymka
    A od stycznia elektryk.
    Napisznie mi prosze o tych wylewkach ile na dole ile na górze i ile w garażu.
    Jeszcze pytanie aporpos schodów przed domem macie takie jak w projekcie??? na jakim etapie robiliście schody
    pozdrawiam Gosia
  2. mpm SYMPATYK FORUM (min. 10)
    mpm Zarejestrowany: 18.10.2008 Posty: 16
    Witam a czy ktos moze się wypowiedzieć na temat okien dachowych tzn ich ilości - gdzie są faktycznie niezbędne?
  3. Mag&Tom FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Mag&Tom Zarejestrowany: 13.11.2007 Posty: 194
    Gosiaczku co do wylewek to nie jesteśmy Ci na w stanie odpowiedzieć jakiej są grubości, bo szczerze to nie pamiętamy, a z naszym majstrem nie mamy teraz kontaktu.A wracając do rolet to nie zastanawiaj się, ja przeczytałam kilkadziesiąt komentarzy na forach i więcej jest plusówz ich posiadania.Na zdjęciach nie widać, ale my daliśmy tylko na dole, bo na górze nie widzieliśmy sensu, a i koszt też oczywiście dużo wyższy.
    .................................................. .................................................. ......
    Mpm OKNA DACHOWE - wszystko zależy jaki będziecie mięli układ na górze.Patrząc z naszego punktu widzenia gdzie góra pozostała praktycznie nie zmieniona okna pozostawiliśmy tak jak w projekcie oprócz okna dachowego w sypialni tzn. pokój na górze po prawej tam gdzie jest balkon, a to dlatego, że nie chcieliśmy słuchać stukotu kropel deszczu, a poza tym wstawiliśmy dodatkowe okno przy balkonie i jest wystarczająco jasno i tu wydawało nam się okno dachowe zbędne.Zastanawialiśmy się nad oknem dachowym nad schodami, bo największym jego minusem jest trudność w czyszczeniu, jednak są i na to sposoby, a światło jakie daje jest niezbędne do oświetlenia schodów.Co do okna w holiku na górze to tu u nas faktycznie będzie holik dający przestrzeń górze i możliwość wykorzystania na jakieś może pomieszczonko komputerowe i tu również okno jest potrzebne. Wszystko jednak zależy od tego jak ustalicie sobie wykorzystanie danych pomieszczeń oraz od tego na którą część domu pada światło tzn. wschód i zachód słońca.
    Pozdrawiamy
    P.S. Bertolo wstaw jakieś zdjęcia!Również pozdrowienia dla Was!
  4. Beata i Rafał DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Beata i Rafał Zarejestrowany: 02.08.2007 Posty: 530

    Okna dachowe!!!!

    U nas właściwie są cztery tak jak w projekcie tyle,że tam gdzie był holik mamy pralnię z oknem a nad schodami z okna zrezygnowaliśmy za to dodaliśmy okno dachowe do sypialni nad garażem ze względu, że to północ i z oknami szczytowymi w ogóle nie było by tam słońca reszta bez zmian. Wszystko zależy od Waszych potrzeb
  5. gosiaczek272 STAŁY BYWALEC (min. 300)
    gosiaczek272 Zarejestrowany: 07.11.2007 Posty: 352
    Odpowie mi ktoś apropos tych wylewek? jaka wysokosc na dole jaka na górze i czy macie w garażu taką samą wylewke jak w domu??
    Schody na zewnątrz macie takie jak w projekcie?
  6. stukpuk REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    stukpuk Zarejestrowany: 20.11.2006 Posty: 16523
    Cytat Napisał gosiaczek272
    Odpowie mi ktoś apropos tych wylewek? jaka wysokosc na dole jaka na górze i czy macie w garażu taką samą wylewke jak w domu??
    Schody na zewnątrz macie takie jak w projekcie?
    Witam.
    A te grubości z projektu nie odpowiadają? Ja chyba wyjątkowo zrobię jek w projekcie W garażu dołożyłbym siatkę zbrojącą. Tylko poziomy muszą być takie same, aby schodka nie zrobić
    A schody zewnętrzne to już "sprawa dowolna" jet pełno zdjęć Tymków ze schodami.
  7. EwaiMarek FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    EwaiMarek Zarejestrowany: 25.08.2008 Posty: 231
    Cytat Napisał gosiaczek272
    Odpowie mi ktoś apropos tych wylewek? jaka wysokosc na dole jaka na górze i czy macie w garażu taką samą wylewke jak w domu??
    Schody na zewnątrz macie takie jak w projekcie?
    Gosiaczek,

    u nas poziom garażu jest równy w mieszkaniem. Na dole mamy styropian 3cm + 3cm +5cm (układany na zakładkę) i 6,5cm wylewki; na górze mamy styropian 2cm + 3cm i 5cm wylewki,

    pozdrawiam Ewa
  8. EwaiMarek FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    EwaiMarek Zarejestrowany: 25.08.2008 Posty: 231
    Cytat Napisał mpm
    Witam a czy ktos moze się wypowiedzieć na temat okien dachowych tzn ich ilości - gdzie są faktycznie niezbędne?

    u nas okna dachowe są jak w projekcie 4szt - jedno wypada w łazience, po jednym w dwóch sypialniach przy balkonie i jedno nad schodami. Teraz bardzo się cieszę że to okno nad schodami jest, zastanawiałam się czy go nie likwidować - daje naprawdę dużo światła, hol na górze i na dole jest naprawdę jasny.

    pozdrawiam
  9. dania&tomek SYMPATYK FORUM (min. 10)
    dania&tomek Zarejestrowany: 08.07.2009 Posty: 67
    U nas Także okna są tak jak w projekcie, dodaliśmy tylko jedno okno dachowe w pokoju nad kuchnią, bo tam jest tylko balkonowe i nie chceiliśmy żeby było ciemno a tak zawsze troche więcej światła.
    Mam takie małe pytanko czy rolety zew.montowaliście tylko na dole czy również na górze?Nie bardzo wiem czy tam są potrzebne.
  10. gosiaczek272 STAŁY BYWALEC (min. 300)
    gosiaczek272 Zarejestrowany: 07.11.2007 Posty: 352
    dania& tomek jeśli chodzi o rolety to czytaj pare postów wyżej bo ja sie borykałam z tym samym problemem ale po namowie forumowiczów użytkujących rolety podono warto przede wszystkim ze względu na upały żeby tak słońce nie waliło poczytaj wyżej ja moge Ci odpowiedzec gdziez za półtorej roku czy sie opłacało

    Ja mam pytanie odnoście okna dachowego w łazience bo ktoś mi zwrócił uwage że nie powinno byc sosnowe??? a jakie??
  11. dania&tomek SYMPATYK FORUM (min. 10)
    dania&tomek Zarejestrowany: 08.07.2009 Posty: 67
    My mamy velux plastikowe, drewnianych sie nie daje bo jest wieksza wilgoc i mogą sie rozsychać.
  12. Ania i Maciej FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Ania i Maciej Zarejestrowany: 16.09.2007 Posty: 215
    Cytat Napisał EwaiMarek
    Cytat Napisał mpm
    Witam a czy ktos moze się wypowiedzieć na temat okien dachowych tzn ich ilości - gdzie są faktycznie niezbędne?

    u nas okna dachowe są jak w projekcie 4szt - jedno wypada w łazience, po jednym w dwóch sypialniach przy balkonie i jedno nad schodami. Teraz bardzo się cieszę że to okno nad schodami jest, zastanawiałam się czy go nie likwidować - daje naprawdę dużo światła, hol na górze i na dole jest naprawdę jasny.

    pozdrawiam
    my mamy 3 okna dachowe, w łazience, nad schodami i w pokoju małego

    to nad schodami faktycznie doświetla, tylko problem z myciem będzie

    zastanawiamy sie, czy nie dołożyć z czasem małego okna do garderoby


    Ania
  13. Ania1971 SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Ania1971 Zarejestrowany: 15.05.2008 Posty: 58
    Cytat Napisał gosiaczek272
    dania& tomek jeśli chodzi o rolety to czytaj pare postów wyżej bo ja sie borykałam z tym samym problemem ale po namowie forumowiczów użytkujących rolety podono warto przede wszystkim ze względu na upały żeby tak słońce nie waliło poczytaj wyżej ja moge Ci odpowiedzec gdziez za półtorej roku czy sie opłacało

    Ja mam pytanie odnoście okna dachowego w łazience bo ktoś mi zwrócił uwage że nie powinno byc sosnowe??? a jakie??
    My mamy wszędzie okna dachowe plastikowe Velux, i jak na razie sprawują się dobrze. Co do ich rozmieszczenia to jedno jest w łazience, drugie w pralni przerobionej z garderoby a trzecie nad holem
  14. bertolo DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    bertolo Zarejestrowany: 14.01.2007 Posty: 517
    A u nas własnie dzisiaj odbył sie montaz okien
    Wszystko zgodnie z planem
    Wyglądaja superrrrr !!!!






    Widok od strony garazu. U nas zmiany. Nie ma garderoby, bo po poszerzeniu Tymka o metr zrobilismy tam pralnie.
    Co do dachowych, to u nas miały być tylko dwa. Zrezygnowalismy z tego nad schodami(trudno umyc) i dołozylismy po małym okienku do spiżarni i nad schody. Ale oczywiście, jak "dachowcy" robili dach pomyslałem, że ładniej, symetryczniej i jasniej! będzie jak zrobimy okno w dachu nad schodami. I tak teraz mamy dwa okna nad schodami
  15. Krzysztof i Elżbieta SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Krzysztof i Elżbieta Zarejestrowany: 15.11.2009 Posty: 74
    Witam. Rozpoczynamy budowę Tymka od przyszłego roku. Chętnie wysłychamy rad "doświadczonych" budowniczych. Pozdrowienia.
  16. Monika i Dawid WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Monika i Dawid Zarejestrowany: 23.05.2009 Posty: 1
    Witamy wszystkich! My również zaczynamy budowe w przyszłym roku
  17. Strumyczek FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Strumyczek Zarejestrowany: 24.01.2008 Posty: 270
    Cytat Napisał bertolo
    A u nas własnie dzisiaj odbył sie montaz okien
    Wszystko zgodnie z planem
    Wyglądaja superrrrr !!!!






    Widok od strony garazu. U nas zmiany. Nie ma garderoby, bo po poszerzeniu Tymka o metr zrobilismy tam pralnie.
    Co do dachowych, to u nas miały być tylko dwa. Zrezygnowalismy z tego nad schodami(trudno umyc) i dołozylismy po małym okienku do spiżarni i nad schody. Ale oczywiście, jak "dachowcy" robili dach pomyslałem, że ładniej, symetryczniej i jasniej! będzie jak zrobimy okno w dachu nad schodami. I tak teraz mamy dwa okna nad schodami


    bertolo!! Okna wyszły super!! I LOVE the szprosy!!! A ogólnie, to Wasz - poszerzony Tymek, wygląda OGROMNY!! chyba że to tylko na zdjęciu!!
  18. aniapz FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    aniapz Zarejestrowany: 12.08.2008 Posty: 201
    Kochani, zwracam się z pytankiem do Tymowiczów, którzy mają już urządzone, ewentualnie rozplanowane kuchnie. Czy mieści Wam się jakiś choćby maleńki stolik, co by np dzieci mogły przy nim coś na szybko zjeść?
  19. stukpuk REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    stukpuk Zarejestrowany: 20.11.2006 Posty: 16523
    Cytat Napisał aniapz
    Kochani, zwracam się z pytankiem do Tymowiczów, którzy mają już urządzone, ewentualnie rozplanowane kuchnie. Czy mieści Wam się jakiś choćby maleńki stolik, co by np dzieci mogły przy nim coś na szybko zjeść?
    My planujemy zrobić mały barek pomiędzy kuchnią , a salonem i przystawić 2 wysokie krzesła, aby za każdym razem nie lecieć do salonu.
  20. Beata i Rafał DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Beata i Rafał Zarejestrowany: 02.08.2007 Posty: 530
    Cytat Napisał aniapz
    Kochani, zwracam się z pytankiem do Tymowiczów, którzy mają już urządzone, ewentualnie rozplanowane kuchnie. Czy mieści Wam się jakiś choćby maleńki stolik, co by np dzieci mogły przy nim coś na szybko zjeść?
    My mamy barek między salonem a kuchnią gdzie swobodnie zmieszczę się trzy krzesła! Może jest to gdzieś na zdjęciach w dzienniku a jak nie ma to umieszczę!
Pokaż wyniki od 3201 do 3220 z 7678