dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Grupa otwocka
  1. alan80 WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    alan80 Zarejestrowany: 24.08.2008 Posty: 4
    Ja korzystałem z usług Anny Żebowskiej z Celestynowa i byłem bardzo zadowolony. Robiła dla mnie projekt indywidualny i wszystko było ok. Kobitka zna się na rzeczy. Tel. 22/ 719 28 67
  2. lukaszkw FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    lukaszkw Zarejestrowany: 25.11.2008 Posty: 219
    Ja własnie też jestem a właściwie moje projekty u projektantki Pani Żebrowskiej i również polecam, zna się na rzeczy i potrafi doradzić co według niej warto zmienić żeby było bardziej komfortowo mieszkać, bo nie które zamysły projektanta odbiegają od rzeczywistości np. w moim projekcie wstawił komin palny w kotłowni 30 cm od drzwi wejściowych do kotłowni i teraz jak wstawić tam piec

    Naszczęście pani Anna i to poprawi.
  3. mateush SYMPATYK FORUM (min. 10)
    mateush Zarejestrowany: 27.04.2006 Posty: 70
    Cytat Napisał lukaszkw
    np. w moim projekcie wstawił komin palny w kotłowni 30 cm od drzwi wejściowych do kotłowni i teraz jak wstawić tam piec

    Naszczęście pani Anna i to poprawi.
    Pewnie w części opisowej projektu był opis że projekt zakłada ogrzewanie np. gazem - i kocioł wiszący się upchnie.
    Tak przynajmniej było u mnie i też musiałem przesuwać drzwi - chociaż takie zmiany można chyba bez projektanta.


    Pzdr
  4. lukaszkw FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    lukaszkw Zarejestrowany: 25.11.2008 Posty: 219
    Cytat Napisał mateush
    Cytat Napisał lukaszkw
    np. w moim projekcie wstawił komin palny w kotłowni 30 cm od drzwi wejściowych do kotłowni i teraz jak wstawić tam piec

    Naszczęście pani Anna i to poprawi.
    Pewnie w części opisowej projektu był opis że projekt zakłada ogrzewanie np. gazem - i kocioł wiszący się upchnie.
    Tak przynajmniej było u mnie i też musiałem przesuwać drzwi - chociaż takie zmiany można chyba bez projektanta.


    Pzdr
    Powiem szczerze, że części opisowej nie czytałem a jak oglądaliśmy z żoną projekt na necie to w kotłowni piec stał normalnie na podłodze zdala od rzwi i nie przeszkadzał. Dopiero jak przyszedł już projekt do domu zobaczyłem, że piec stoi w tym samaym miejscu ale wylot spalin wykonany jest z rury ok 1m długości i ma aż dwa kolana 90stopni do komina, więc palenie węglem bez szans. Owszem gazowy piec można by tak podpiąć bo nie ma sadzy itp, ale piec węglowy bez szans. No i konieczna była zmiana usytuowania komina jak wspominałem robi to pani Ania.
    Co do drzwi ich położenie można zmieniać gdzie się chce bez projektanta chyba, że musisz zmienić ściany nośne ale na działowych to robisz co chcesz.
  5. katarzyna6007 SYMPATYK FORUM (min. 10)
    katarzyna6007 Zarejestrowany: 25.04.2008 Posty: 59
    poszukuje glazurnika i kogos do ułożenia paneli / deski, mam też pytanie ile teraz bierze za m2 taki glazurnik / układacz paneli itp. ? ile płacicie za ocieplenie poddasza a ile za elewacje z kolorem ? wydaje mi się ze ceny powinny spadac skoro jest kryzy a raty roosną....
  6. Wotes WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Wotes Zarejestrowany: 27.02.2009 Posty: 6
    Ceny prac wykończeniowych niższe niż w ubiegłym roku

    Za ułożenie mkw. płytek ceramicznych w woj. mazowieckim trzeba zapłacić 45 zł – o 10 proc. mniej niż w ubiegłym roku. Natomiast na Podlasiu usługa ta kosztuje 33 zł – 7 proc. mniej niż rok temu.
    >> Trudna sytuacja na rynku budowlanym dobrze rokuje dla potencjalnych inwestorów. To jednak, za ile położymy tego lata mkw. glazury czy mkw. ocieplenia, okaże się za kilka tygodni po rozpoczęciu sezonu budowlanego. Analitycy twierdzą, iż cena ta będzie atrakcyjniejsze niż w roku ubiegłym.
    >> Szacunkowo w sektorze budownictwa pracuje ok. 600 tys. osób. Biorąc pod uwagę sytuację deweloperów i ich decyzje o wstrzymywaniu inwestycji, można założyć, iż ok. 200 tys. osób pracujących do tej pory na ich zlecenie straci pracę.
    >> Mniejszy popyt na wykonawców może w praktyce oznaczać, że to klient będzie wybierał fachowców, nie zaś odwrotnie. A ceny usług i robót budowlanych nie będą wygórowane...

    Rzeczpospolita ostatnia aktualizacja 09-03-2009 00:52
  7. Black&Zaba FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Black&Zaba Zarejestrowany: 21.08.2007 Posty: 127
    Cytat Napisał szostak25
    poszukuję erbetki: Otwock i okolice.
    może ktoś z was chce sprzedać???
    • Sprawdź PW, spod śniegu mi się to już zapomniane cudo wyłoniło po budowie.
  8. misiekotwock SYMPATYK FORUM (min. 10)
    misiekotwock Zarejestrowany: 21.02.2008 Posty: 53
    WITAM.mam do sprzedania palete tynku wewnętrznego firmy ALPOL oraz ok 40 stempli jeśli byłby ktoś zainteresowany prosze o kontakt[/i]
  9. katarzyna6007 SYMPATYK FORUM (min. 10)
    katarzyna6007 Zarejestrowany: 25.04.2008 Posty: 59
    poszukuje też kogos kto mi zrobi ładniutki kominek
  10. bkofal WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    bkofal Zarejestrowany: 19.03.2007 Posty: 4
    Witam,
    Przyłączam się do postu powyżej. Proszę, podajcie namiary na dobrego fachowca od kominków. Rozprowadzenie rur itd.

    Pzdr
    Kofal
  11. papcio chmiel SYMPATYK FORUM (min. 10)
    papcio chmiel Zarejestrowany: 21.01.2009 Posty: 34
    sprzedam garaz blaszany 3 metry na 3 metry z transportem za 750 zł. Stan dobry, drzwi jednoskrzydłowe.
  12. Likom SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Likom Zarejestrowany: 19.11.2007 Posty: 27
    Witam Serdecznie wszystkich forumowiczów grupy otwockiej.
    Śledze ten wątek od dłuższego czasu, ale mam pytanie o stropy, tzn. gdzie kupowaliście strop terrive wraz z bloczkami. Śledząc ten wątek jakoś nie zauważyłem namiarów na firmy sprzedające stropy. Nie każda hurtownia ma stropy w swojej ofercie.
    Ja planuję budowę w Otwocku Jabłonnie na przełomie sierpnia i września.
    Za ciekawe namiary z góry dziękuję.
    Serdecznie pozdrawiam.
  13. misiekotwock SYMPATYK FORUM (min. 10)
    misiekotwock Zarejestrowany: 21.02.2008 Posty: 53
    Cytat Napisał Likom
    Witam Serdecznie wszystkich forumowiczów grupy otwockiej.
    Śledze ten wątek od dłuższego czasu, ale mam pytanie o stropy, tzn. gdzie kupowaliście strop terrive wraz z bloczkami. Śledząc ten wątek jakoś nie zauważyłem namiarów na firmy sprzedające stropy. Nie każda hurtownia ma stropy w swojej ofercie.
    Ja planuję budowę w Otwocku Jabłonnie na przełomie sierpnia i września.
    Za ciekawe namiary z góry dziękuję.
    Serdecznie pozdrawiam.
    ja kupowałem strop w majdanie.gość ma produkcje u siebie.jak brałem do siebie to było najtaniej w okolicy namiary na gościa 602 344 170
  14. Mała11 WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Mała11 Zarejestrowany: 27.09.2008 Posty: 2
    My też kupowaliśmy w Majdanie - było duuużo taniej niż w Otwocku i najbliższej okolicy ; byliśmy zadowoleni.
  15. lukaszkw FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    lukaszkw Zarejestrowany: 25.11.2008 Posty: 219
    Cytat Napisał Likom
    Witam Serdecznie wszystkich forumowiczów grupy otwockiej.
    Śledze ten wątek od dłuższego czasu, ale mam pytanie o stropy, tzn. gdzie kupowaliście strop terrive wraz z bloczkami. Śledząc ten wątek jakoś nie zauważyłem namiarów na firmy sprzedające stropy. Nie każda hurtownia ma stropy w swojej ofercie.
    Ja planuję budowę w Otwocku Jabłonnie na przełomie sierpnia i września.
    Za ciekawe namiary z góry dziękuję.
    Serdecznie pozdrawiam.

    A ja ci radzę zrób sobie strop MONOLITYCZNY, każdy kiero budowy Ci powie, że i lepszy i tańszy ja liczyłem u siebie to około 4 tysi mniej wyszło niż na Terivie. A najważniejsze nie pęka tzn. nie ma rys na suficie w trakcie użytkowania tak jak na belkach i można zrobić go cieńszym co daje większą ściane kolankową.
  16. Likom SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Likom Zarejestrowany: 19.11.2007 Posty: 27
    Dziękuję serdecznie za podpowiedź i rady.
    Ekipa, która realizuje mi ten budyneczek jest umówiona na taki rodzaj tego stropu, ale czemu nie pogadać z nimi o stropie monolitycznym.
    Buduje domek parterowy bez poddasza użytkowego tak więc na ściance kolankowej nie koniecznie mi zależy.
    Serdecznie pozdrawiam wszystkich forumowiczów.
  17. Likom SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Likom Zarejestrowany: 19.11.2007 Posty: 27
    Jak poruszyliśmy temat stropów to mam pytanie dotyczące stropów z firmy Kratbet. Czy ktoś korzystał z ich oferty.
    Wcześniej czytałem o betonie i fachowości tej firmy, ale może coś o stropach?
    Bo widziałem na składach budowlanych ich stropy, stąd moje pytanie.
    pozdrawiam
  18. Regut1 ELITA FORUM (min. 1000)
    Regut1 Zarejestrowany: 14.03.2007 Posty: 1443
    Witam,

    Ja brałem z Kratbetu strop. Potem zamawiałem beton. Wszystko na czas. Przy betonie kierowca nie pieklił sie że JUŻ musi uciekać i mogłem spokojnie robić wylewke. Nie miałem z nimi żadnych problemów.

    Przy zamawianiu stropu, a potem betonu dostałem mały rabat na beton.
  19. bart772 SYMPATYK FORUM (min. 10)
    bart772 Zarejestrowany: 13.02.2008 Posty: 18
    Brałem strop z Kratbetu - terive z pustaków keramzytowych 3-komorowych. Tez ich polecam, zastanawiałem sie między nimi a gościem z Majdanu. Pewnie jak bym brał betonowy to od niego ale keramzytowy najlepszy zdecydowanie ma Kratbet. Wszytko terminowo i mozna sie potargowac.
    W tamtym roku na jesien mieli jeszcze tez cement z ożarowa w bardzo dobrej cenie.
    W ramach wiosennych porządków mam na zbyciu prowizorkę budowlana - w skrzynce licznik, 4 bezpieczniki, 2 gniazda 230, jedno 380 V. Stawianą na ziemi za 350 zł.
  20. katarzyna6007 SYMPATYK FORUM (min. 10)
    katarzyna6007 Zarejestrowany: 25.04.2008 Posty: 59
    oddam gruz z czerwonej cegły około 0,5 tony transport własny odbierającego Otwock Śródborów tel. 501 697 179 odbiór najlepiej w sobotę
Pokaż wyniki od 3521 do 3540 z 4496