dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie
  1. mea Lider FORUM (min. 2800)
    mea Zarejestrowany: 25.07.2008 Posty: 4903
    Cytat Napisał Gingeros
    Ale chodzi o RTV ??
    z telewizja bedziemy sie meczyc w tak zwanej NASTEPNEJ KOLEJNOSCI jak multi switch dotzre do nas /czyli najwczesniej za tydzien /
  2. Daga&Adam OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Daga&Adam Zarejestrowany: 22.05.2007 Posty: 5831
    Cytat Napisał Gingeros
    Uważam że dalsza kontynuacja tego wątku nie ma sensu
    No. Czyli jak zwykle - brak argumentow! Nawet ceny tej sciany nie chcesz podac. Ja znalazlem - ok 300 pln netto / m2. Mialem racje.
  3. amian3 SYMPATYK FORUM (min. 10)
    amian3 Zarejestrowany: 01.10.2011 Posty: 47
    Cytat Napisał Gingeros
    Magdalenka ciężko załatwić ziemię mi też obiecywali w końcu musiałem kupić najgorsze jest to że już nie kopią żadnej autostrady w miarę blisko Rybnika
    na orzepowicach obwodnice konicza jakieś ciężarówki się tam krecom
    znajomy brał od nich i płacił 100 zl za samochód brał tego sporo wiec cena tez fajna
  4. Daga&Adam OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Daga&Adam Zarejestrowany: 22.05.2007 Posty: 5831
    Cytat Napisał mea
    problem jest w tym ze mam kable schodzace sie w jedno miejsce ... jak je robialm to wiedzialam co jest co a teraz 5 z nich nie potrafie zidentyfikowac ... poza tym nie wiem czy gniazdka i wtyczki mam dobrze zrobione bo pierwszy raz w zyciu to skladalam sama!! no i wpinam router ... kabel do kompika i co ?? I NIE DZIALA !!!!!!!!!!!
    No to czeka Cie wizyta u mnie w celu pozyczenia szukacza par przewodow Wpinasz do dwoch dowolnych kabli w gniazdku i idziesz z sonda szukac ktory to kabel (wystarczy przylozyc do przewodu - nie musi byc nawet sciagnieta izolacja, choc dotykanie "golych" drucikow daje pewnosc). Jak sobie kupisz tasme do drukareczki etykiet (skonczyla mi sie) to Ci i taka drukareczke pozycze co sobie elegancko kable opiszesz i ponaklejasz.
  5. mea Lider FORUM (min. 2800)
    mea Zarejestrowany: 25.07.2008 Posty: 4903
    Cytat Napisał Daga&Adam
    No to czeka Cie wizyta u mnie w celu pozyczenia szukacza par przewodow Wpinasz do dwoch dowolnych kabli w gniazdku i idziesz z sonda szukac ktory to kabel (wystarczy przylozyc do przewodu - nie musi byc nawet sciagnieta izolacja, choc dotykanie "golych" drucikow daje pewnosc). Jak sobie kupisz tasme do drukareczki etykiet (skonczyla mi sie) to Ci i taka drukareczke pozycze co sobie elegancko kable opiszesz i ponaklejasz.
    no brawo !!! ze tak powiem moze jeszcze dzis kogos do ciebie wysle po to !!! znaczy mojego tatusia /juz wie gdzie jechac/ i jutro by mi to przywiezli ... z opisaniem dam rade - cienki marker swietnie pisze po przewodach !!!
  6. mea Lider FORUM (min. 2800)
    mea Zarejestrowany: 25.07.2008 Posty: 4903
    dobra teraz temat nr 2 ... jak sprawdzic czy wtyczki i gniazdka sa dobrze zarobione ?? tylko metoda "wcisnij i podlacz" ??
  7. Daga&Adam OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Daga&Adam Zarejestrowany: 22.05.2007 Posty: 5831
    Cytat Napisał mea
    dobra teraz temat nr 2 ... jak sprawdzic czy wtyczki i gniazdka sa dobrze zarobione ?? tylko metoda "wcisnij i podlacz" ??
    Bez testera okablowania najprosciej laptopem i np tym wspomnianym routerem. Wpinasz z jednej strony router, z drugiej kompa i jak jest polaczenie (znika z traya ikona braku polaczenia) - kabel RACZEJ ok Niestety w domu testera nie mam
  8. dzogurt STAŁY BYWALEC (min. 300)
    dzogurt Zarejestrowany: 20.09.2009 Posty: 466
    Cytat Napisał mea
    dobra teraz temat nr 2 ... jak sprawdzic czy wtyczki i gniazdka sa dobrze zarobione ?? tylko metoda "wcisnij i podlacz" ??
    Z jedenej strony jeden pc z drugiej strony drugi pc, ustawiasz IP obu z tej samej sieci i PING ci pomoże. Jesli masz jedno centralne miejsce, to jeden PC mozesz zostawic w piety tam, a potem chodzac po pokojach sprawdzisz kazde gniazdko tym samym testem.
  9. amian3 SYMPATYK FORUM (min. 10)
    amian3 Zarejestrowany: 01.10.2011 Posty: 47
    mam pytanie czy sciane z porothermu 44 trzeba ocieplać?co byście poradzili??
  10. mea Lider FORUM (min. 2800)
    mea Zarejestrowany: 25.07.2008 Posty: 4903
    problem nr 3 ...
    wg rozpiski z netu gniazdka powinny byc w ukadzie A a my robilismy w B ... co to zmienia ??
  11. adiqq Guest
    adiqq Zarejestrowany: 01.01.1970 Posty:
    jak człowiek czyta takie rzeczy
    http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomos...iszczona_.html
    to się cieszy że nie ma gazu...
  12. queene Lider FORUM (min. 2800)
    queene Zarejestrowany: 06.06.2007 Posty: 4193
    Cytat Napisał adiqq
    jak człowiek czyta takie rzeczy
    http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomos...iszczona_.html
    to się cieszy że nie ma gazu...
    racja racjA...
    i nie mieszka juz w blokach
  13. queene Lider FORUM (min. 2800)
    queene Zarejestrowany: 06.06.2007 Posty: 4193
    Cytat Napisał amian3
    mam pytanie czy sciane z porothermu 44 trzeba ocieplać?co byście poradzili??
    nie robic 44 tylko 25 i minimum 15 ocieplenia
    a jesli 44 to ja bym ociepliła, dla mnie taka goła ściana nie kojarzy sie z zatrzymaniem ciepła
    ale to tak na chłopski rozum i jakies tam doswiadczenie nie poparte wyliczeniami
  14. adiqq Guest
    adiqq Zarejestrowany: 01.01.1970 Posty:
    Cytat Napisał queene
    nie robic 44 tylko 25 i minimum 15 ocieplenia
    a jesli 44 to ja bym ociepliła, dla mnie taka goła ściana nie kojarzy sie z zatrzymaniem ciepła
    ale to tak na chłopski rozum i jakies tam doswiadczenie nie poparte wyliczeniami
    dokładnie, kosztowo ściana 44 wyjdzie bardzo podobnie jak ściana 25+15-20 styropianu, a ściana 44 to U=0,28, a dla 25+styro U=0,23-0,18 czyli dużo cieplejsza
  15. Arturo72 Guest
    Arturo72 Zarejestrowany: 01.01.1970 Posty:
    Cytat Napisał amian3
    mam pytanie czy sciane z porothermu 44 trzeba ocieplać?co byście poradzili??
    Jak wyżej wspomniano,nie robić 1W,nie opłaca się
    Poniżej zdjęcia dlaczego:




    Dla wyjaśnienia,te jaśniejsze kreseczki między bloczkami to uciekające kWh(PLN) z wnętrza domu
  16. Daga&Adam OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Daga&Adam Zarejestrowany: 22.05.2007 Posty: 5831
    Cytat Napisał mea
    problem nr 3 ...
    wg rozpiski z netu gniazdka powinny byc w ukadzie A a my robilismy w B ... co to zmienia ??
    Gdzie znalazlas taka rozpiske?? B z A sa zamienione pinami 1, 2 z 3 i 6. Czyli bialo-pom, pom z bialo-ziel i ziel. Czyli TX z RX. Obojetnie czy zrobisz A czy B to taki kabel bedzie dzialal prawidlowo - wszystkie urzadzenia potrafia juz dzialac na "skrosowanym" kablu.

    Tym niemniej standardem jest zaciskanie wedlug B!
  17. adiqq Guest
    adiqq Zarejestrowany: 01.01.1970 Posty:
    Arturo - to jeszcze dla porównania wklej zdjęcia z 2W
  18. Arturo72 Guest
    Arturo72 Zarejestrowany: 01.01.1970 Posty:
    Cytat Napisał adiqq
    Arturo - to jeszcze dla porównania wklej zdjęcia z 2W


  19. Daga&Adam OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Daga&Adam Zarejestrowany: 22.05.2007 Posty: 5831
    Pieknie widac jakim duzym mostkiem jest komin

    Ja sobie chyba strzele badanie za 1-2 m-ce jak troche mrozniej sie zrobi, jeszcze przed calkowitym wykonczeniem poddasza. Mozna wyeliminowac ew. niedociagniecia Badanie kolo 200 pln.
  20. dzogurt STAŁY BYWALEC (min. 300)
    dzogurt Zarejestrowany: 20.09.2009 Posty: 466
    Cytat Napisał mea
    problem nr 3 ...
    wg rozpiski z netu gniazdka powinny byc w ukadzie A a my robilismy w B ... co to zmienia ??
    MAsz oba w B czy na jedna strona A a jedna B?
Pokaż wyniki od 23981 do 24000 z 34093