dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie
  1. AGA NR 1 ELITA FORUM (min. 1000)
    AGA NR 1 Zarejestrowany: 18.05.2009 Posty: 2253
    Cytat Napisał marek.Bud
    deski tarasowe ryflowane 35mm grubośći ma euroclass, tylko nie pamietam co to za drzewo, ale siakies nasze, prawdopodobnie modrzew, elegancko wysuszone po bodajze 40zyl, wczesniej bylo tansze. zagadac idzie.
    Marek.Bud,
    dzięki za info.


    Patrzę na stronkę tego Eroclasu... myślisz o tym w Czyżowicach ( ul. Nowa ) ?
    Jeśli tak, to to bardzo bliziutko mnie i jak dostanę brykę pod koniec tygodnia to podskoczyłabym osobiście obadać temat.
  2. Daga&Adam OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Daga&Adam Zarejestrowany: 22.05.2007 Posty: 5831
    Cytat Napisał Ewus
    Konstrukcja z więźby ( tyle mi pierwszy Pan dekarz zamówił i w sumie dobrze bo teraz było jak znalazł)
    na wierzch deski modrzewiowe i dokładnie tak pomyślałam jak Ty.

    My tego tarasu mamy prawie 60 m2
    jak dobrze zabezpieczone drewno to mu nic nie jest.

    Na starym tarasie , zwykłe deski sosnowe od 8 lat i trzymają się jak ta lala.
    O! Dobrze to slyszec To juz wiem co bede mial na tarasie A gdzie kupowalas i po ile te dechy ? Na alledrogo mozna wyrwac od 40-60 pln, ryflowane.
  3. Daga&Adam OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Daga&Adam Zarejestrowany: 22.05.2007 Posty: 5831
    Cytat Napisał marek.Bud
    deski tarasowe ryflowane 35mm grubośći ma euroclass, tylko nie pamietam co to za drzewo, ale siakies nasze, prawdopodobnie modrzew, elegancko wysuszone po bodajze 40zyl, wczesniej bylo tansze. zagadac idzie.
    Obawiam sie ze to mogla byc sosna w tej cenie! Znajac nienajnizsze ceny naszych tartakow Ale sprawdze, w przyszlym roku Dzieki za cynk!
  4. Daga&Adam OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Daga&Adam Zarejestrowany: 22.05.2007 Posty: 5831
    Cytat Napisał AGA NR 1
    Marek.Bud,
    dzięki za info.


    Patrzę na stronkę tego Eroclasu... myślisz o tym w Czyżowicach ( ul. Nowa ) ?
    Jeśli tak, to to bardzo bliziutko mnie i jak dostanę brykę pod koniec tygodnia to podskoczyłabym osobiście obadać temat.
    http://allegro.pl/listing.php/search...tara*+desk*%29

    Najsensowniej w Gliwicach - 60 pln / m2 I gatunek. Wszystkie tansze to gatunek II albo III (klasa B/C) - moga byc sekate etc.

    http://allegro.pl/deska-tarasowa-mod...830052903.html

    Rybnik - 53 pln / m2, mieszane I i II klasa
  5. justus67 FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    justus67 Zarejestrowany: 08.11.2009 Posty: 118
    Cytat Napisał queene
    ciekawa jestem wyceny takiej roboty, ile mb masz tego przyłącza ? mnie też to chyba czeka
    Pierwsza wycena i juz masakra cenowa, wcinke mamy w drodze.
    Ułozenie rury w wykopanym przez nas wykopie 46mb + podsypka i nadsypka piaskowa (wykonuje firma) zasypanie wykopu po naszej stronie.
    Przecisk pod droga ok.8 mb ,wcinka w drodze gminnej ,odtworzenie asfaltu (wymogi z miasta masakryczne lacznie z badaniem plyta VSS )
    Projekt zmiany org. ruchu i wszystkie sprawy papierkowe w urzedzie po naszej stronie jedyne 8500 netto
  6. queene Lider FORUM (min. 2800)
    queene Zarejestrowany: 06.06.2007 Posty: 4193
    Cytat Napisał justus67
    Pierwsza wycena i juz masakra cenowa, wcinke mamy w drodze.
    Ułozenie rury w wykopanym przez nas wykopie 46mb + podsypka i nadsypka piaskowa (wykonuje firma) zasypanie wykopu po naszej stronie.
    Przecisk pod droga ok.8 mb ,wcinka w drodze gminnej ,odtworzenie asfaltu (wymogi z miasta masakryczne lacznie z badaniem plyta VSS )
    Projekt zmiany org. ruchu i wszystkie sprawy papierkowe w urzedzie po naszej stronie jedyne 8500 netto
    to jest cena za wszystko ? z materiałem ? żadnych dodatkowych kosztów ? u mnie jest dalej niz 46mb...więc cena pewnie jeszcze by wzrosła

    póki co z niecierpliwością czekam na wynik badania wody
  7. Daga&Adam OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Daga&Adam Zarejestrowany: 22.05.2007 Posty: 5831
    Cytat Napisał justus67
    Pierwsza wycena i juz masakra cenowa, wcinke mamy w drodze.
    Ułozenie rury w wykopanym przez nas wykopie 46mb + podsypka i nadsypka piaskowa (wykonuje firma) zasypanie wykopu po naszej stronie.
    Przecisk pod droga ok.8 mb ,wcinka w drodze gminnej ,odtworzenie asfaltu (wymogi z miasta masakryczne lacznie z badaniem plyta VSS )
    Projekt zmiany org. ruchu i wszystkie sprawy papierkowe w urzedzie po naszej stronie jedyne 8500 netto
    Czyli masz dwie drogi po drodze? Przecisk 8mb pod jedna i wykop zeby zrobic wcinke w drugiej ? Pechowo..
  8. Daga&Adam OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Daga&Adam Zarejestrowany: 22.05.2007 Posty: 5831
    Cytat Napisał queene
    to jest cena za wszystko ? z materiałem ? żadnych dodatkowych kosztów ? u mnie jest dalej niz 46mb...więc cena pewnie jeszcze by wzrosła
    póki co z niecierpliwością czekam na wynik badania wody
    Odleglosc ma najmniejszy wplyw na cene Najgorsze sa roboty przy asfalcie i wcinka

    PS. Wczoraj kupilem 300mb zwyklej rury wodnej PE fi32 za 616 pln A dzisiaj wykopalem i zakopalem u siebie 100mb takowej Wzialem sie za dolne zrodlo pompy ciepla w koncu
  9. rutino78 ELITA FORUM (min. 1000)
    rutino78 Zarejestrowany: 17.04.2010 Posty: 1013
    w niedzielę się za to wziąłeś?
    To będzie pompa ciepła piekielnym ogniem grzana!
  10. Daga&Adam OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Daga&Adam Zarejestrowany: 22.05.2007 Posty: 5831
    Cytat Napisał rutino78
    w niedzielę się za to wziąłeś?
    To będzie pompa ciepła piekielnym ogniem grzana!
    Dzien jak codzien A z koparka ostatnio krucho - tj. ciagle gdzies na robocie wiec trzeba wykorzystywac kazdy moment jak jest w domciu
  11. justus67 FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    justus67 Zarejestrowany: 08.11.2009 Posty: 118
    Cytat Napisał Daga&Adam
    Czyli masz dwie drogi po drodze? Przecisk 8mb pod jedna i wykop zeby zrobic wcinke w drugiej ? Pechowo..
    No jak moge miec drogi po drodze??? Po prostu wcinke mam po drugiej stronie ulicy metr od kraweznikia
  12. queene Lider FORUM (min. 2800)
    queene Zarejestrowany: 06.06.2007 Posty: 4193
    jako że weekend jeszcze...lubi ktoś z was patrzeć w niebo ?
    bo ja tak
    byłam dziś na pokazach lotniczych sił NATO w Ostravie...mega impreza tylko zatyczek do uszu nie wzięłam
    poza tym jest stronka http://www.flightradar24.com/ ...nie podejrzewałam wcześniej że nad Jastrzębiem przebiega ważny korytarz powietrzny, fajna zabawa bo można sprawdzić co w danej chwili leci
    dobranoc...rano pobudka 6.45 ...
  13. adiqq Guest
    adiqq Zarejestrowany: 01.01.1970 Posty:
    Cytat Napisał justus67
    No jak moge miec drogi po drodze??? Po prostu wcinke mam po drugiej stronie ulicy metr od kraweznikia
    to masz pecha, ja tez miałem przecisk, ale wcinka juz poza drogą w pasie drogowym. Ja wszystkie papierki sam załatwiałem - firma też pewnie za to ekstra liczy
  14. madzia11mk ELITA FORUM (min. 1000)
    madzia11mk Zarejestrowany: 29.06.2009 Posty: 1439
    Poradźcie proszę dobrzy ludzie -rozpoczęliśmy zabawę ze styropianem, tzn. układamy go pod wylewki, dwie warstwy (po 4 cm),na przemian.
    Ale wczoraj odwiedziła nas Kierbud i zauważył,że styropian delikatnie pływa (tzn. jak się stanie na to się troszkę ugina, albo podnosi się delikatnie ten leżący obok) i podpowiedział że można by na folię wylać cienką warstwę zaprawy (takiej rzadkiej) i dopiero na to dociskać styropian. Ta zaprawa wypełniła by wtedy wszystkie nierówności na podłodze.
    Czy jest sens w ogóle się w to bawić?
    Mi się wydaje że 5 cm wylewki dociśnie ten styropian. Czy się mylę?
  15. Daga&Adam OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Daga&Adam Zarejestrowany: 22.05.2007 Posty: 5831
    Cytat Napisał madzia11mk
    Poradźcie proszę dobrzy ludzie -rozpoczęliśmy zabawę ze styropianem, tzn. układamy go pod wylewki, dwie warstwy (po 4 cm),na przemian.
    Ale wczoraj odwiedziła nas Kierbud i zauważył,że styropian delikatnie pływa (tzn. jak się stanie na to się troszkę ugina, albo podnosi się delikatnie ten leżący obok) i podpowiedział że można by na folię wylać cienką warstwę zaprawy (takiej rzadkiej) i dopiero na to dociskać styropian. Ta zaprawa wypełniła by wtedy wszystkie nierówności na podłodze.
    Czy jest sens w ogóle się w to bawić?
    Mi się wydaje że 5 cm wylewki dociśnie ten styropian. Czy się mylę?
    Pewnie, ze docisnie. Nie ma sensu sie bawic jezeli to sa minimalne ruchy Dobrze ze nie kazal robic wylewki samopoziomujacej przed polozeniem styro zeby chronic swoje cztery litery "w razie czego"
  16. madzia11mk ELITA FORUM (min. 1000)
    madzia11mk Zarejestrowany: 29.06.2009 Posty: 1439
    Cytat Napisał Daga&Adam
    Pewnie, ze docisnie. Nie ma sensu sie bawic jezeli to sa minimalne ruchy Dobrze ze nie kazal robic wylewki samopoziomujacej przed polozeniem styro zeby chronic swoje cztery litery "w razie czego"
    Dzięki bardzo , uspokoiłeś mnie.

    BTW zabawa z tym styropianem jest niezła
    Całkiem fajna robota, tylko kto wymyślił tyle rurek i kabli w peszlach
  17. Daga&Adam OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Daga&Adam Zarejestrowany: 22.05.2007 Posty: 5831
    Cytat Napisał madzia11mk
    Dzięki bardzo , uspokoiłeś mnie.

    BTW zabawa z tym styropianem jest niezła
    Całkiem fajna robota, tylko kto wymyślił tyle rurek i kabli w peszlach
    Kazdy co slysze to narzeka jaka to ciezka robota! A ja mysle ze Wy sie z tym za bardzo szczypiecie - ja 140m2 ulozylem z pomocnikiem w dwa dni! Ostry dlugi noz z zabkami (taki jak do chleba tudziez welny mineralnej) i wszystkie docinki robisz kleczac na podlodze przed miejscem gdzie ten styro ma wlezc. Zadnego mierzenia, odliczania, zaznaczania, kombinowania! Raz dwa i bedzie zrobione. Ewentualne niedociagniecia poprostu zapianuj. Lepiej tak niz robic styro co do milimetra i babrac sie z tym tydzien zamiast dwoch dni
  18. madzia11mk ELITA FORUM (min. 1000)
    madzia11mk Zarejestrowany: 29.06.2009 Posty: 1439
    Cytat Napisał Daga&Adam
    Kazdy co slysze to narzeka jaka to ciezka robota! A ja mysle ze Wy sie z tym za bardzo szczypiecie - ja 140m2 ulozylem z pomocnikiem w dwa dni! Ostry dlugi noz z zabkami (taki jak do chleba tudziez welny mineralnej) i wszystkie docinki robisz kleczac na podlodze przed miejscem gdzie ten styro ma wlezc. Zadnego mierzenia, odliczania, zaznaczania, kombinowania! Raz dwa i bedzie zrobione. Ewentualne niedociagniecia poprostu zapianuj. Lepiej tak niz robic styro co do milimetra i babrac sie z tym tydzien zamiast dwoch dni
    Broń boże ja nie narzekam Jak na razie to jedna z najlepszych i najlżejszych prac na budowie jaką wykonywałam
    Jedynie rurki w łazience wyprowadziły mnie z równowagi - tu z ogrzewania, tu z kanalizy i wody, tu kable w peszlach... za dużo tego...ale za to układanie w pokojach - sama przyjemność
  19. madzia11mk ELITA FORUM (min. 1000)
    madzia11mk Zarejestrowany: 29.06.2009 Posty: 1439
    A jeszcze jedno mi się przypomniało - Kierbud mówił,że nie trzeba dawać folii na styropian, prawda to czy nie??
  20. madzia11mk ELITA FORUM (min. 1000)
    madzia11mk Zarejestrowany: 29.06.2009 Posty: 1439
    quenee i mea - oglądałam Wasze dzienniki i muszę powiedzieć, że to dwa zupełnie różne domy.
    Poczynając od bryły, a kończąc na kolorach ścian
    Ale to dobrze, każdy może znaleźć jakieś ciekawe inspiracje dla siebie.
Pokaż wyniki od 21581 do 21600 z 34093