dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie
  1. adiqq Guest
    Zarejestrowany: 01.01.1970 Posty:
    w tej piwnicy mam śmieszny układ warstw - folia,styropian 10cm, chudy beton z gruszki B12,5 - chyba 10cm, na to folia, 3cm styro, podłogówka i 7cm wylewki. Temperatury w piwnicy mam bardzo stabilne
  2. Arturo72 Guest
    Zarejestrowany: 01.01.1970 Posty:
    Cytat Napisał mea
    nie wyobrazam sobie zeby nie dac tam pod podlogowke wogole styro !! przeciez bedzie wtedy grzal plyte dodatkowo a to ewidentna strata kasy !!!!!
    O to chodzi,żeby przede wszystkim grzać płytę
    Pod płytą jest 20cm styro,także straty do gruntu będę miał mniejsze niż Ty,akumulację ciepła znacznie większą niż Ty
    To jest właśnie clou izolowanej płyty fundamentowej
    Także podłogówka będzie na płycie bez styro.
    Cytat Napisał adiqq
    tyle że nie wyobrażam sobie robienia tej podłogówki...
    Są specjalne listwy,zaraz jak znajde zdjęcie to zapodam.
  3. Daga&Adam OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Daga&Adam Zarejestrowany: 22.05.2007 Posty: 5831
    Cytat Napisał adiqq
    w tej piwnicy mam śmieszny układ warstw - folia,styropian 10cm, chudy beton z gruszki B12,5 - chyba 10cm, na to folia, 3cm styro, podłogówka i 7cm wylewki. Temperatury w piwnicy mam bardzo stabilne
    Styro kleiles czy w jakis inny sposob mocowales do podloza? Kolkowales np ? Zastnawiam sie jak to robic, nie mam tego wiele (85m2).. Ale chyba wybiore klejenie - wiercenie bedzie trwalo dluzej i pokalecze caly ten styro przy okazji
  4. adiqq Guest
    adiqq Zarejestrowany: 01.01.1970 Posty:
    Cytat Napisał Daga&Adam
    Styro kleiles czy w jakis inny sposob mocowales do podloza? Kolkowales np ? Zastnawiam sie jak to robic, nie mam tego wiele (85m2).. Ale chyba wybiore klejenie - wiercenie bedzie trwalo dluzej i pokalecze caly ten styro przy okazji
    nie kleiłem było dokładnie ułożone, że nic nie odpłynęło...piwnice mam 75m2, z tego podłogówki w 65m2. Jedno pomieszczenie oszczędziłem, kiedyś to będzie spizarnia w której będa stały krauzy
  5. Daga&Adam OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Daga&Adam Zarejestrowany: 22.05.2007 Posty: 5831
    Cytat Napisał Arturo72
    Są specjalne listwy,zaraz jak znajde zdjęcie to zapodam.
    Zdjecie zdjeciem - lepiej cene zapodaj

    http://allegro.pl/pex-narzedzia-list...832854133.html

    5,5 za metrowa listwe. A teraz wez pomysl jak to sensownie zamontowac przy tradycyjnym slimaku ? Przy meandrze znacznie prosciej - na kazdy 1m2 przy rozstawie 50cm wychodza Ci dwie takie listwy. 120m2 = 240 listw po 5,5 = 1320 pln. A teraz pomysl co sie stanie z rurkami jak wpuscisz tam ekipe od wylewek i zaczna po tych rurkach chodzic (no musza) Sredni pomysl!
  6. adiqq Guest
    adiqq Zarejestrowany: 01.01.1970 Posty:
    Cytat Napisał Arturo72

    Są specjalne listwy,zaraz jak znajde zdjęcie to zapodam.
    a fakt, widziałem ostatnio na jakimś forum cos takiego..za darmo toto nie jest, ale na pewno będzie ci łatwiej....
    no i w ten sposób robia się dodatkowe koszty....heh....
  7. Daga&Adam OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Daga&Adam Zarejestrowany: 22.05.2007 Posty: 5831
    Cytat Napisał adiqq
    nie kleiłem było dokładnie ułożone, że nic nie odpłynęło...piwnice mam 75m2, z tego podłogówki w 65m2. Jedno pomieszczenie oszczędziłem, kiedyś to będzie spizarnia w której będa stały krauzy
    Aaaa no fakt, ja mam w piwnicy podlogowke po calosci ale tam sa rozstawy 30-40cm - wiec i zakrety sa lagodne - na poddaszu beda rozstawy nawet 5cm (lazienka) i 10-12cm w pokojach i tutaj styro bez klejenia prawdopodobnie latwo by sie uszkodzil (a przynajmniej by sie unosil w wielu miejscach)
  8. Arturo72 Guest
    Arturo72 Zarejestrowany: 01.01.1970 Posty:
    Cytat Napisał Daga&Adam
    Zdjecie zdjeciem - lepiej cene zapodaj

    http://allegro.pl/pex-narzedzia-listwa-do-podlogowki-rura-16-20mm-i1832854133.html

    5,5 za metrowa listwe. A teraz wez pomysl jak to sensownie zamontowac przy tradycyjnym slimaku ? Przy meandrze znacznie prosciej - na kazdy 1m2 przy rozstawie 50cm wychodza Ci dwie takie listwy. 120m2 = 240 listw po 5,5 = 1320 pln. A teraz pomysl co sie stanie z rurkami jak wpuscisz tam ekipe od wylewek i zaczna po tych rurkach chodzic (no musza) Sredni pomysl!
    O to mi chodziło,ja sobie jakoś obliczałem na 600zł co 1m,jeśli nie to to Pan instalator musi coś wymyślec innego
    Opcją jest jeszcze siatka zbrojeniowa i do tego doczepiać rurki.Zawsze musi ktoś wylewkę robić i zawsze rurki są na wierzchu.
  9. Daga&Adam OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Daga&Adam Zarejestrowany: 22.05.2007 Posty: 5831
    Cytat Napisał Arturo72
    O to mi chodziło,ja sobie jakoś obliczałem na 600zł co 1m,jeśli nie to to Pan instalator musi coś wymyślec innego
    Opcją jest jeszcze siatka zbrojeniowa i do tego doczepiać rurki.
    He, he. Widzisz - taka pierdola jak uchwyty do rury u juz jestes 700 pln "w plecy". Ja nie wiem czy tego nie trzeba dac co 20-30cm bo pex podparty co 50cm po stanieciu na nim poprostu sie wygnie. Nawet jak to bedzie co 50cm to ile bedzie kosztowalo zamocowanie takich 240 listw? Na kazda po przynajmniej dwa kolki = 480 otworow i kolkow w B20 Licz jedna dniowke pracownika czyli znowu ze dwie stowy minimum To wlasnie te "nieprzewidziane koszty".
  10. marek.Bud FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    marek.Bud Zarejestrowany: 06.10.2007 Posty: 270
    dobrym pomyslem jest siatka zbrojeniowa, polecam
  11. Arturo72 Guest
    Arturo72 Zarejestrowany: 01.01.1970 Posty:
    Cytat Napisał mea
    arturo nawet jesli na stan 0 wydales 55 to uwaga na reszte pozostalo ci 195 tys !!!
    mea,nawet jeśli wydałem na stan 0 55 tys.zł to uwaga-kosztorys do kopalni mam na 65tys.zl,niech mi oddadzą jedynie 70%(tak jak to robią) to stan 0 mam prawie za darmo i dalej mam 240tys.zł do wykorzystania
    Cytat Napisał Daga&Adam
    Na kazda po przynajmniej dwa kolki = 480 otworow i kolkow w B20 Licz jedna dniowke pracownika czyli znowu ze dwie stowy minimum To wlasnie te "nieprzewidziane koszty".
    Są listwy z taśmą klejącą od spodu
  12. Daga&Adam OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Daga&Adam Zarejestrowany: 22.05.2007 Posty: 5831
    Cytat Napisał Arturo72
    Zawsze musi ktoś wylewkę robić i zawsze rurki są na wierzchu.
    Ale opieraja sie o styropian po ktorym zreszta mozesz normalnie chodzic, a nie wisza w powietrzu A u Ciebie co bedzie? Rurki sie powyginaja i beda bezposrednio dotykac plyty. W sumie moze nic sie nie stanie - chyba ze dasz tam folie i wylewka jednak bedzie plywajaca. Wtedy bedzie plywala ale na tych rurkach! A plastikowe rurki plywajace po chropowatym betonie z plyty = niefajna sprawa
  13. marek.Bud FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    marek.Bud Zarejestrowany: 06.10.2007 Posty: 270
    w niemiaszkach robilismy plyty zelbetowe zbrojone matami, gdzie do drugiej siatki od spodu byly juz przyczepione rozwiniete rurki podlogowki, instalator po montazu na kobylkach przez zbrojarza wpadal na chwile i laczyl elementy mat miedzy soba i ..beton
  14. Daga&Adam OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Daga&Adam Zarejestrowany: 22.05.2007 Posty: 5831
    Cytat Napisał marek.Bud
    w niemiaszkach robilismy plyty zelbetowe zbrojone matami, gdzie do drugiej siatki od spodu byly juz przyczepione rozwiniete rurki podlogowki, instalator po montazu na kobylkach przez zbrojarza wpadal na chwile i laczyl elementy mat miedzy soba i ..beton
    Ja jednak wole brak laczen w podlodze! Niemcy glupi narod ;D
  15. Arturo72 Guest
    Arturo72 Zarejestrowany: 01.01.1970 Posty:
    Cytat Napisał Daga&Adam
    Ale opieraja sie o styropian po ktorym zreszta mozesz normalnie chodzic, a nie wisza w powietrzu A u Ciebie co bedzie? Rurki sie powyginaja i beda bezposrednio dotykac plyty. W sumie moze nic sie nie stanie - chyba ze dasz tam folie i wylewka jednak bedzie plywajaca. Wtedy bedzie plywala ale na tych rurkach! A plastikowe rurki plywajace po chropowatym betonie z plyty = niefajna sprawa
    Teraz czytam i porównuję do tego co słyszałem od większości-jak to,Ty będziesz stawiał dom na styropianie ? Ty będziesz grzał prądem ?Ty chcesz zatapiać rurki w płycie ?Strop drewniany ? itp
    Folia pod rurkami będzie,tak mocno to nie będzie pływała.Taki sam mit jak to,że rurki sie przetrą powiązane z matami zbrojeniowymi.
    Cytat Napisał marek.Bud
    w niemiaszkach robilismy plyty zelbetowe zbrojone matami, gdzie do drugiej siatki od spodu byly juz przyczepione rozwiniete rurki podlogowki, instalator po montazu na kobylkach przez zbrojarza wpadal na chwile i laczyl elementy mat miedzy soba i ..beton
    W Polsce też się już tak robi,tak miałem mieć ale jakoś nie zrobiłem,nie było okazji,za szybko płyta była robiona
  16. marek.Bud FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    marek.Bud Zarejestrowany: 06.10.2007 Posty: 270
    Adam, od niemca trza sie uczyc, a my to barany i kombinujemy .
    elo
  17. Daga&Adam OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Daga&Adam Zarejestrowany: 22.05.2007 Posty: 5831
    Cytat Napisał Arturo72
    Teraz czytam i porównuję do tego co słyszałem od większości-jak to,Ty będziesz stawiał dom na styropianie ? Ty będziesz grzał prądem ?Ty chcesz zatapiać rurki w płycie ?Strop drewniany ? itp

    W Polsce też się już tak robi,tak miałem mieć ale jakoś nie zrobiłem
    Ja to nie wiekszosc Jednak malo kto chyba na golym betonie kladzie plastikowe rurki Gdybys je zatopil w plycie to nie byloby wogole o niczym mowy. I ewentualnie na to dal 4cm wylewke. Nie dales rurek w plyte wiec naraziles sie teraz na podwojne koszty bo musisz dac albo grubsza warstwe wylewki (min. 7cm) albo drogie anhydryty, a co tu jest najwazniejsze - "jakos" te rurki zamocowac. I te "jakos" niestety bedzie tez swoje kosztowalo.
  18. Arturo72 Guest
    Arturo72 Zarejestrowany: 01.01.1970 Posty:
    Cytat Napisał Daga&Adam
    Ja to nie wiekszosc Jednak malo kto chyba na golym betonie kladzie plastikowe rurki Gdybys je zatopil w plycie to nie byloby wogole o niczym mowy. I ewentualnie na to dal 4cm wylewke. Nie dales rurek w plyte wiec naraziles sie teraz na podwojne koszty bo musisz dac albo grubsza warstwe wylewki (min. 7cm) albo drogie anhydryty, a co tu jest najwazniejsze - "jakos" te rurki zamocowac. I te "jakos" niestety bedzie tez swoje kosztowalo.
    Z tego co czytam na forum,będę pionierem w kładzeniu rurek bezpośrednio na beton i będą chyba te listwy.Chodzi jedynie o to,żeby bez zbytniego bólu je(te rurki) przymocować do podłoża.Jak pisałem wcześniej te listwy są na taśmie klejącej,koszt musze przyjąć na klatę.
    Anhydryty odpadają z po poście Pati,że szybko się wychładzają,chociaż myślałem o nich,płyta nie będzie miała czasu się ogrzac.
  19. Daga&Adam OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Daga&Adam Zarejestrowany: 22.05.2007 Posty: 5831
    Cytat Napisał Arturo72
    Z tego co czytam na forum,będę pionierem w kładzeniu rurek bezpośrednio na beton i będą chyba te listwy.Chodzi jedynie o to,żeby bez zbytniego bólu je(te rurki) przymocować do podłoża.Jak pisałem wcześniej te listwy są na taśmie klejącej,koszt musze przyjąć na klatę.
    Ahydryty odpadają z po poście Pati,że szybko się wychładzają,chociaż myślałem o nich.
    Na tasmie klejacej ???? Widziales kiedys co robi waz od miksokreta ? On tanczy po calej swojej dlugosci a ze napelniony wazy kilkadziesiat kg to trudno nad nim zapanowac - porozwala Ci te listwy w drobny mak Nie mowiac juz ze robotnicy chodzac po rurkach wiszacych w powietrzu beda je wyginac, a uchwyty przyklejone na "tasmie klejacej" wyrywac.. Marnie to widze. Juz duzo lepiej (i pewnie taniej) dac jak Marek.bud radzi zbrojenie i do niego od gory mocowac rurki (chocby plastikowymi zlaczkami - tymi takimi co daje sie "zaciagnac" jeden raz Przynajmniej rury nie beda szorowac po plycie!!
  20. Arturo72 Guest
    Arturo72 Zarejestrowany: 01.01.1970 Posty:
    Cytat Napisał Daga&Adam
    Juz duzo lepiej (i pewnie taniej) dac jak Marek.bud radzi zbrojenie i do niego od gory mocowac rurki (chocby plastikowymi zlaczkami - tymi takimi co daje sie "zaciagnac" jeden raz Przynajmniej rury nie beda szorowac po plycie!!
    No i tak zapewne będzie
Pokaż wyniki od 22781 do 22800 z 34093