dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie
  1. Daga&Adam OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Daga&Adam Zarejestrowany: 22.05.2007 Posty: 5831
    Cytat Napisał halina46
    Adam, to zapodaj namiar na tego Zenka. Zależy mi na konsultacji i ewentualnym wykonaniu. Schody muszę mieć zabetonowane przed wylewkami a sami nie umiemy tego zrobić niestety. Będę wdzięczna za pomoc
    Puszczam na priv numer!
  2. Daga&Adam OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Daga&Adam Zarejestrowany: 22.05.2007 Posty: 5831
    Cytat Napisał halina46
    Kto wie o tanich krawężnikach, kostkach i płytach ażurowych? Czy marketowe wyroby tego typu są mocne, czy to tandeta bez jakości?
    Marketowe wyroby tego typu przede wszystkim sa moim zdaniem bardzo drogie!!
  3. Arturo72 Guest
    Arturo72 Zarejestrowany: 01.01.1970 Posty:
    Cytat Napisał halina46
    Kto wie o tanich krawężnikach, kostkach i płytach ażurowych? Czy marketowe wyroby tego typu są mocne, czy to tandeta bez jakości?
    Kupowałem ostatnio obrzeża chodnikowe 100cm*20cm*6cm grafitowe w cenie 12zł/szt brutto.Małro Sośnicowice,są na allegro.
  4. halina46 DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    halina46 Zarejestrowany: 21.07.2011 Posty: 585
    Cytat Napisał Daga&Adam
    Puszczam na priv numer!
    Dziękuję!!!!!!!!!!!
  5. halina46 DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    halina46 Zarejestrowany: 21.07.2011 Posty: 585
    Cytat Napisał Arturo72
    Kupowałem ostatnio obrzeża chodnikowe 100cm*20cm*6cm grafitowe w cenie 12zł/szt brutto.Małro Sośnicowice,są na allegro.
    Hmm, warte uwagi, chociaż mi potrzebne są szare( będą oklejane kamieniem). Prefrow ma jakąś promocję ponoć- trza to sprawdzić
  6. neszka83 STAŁY BYWALEC (min. 300)
    neszka83 Zarejestrowany: 21.11.2011 Posty: 398
    Cytat Napisał halina46
    Hmm, warte uwagi, chociaż mi potrzebne są szare( będą oklejane kamieniem). Prefrow ma jakąś promocję ponoć- trza to sprawdzić
    szare sa na allegro za 7zl
  7. gorgo SYMPATYK FORUM (min. 10)
    gorgo Zarejestrowany: 30.09.2012 Posty: 39
    Jakby ktoś miał nadwyżkę ziemi po wykopach, to chętnie przyjmę.
    Jak podniosłem się z domem to spora skarpa mi się zrobiła za tarasem i muszę to jakoś wyrównać.
    Ale w miarę czystej ziemi, bo gliny mam sporo
  8. Daga&Adam OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Daga&Adam Zarejestrowany: 22.05.2007 Posty: 5831
    Cytat Napisał gorgo
    Jakby ktoś miał nadwyżkę ziemi po wykopach, to chętnie przyjmę.
    Jak podniosłem się z domem to spora skarpa mi się zrobiła za tarasem i muszę to jakoś wyrównać.
    Ale w miarę czystej ziemi, bo gliny mam sporo
    Zapomnij - taka ziemia to 30 pln / tone Ziemia na podsypke (zmieszana z glina i piaskiem) to 10 pln / tone. Raczej nikt Ci humusu nie da bo nie znam budowy na ktorej by byla nadwyzka tegoz Na allegro znajdziesz namiary handlujacych ziemia w okolicy! Aktualnie widze ogloszenie goscia z Gaszowic.
  9. elmagra STAŁY BYWALEC (min. 300)
    elmagra Zarejestrowany: 27.09.2010 Posty: 440
    Cytat Napisał gorgo
    Jakby ktoś miał nadwyżkę ziemi po wykopach, to chętnie przyjmę.
    Jak podniosłem się z domem to spora skarpa mi się zrobiła za tarasem i muszę to jakoś wyrównać.
    Ale w miarę czystej ziemi, bo gliny mam sporo
    Ostatnio czytałam, że ktoś ma dużo ziemi do oddania u nas na wątku dot.sprzedaży/zakupu itp. Może warto zadzwonić i się dopytać.

    Adam, czy ja też mogę prosić numer pana Zenka na priv? I jakieś info co do kosztów ewentualnego wynajęcia pana Z? Potrzebujemy kogoś do pomocy w zrobieniu stropu i schodów. Strop niby terriva ale za dużo symboli i innych dupereli na projekcie, a my się średnio znamy (póki co, bo fundamenty juz mam w małym palcu...hihihi)
  10. fotohobby REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    fotohobby Zarejestrowany: 19.08.2011 Posty: 18666
    Cytat Napisał gorgo
    Jakby ktoś miał nadwyżkę ziemi po wykopach, to chętnie przyjmę.
    Jak podniosłem się z domem to spora skarpa mi się zrobiła za tarasem i muszę to jakoś wyrównać.
    Ale w miarę czystej ziemi, bo gliny mam sporo

    Ja ściągałem warstwę 40cm (głównie humus, troche przybral też piasku) pod płytę.
    Ściągnięte zostało ok 60m3. Część mogę oddać.

    Sprawdż w moim dzienniku, na którymś ze zdjęć powinna być widoczna ta górka
  11. lagunaiii SYMPATYK FORUM (min. 10)
    lagunaiii Zarejestrowany: 28.12.2009 Posty: 40
    Cytat Napisał halina46
    Z tego co wiem Sobik a raczej Sob-Drew ze Świerklan robi piękne kręconki- reklamuje się bodajże w Realu. Potem jeszcze Gawron z Nędzy ( albo Babic).
    Ja polecam firme Pilch z Wisły na pomiarze był u mnie z SOB -DREW schody zabiegowe dębowe wycena 13tyś u nich w wiśle to samo za 7tyś ,ja tez w to nie wierzyłem ale takie są realia polecam.
  12. halina46 DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    halina46 Zarejestrowany: 21.07.2011 Posty: 585
    Cytat Napisał lagunaiii
    Ja polecam firme Pilch z Wisły na pomiarze był u mnie z SOB -DREW schody zabiegowe dębowe wycena 13tyś u nich w wiśle to samo za 7tyś ,ja tez w to nie wierzyłem ale takie są realia polecam.
    No i dobrze wiedzieć, bo po co przepłacać. Zaś potwierdza się moje spostrzeżenie ( chyba nie tylko moje), że "naszym" się nie opłaca taniej a ziomkom z okolic już tak. I z pewnością nie dopłacają do interesu...
  13. halina46 DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    halina46 Zarejestrowany: 21.07.2011 Posty: 585
    Neszka, kiedy Ty robiłaś tę wodę? Ten Pan Wojtek coś zdrożał bardzo...
  14. alhana FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    alhana Zarejestrowany: 27.08.2012 Posty: 127
    Cytat Napisał lagunaiii
    Ja polecam firme Pilch z Wisły na pomiarze był u mnie z SOB -DREW schody zabiegowe dębowe wycena 13tyś u nich w wiśle to samo za 7tyś ,ja tez w to nie wierzyłem ale takie są realia polecam.
    mogłabyś pokazać jak wyszły te schody z Plicha??
  15. neszka83 STAŁY BYWALEC (min. 300)
    neszka83 Zarejestrowany: 21.11.2011 Posty: 398
    Cytat Napisał halina46
    Neszka, kiedy Ty robiłaś tę wodę? Ten Pan Wojtek coś zdrożał bardzo...
    my robilismy zaraz po swietach. Na poczatku kwietnia. Nie wiem czy nam nie policzyl po znajomosci bo tam cos tesciowa skads znala. Ale myslalam, ze wzial normalnie bo nie jest to znow jakas bliska znajomosc. A ile Cie policzyl za metr?
  16. rutino78 ELITA FORUM (min. 1000)
    rutino78 Zarejestrowany: 17.04.2010 Posty: 1013
    ech cena za metr.. Spróbujcie się umówić albo za całość i takie oferty porównywać albo za samą robociznę a wy kupujecie materiał. Bo to często jest dniówka pracy z koparką, a zyski wykonawcy idą w tysiące.
  17. neszka83 STAŁY BYWALEC (min. 300)
    neszka83 Zarejestrowany: 21.11.2011 Posty: 398
    Cytat Napisał rutino78
    ech cena za metr.. Spróbujcie się umówić albo za całość i takie oferty porównywać albo za samą robociznę a wy kupujecie materiał. Bo to często jest dniówka pracy z koparką, a zyski wykonawcy idą w tysiące.
    rutino, nie kazdy ma czas niestety wykonac sobie wszystko samemu. W naszym przypadku to chyba musielibysmy sie zwolnic z pracy. Wtedy szuka sie najtanszego wykonawcy. A nasz byl calkiem tani i za taka robote jak u nas to wzial calkiem malo. I nie bylo to tylko kopanie. Caly material, przylaczenie i wiekszosc papierow zalatwil wykonawca sam. I zostawil po sobie taki porzadek jak zastal. Droga moze nawet w lepszym stanie niz przed kopaniem. A wszystko bylo wykonane jak maz byl w delegacji we Szwecji. Nie musialam ich nawet pilnowac, wszystko sami zrobili. Jak dla nas idealne rozwiazanie. Wodociagi wzielyby dwa razy tyle, trzabyloby przypilnowac i pewno zostawiliby burdel.
  18. halina46 DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    halina46 Zarejestrowany: 21.07.2011 Posty: 585
    Cytat Napisał neszka83
    my robilismy zaraz po swietach. Na poczatku kwietnia. Nie wiem czy nam nie policzyl po znajomosci bo tam cos tesciowa skads znala. Ale myslalam, ze wzial normalnie bo nie jest to znow jakas bliska znajomosc. A ile Cie policzyl za metr?
    Jak przyjechał , to powiedział, że teraz bierze 120 zł/m, po 70 to brał w zeszłym roku... Zasugerowałam mu, że mam namiar od znajomej, której robił podobny wykop, że go poleciłaś itp....... no to zmienił zdanie i wycenił na 120 zł/m przekopu w drodze ( ok .6 m) i po 70 zł/m wykopu do domu ( ok. 7 m). Łącznie do wykopania jest 13mb, w tym większość w działce co daje 1210zł. Tak umówił się na oględzinach.Zabrał projekt i pojechał. Za dwa dni zadzwonił, że jednak będzie musiał policzyć 1900zł/ całość bo to jest dużo papierologii, projekt organizacji ruchu, zajęcie pasa, termin w wodociągach itd. Bardzo mocno się zdziwiłam, bo nawet po 120zł*13mb daje 1560 zł/ całość a ponoć gościu załatwia to wszystko " w cenie". Tak więc 1900 zł jest do negocjacji, opuści stówę ale 1800 muszę dać. Wychodzi na to, że zrobi mi przyłącze po prawie 140zł/m podczas gdy wodociągi życzą sobie 185zł/m. No nie wiem, czy to znowu taka okazja?? Bo faktem jest, że dołożę 520 zł i nic mnie nie obchodzi. Rozważam temat
  19. Jasek STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Jasek Zarejestrowany: 15.12.2008 Posty: 404
    Cytat Napisał halina46
    Jak przyjechał , to powiedział, że teraz bierze 120 zł/m, po 70 to brał w zeszłym roku... Zasugerowałam mu, że mam namiar od znajomej, której robił podobny wykop, że go poleciłaś itp....... no to zmienił zdanie i wycenił na 120 zł/m przekopu w drodze ( ok .6 m) i po 70 zł/m wykopu do domu ( ok. 7 m). Łącznie do wykopania jest 13mb, w tym większość w działce co daje 1210zł. Tak umówił się na oględzinach.Zabrał projekt i pojechał. Za dwa dni zadzwonił, że jednak będzie musiał policzyć 1900zł/ całość bo to jest dużo papierologii, projekt organizacji ruchu, zajęcie pasa, termin w wodociągach itd. Bardzo mocno się zdziwiłam, bo nawet po 120zł*13mb daje 1560 zł/ całość a ponoć gościu załatwia to wszystko " w cenie". Tak więc 1900 zł jest do negocjacji, opuści stówę ale 1800 muszę dać. Wychodzi na to, że zrobi mi przyłącze po prawie 140zł/m podczas gdy wodociągi życzą sobie 185zł/m. No nie wiem, czy to znowu taka okazja?? Bo faktem jest, że dołożę 520 zł i nic mnie nie obchodzi. Rozważam temat
    Halina sprobuj u niego Henzel - 601530565 mysle ze ci to taniej zrobi.
  20. neszka83 STAŁY BYWALEC (min. 300)
    neszka83 Zarejestrowany: 21.11.2011 Posty: 398
    no to faktycznie drogo :/ No my zaplacilismy 6200 za prawie 90m drogi to sobie policz ile nam wzial... Ale wcale bym sie nie zdziwila gdyby podniosl cene bo u nas to jego robotnicy do pasa w wodzie pracowali :/ strasznie niekomfortowe warunki. Koparka mu wysiadla, juz nie wspomne, ze sie topila non stop. To i tak wzial niewiele. wodociagi wycenialy na okolo 13-14tys wiec i tak bylam zadowolona. A tak jak mowisz nic mnie nie obchodzilo. Ale popytaj jeszcze gdzie indziej, moze beda tansi wykonawcy bo to jest bardzo drogo co napisalas. Nie wiem czemu tak szaleje...
Pokaż wyniki od 31841 do 31860 z 34093