dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie
  1. adiqq Guest
    Zarejestrowany: 01.01.1970 Posty:
    Arturo - problem w tym że nikt nie podaje COP dla temperatur niższych niż -7....
  2. Arturo72 Guest
    Zarejestrowany: 01.01.1970 Posty:
    Cytat Napisał adiqq
    Arturo - problem w tym że nikt nie podaje COP dla temperatur niższych niż -7....
    Fakt,ale jeśli przy -7 COP jest 2,75 to jeśli przy -20 będzie ok.2 to i tak jest nieźle,zważywszy,że ja miałbym COP1
    Problemem może być wykorzystanie i sensowaność II taryfy i nad tym się zastanawiam.
  3. halina46 DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    halina46 Zarejestrowany: 21.07.2011 Posty: 585
    Cytat Napisał mea
    to ma wejsc od 1 stycznia ... juz sie boje co z tego wyniknie ...
    Byłam niedawno zapłacić za wywóz kubłów w EKO i pani potwierdziła te informacje o zryczałtowanej opłacie tzw. podatek śmieciowy. Płacić będziemy od ilości zameldowanych w domu osób a nie jak do tej pory od wyprodukowanych śmieci........ Kompletny bezsens. Komu będzie zależało na segregacji odpadów i ekologii skoro i "tak płaci od osoby"? Nie wierzę w powodzenie tej nowej proekologii , zresztą kogo będzie na to stać? Nowe technologie są świetne ale koszmarnie drogie, a póki co mało zarabiamy . Życie niestety weryfikuje marzenia. Ekonomia rządzi się swoimi prawami,chcę ratować świat ale muszę mieć na to pieniądze.
  4. mea Lider FORUM (min. 2800)
    mea Zarejestrowany: 25.07.2008 Posty: 4903
    i tu dziekuje za to ze tesciowa nie bedzie nigdy u nas zameldowana
  5. GabrysiaBP ELITA FORUM (min. 1000)
    GabrysiaBP Zarejestrowany: 16.09.2009 Posty: 1266
    i można mieć taką małą działkę jak my mamy,żeby mieć PC??
  6. mea Lider FORUM (min. 2800)
    mea Zarejestrowany: 25.07.2008 Posty: 4903
    Cytat Napisał GabrysiaBP
    i można mieć taką małą działkę jak my mamy,żeby mieć PC??
    zaraz napisza ci ze mialas zrobic odwierty
  7. Arturo72 Guest
    Arturo72 Zarejestrowany: 01.01.1970 Posty:
    Cytat Napisał GabrysiaBP
    i można mieć taką małą działkę jak my mamy,żeby mieć PC??
    Gabi,ja mam chyba jeszcze mniejszą bo jedynie 675m2
    Spokojnie na odwierty starczy,poziomy nie wejdzie ale w tej chwili to odwierty nie są już takie drogie,ok.60-65zł/mb.Mam ofertę na odwierty 2x70,instalację i zasobnik za 12tys.zł+pompa 8tys.zł.
    Nawet ja uważam,że jest to znośna cena za PCi gruntową
    Chociaż ta PCi powietrzna,którą zapodałem wyżej to też jest bardzo sensowna propozycja

    Sam nie wierzę o czym piszę,ale ceny PCi znormalniały
  8. GabrysiaBP ELITA FORUM (min. 1000)
    GabrysiaBP Zarejestrowany: 16.09.2009 Posty: 1266
    Aha kumam,bo jak się kiedyś trochę interesowałam tematem to wiem,że była opcja,że trzeba mieć dużą działkę,a można też w głąb ziemii.Teraz to i tak za późno,ale w następnym domu sobie zrobię a co...
  9. mea Lider FORUM (min. 2800)
    mea Zarejestrowany: 25.07.2008 Posty: 4903
    Cytat Napisał GabrysiaBP
    Aha kumam,bo jak się kiedyś trochę interesowałam tematem to wiem,że była opcja,że trzeba mieć dużą działkę,a można też w głąb ziemii.Teraz to i tak za późno,ale w następnym domu sobie zrobię a co...
    ja tez a co

    ale to jak bede na emeryturze bo narazie od budowy bede chyba chciala odpoczac
  10. Arturo72 Guest
    Arturo72 Zarejestrowany: 01.01.1970 Posty:
    Cytat Napisał GabrysiaBP
    Teraz to i tak za późno,ale w następnym domu sobie zrobię a co...
    Cytat Napisał mea
    ja tez a co
    No Ba
    Za kilka lat,tak jak przypuszczałem,PCi będzie w cenie pieca na węgiel także nic straconego
  11. Daga&Adam OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Daga&Adam Zarejestrowany: 22.05.2007 Posty: 5831
    A to jak dokladnie dziala moja pompencja i ile zzera pradu (z przelicznikiem na PLNy) juz niedlugo bedzie online! Wlasnie odpalilem uklad termometra - dziala, pokazuje wlasciwa temperature, jupiej Wiec jutro czeka mnie montaz ~12 czujek w kotlowni
  12. queene Lider FORUM (min. 2800)
    queene Zarejestrowany: 06.06.2007 Posty: 4193
    Cytat Napisał mea
    niekoniecznie bo ludziom nie bedzie sie chcialo smieci sortowac !! bo po co ? poza tym jest to kosmicznie niesprawiedliwe bo sa ludzie ktorzy generuja smieci na potege i dlaczego ja mam doplacac do ich procederu ??
    ma być podobno 15zet od osoby, więc porównywalnie do wywozu 2 x w miesiacu 240 l
    ja moge dopłacić tych kilka złotków, byle było mniej smieci w lasach, rowach.....i w powietrzu
  13. mea Lider FORUM (min. 2800)
    mea Zarejestrowany: 25.07.2008 Posty: 4903
    Cytat Napisał queene
    ma być podobno 15zet od osoby, więc porównywalnie do wywozu 2 x w miesiacu 240 l
    ja moge dopłacić tych kilka złotków, byle było mniej smieci w lasach, rowach.....i w powietrzu
    wierzysz w to ?? chyba ze 15 zl od osoby na dzien !!
  14. mea Lider FORUM (min. 2800)
    mea Zarejestrowany: 25.07.2008 Posty: 4903
    adiqq pytales o te stojaki na worki do segregacji ... widzialam cos takiego tylko za okolo 50 ...
    http://allegro.pl/stojak-na-worki-ko...902455023.html
    na 3 worki do zaczepienia ...

    podobny w transgorze kosztuje 225zl !!
  15. halina46 DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    halina46 Zarejestrowany: 21.07.2011 Posty: 585
    Już w to nie wierzę. Jeśli teraz przy segregacji domowej jest 16 zl za kubeł 120l oraz 2 zl za worek segregowanego,to przy odbiorze miszmasza ( jak leci) , kiedy zajmie się tym kolejna , powołana do tego firma MUSI być drożej. Przecież miasto tego nie udźwignie, ludzie muszą to zabulić. Miast jest od wymyślania, my od płacenia.
  16. halina46 DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    halina46 Zarejestrowany: 21.07.2011 Posty: 585
    Nikomu nie opłaca się oszczędzać , jeśli i tak płaci za wszystko. Teraz segregowaliśmy śmieci- baterie osobno, plastik osobno, zlom- złomiarze wynieśli, makulatura do szkoly, puszki tak samo ( dzieci mają punkty), szkło do worów. Do kubła to co niepalne plus popiół z kuchni. Oszczędnie i ekologicznie- wszyscy zadowoleni. Jak wprowadzą " śmieciowy" to nieważne czy oszczędzasz i MYŚLISZ - płacisz tak samo co inni. To jest mądre??????? No niech mnie..
  17. mea Lider FORUM (min. 2800)
    mea Zarejestrowany: 25.07.2008 Posty: 4903
    ja obstawiam kosz okolo 100 miesiecznie /teraz placimy 110 za kwartal/ ... ale to takie moje szacunki ... no i jesli to wejdzie to ja poprosze o odbieranie smieci raz w tygodniu bo po co ma mi to smierdziec pod nosem ...
  18. queene Lider FORUM (min. 2800)
    queene Zarejestrowany: 06.06.2007 Posty: 4193
    taką sumę usłyszałam od eko
    licząc ze niektórzy cały miesiąc mają tylko 120 l popiołu z pieca - to masz 15 zl na 4 osoby np..to te 15 zl od osoby ale solidarnie wydaje mi sie realne, nawet 20 byłoby ok
    nie wiem jak bedzie z segregacją - przeciez niektore firmy na tym zarabiają, mysle ze bedą chcieli to utrzymac

    no chyba ze segregacja bedzie pozniej
  19. halina46 DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    halina46 Zarejestrowany: 21.07.2011 Posty: 585
    Adiqq, przy znikomej zdolności do spawania ,z kilku odpadowych
    prętów zrobisz se sam taki stojak na worki. Mąż uspawał kozidło tj. 4 nogi plus trzy koła z prętów pozostalych po zbrojeniu, stojak jak trza, nie buli się i wytrzymały na złamanie. Plastikowe stojaki są w Makro albo Leroy ale to lipa straszna. jak dosz ciężki worek ze szkłem a sie przewróci to obręcz na worku łamie się jak zapałka- wiem bo siostra kupiła i miała 1 miesiąc- do pierwszej wichury.
  20. halina46 DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    halina46 Zarejestrowany: 21.07.2011 Posty: 585
    Nie wiem czemu ciągle słyszymy o podwyżkach - ale CZAMU NIE PŁAC???????? Zarabiamy grosze a już wolają , że prąd drożeje o 30 %. Czy ktoś czytał NOWINY?
    Ponoć jest info, że woda w Rybniku zdrożeje o 300%, bo wodociągi się nie umią utrzymać? Jest to prawda???????
Pokaż wyniki od 23801 do 23820 z 34093