dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie
  1. neszka83 STAŁY BYWALEC (min. 300)
    neszka83 Zarejestrowany: 21.11.2011 Posty: 398
    Cytat Napisał Daga&Adam
    My z Adiqq mamy pompy z Ecopol-system - chwale Ja mam 9kW, Adiqq 8kW.
    a ile masz metrow uzytkowych?
  2. Daga&Adam OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Daga&Adam Zarejestrowany: 22.05.2007 Posty: 5831
    Cytat Napisał neszka83
    a ile masz metrow uzytkowych?
    140m2 piwnica (lekko dogrzewam ~80m2), 140m2 parter (ogrzewam ~110m2, bez garazu), 85m2 poddasze (w zeszlym roku nie bylo ogrzewania ale nie bylo styro na stropie wiec tam praktycznie byla temperatura taka sama jak na dole). A Ty jaka masz pompe?
  3. neszka83 STAŁY BYWALEC (min. 300)
    neszka83 Zarejestrowany: 21.11.2011 Posty: 398
    Cytat Napisał Daga&Adam
    140m2 piwnica (lekko dogrzewam ~80m2), 140m2 parter (ogrzewam ~110m2, bez garazu), 85m2 poddasze (w zeszlym roku nie bylo ogrzewania ale nie bylo styro na stropie wiec tam praktycznie byla temperatura taka sama jak na dole). A Ty jaka masz pompe?
    my mamy Thermogolv Zirius M2 11kW
  4. lider6 FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    lider6 Zarejestrowany: 06.06.2008 Posty: 112
    Cytat Napisał Daga&Adam
    Zeby rozladowac napiecie, popatrzcie sobie w kolorowe kreseczki, tj. wykresiki z mojego systemiku monitoringu systemu CO + wentylacji - 15 czujek temperatury przy pompie ciepla, w salonie, na zewnatrz, przy rekuperatorze etc, update co 2 minuty, real-time, z mojego oczywiscie domu:
    http://www.mojeco.pl/
    też tak chce jaki koszt czujek i sterownika oraz jak z podłączenieniem do kompa
    a tak do jaj analiza dzień 26.11 wstał po 6 wziął prysznic, co robił po 13.30 w domu nie mam pojęcia (chyba że się podgrzewanie dopiero wtedy włączyło, nie chyba jednak nie), cholernie ciepło masz w salonie ponad 24 stopnie, prąd masz tylko z co czy z całości domu, a i nad ranem zimniutko u Ciebie 6 stopni u mnie ok 7,5 dobra starczy
  5. Daga&Adam OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Daga&Adam Zarejestrowany: 22.05.2007 Posty: 5831
    Cytat Napisał lider6
    też tak chce jaki koszt czujek i sterownika oraz jak z podłączenieniem do kompa
    15 czujek temperatury (dallasy) po 5 pln = 75 pln. Sterownik 1-wire na COMa - 5 pln. Z 30-40mb kabla - 20-30 pln. Serwer - 0 pln (lezal w firmie to wzialem oprogramowanie - darmo (linux + pare softow open-source). Takze koszt nieduzy

    Cytat Napisał lider6
    a tak do jaj analiza dzień 26.11 wstał po 6 wziął prysznic, co robił po 13.30 w domu nie mam pojęcia (chyba że się podgrzewanie dopiero wtedy włączyło, nie chyba jednak nie), cholernie ciepło masz w salonie ponad 24 stopnie, prąd masz tylko z co czy z całości domu, a i nad ranem zimniutko u Ciebie 6 stopni u mnie ok 7,5 dobra starczy
    Fakt, w salonie jest za cieplo - wczoraj dokonalem korekt, daze do 22stC. Nie ruszalem nastaw od zeszlej zimy a wtedy nie mialem ocieplonego stropu z poddasza i temperatura mocno w gore "uciekala". Dzieki temu ladnie widac jak bez zmiany ustawien, a przy dolozeniu tylko ocieplenia na strop (3cm styro!) - cieplo zostaje na dole Ogrzewanie bufora i zbiornika CWU jest optymalizowane na druga, tansza taryfe (22-6 i 13-15), to kiedy biore prysznic mozna poznac po temperaturze zbiornika CWU na gorze - wtedy spada
  6. Gingeros DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Gingeros Zarejestrowany: 10.05.2011 Posty: 751
    Cytat Napisał agusia_x
    PS:

    I skończcie już te przepychanki słowne, bo odechciewa się tu wchodzić. Przypominam, że to forum budowlane
    Całym sobą się z Tobą zgadzam
  7. bulajev FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    bulajev Zarejestrowany: 16.06.2009 Posty: 180
    Cytat Napisał mea
    a gdzie do ktorego pinbudu skladalas papiery ?? bo ja na bialych i nic nam nie przyslali !! wrecz mowili ze wysylaja tylko jak maja zastzrzenia|!!
    Ja też tam składałem.Czyli jak nic mi nie przyszło po 21 dniach to mogę iść wszystko załatwiać do UM?będzie jakiś problem w UM jak będę bez tego potwierdzenia że oddałem dokumenty do pinbudu?bo gdzieś mi się zawieruszył
  8. Nadulka Lider FORUM (min. 2800)
    Nadulka Zarejestrowany: 30.05.2010 Posty: 2852
    Cytat Napisał bulajev
    Ja też tam składałem.Czyli jak nic mi nie przyszło po 21 dniach to mogę iść wszystko załatwiać do UM?będzie jakiś problem w UM jak będę bez tego potwierdzenia że oddałem dokumenty do pinbudu?bo gdzieś mi się zawieruszył
    Raczej będzie bo jak mają wiedzieć ,że faktycznie oddałeś.
    Przecież to urząd i masa papierów
  9. mea Lider FORUM (min. 2800)
    mea Zarejestrowany: 25.07.2008 Posty: 4903
    Cytat Napisał bulajev
    Ja też tam składałem.Czyli jak nic mi nie przyszło po 21 dniach to mogę iść wszystko załatwiać do UM?będzie jakiś problem w UM jak będę bez tego potwierdzenia że oddałem dokumenty do pinbudu?bo gdzieś mi się zawieruszył
    w UM oddajesz nie potwierdzenie po 21 dniach /ja nawet takowego nie dostalam/ tylko papier ze zlozyles wszystko do pinbudu !! urzad i tak potwierdza w nadzorze ze nie bylo uwag ...
    nadulka jeszcze raz pisze ze pinbud nic mi nie dawal po sprawdzeniu papierow ... jedyne co mialam to wniosek skladany do pinbudu z pieczatka o zlozeniu ...
  10. Jasek STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Jasek Zarejestrowany: 15.12.2008 Posty: 404
    Cytat Napisał agucha77
    Jasek, my w tym samym dniu, w którym zgłosiliśmy zakończenie budowy w PINB, złożyliśmy wniosek w UM o nadanie numeru. Zarówno pani w Urzędzie, jak i w nadzorze powiedziała, że można to od razu zrobić. A jak już był nadany numer, to się zameldowaliśmy. Na numer czekaliśmy tylko tydzień. Ale niestety nie pamiętam, co tam jeszcze do tego wniosku było (to było rok temu), chyba mapki z geodezji, ale można wszystko na miejscu w UM załatwić - bo rozumiem, że Ty pod UM należysz? Myślę, że od roku nic się nie zmieniło.
    Zapalilas mi swiatelko w tunelu e tam swiatelko LAMPE 1000W Dzieki moze mi tez sie uda
  11. Gingeros DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Gingeros Zarejestrowany: 10.05.2011 Posty: 751
    nadulka nasz kominek w naszym dzienniku
  12. Daga&Adam OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Daga&Adam Zarejestrowany: 22.05.2007 Posty: 5831
    Cytat Napisał mea
    szynko ja sobie analizuje twoje dane o reku ... zastanawia mnie czemu nawiew i wyciag masz taki sam ... wyciag nie powinien byc ciut wyzszy ?? w ktorym miejscu masz czujnik ??
    OK wyczyscilem 10 min temu - widac juz reakcje:

    http://www.mojeco.pl/?realform=1&off...1&showAlarms=1

    Ale problemem jest zapewne fakt ze ~1,5mb rury fi180 nawiewu i wyciagu sa jako jedyne - nieocieplone, w nieogrzewanym garazu. O ile na nawiew to az tak moze nie wplywa (bo czujnik jest tuz przy rekuperatorze wiec powietrze nawiewane odrazu wali na czujnik), o tyle z wyciagiem juz gorzej (bo powietrze najpierw przelatuje przez te 1,5mb nieocieplonej rury nim dotrze do czujnika).

    Po wyczyszczeniu filtrow roznica zrobila sie minimalnie wyzsza ale i tak wyciag rzeczywiscie powinien byc wyzszy! Czas ocieplic ta rure - musze kupic gdzies rolke cienkiej welny i to zrobic

    BTW. wyrzut tez spadl o 1stC - widac jak odkurzenie filtrow polepszylo sprawnosc reku
  13. mea Lider FORUM (min. 2800)
    mea Zarejestrowany: 25.07.2008 Posty: 4903
    wydaje mi sie ze te twoje garaze zmniejszaja ci sporo ze sprawnosci reku ... mysle ze odzysk ciepla bylby wiekszy jak by cieplejsze szlo z domu ...

    moj maz zamowil jakis fajansiarski termometr ... ciekawe czy taka aplikacje moznaby do tego zapodac ... przydalaby sie taka kontrola
  14. Daga&Adam OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Daga&Adam Zarejestrowany: 22.05.2007 Posty: 5831
    Cytat Napisał mea
    wydaje mi sie ze te twoje garaze zmniejszaja ci sporo ze sprawnosci reku ... mysle ze odzysk ciepla bylby wiekszy jak by cieplejsze szlo z domu ...
    Pewnie, zmniejszaja. Ale ja wole miec zwentylowane garaze i piwnice i nie miec problemu z grzybem, niz walczyc o kazdy stopien C i kazdy promil sprawnosci

    Cytat Napisał mea
    moj maz zamowil jakis fajansiarski termometr ... ciekawe czy taka aplikacje moznaby do tego zapodac ... przydalaby sie taka kontrola
    Czujki temperatury 1-wire dallasa kosztuja 5-7 pln / szt. Jak nie masz serwera/kompa ktory chodzi 24/h to najlepiej kupic raspberry pi:

    http://allegro.pl/listing.php/search...ring=raspberry

    Toto juz ma w sobie nawet kontroler 1-wire Za 200 pln masz malo-zracy pradu komputerek ktory spokojnie obsluzy kilka/dziesiat czujek i postawisz na tym maly serwerek www plus aplikacje taka jak moja do rysowania wykresow Nic wiecej nie trzeba. Zaden termometr nie da Ci takich mozliwosci
  15. agusia_x DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    agusia_x Zarejestrowany: 05.11.2007 Posty: 686
    Cytat Napisał GabrysiaBP
    agusia,ale przecież nikt nikogo nie zmusza do wchodzenia tutaj i czytania.......

    Tobie chyba naprawde dzieci dają mocno w kość, bo uprzejmością ostatnio tu nie grzeszysz.

    Kultura osobista wymaga aby na forum ogólnodostępnym choć udawać, że szanuje się jego innych użytkowników, a wg mnie wykłócanie się przez 4 strony o bzdety, nie związane z tematyką forum, z szacunkiem nie ma nic wspólnego. Macie ochotę sobie jeszcze nawrzucać to róbcie to na priv. Weźcie pod uwagę, że loguja się tu nowi ludzie, którzy zaczynają przygodę z budową i szukają tu pomocy i rad, a ostanio znajdują tylko waśnie i spory. A chyba nie o to chodzi.
  16. magdalena8 FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    magdalena8 Zarejestrowany: 29.09.2011 Posty: 112
    Cytat Napisał agusia_x
    Tobie chyba naprawde dzieci dają mocno w kość, bo uprzejmością ostatnio tu nie grzeszysz.

    Kultura osobista wymaga aby na forum ogólnodostępnym choć udawać, że szanuje się jego innych użytkowników, a wg mnie wykłócanie się przez 4 strony o bzdety, nie związane z tematyką forum, z szacunkiem nie ma nic wspólnego. Macie ochotę sobie jeszcze nawrzucać to róbcie to na priv. Weźcie pod uwagę, że loguja się tu nowi ludzie, którzy zaczynają przygodę z budową i szukają tu pomocy i rad, a ostanio znajdują tylko waśnie i spory. A chyba nie o to chodzi.
    Oj, popieram :/
  17. AGA NR 1 ELITA FORUM (min. 1000)
    AGA NR 1 Zarejestrowany: 18.05.2009 Posty: 2253
    Ej, się nie kłócić.


    Jakby ktoś szukał tynkarzy ( zawsze ich brakuje... ) to w sumie mogę napomknąć o pewnym znajomym.
    Wiem, że mają wolne terminy na początku Nowego Roku.
    Robią tynki cementowo-wapienne.
    17 zł / m2 za robociznę. Z materiałem około 23 zł / m2.

    Pan Tomek pracuje również kompleksowo przy wykończeniach wnętrz, kafelkuje łązienki, kuchnie itd. itd. itd.
    Mieszkam teraz ( wynajmuję ) mieszkanie w Rybniku, w którym robił wszystko od zera, więc wiem, że jest ok.
    Jak ktoś pilnie szuka to pytajcie, zrobi Wam wycenę, chętnie pokaże dotychczasowe prace...


    Telefon do niego : 608-083-441
  18. Daga&Adam OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Daga&Adam Zarejestrowany: 22.05.2007 Posty: 5831
    Do wszystkich posiadaczy wentylacji mechanicznej:

    Wyregulujcie sobie okna przed zima!!!! Ja wzialem sie za to po raz pierwszy i widze ze wszystko jest ustawione zle Moje okna to oknoplast z okuciami maco multi-matic ale to nie ma znaczenia - regulacje docisku praktycznie wszedzie reguluje sie w ten sam - bardzo prosty sposob - obracajac trzpien kluczem albo imbusem 4-ka (popularny bo sklada sie nim wszystkie meble ikeowskie i pozostale lub torxem 15-stka (jak ktos nie ma to polecam kupic). Regulacja jest mega prosta - jak otworzycie skrzydlo to na jego obwodzie (z wszystkich stron) sa takie trzpienie:



    To mimosrody wiec obrot o 180st przesuwa go albo blizej jednej krawedzi albo blizej drugiej. Jak ktos ma okucia WK2 to tych trzpieni jest wiecej (i dobrze, bo to one odpowiadaja za docisk skrzydla do ramy). U mnie wszystko bylo ustawione na "srednio" i szczerze mowiac czuc bylo lekkie przewiewy powietrza - teraz je ustawilem na "max" i jest zupelnie inna innosc Samo przekrecenie klamka jest duzo ciezsze ale jest teraz szczelnie jak cholera i ciszej (!). Czemu mi nikt z montazystow nie powiedzial, ze to takie proste - sam oknoplast w roznego typu artykulach w sieci sam zaleca regulacje na "max" na okres zimy (ale posiadacze wentylacji mechanicznej raczej powinni miec tak zawsze ustawione

    W skrzydlach balkonowych mam troszke inny rodzaj trzpienia - taki walec. Jego tez sie ustawia przekrecajac, w taki sposob:



    Ustawcie sobie wszystko na max i oszczedzicie znowu pare/nascie/dziesiat PLNow przez zime na opale

    Aha - przy okazji regulacji wypadaloby przesmarowac jakims olejem / plynem na bazie najlepiej silikonu uszczelki - beda bardziej elastyczne i lepiej dolegac / uszczelniac okno
  19. agusia_x DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    agusia_x Zarejestrowany: 05.11.2007 Posty: 686
    Cytat Napisał mea
    a gdzie do ktorego pinbudu skladalas papiery ?? bo ja na bialych i nic nam nie przyslali !! wrecz mowili ze wysylaja tylko jak maja zastzrzenia|!!
    Do rybnickiego. Do mnie wysłali, bo mieli zastrzeżenia Także ja po numer szłam do Gminy z decyzją z Wojewódzkiego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego. W dniu składania dokumentów w rybnickim PINB, telefonicznie otrzymałam informację od babki z Gimny, że konieczne jest pismo o zezwoleniu na użytkowanie. Także chyba mają trochę słaby przepływ informacji, skoro nadzór nie wysyła takich pism. Aż ciekawa jestem jak by się to potoczyło gdyby odebrali mi dom bez problemów.
  20. rutino78 ELITA FORUM (min. 1000)
    rutino78 Zarejestrowany: 17.04.2010 Posty: 1013
    No proszę, mnie właśnie się wydawało, że trochę wieje z tych okien. Czekam z utęsknieniem na oknoplastową ekipę z Aveko do wyregulowania okna tarasowego, to przy okazji zajmiemy się regulacją zimową.
Pokaż wyniki od 30401 do 30420 z 34093