dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie
  1. sebo8877 Lider FORUM (min. 2800)
    sebo8877 Zarejestrowany: 03.11.2005 Posty: 4324
    Cytat Napisał malmuc
    a ja szukam kuchni
    wiecie gdzie mozna zrobic kuchnie za sensowna cene?
    W Kraczkowej koło Rzeszowa
    Co do Koparki to mój sąsiad ma może zacząc kopać juz i dziś - dojazd 300 km interesuje WAS ??

    Tak mi wesoło bo dzis do WAS jadę

    sebo8877
  2. malmuc Lider FORUM (min. 2800)
    malmuc Zarejestrowany: 10.03.2006 Posty: 4120
    Cytat Napisał piejar
    Dopisuję się do namiarów na kuchnię. Jak sobie pomyślę, ile ona będzie kosztować to aż mnie skręca
    mnie wlasnie skrecilo jak niby tani stolarz wycenil mi kuchnie
  3. matf SYMPATYK FORUM (min. 10)
    matf Zarejestrowany: 14.10.2006 Posty: 12
    kuchnie:
    myślę że moge to podać na forum ogólnym bo jest na necie ogólnodostępny ten namiar:
    link:
    http://firmy.pkt.pl/firma/kutek_andr.../X19hZHMx.html
    Wyrób i sprzedaż mebli
    tel/fax. 0 32 427 00 30
    44-230 Czerwionka - Leszczyny, Szyb Zachodni 24

    ponoć ceny rozsądne, ale nie mogę oczywiście tego gwarantować- nie moja firma , mam tylko stamtąd meble które są dosyć przyzwoite przy znośnej cenie.
  4. matf SYMPATYK FORUM (min. 10)
    matf Zarejestrowany: 14.10.2006 Posty: 12
    Cytat Napisał malmuc
    Cytat Napisał piejar
    Dopisuję się do namiarów na kuchnię. Jak sobie pomyślę, ile ona będzie kosztować to aż mnie skręca
    mnie wlasnie skrecilo jak niby tani stolarz wycenil mi kuchnie

    Niestety ta uwaga dotyczy wszyskich usług związanych z budową i remontem : istny szał w stylu : "chcesz Pan beton? wpadnij Pan za tydzień i sie zapisz na listę kolejkową. Dachówka? Na kiedy? na kwiecień? No da sie ale na kwiecien 2008 "
    - nie wiem czy to śmieszne czy raczej płakac.
  5. daggulka REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    daggulka Zarejestrowany: 14.05.2006 Posty: 15932
    Heeeej, może mi ktos podpowie jakis namiar na hurtownię która może miec jeszcze beton komórkowy???
    A tak w ogóle jadę jutro do Karviny....poszukam tam bo u nas masakra ....betonu komórkowego w hurtowniach zero.
  6. malmuc Lider FORUM (min. 2800)
    malmuc Zarejestrowany: 10.03.2006 Posty: 4120
    Cytat Napisał matf
    Cytat Napisał malmuc
    Cytat Napisał piejar
    Dopisuję się do namiarów na kuchnię. Jak sobie pomyślę, ile ona będzie kosztować to aż mnie skręca
    mnie wlasnie skrecilo jak niby tani stolarz wycenil mi kuchnie

    Niestety ta uwaga dotyczy wszyskich usług związanych z budową i remontem : istny szał w stylu : "chcesz Pan beton? wpadnij Pan za tydzień i sie zapisz na listę kolejkową. Dachówka? Na kiedy? na kwiecień? No da sie ale na kwiecien 2008 "
    - nie wiem czy to śmieszne czy raczej płakac.
    No wiec ja wciaz mysle o tym jakie szczescie ze jednak rozpoczelismy we wrzesniu nasza budowe i gonilismy nasza firme, ktora chciala czesc zostawic na wiosne bo umowe spisalismy do 15 maja 2007. Mysle ze sami sa z tego zadowoleni, umowa byla spiasana na material i ewentualne zmiany cen nas nie interesowały. Tak wiec niezle by teraz polyneli na naszej budowie.
    A jesli chodzi o stolarza to okazuje sie ze ludzie z Warszawy przyjezdzaja po kuchnie do tutejszych stolarzy i chyba sie niektorym pomerdalo cos w łepetynkach
  7. akwarysta STAŁY BYWALEC (min. 300)
    akwarysta Zarejestrowany: 21.03.2004 Posty: 401
    Oczywiście, ze się pomerdało tym z Warszawy.
    Jak po kuchnię to do nas, ale tak to mieszkamy na prowincji

    Połowa z nich mieszka w Warszawie, tak jak babka od której kiedys wynajmowalismy mieszkanie w Krakowie- mieszkała pod Paryżem ( okazało się , że pod .... ale 200 km dalej ).
    Tym sposbem mieszakamy pod Krakowem, ba nawet pod Wrocławiem
  8. piejar ELITA FORUM (min. 1000)
    piejar Zarejestrowany: 18.11.2004 Posty: 2160
    Cytat Napisał akwarysta
    Tym sposbem mieszakamy pod Krakowem, ba nawet pod Wrocławiem
    Spox - jeszcze kilka latek i każdy będzie chciał mieszkać pod Rybnikiem
  9. Sarnaaa SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Sarnaaa Zarejestrowany: 20.03.2007 Posty: 53
    Tydzień temu byłam w składzie budowlanym na rondzie na ul.wodzisławskiej(jadąc obwodnicą w stronę pkp),zaproponowali mi właśnie beton komórkowy bo nic innego im nie zostało. Cena 55 zł za m2(grubość 24) na 1 m2 przypada chyba 7.(a to pisze bo może co niektórym ceny przybliżę)
  10. akwarysta STAŁY BYWALEC (min. 300)
    akwarysta Zarejestrowany: 21.03.2004 Posty: 401
    Ile chcą za jeden bloczek. Muszę trochę kupić.
    Rok temu 2,11 zł. W końcu braliśmy większy w Budozbycie za 2,3 czy 2,5 - dokładnie nie pamiętam.
  11. paradox FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    paradox Zarejestrowany: 28.09.2005 Posty: 196
    akwarysta napisal

    Rok temu 2,11 zł. W końcu braliśmy większy w Budozbycie za 2,3 czy 2,5 - dokładnie nie pamiętam.



    Rok temu za Porotherm placilem 4.2 dzis 8 i wiecej....tanie bloczki maja (mieli) w Jastrzebiu firma Gomar...tel 032 471 24 81 mozesz zadzwonic i spytac o cene.... jezeli chodzi o jakosc tych bloczkow w skali 1-10 daje 6....

    Jezeli zalezy ci na jakosci polecam Bruk z Rybnika...naprawde super bloczki choc i cena na dzien dzisiejszy moze okazac sie super..


    Pozdrawiam
    Paradox
    [/quote]
  12. przestroga WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    przestroga Zarejestrowany: 25.03.2007 Posty: 3
    Witam wszystkich którzy czytają to co napisałem.
    Tutaj na forum jak i w internecie działają OSZUŚCI, którzy udają super fachowców mowa o takich cwaniaczkach którzy przedstawiają się jako
    Remigiusz MASTELLA pseudonimy na forum ecik lub REMIGIUSZ oraz jego wspólnik Sebastian Langer. Podają że mają firmę DACH BUD II z Rybnika ul. Klonowa 15 tel 0 32 424 69 53 oraz komórka jednak komórki zesto zmieniają gdyż pewne po każdym oszustwie mają nowe numery 507158068 8886309541. Przestrzegam przed tymi ludzmi gdyż nie mają pojęcia o dekarstwie czy innych pracach.
    Rozwalili nam dach i zniszczyli kupe materiału folię, dachówkę po czym przepadli
    jak kamień w wodzie.
    Pobrali od nas zaliczkę ponad 7000zł
    Jestem strasznie załamany gdyż planowaliśmy z żoną aby uruchomic w domu ośrodek dla dzieci które znalazły się w trudnej sytuacji życiowej mieliśmy bardzo napięty budżet a tutaj natrafiliśmy na takich oszustów partaczy i złodzieji.
    Mamy piękny stary dom który strawił wielki pożar jednak staramy się aby odbudowac ten dom. Bardzo boli mnie że są tacy ludzie jak Remigiusz MASTELLA oraz Sebastian LANGER ludzie którzy bez skrupułów potrafią naciągac ludzi. Tutaj na forum Muratora prześledziłem wypowiedzi ecika i często kwestionuję wyceny fachowców i podaje że on może zrobić to taniej PRZESTRZEGAM !!! ten Remigiusz Mastella tak poprostu łapie naiwnych ludzi którzy starają się zaoszczedzic na każdym etapie budowy czy remontu domu. Dobrzy fachowcy mają koszty legalne firmy, płaca ZUS podatki i co jest najwazniejsze są uczciwi.
    Każdy kto ma zamiar robić DACH lub inne prace remontowe niech wystrzega się tych oszustów z Rybnika. Oszuści Ci poruszają się na dzień 25 marca 2007
    samochodem Ford Eskort Kombi koloru czerwony lub WV Golf II równiez koloru czerwonego. Remigiusz Mastella używa równiez numeru GG 3655657 adresy mailowe [email protected] lub [email protected]

    Uwaga!!! DEKARZE i uczciwi ludzie ostrzegajcie przed tymi oszustami swoich znajomych i ludzi z branży.

    Pozdrawiam Grzegorz
  13. piejar ELITA FORUM (min. 1000)
    piejar Zarejestrowany: 18.11.2004 Posty: 2160
    Hmmmm tego Remika to kojarzę z forum. Przykra sprawa.
    Czy ta spalona chałupka którą remontujecie jest za Rudami Raciborskimi w stronę Gliwic?
    Moi fachowcy którzy murowali stan surowy pojawili się w związku z żółtymi plamami na kominie. Oczywiście znaleźli tysiąc przyczyn leżących poza ich partoleniem. Obawiam się, że problem leży w gów...ej cegle z której wymurowany jest komin; niestety dałem się im na nią naciągnąć. Inna sprawa, że chciałem dawać nierdzewny wkład (od razu przy murowaniu) a oni mnie od tego (niestety skutecznie) odwiedli. Pocieszam się, że trzeci dom zbuduję w końcu dla siebie. Na razie myślę o drugim .
    Póki co zmieniłem trochę sposób prowadzenia pieca - zobaczymy czy pomoże.
  14. sebo8877 Lider FORUM (min. 2800)
    sebo8877 Zarejestrowany: 03.11.2005 Posty: 4324
    Cytat Napisał piejar
    Hmmmm tego Remika to kojarzę z forum. Przykra sprawa.
    Czy ta spalona chałupka którą remontujecie jest za Rudami Raciborskimi w stronę Gliwic?
    Moi fachowcy którzy murowali stan surowy pojawili się w związku z żółtymi plamami na kominie. Oczywiście znaleźli tysiąc przyczyn leżących poza ich partoleniem. Obawiam się, że problem leży w gów...ej cegle z której wymurowany jest komin; niestety dałem się im na nią naciągnąć. Inna sprawa, że chciałem dawać nierdzewny wkład (od razu przy murowaniu) a oni mnie od tego (niestety skutecznie) odwiedli. Pocieszam się, że trzeci dom zbuduję w końcu dla siebie. Na razie myślę o drugim .
    Póki co zmieniłem trochę sposób prowadzenia pieca - zobaczymy czy pomoże.
    NA 100% żółte (a będa czarne) plamy wychodza Ci na połaczeniu cegła zwykła klinkier co ???
    Nie ukrywam ze przyczyną tego jest także 40C na zasilaniu - w komin wtedy zasuwa sama smoła - posiadając wkąld cały ten kondensat zapitala do kanalizacji i szlamuje rury kanalizacyjne w kotłowni.

    Moral - dla zdrowa psychicznego trzeba
    po pierwsze - kominy budowac z jednorodnego materiału od dana do samej góry
    po drugie - trzeba dac po garach czasm - po to właśnie wymyślono akumulatroy ciepła- by magazynowały nadmiar energi, paliwo spalało sie wfektywniej, a kocioł nie cierpiał korozji niskotemperaturowej - lekarstwo na te obajwy to 60C na zasilaniu

    Sebo8877
  15. Ewelinka STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Ewelinka Zarejestrowany: 26.03.2006 Posty: 405
    Grzegorz dzięki wielkie za tą informację.
    Przykro mi że udało im sie Ciebie naciągnąć ale dzieki temu że piszesz o tym prawdopodobnie zasięg ich działania drastycznie sie zmniejszy - pewno dla Ciebie to i tak małe pocieszenie.....
    ten cały remik też mnie zagadał (jak pisałam tu coś o ekipie do budowy dachu), zrobił nam nawet wycenę - ale ja dach będe robić dopiero na jesień także nie miałam nawet możliwości skorzystac z jego usług - uffff.....

    a propos jeśli macie jakieś ekipy (godne zaufania, rzetelne i sprawdzone) do budowy konstrukcji dachu to proszę o namiar
    dzięki za góry
  16. przestroga WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    przestroga Zarejestrowany: 25.03.2007 Posty: 3
    Jeżeli mogę coś doradzić to proszę faktycznie sprawdzać referencje ekipy.
    Najlepiej jest poszukać opiniii w Śląskim Stowarzyszeniu Dekarzy lub Polskim Stowarzyszeniu Dekarzy.
    Jeżeli nie chcecie wydawać podwójnie pieniedzy to zatrudniajcie tylko legalnie działające ekipy dekarskie, które:
    1: Podpiszą umowę z conajmniej 3 letnia gwarancją
    2. Nie pobierają żadnych zaliczek !!!!!!
    To najwazniejsze jeżeli ekipa jest uczciwa i ma podpisaną umowe to nie wolno płacic przed zrobieniem danej usługi.

    Mnie Pan Remigiusz Mastella zrobił w konia udał że rozwalił mu się silnik w samochodzie i poprosił o wypłacenie zaliczki. No i człowiek taki jak ja życzliwy ludziom dał się nabrać temu cwaniaczkowi.

    3. Uczciwi Dekarze i dobrzy fachowcy zajmują się głownie dachami nie łapią się wszystkiego od kopania studni poprzez docieplenia ścian itd.
    Dobry Dekarz wcale nie oznacza bardzo drogi, jezeli weżmiesz pod uwagę, że masz zapłacić podwójnie kiedy trafisz na oszustów takich jak DACH BUD II z Rybnika.
  17. piejar ELITA FORUM (min. 1000)
    piejar Zarejestrowany: 18.11.2004 Posty: 2160
    Cytat Napisał sebo8877
    NA 100% żółte (a będa czarne) plamy wychodza Ci na połaczeniu cegła zwykła klinkier co ???
    Nie ukrywam ze przyczyną tego jest także 40C na zasilaniu - w komin wtedy zasuwa sama smoła - posiadając wkąld cały ten kondensat zapitala do kanalizacji i szlamuje rury kanalizacyjne w kotłowni.
    Moral - dla zdrowa psychicznego trzeba
    po pierwsze - kominy budowac z jednorodnego materiału od dana do samej góry
    po drugie - trzeba dac po garach czasm - po to właśnie wymyślono akumulatroy ciepła- by magazynowały nadmiar energi, paliwo spalało sie wfektywniej, a kocioł nie cierpiał korozji niskotemperaturowej - lekarstwo na te obajwy to 60C na zasilaniu
    Sebo8877
    Trudno komin wymurować z klinkieru od zera do chmur, choć pewno się da. Nie wiem jednak co miałby to dać.
    U mnie na zasilaniu jest 63 deg a na powrocie 50-55. Idą ciepłe dni to zobaczymy jak będzie się rozwijał problem. Póki co nie jest b. źle ale dobrze to też nie
  18. sebo8877 Lider FORUM (min. 2800)
    sebo8877 Zarejestrowany: 03.11.2005 Posty: 4324
    Cytat Napisał piejar
    Cytat Napisał sebo8877
    NA 100% żółte (a będa czarne) plamy wychodza Ci na połaczeniu cegła zwykła klinkier co ???
    Nie ukrywam ze przyczyną tego jest także 40C na zasilaniu - w komin wtedy zasuwa sama smoła - posiadając wkąld cały ten kondensat zapitala do kanalizacji i szlamuje rury kanalizacyjne w kotłowni.
    Moral - dla zdrowa psychicznego trzeba
    po pierwsze - kominy budowac z jednorodnego materiału od dana do samej góry
    po drugie - trzeba dac po garach czasm - po to właśnie wymyślono akumulatroy ciepła- by magazynowały nadmiar energi, paliwo spalało sie wfektywniej, a kocioł nie cierpiał korozji niskotemperaturowej - lekarstwo na te obajwy to 60C na zasilaniu
    Sebo8877
    Trudno komin wymurować z klinkieru od zera do chmur, choć pewno się da. Nie wiem jednak co miałby to dać.
    U mnie na zasilaniu jest 63 deg a na powrocie 50-55. Idą ciepłe dni to zobaczymy jak będzie się rozwijał problem. Póki co nie jest b. źle ale dobrze to też nie
    Piejarku Kochany - problem tkwi w tym ze komin powinien być wymurowany od spodu do samej góry z cegły pełnej (klinkier jest najgorszym materiałem na komin - dlatego że jest nienasiąkliwy) a w spalinach przy dzisiejszych wydajnościach kotłow mamy sporo wilgoci.
    Cegła pełna pociągnie i oda ta wilgoć - po klinkierze to spłynie i wypłynie właśnie na połączeniu cegła klinkier - bo w tym miejscu tej wilgoci jest stanowczo za dużo - Tu tkwi najwiekszy bład i problem z czerniejącymi i plamiącymi się kominami.
    Kolejny problem to cegły dziurawki stosowane w kominach - te z kolei lubią sobie podciągnac gdzies wode nad dachem i szczelinami wewnątrz cegieł wypłynąc w środku chałupy...

    Sebo8877
  19. piejar ELITA FORUM (min. 1000)
    piejar Zarejestrowany: 18.11.2004 Posty: 2160
    Skumał. U mnie komin budowany z pełnej cegły, tyle że rozbiórkowej. Fachmany twierdziły że cegła super . Czapeczka coby oko cieszyła jest oczywiście z klinkieru, któren to nasiąkliwy nie jest bo się świeci jak psu jajca. A specjalnie jeszcze kupiłem pięcioszczelinową wrrrrr...
  20. sebo8877 Lider FORUM (min. 2800)
    sebo8877 Zarejestrowany: 03.11.2005 Posty: 4324
    Cytat Napisał piejar
    Skumał. U mnie komin budowany z pełnej cegły, tyle że rozbiórkowej. Fachmany twierdziły że cegła super . Czapeczka coby oko cieszyła jest oczywiście z klinkieru, któren to nasiąkliwy nie jest bo się świeci jak psu jajca. A specjalnie jeszcze kupiłem pięcioszczelinową wrrrrr...
    Cegła staro rozbiórkowo -to fakt -jest suuper o dwa niebna lepszo niż współczesno - ale z tą szczelinówka to żeś juz przegion.....Wsodź wkładka zanim Ci się to zrobi śmierdzonce i wylezie czorny smolisty flek

    Sebo8877
Pokaż wyniki od 2001 do 2020 z 34093