dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie
  1. mea Lider FORUM (min. 2800)
    mea Zarejestrowany: 25.07.2008 Posty: 4903
    Cytat Napisał Daga&Adam
    ktalog z ikea dobrze cyzta sie na klopie a tam z laptopem nie lubie chodzic
  2. GabrysiaBP ELITA FORUM (min. 1000)
    GabrysiaBP Zarejestrowany: 16.09.2009 Posty: 1266
    Pati skąd wiesz,że ta wasza woda ze studni się nie nadaje?Robiłaś badania? Jak tak to bardzo proszę o namiary gdzie i za ile.My na razie też na mineralce,chociaż mój chłop twierdzi,że ta ze studni wygląda zupełnie dobrze.Jednak do mnie to nie przemawia i dopóki nie sprawdzę to wolę nie ryzykować.
    Aga czekam na ten Twój cennik usług.Mam nadzieję,że nie będą to takie kosmiczne ceny jak tej Twojej dekoratorki,bo uważam,że drogo sobie liczy za projekt,no ale ja się nie znam.......
  3. AGA NR 1 ELITA FORUM (min. 1000)
    AGA NR 1 Zarejestrowany: 18.05.2009 Posty: 2253
    Cytat Napisał GabrysiaBP
    Aga czekam na ten Twój cennik usług.Mam nadzieję,że nie będą to takie kosmiczne ceny jak tej Twojej dekoratorki,bo uważam,że drogo sobie liczy za projekt,no ale ja się nie znam.......
    W trakcie robienia.


    Ewelina właśnie ma bardzo konkurencyjne ceny.
    Jej "koledzy z branży" wołają znacznie więcej. Zrób wnikliwe rozeznanie a sama zobaczysz.


    A właśnie o Tobie wczoraj myślałam i zaraz Ci wyślę na PW interesujące mnie modele urządzeń wielofunkcyjnych.
  4. madzia11mk ELITA FORUM (min. 1000)
    madzia11mk Zarejestrowany: 29.06.2009 Posty: 1439
    Cytat Napisał AGA NR 1
    Madzia, to takie malutkie jest, tak ?
    Bo na drugim planie są widoczne listki od innej rośliny więc wynika mi, że to bardzo malutka roślinka ?
    Jeśli tak, to jest to jakiś rozchodnik.
    A jak rozchodnik - to dużo słońca i w zasadzie żadnych wymagań.
    Rozchodniki to "twardziele" i znoszą dzielnie wszystko - dlatego to podstawa przy skalniaczkach.
    Są bezproblemowe i niewymagające.
    Tak AGA są to malutkie roślinki

    Dobrze że takie mało pracochłonne, na razie posadziłam wzdłuż domu, myślę żeby dokupić jeszcze kilka, bo ładnie wyglądają
  5. AGA NR 1 ELITA FORUM (min. 1000)
    AGA NR 1 Zarejestrowany: 18.05.2009 Posty: 2253
    Madzia,
    o ile to rozchodnik ( ) to jak najbardziej dokup jeszcze kilka, są bardzo ładne i niewymagające.
    I pamiętaj, że jak sama nazwa wskazuje "rozchodzą się" ( czyli rozmnażają się z czasem ).
    Sadź grupowo, powinny stwarzać takie skupiska. W szkółce Ci doradzą w jakich odległościach ten konkretny gatunek sadzić.
  6. bdan ELITA FORUM (min. 1000)
    bdan Zarejestrowany: 12.03.2009 Posty: 1237
    Pytanie do osób, które beda ogrzewac gazem:


    1. mam gotowy projekt i pozwolenie na budowę - szukam osoby która ma uprawnienia do wykonania przyłącza wewnętrznej instalacji
    2. jaki wybraliście kocioł i w jakiej cenie całość
  7. dzogurt STAŁY BYWALEC (min. 300)
    dzogurt Zarejestrowany: 20.09.2009 Posty: 466
    My mamy gaz, przylacze robil nam Jerzy rojek. Piec to De Dietrich MRC 24/T z zewnetrznym zasobnikiem na wode (z solarów). Piec nie jest drogi jak na swoje mozliwosci (porownywalne do Viessmana). Cena przylaczenia i instalacji jest pojeciem wzglednym, wszystko zalezy od dlugosci przylacza od plotu do domu i potem wewnatrz budynku.
  8. bdan ELITA FORUM (min. 1000)
    bdan Zarejestrowany: 12.03.2009 Posty: 1237
    Cytat Napisał dzogurt
    My mamy gaz, przylacze robil nam Jerzy rojek. Piec to De Dietrich MRC 24/T z zewnetrznym zasobnikiem na wode (z solarów). Piec nie jest drogi jak na swoje mozliwosci (porownywalne do Viessmana). Cena przylaczenia i instalacji jest pojeciem wzglednym, wszystko zalezy od dlugosci przylacza od plotu do domu i potem wewnatrz budynku.

    Podaj namiar - może być na priv . A De Dietrich gdzie kupowałeś?
  9. dzogurt STAŁY BYWALEC (min. 300)
    dzogurt Zarejestrowany: 20.09.2009 Posty: 466
    poszlo na priv.
  10. Ewus DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Ewus Zarejestrowany: 23.05.2008 Posty: 790
    My jak Dzogurt , nam robił instalację Pan Kowlaczyk z Żor
    a piec, zasobnik kupowaliśmy w Krakowie - rewelacyjna cena była wtedy na De Dietricha
    I też mnie przekonała jakość do ceny.
    Ceny całości już teraz nie jestem w stanie odtworzyć, bo instalacje były kompleksowo robione, czyli woda, c.o. , podłogówka i kanaliza i ta inst gazowa do kociłka.
  11. bdan ELITA FORUM (min. 1000)
    bdan Zarejestrowany: 12.03.2009 Posty: 1237
    Ewuś, czy to ten

    http://www.pkt.pl/s/zory/2352199/tech-instal.html

    Musze miec osobę z uprawnieniami, która, będzie mogła podbić dziennik budowy tej instalacji
  12. AGA NR 1 ELITA FORUM (min. 1000)
    AGA NR 1 Zarejestrowany: 18.05.2009 Posty: 2253
    Cytat Napisał bdan
    Pytanie do osób, które beda ogrzewac gazem:


    1. mam gotowy projekt i pozwolenie na budowę - szukam osoby która ma uprawnienia do wykonania przyłącza wewnętrznej instalacji
    2. jaki wybraliście kocioł i w jakiej cenie całość
    Danusiu,
    mi projekt instalacji robił wspomniany P. Rojek a instalację wewnętrzną wykonał P. Gudalewski ( o ile nie pomyliłam nazwiska ).
    Podaję nr : 502-352-850

    A kocioł : Vaillant Eco Plus.
  13. agusia_x DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    agusia_x Zarejestrowany: 05.11.2007 Posty: 686
    Cytat Napisał GabrysiaBP
    Pati skąd wiesz,że ta wasza woda ze studni się nie nadaje?Robiłaś badania? Jak tak to bardzo proszę o namiary gdzie i za ile.My na razie też na mineralce,chociaż mój chłop twierdzi,że ta ze studni wygląda zupełnie dobrze.Jednak do mnie to nie przemawia i dopóki nie sprawdzę to wolę nie ryzykować.
    Pozwolę sobie odpowiedzieć, bo ja właśnie jestem po badaniu wody z naszej studni. Chcieliśmy ją podciągnąć do domu, może nie koniecznie do picia, ale do prania czy innych czynności gospodarczych. My też twierdziliśmy, że ta nasza wygląda zupełnie dobrze. Czyściutka. Badaliśmy w rybnickim Sanepidzie. Koszt spory, bo 350 zł. Ale w naszym przypadku opłacało się. Okazało się bowiem, że woda nadaje się co najwyżej do podlewania ogródka czy mycia samochodu. W 100 ml wody nie powinno być żadnych bakterii, u nas w takiej próbce znaleźli ponas 3000 bakerii coli. Zresztą nawet się nie dziwię. Studnia kopana na 10 m, ale dookoła wszędzie pola uprawne, użyźniane wiadomo czym. Nasza działka jest pochyła, a na wyższych partiach kwtnie zwyczaj popmowania szamb na pola. I wszystko to wnika w glebę, a co za tym idzie, razem z wodami powierzchniowymi do naszej studni. Gdybym pomyślała o tym wcześniej to nie wydawałabym 4500 zł na stunie kopaną, tylko zrobiła głębinową. Ale i to nie dałoby nam gwarancji, że woda będzie zdatna.
    Także niestety ostro zabieramy się za ciągnięcie ponad 100 m wodociągu do naszej działki. Dobrze by było jeszcze w tym roku, ale te wszystkie papierki itp. zabierają sporo czasu. Oby jesień była sucha.
  14. AGA NR 1 ELITA FORUM (min. 1000)
    AGA NR 1 Zarejestrowany: 18.05.2009 Posty: 2253
    Agusia,
    o kurka... ale numer...

    Tak a propose wody, ktoś z Was pisał, że kupujecie wodę mineralną do gotowania.
    A tu w KRK jest fatalna woda i jestem średnio zachwycona jej smakiem...
    Włosy też chyba nie za bardzo są zadowolone.

    Jaką wodę kupować bo wogóle nie w temacie jestem - mineralną czy źródlaną ?
    Co można zagotowywać ?
  15. nowy 1 STAŁY BYWALEC (min. 300)
    nowy 1 Zarejestrowany: 30.01.2011 Posty: 433
    Cytat Napisał mea
    ja mialam prog pod tarasowym i drzwiami ... jak sie teraz okazuje 3 cm za wysoki ... bedzie pan mieciu rzezbil i robil progi bo inaczej nic z tego nie bedzie!!

    laski mnie przeraza fakt ze uprzatnac kolo domu trzeba jeszcze jesienia a ja bede uziemiona!!!
    To jaki wysoki próg powinienem zrobić ? Będe mieć ogrzewanie podłogowe na dole a na górze zwykłe .Jestem zielony w tych sprawach tzn styropian rurki i jeszcze wylewka ile to zabiera centymetrów. Poradźcie
  16. mea Lider FORUM (min. 2800)
    mea Zarejestrowany: 25.07.2008 Posty: 4903
    Cytat Napisał agusia_x
    Pozwolę sobie odpowiedzieć, bo ja właśnie jestem po badaniu wody z naszej studni. Chcieliśmy ją podciągnąć do domu, może nie koniecznie do picia, ale do prania czy innych czynności gospodarczych. My też twierdziliśmy, że ta nasza wygląda zupełnie dobrze. Czyściutka. Badaliśmy w rybnickim Sanepidzie. Koszt spory, bo 350 zł. Ale w naszym przypadku opłacało się. Okazało się bowiem, że woda nadaje się co najwyżej do podlewania ogródka czy mycia samochodu. W 100 ml wody nie powinno być żadnych bakterii, u nas w takiej próbce znaleźli ponas 3000 bakerii coli. Zresztą nawet się nie dziwię. Studnia kopana na 10 m, ale dookoła wszędzie pola uprawne, użyźniane wiadomo czym. Nasza działka jest pochyła, a na wyższych partiach kwtnie zwyczaj popmowania szamb na pola. I wszystko to wnika w glebę, a co za tym idzie, razem z wodami powierzchniowymi do naszej studni. Gdybym pomyślała o tym wcześniej to nie wydawałabym 4500 zł na stunie kopaną, tylko zrobiła głębinową. Ale i to nie dałoby nam gwarancji, że woda będzie zdatna.
    Także niestety ostro zabieramy się za ciągnięcie ponad 100 m wodociągu do naszej działki. Dobrze by było jeszcze w tym roku, ale te wszystkie papierki itp. zabierają sporo czasu. Oby jesień była sucha.
    juz nie raz pisalam ale pozwole sobie powtorzyc ...
    jakem hydrogeolog /ogolnie lanie wody odstawiam/ to zawsze przez zabraniem sie za temat studni trzeba sie za to brac nie od (_|_) strony tylko po ludzku !!
    1. jak chcesz korzystac z wody do celow "bytowych" to minimum 3 poziom wodonosny - u nas sie to przeklada na glebokosc ok 50 m +/- 15m ...
    2. do studni glebinowej zeby moc w pelni legalnie zglosic ja do uzytkowania potrzebny jest projekt prac geologicznych a potem dokumentacja hydrogeologiczna studni /koszt kazdego z nich ok 1000)
    3. u nas z uwagi na ogolnie pojeta dzialalnosc gornicza rzadko zdarzaja sie wody juz zdatne do picia ... zwykle wymagaja uzdatnienia!! systemy filtrujace i uzdatniajace wode to koszt kolejnych 2000 /strzelam bo dawno nie zglebialam tematu/ i dodatkowo eksploatacja !!
    4. na koniec najciekawsze - koszt wiercenia studni z orurowaniem to kiedys bylo 1000 zl za mb ... nie wiem ile jest teraz ale imho splacac sie to bedzie dluzej jak kredyt we frankach !!! a NIGDY NIE MAMY 100% PEWNOSCI ZE TA WODA BEDZIE DOBRA I PONIESIONY KOSZT NIE POJDZIE W POLE doslownie bo moze sie okazac ze mimo naszych usilnych staran i tak bedzie (_|_)

    ale obym nie miala racji !!

    a ile kosztuje mb wodociagu ?
  17. mea Lider FORUM (min. 2800)
    mea Zarejestrowany: 25.07.2008 Posty: 4903
    Cytat Napisał AGA NR 1

    Jaką wodę kupować bo wogóle nie w temacie jestem - mineralną czy źródlaną ?
    Co można zagotowywać ?
    tylko zrodlana o minimalnej mozliwej mineralizacji !! zwlaszcza zawartosci Ca i Mg ... to ten popularny "kamien"
    sugeruje wyprawe do biedronki ... 1zł z hakiem za 5l a sklad ma jak porzadna kranowka
  18. mea Lider FORUM (min. 2800)
    mea Zarejestrowany: 25.07.2008 Posty: 4903
    Cytat Napisał nowy 1
    To jaki wysoki próg powinienem zrobić ? Będe mieć ogrzewanie podłogowe na dole a na górze zwykłe .Jestem zielony w tych sprawach tzn styropian rurki i jeszcze wylewka ile to zabiera centymetrów. Poradźcie
    u mnie jest to:
    styropian 11cm /zakladalam 12 ale cos mnie podkusilo i wzielam 1 cm mniej !!/
    wylewka z podlogowka - 7-9cm /akurat w okolicach okna balkonowego bylo najwyzej wiec trzeba bylo to jakos wyposrodkowac !!
    i lepiej -1cm /wyrowna sie wylewka/ niz za duzo !!
  19. nowy 1 STAŁY BYWALEC (min. 300)
    nowy 1 Zarejestrowany: 30.01.2011 Posty: 433
    Cytat Napisał mea
    u mnie jest to:
    styropian 11cm /zakladalam 12 ale cos mnie podkusilo i wzielam 1 cm mniej !!/
    wylewka z podlogowka - 7-9cm /akurat w okolicach okna balkonowego bylo najwyzej wiec trzeba bylo to jakos wyposrodkowac !!
    i lepiej -1cm /wyrowna sie wylewka/ niz za duzo !!
    Dzięki serdeczne więc progi tarasowe wychodzą gdzieś 20 centymetrów
  20. mea Lider FORUM (min. 2800)
    mea Zarejestrowany: 25.07.2008 Posty: 4903
    Cytat Napisał nowy 1
    Dzięki serdeczne więc progi tarasowe wychodzą gdzieś 20 centymetrów
    glownie rozchodzi sie o to "gdzies" ja mialam miec 19 a wyszlo jak wyszlo ...
Pokaż wyniki od 20601 do 20620 z 34093