dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Forum dla Tymowiczów z Horyzontu
  1. Strumyczek FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Strumyczek Zarejestrowany: 24.01.2008 Posty: 270
    Cytat Napisał patitom
    Cytat Napisał Gosia i Piotr
    Czy jesteśmy jedynymi, którzy budują Tymka z podpiwniczeniem (częściowym podpiwniczeniem oczywiście)?...
    Tak się składa, że my mamy projekt z piwnicą pod podwójnym garażem i pomieszczeniem gospodarczym. Jednak jesteśmy dopiero na etapie wytyczania domu na działce. Pozdrawiam.


    U nas miało nie być podpiwniczenia...ale jest!!
    ... piwnica pod garażem, pomieszczeniem gospodarczym, gabinetem i salonem!! 50 m2 pięknej przestrzeni!!! Będzie gdzie przechowywać zapasy na zimę!!
  2. Strumyczek FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Strumyczek Zarejestrowany: 24.01.2008 Posty: 270
    Cytat Napisał bertolo
    Cytat Napisał beata i rafał
    minęły dwa tygodnie jak mieszkamy! Dochodzę do ładu i porządku w naszym tymku. A to widok z salonu [img][/img]
    gratuluje !!!
    Jaki tymek piękny !!!!
    Super wygląda. Niebanalnie dobrane kolory i wystrój.
    Super !!! Pozdrawiam :d


    podoba mi się!!!
    :d :d :d :d
  3. Gosia i Piotr STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Gosia i Piotr Zarejestrowany: 13.02.2009 Posty: 303
    No tak...
    A wiosną jak pytałam to nikt nie budował piwnicy
    Fajnie, że jednak nie tylko my się na nią zdecydowaliśmy - jestem z tej decyzji baaardzo zadowolona
    Strumyczek ma rację - dużo fajnego miejsca na różne zapasy
    Pozdrawiam
  4. Anna-la SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Anna-la Zarejestrowany: 10.08.2009 Posty: 11
    Witam wszystkich budujących i tych już mieszkających!!
    Czytam forum już ładnych parę miesięcy ale jakoś nie było kiedy się dołączyć. no ale w końcu jestem.

    Budujemy w okolicach Gdańska. Fundament zakończony teraz mury. My także podpiwniczyliśmy prawie w połowie naszego Tymka.

    Wykończone Tymki piękne wszystkie już nie mogę się doczekać. no ale jeszcze duuużo pracy i kasy upłynie, jak pewnie wszyscy wiecie

    Pozdrawiam i obiecuję wkleić szybko jakieś zdjęcia.
  5. Adam i Karolina SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Adam i Karolina Zarejestrowany: 20.02.2009 Posty: 12
    Cytat Napisał Gosia i Piotr
    Czy jesteśmy jedynymi, którzy budują Tymka z podpiwniczeniem (częściowym podpiwniczeniem oczywiście)?
    Pamiętam, że ktoś chciał podpiwniczyć garaż i kotłownię - ciekawe czy to się udało?
    Pozdrawiam
    To chyba my...



    w realizacji:



    Pozdrawiamy wszystkich Tymkowiczów!
  6. bertolo DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    bertolo Zarejestrowany: 14.01.2007 Posty: 517
    Tymkowicze.
    Pochwalcie sie proszę wycenami swoich okien do Tymka.
    Ja dzisaj jestem po kolejnych wycenach i przyznaje, że jestem podłamany.
    Moje okna, po nie wielkich zmianach( dołozone dwa okna) z przodu, bez okien dachowych, wyceniono od 6700 PLN brutto z montazem na profilu aluplast do 14000 na profilu decunicka w firmie awante.

    Dobrze, że temat dachu zamknełem i podpisałem juz umowe na jego wykonanie.
    A i też przeboje były.
    nie wyszło tanio, ale uważam, że i tak bardzo rozsądnie.
  7. stukpuk REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    stukpuk Zarejestrowany: 20.11.2006 Posty: 16523
    My mamy okna Veka za mniej więcej 6500 zł z montażem. okna białe bez bajerów.
    Więcej szczegułów w dziennkiu
  8. bertolo DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    bertolo Zarejestrowany: 14.01.2007 Posty: 517
    Cytat Napisał stukpuk
    My mamy okna Veka za mniej więcej 6500 zł z montażem. okna białe bez bajerów.
    Więcej szczegułów w dziennkiu
    Tez mam wycenę na profilu veka za 7400 z montażem i chyba ku tej bardziej, będe się skłaniał, zwłaszcza, że moja Pani chce jeszce szprosy, a to podraża mi okno o 11 PLN za pole. A w takim oknie 1500/1500 jest ich dwanascie wiec łatwo policzyc.

    Nie wiem, czy wybije jej to z głowy. Choc powiem, że przy wycenie tych szprosów spotkałem sie z kwota 27 za sztuke. KOSMOS. Więc 11 jest jeszcze do przełkniecia.
  9. moniach5 FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    moniach5 Zarejestrowany: 17.07.2007 Posty: 100
    Witam wszystkich Tymkowiczów

    Co do okiet to my łącznie z drzwiami wejściowymi, do garażu i bramą do garażu włącznie z montażem zapałaciliśmy ok. 14 tys. Okna kosztowały chyba coś ok. 7,5 tys. (zmontażem). Okna profil chyba Veki. Już nie pamiętam bo okna wstawialiśmy rok temu.

    U nas praca trochę spowolniła. Własnie kończymy elewację. Dom już otynkowany i od następnego tygodnia przychodzi majster kłaść płytki na wejściu do domu i klinkier na elewację.

    Jak mi się uda to wstawię jeszcze dziś parę zdjęć.

    Pozdrawiamy
    Monia i Daniel Kujawsko Pomorskie
  10. moniach5 FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    moniach5 Zarejestrowany: 17.07.2007 Posty: 100
    Witam
    Oto klika nowych zdjęć Naszego Tymka.

















    Od poniedziałku płytki elewacyjne.

    To nasz Tymuś.
    Pozdrowienia
    Monia i Daniel Kujawsko-Pomorskie
  11. aniapz FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    aniapz Zarejestrowany: 12.08.2008 Posty: 201


    Mam pytanie do okien widocznych na tym zdjęciu. Jakie są ich wymiary? 120x150, czy 150x150?
  12. dania&tomek SYMPATYK FORUM (min. 10)
    dania&tomek Zarejestrowany: 08.07.2009 Posty: 67
    [quote="aniapz"]

    Mam pytanko czy podnosiliście domek, jeżeli tak to o ile?
  13. moniach5 FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    moniach5 Zarejestrowany: 17.07.2007 Posty: 100
    Cytat Napisał aniapz


    Mam pytanie do okien widocznych na tym zdjęciu. Jakie są ich wymiary? 120x150, czy 150x150?
    Witam
    To są okna według oryginalnego projektu, tyko je odwróciliśmy. Zamiast w poziomie są w pionie. Według projektu o ile pamiętam to są 150x120 (szer./wysok.) a my mamy 120x150 (szer./wysok.).

    Pozdr
    Monia i Daniel Kujawsko-Pomorskie
  14. moniach5 FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    moniach5 Zarejestrowany: 17.07.2007 Posty: 100
    [quote="dania&tomek"]
    Cytat Napisał aniapz


    Mam pytanko czy podnosiliście domek, jeżeli tak to o ile?
    Witam

    Nic nie zmienialiśmy co do wysokości fundamentu. Tak jak wyznaczyli geodeci na początku tak jest do teraz. Ponieważ teren, na którym postanowilśmy posadowić dom ma różnicę wysokości ok. 30 cm na długości i szerokości domu, dlatego na zdjęciach widać różnicę w zagłębieniu fundamentów. Na jednym zdjęciu fundament mniej wystaje, na drugim węcej. Największa róznica jest przy garażu.

    Pozdrawiam
    Monia i Daniel Kujawsko-Pomorskie
  15. moniach5 FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    moniach5 Zarejestrowany: 17.07.2007 Posty: 100
    [quote="moniach5"]
    Cytat Napisał dania&tomek
    Cytat Napisał aniapz


    Mam pytanko czy podnosiliście domek, jeżeli tak to o ile?
    Witam

    Nic nie zmienialiśmy co do wysokości fundamentu. Tak jak wyznaczyli geodeci na początku tak jest do teraz. Ponieważ teren, na którym postanowilśmy posadowić dom ma różnicę wysokości ok. 30 cm na długości i szerokości domu, dlatego na zdjęciach widać różnicę w zagłębieniu fundamentów. Na jednym zdjęciu fundament mniej wystaje, na drugim węcej. Największa róznica jest przy garażu.

    Pozdrawiam
    Monia i Daniel Kujawsko-Pomorskie
    Witam
    Zapomniałem napisać, że nie mamy ścianki kolankowej. Dom jest wybudowany prawie zgodnie z projektem.

    Pozdrawiam
    Monia i Daniel Kujawsko-Pomorskie
  16. mylas STAŁY BYWALEC (min. 300)
    mylas Zarejestrowany: 06.12.2008 Posty: 344
    Witam, dawno nie pisałem (bo nic się u nas nie działo) ale cały czas śledzę forum.
    Ostatnio coś drgnęło i prawdopodobnie za tydzień dostaniemy pozwolenie więc musimy się sprężać żeby zrobić stan zero jeszcze tej jesieni.
    Stąd pytanie do wszystkich czy robiliście zbrojenie ław zgodnie z projektem czyli belka 20 cm x 20 cm i rozstaw strzemion co 20 cm czy też projektant wam coś zmieniał (bądź kierbud).
    Na razie możemy się pochwalić wykonanym zjazdem z drogi oraz podjazdem na działce Sporo tego poszło 21 m3 kamienia oraz 10 m3 gruzu, ale było warto teraz grucha może śmiało wjeżdżać.
  17. dania&tomek SYMPATYK FORUM (min. 10)
    dania&tomek Zarejestrowany: 08.07.2009 Posty: 67
    [quote="moniach5"][quote="moniach5"]
    Cytat Napisał dania&tomek
    Cytat Napisał aniapz


    Mam pytanko czy podnosiliście domek, jeżeli tak to o ile?
    Witam

    Nic nie zmienialiśmy co do wysokości fundamentu. Tak jak wyznaczyli geodeci na początku tak jest do teraz. Ponieważ teren, na którym postanowilśmy posadowić dom ma różnicę wysokości ok. 30 cm na długości i szerokości domu, dlatego na zdjęciach widać różnicę w zagłębieniu fundamentów. Na jednym zdjęciu fundament mniej wystaje, na drugim węcej. Największa róznica jest przy garażu.

    Pozdrawiam
    Monia i Daniel Kujawsko-Pomorskie


    Mam pytanko jeszcze czy wydłuzyliście go bo jakis taki jest długi ?
  18. moniach5 FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    moniach5 Zarejestrowany: 17.07.2007 Posty: 100
    [quote="dania&tomek"][quote="moniach5"]
    Cytat Napisał moniach5
    Cytat Napisał dania&tomek
    Cytat Napisał aniapz


    Mam pytanko czy podnosiliście domek, jeżeli tak to o ile?
    Witam

    Nic nie zmienialiśmy co do wysokości fundamentu. Tak jak wyznaczyli geodeci na początku tak jest do teraz. Ponieważ teren, na którym postanowilśmy posadowić dom ma różnicę wysokości ok. 30 cm na długości i szerokości domu, dlatego na zdjęciach widać różnicę w zagłębieniu fundamentów. Na jednym zdjęciu fundament mniej wystaje, na drugim węcej. Największa róznica jest przy garażu.

    Pozdrawiam
    Monia i Daniel Kujawsko-Pomorskie


    Mam pytanko jeszcze czy wydłuzyliście go bo jakis taki jest długi ?
    Witam
    Nic mie zmienialiśmy z zewnątrz. Jest tak jak w projekcie. Może ten kolor i światło dają takie złudzenie.

    Pozdrawiamy
    Monia i Daniel Kujawsko-Pomorskie
  19. chioski SYMPATYK FORUM (min. 10)
    chioski Zarejestrowany: 09.12.2007 Posty: 53
    Witam wszystkich !
    stan surowy otwarty - zakończony !!! jeszcze kilka małych poprawek i będzie koniec(podmurować 2 okna i wstawić nadproże do drzwi ). majster honorowy facet jak obiecał tak zrobił upuścił nam z ceny i zamiast 40 tyś weźmie 34 !!!
    z poprawek które nam zasugerował to przejście miedzy holem a kuchnią - kosztem spiżarni myślę ze się sprawdzi jak nie to zamurujemy, okna dachowe firmy Fakro 1 w holu na pietrze 2 w łazience. w tym roku jeszcze elektryka -okna-ocieplenie fundamentów - i wyplantowanie działki ojjjj wejdzie nam ziemi co niemiara ok. 30 wielkich jak smok kamazów. zdjecia postaram sie wkleic jak posprzątam trochę na budowie. pozdrawiam wszystkich
  20. gosiaczek272 STAŁY BYWALEC (min. 300)
    gosiaczek272 Zarejestrowany: 07.11.2007 Posty: 352
    witam gratuluje dalszego postępu prac.
    U nas jakby nasz budowlaniec zaczyna przeginac, okazało sie że nie zrobi ścianek działowych bo nie ma tego w umowie stępli też nie ma zamiaru sciągac bo nie ma tego w umowie. Zaczynam tracic cierpliwosc. Według umowy powinien skończyc 31 sierpnia. A jest w lesie bo nawet nie zaczoł jeszcze dachu!!
    Zapraszam do dziennika jeśli ma ktoś ochote pooglądac zdjęcia
Pokaż wyniki od 3001 do 3020 z 7678