dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie
  1. Daga&Adam OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Daga&Adam Zarejestrowany: 22.05.2007 Posty: 5831
    Cytat Napisał AGA NR 1
    Szkolenie w Gotartowicach ?
    Nie - w Pstrążnej / Zytnej
    [...]

    Cytat Napisał AGA NR 1
    Moja Candy też gwiazda rasowa - to córa słynnego BIESA, potrójna złota medalistka... a ojcem szczeniąt jest pies sprowadzony z Finalndii, też "błękitna krew".
    Dlatego tak duma mnie rozpiera.
    Hy, hy Mnie tam szczerze mowiac nie kreca te wszystkie wystawy i konkursy ale co rasowy to rasowy
  2. AGA NR 1 ELITA FORUM (min. 1000)
    AGA NR 1 Zarejestrowany: 18.05.2009 Posty: 2253
    Daga&Adam,
  3. agusia_x DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    agusia_x Zarejestrowany: 05.11.2007 Posty: 686
    Mam pytanko odnośnie podłogówki. Ekipa poleca nam aby nie kłaść oddzielnie styropianu i na to foli tylko oni stosują styropian już z przyklejoną na wierzchniej stronie folią. Ten styropian jest dość cienki (nie pamiętam dokładnie ile ma cm) ale pod spód trzeba będzie położyć jeszcze jedną warstwę normalnego styropianu. Co sądzicie o takim wykonaniu? Sprawdzi się? Szczerze mówiąc nigdzie nie widziałam jeszcze takiego czegoś.
  4. Jasek STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Jasek Zarejestrowany: 15.12.2008 Posty: 404
    Agusia nie sluchaj ich zysk zaden a tylko kasy w cholere juz to przerabialismy
  5. Ewus DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Ewus Zarejestrowany: 23.05.2008 Posty: 790
    AGA1 dziecka cudne ) takie paróweczki małe

    Ale ja się zakochałam z kolei wwwwwwwwwwwwwwww


    wrzosy moje przyjechały, porozstawiałam i jeszcze zaraz jadę dokupić - powiem tyle - są przepiękne

    juz to widzę w przyszłym roku mniammmmmmmm dywanik.

    Jutro jak ładnie poukładam cyknę fotę bo są zaje....e
  6. queene Lider FORUM (min. 2800)
    queene Zarejestrowany: 06.06.2007 Posty: 4193
    Cytat Napisał agusia_x
    Mam pytanko odnośnie podłogówki. Ekipa poleca nam aby nie kłaść oddzielnie styropianu i na to foli tylko oni stosują styropian już z przyklejoną na wierzchniej stronie folią. Ten styropian jest dość cienki (nie pamiętam dokładnie ile ma cm) ale pod spód trzeba będzie położyć jeszcze jedną warstwę normalnego styropianu. Co sądzicie o takim wykonaniu? Sprawdzi się? Szczerze mówiąc nigdzie nie widziałam jeszcze takiego czegoś.
    jak masz w cenie robocizne i materiał i wychodzi porównywalnie to niech robią jak chcą
    u mnie też był kładziony ten styro od razu razem z folią, przyznam że było to stabilniejsze już przyklejone razem i sie nic nie przesuwało przed wciśnięciem złączek do podłogówki
    i powiem szczerze że nawet nie wiem jaka jest różnica w cenie, sprawdzał to ktoś dokładnie ? agusia skoro to przed tobą to porównaj i zobaczymy, sama jestem ciekawa
  7. preem82 DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    preem82 Zarejestrowany: 17.07.2009 Posty: 682
    no na teraz nie powiem jaka, ale na pewno jest duza jeszcze jak kiedys mialem stycznosc z handlem różnica była bardzo duża

    a tak naprawde płaci się wiecej za nic normalny styro z folią, tylko tyle ży przyklejony. Wiadomo że dla ekipy jest lepiej kłaść taki systemowy, mniej roboty, ale dla inwestora wiecej kasy oczywiscie do zapłaty
  8. preem82 DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    preem82 Zarejestrowany: 17.07.2009 Posty: 682
    aha, a odnosnie grubości to z reguły wystepują 3 cm i 5 cm
  9. AGA NR 1 ELITA FORUM (min. 1000)
    AGA NR 1 Zarejestrowany: 18.05.2009 Posty: 2253
    Cytat Napisał Ewus
    AGA1 dziecka cudne ) takie paróweczki małe
    Nio, dziękuję ślicznie. No słodziaki normalnie.
    Męczę teraz skarpę Mei ( ) i zaglądam sobie na nie to aż... słodko mi się robi.



    Cytat Napisał Ewus
    Ale ja się zakochałam z kolei wwwwwwwwwwwwwwww

    wrzosy moje przyjechały, porozstawiałam i jeszcze zaraz jadę dokupić - powiem tyle - są przepiękne
    juz to widzę w przyszłym roku mniammmmmmmm dywanik.

    Jutro jak ładnie poukładam cyknę fotę bo są zaje....e
    Ooooooo, to dawaj jutro tę fotkę !


    I od razu namiary na nie, przydadzą się co niektórym.
  10. mea Lider FORUM (min. 2800)
    mea Zarejestrowany: 25.07.2008 Posty: 4903
    a ja dzis w kraku na pogrzebie bylam ... szczerze powiedziawszy wolalabym bakac dzien caly z walkiem i malowac niz takie "imprezy" nawiedzac ... ide chyba spac !!

    ewus ja cos czuje ze mi aga tez wrzosy na skarpe zapoda w przyszlym roku sprawdzimy ktore rosna lepiej
  11. adiqq Guest
    adiqq Zarejestrowany: 01.01.1970 Posty:
    Cytat Napisał agusia_x
    Mam pytanko odnośnie podłogówki. Ekipa poleca nam aby nie kłaść oddzielnie styropianu i na to foli tylko oni stosują styropian już z przyklejoną na wierzchniej stronie folią. Ten styropian jest dość cienki (nie pamiętam dokładnie ile ma cm) ale pod spód trzeba będzie położyć jeszcze jedną warstwę normalnego styropianu. Co sądzicie o takim wykonaniu? Sprawdzi się? Szczerze mówiąc nigdzie nie widziałam jeszcze takiego czegoś.
    mi też ekipa to proponowała....wyszłoby ze 3 tyś. drożej z materiał, jak to kiedyś liczyłem...
  12. GabrysiaBP ELITA FORUM (min. 1000)
    GabrysiaBP Zarejestrowany: 16.09.2009 Posty: 1266
    Aga jak te dwa psiaki niby chowają się tak lepiej jak dwoje dzieci to ja podziękuję.Mi też wmawiano,że bliźniaki chowa się lepiej,bo są razem na tym samym etapie i się zabawią itp.Jest tak ,że lepiej nie mówić.Nie no dobra nie narzekam tak na nie już,ale szczerze to nikomu nie życzę takich bab...
  13. rutino78 ELITA FORUM (min. 1000)
    rutino78 Zarejestrowany: 17.04.2010 Posty: 1013
    Rybniczanie!
    Wy tu o pieskach i krzaczkach...
    A czy ja mogę jakoś sprawdzić, czy moje mury fundamentowe sa ładne i proste? Od wczoraj zaczęły rosnąć. dziś budowlaniec obiecał mi, że na koniec tego etapu pokaże mi wszystkie kąty proste, poziomy i piony. Czyli poziomicę i wszystko na piechotę sprawdzać?
    przerażenie mnie ogarnia, że są tam sami (ostrzał optyczny sąsiadek się nie liczy). Czy ja mogę jakoś sprawdzić, czy np. nie ciulają na cemencie?
    Facetowi ufam i na razie się lubimy, ale wiadomo...

    Z tym lubieniem to w sumie jest dość chwiejnie, twierdzi że fundament tarasu, wejścia do kotłowni oraz schody do domu nie są w zakresie naszej umowy (nie jest to tam sciśle uregulowane, jest np. o ławach) i chce za to 3000zł, lub mniej, sie okaze ile pracownikom za to zapłaci. czy to jawne zdzierstwo, czy też tak bywa?
  14. Daga&Adam OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Daga&Adam Zarejestrowany: 22.05.2007 Posty: 5831
    Cytat Napisał rutino78
    Rybniczanie!
    Wy tu o pieskach i krzaczkach...
    A czy ja mogę jakoś sprawdzić, czy moje mury fundamentowe sa ładne i proste? Od wczoraj zaczęły rosnąć. dziś budowlaniec obiecał mi, że na koniec tego etapu pokaże mi wszystkie kąty proste, poziomy i piony. Czyli poziomicę i wszystko na piechotę sprawdzać?
    przerażenie mnie ogarnia, że są tam sami (ostrzał optyczny sąsiadek się nie liczy). Czy ja mogę jakoś sprawdzić, czy np. nie ciulają na cemencie?
    Facetowi ufam i na razie się lubimy, ale wiadomo...
    Dluga miara i licz dlugosci kazdej sciany, a przede wszystkim PRZEKATNE! Jak masz prostokat to jedna i druga musza byc identyczne. Jak sie roznia to znaczy ze wyszedl kopniety i katy nie beda proste Poziomnica na takiej dlugosci niewiele sprawdzisz - najlepszy bylby niwelator optyczny z lata - pare minut i widzisz co centymetra kazda odhylke.

    Cytat Napisał rutino78
    Z tym lubieniem to w sumie jest dość chwiejnie, twierdzi że fundament tarasu, wejścia do kotłowni oraz schody do domu nie są w zakresie naszej umowy (nie jest to tam sciśle uregulowane, jest np. o ławach) i chce za to 3000zł, lub mniej, sie okaze ile pracownikom za to zapłaci. czy to jawne zdzierstwo, czy też tak bywa?
    Zalezy od umowy... I czy to jest w projekcie? Jak jest, a umawialiscie sie na "stan zero" to jest to jawne zdzierstwo. Tym bardziej ze chodzi o 3k pln - za tyle to ja mialem zaszalowany i zazbrojony strop 170m2 razem ze schodami (16 stopni ze spocznikiem), a on chce za same schody tyle. Zdzierstwo
  15. adiqq Guest
    adiqq Zarejestrowany: 01.01.1970 Posty:
    Adam ma rację, moga być niejasności w umowie, ale takie kwoty to zdzierstwo...
  16. Jasek STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Jasek Zarejestrowany: 15.12.2008 Posty: 404
    Rutino przeciez pewnie placisz za stan zerowy to jakim cudem on chce za to wiecej kasy przeciez widzial projekt, to jak to liczyl sama masz to zrobic czy jak.BTW 3000 to ja za wymurowanie dwoch kominow z klinkierki i calego pietra zaplacilem (ale oralem sam za pomocnika). A sprawdzic to ciezko jedynie jak Adam mowi przekatne jesli masz prostokat no i lata czy mury sa do piona.
  17. dzogurt STAŁY BYWALEC (min. 300)
    dzogurt Zarejestrowany: 20.09.2009 Posty: 466
    Cytat Napisał rutino78
    Rybniczanie!
    Z tym lubieniem to w sumie jest dość chwiejnie, twierdzi że fundament tarasu, wejścia do kotłowni oraz schody do domu nie są w zakresie naszej umowy (nie jest to tam sciśle uregulowane, jest np. o ławach) i chce za to 3000zł, lub mniej, sie okaze ile pracownikom za to zapłaci. czy to jawne zdzierstwo, czy też tak bywa?
    Przypomina mi sie mój "wykonawca"... Na koniec też mi zaczął wymyślać ze ja chce schody jakich nie ma w projekcie, że taraz większy i to wszystko + 4k PLN.... Kopłem mu w d***e i zakonczyłem wspolprace. Chlopaki od Mei zrobili mi to za 1,7k PLN, nie za tanio ale bylo tam sporo pracy.
    Ogolnie na materiale nie ciulał ale strasznie marnotrawił, wszystko co zaczynał musiał robić z nowego, gdzie spokojnie weszłyby odcinki np, styropian - kazda docinke walil z nowej plyty, gdzie poprzednia docinka by tam spokojnie weszla....
  18. dzogurt STAŁY BYWALEC (min. 300)
    dzogurt Zarejestrowany: 20.09.2009 Posty: 466
    aaa no i te przekatne faktycznie zmierz. Ja nie zmierzylem, i dopiero na robieniu ocieplenia poddasza + K-G okazało sie, ze dom jest lekko kopniety...
  19. Jasek STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Jasek Zarejestrowany: 15.12.2008 Posty: 404
    Pati a co zrobiliscie z dylatacjami w drzwiach jakies listwy czy jak sie to je , ja mam wszedzie na dole te same plytki i jak sie to robi ???????
  20. czp01 ELITA FORUM (min. 1000)
    czp01 Zarejestrowany: 20.11.2009 Posty: 2540
    U mnie przy wykończeniach to z dylatacjami było tak:

    - w każdych drzwiach przy położeniu parkietu dębowego daliśmy dylatację z korka ( takie podłużne paski ) - też osadzone na kleju a później fajnie się z parkietem zeszlifowały,

    - przy łączeniu parkietu z płytkami np. w kuchni ( wylewka była już przygotowana wyższa aby poziom wyszedł jeden) to też daliśmy dylatację z pasków korka. Tu jednak trzeba było na płytki uważać przy szlifowaniu parkietu - to brzegi płytek zaklejaliśmy taśma meblową,

    - w przyziemiu gdzie płytki łączą się z płytkami too akurat jest tak, że w każdym pomieszczeniu są inne i łączą się fugą pod drzwiami ( jedne kładzione np. w caro a drugie na prosto)

    Ps.

    Aha w jednym miejscu w przyziemiu położyłem płytki w caro w saloniku ogrodowym i podeście klatki schodowej (korytarzu) jednym ciągiem bo nie ma tu drzwi tylko przejście i nie robiłem dylatacji chociaż w wylewce dylatacja była w miejscu tego przejścia. Minął trzeci rok i jest ok.
Pokaż wyniki od 20801 do 20820 z 34093