dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie
  1. Daga&Adam OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Daga&Adam Zarejestrowany: 22.05.2007 Posty: 5831
    Cytat Napisał rewo66
    E tam zaraz odechce. Odechciało mi się wełny a lekka była
    Ale jakie muskle pikne będą
    He he - wełny ja też nie trawię. Dlatego mi ocieplenie zrobił teść i teściowa Ja z doskoku tylko obserwowałem - mam chyba jakieś uczulenie na wełnę!

    A z nowości - kupiłem wertykulator / aerator z biedronki za 229 pln i wysiadł po ~2h używania Tzn. aeracje zdążyłem zrobić po całości, a wysiadł pod koniec wertykulacji Oddałbym na gwarancję ale rozebrałem i tylko pasek zębaty strzelił (tzn. zmieliło wszystkie zęby) - wymienie sobie sam za 20 pln na jakiś firmowy bardziej... A na drugi raz - wertykulować tylko na drugi dzień po solidnym deszczu (jak ziemia jest miękka) i nie tak głęboko
  2. bdan ELITA FORUM (min. 1000)
    bdan Zarejestrowany: 12.03.2009 Posty: 1237
    Cytat Napisał Daga&Adam[URL
    http://www.solexogrodzenia.pl/[/URL]

    .

    Dzięki
  3. MAR70 SYMPATYK FORUM (min. 10)
    MAR70 Zarejestrowany: 13.02.2013 Posty: 42
    E tam zaraz szaleniec,bidny po prostu i tyle.......
  4. modena DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    modena Zarejestrowany: 04.07.2012 Posty: 780
    Co dobrego wsypać do fundamentu ( żeby się dobrze zagęszczało) i gdzie kupić ?
    Obdzwoniłam chyba większość lokalnych firm i tych co wożą kruszywa i każdy mówi co innego. Jak chcę żółty piasek z Gardawic( 1 gat) to inny mówi że nie jest dobry ,że lepszy szary, jak pospółka to znów niedobra z Zabłocia dobra z Kończyc inny że w Kończycach zła , wysiewka -jeden nawija jaka ona dobra a kilku innych mówi że jest jak bagno i nie da się zagęścić.
    Normalnie można zwariować
    Na razie moim faworytem jest żółty piasek( cena )
  5. kkalin SYMPATYK FORUM (min. 10)
    kkalin Zarejestrowany: 09.08.2011 Posty: 15
    Cytat Napisał gorgo
    Nie zastanawiałeś się na POŚ, trochę dołożysz i luz..
    Nie dzwonisz co miesiąc po wywóz (no chyb, że będziesz puszczał w pola).
    niestety mam za małą działkę (700m2) i do tego glina
  6. rutino78 ELITA FORUM (min. 1000)
    rutino78 Zarejestrowany: 17.04.2010 Posty: 1013
    modena, ja bym obstawiał najtańszy piasek ale znam się na tym tak jak ty czyli wcale.
    Obowiązkowo kierownik dziennik budowy!
    za to mu płacisz i wobec prawa to on odpowiada za ew. kłopoty związane z niewłaściwym zagęszczeniem.
  7. alhana FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    alhana Zarejestrowany: 27.08.2012 Posty: 127
    gdzie wywoziliście odpady z budowy??
  8. Zaneta1010 SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Zaneta1010 Zarejestrowany: 09.02.2013 Posty: 82
    Cytat Napisał alhana
    gdzie wywoziliście odpady z budowy??
    Zamawiasz kontener, zapełniasz odpadami z budowy dzwonisz i Pan Ci wywozi oczywiście płacisz.
  9. dandiczek WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    dandiczek Zarejestrowany: 19.05.2013 Posty: 1
    Witam jestem nowy na tym forum jestem na etapie wykończenia domu i tak jak pisze MAR70 nie ma jak samemu zrobić bardziej cieszy a tak po za tym fajnie idzie Ci układanie kostki
  10. alhana FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    alhana Zarejestrowany: 27.08.2012 Posty: 127
    Cytat Napisał Zaneta1010
    Zamawiasz kontener, zapełniasz odpadami z budowy dzwonisz i Pan Ci wywozi oczywiście płacisz.
    chętnie zamówie kontener, tylko to trzeba miec czas tam podjechać w godzinach ich pracy, zostawić zaliczkę a jeszcze potem pokazać kierowcy gdzie ma wjechać bo drogi na mapie nie ma i nie ma nr, i nie trafi:/
    pytam bo już 3 podejście do Transgóru robiłam,
    szybciej będzie jak weźmiemy Tatre od teścia i sami wywieziemy
  11. fotohobby REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    fotohobby Zarejestrowany: 19.08.2011 Posty: 18663
    Cytat Napisał modena
    Co dobrego wsypać do fundamentu ( żeby się dobrze zagęszczało) i gdzie kupić ?
    Obdzwoniłam chyba większość lokalnych firm i tych co wożą kruszywa i każdy mówi co innego. Jak chcę żółty piasek z Gardawic( 1 gat) to inny mówi że nie jest dobry ,że lepszy szary, jak pospółka to znów niedobra z Zabłocia dobra z Kończyc inny że w Kończycach zła , wysiewka -jeden nawija jaka ona dobra a kilku innych mówi że jest jak bagno i nie da się zagęścić.
    Normalnie można zwariować
    Na razie moim faworytem jest żółty piasek( cena )
    Do zasypania fundamentu za piasek 1. kategorii nie ma co przepłacać, poza tym wbrew pozorom lepiej zagęszcza się ten pozagatunkowy, gdyż zawiera więcaj różnych frakcji i jakiś procent gliny, co go nie dyskwalifikuje.
    Chcesz dotknąć piasku z Gardawic ?
    Uderz do Gotartowic, do składu pana Sobika, który ten piasek wozi, ma go na placu, zresztą z niego zagęścił sobie plas pod inne kruszywa.
    Ma też piasek 1. kategorii to porównasz.
    Ja w Gotartowicach byłem, w piasek ręce swe włożyłem i zamówiłem
    Pod płytą piasek musi swój poziom trzymać i IMO trzyma
  12. modena DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    modena Zarejestrowany: 04.07.2012 Posty: 780
    Cytat Napisał fotohobby
    Chcesz dotknąć piasku z Gardawic ?
    Ja w Gotartowicach byłem, w piasek ręce swe włożyłem i zamówiłem
    Już macałam ten piasek ostatnio (w innej firmie)
  13. bdan ELITA FORUM (min. 1000)
    bdan Zarejestrowany: 12.03.2009 Posty: 1237
    Czy macie może doświadczenie ze studnia kopaną, jakieś namiary na wykonawcę. studnia miałaby słuzyć do nawadniania ogrodu i ewent. odprowadzenia wody deszczowej (mam nadzieję, że tak by sie dało). Ktoś przerabiał może taki temat?
  14. alhana FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    alhana Zarejestrowany: 27.08.2012 Posty: 127
    Cytat Napisał bdan
    Czy macie może doświadczenie ze studnia kopaną, jakieś namiary na wykonawcę. studnia miałaby słuzyć do nawadniania ogrodu i ewent. odprowadzenia wody deszczowej (mam nadzieję, że tak by sie dało). Ktoś przerabiał może taki temat?
    a wiesz już gdzie kopać??
    U teściów 8 lat temu kopali, ale nie polecę

    sama myślę o odwiercie
  15. bdan ELITA FORUM (min. 1000)
    bdan Zarejestrowany: 12.03.2009 Posty: 1237
    nie wiem gdzie kopać, kolega ma studnię głębinową, ale będzie robił drugą kopaną, bo tam ma za mało wody (tyle, że ma dość duży ogród)
  16. alhana FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    alhana Zarejestrowany: 27.08.2012 Posty: 127
    ja mam działki 21arów, więc też dużo wody potrzebować będę
  17. elmagra STAŁY BYWALEC (min. 300)
    elmagra Zarejestrowany: 27.09.2010 Posty: 440
    Mam prośbę - potrzebuję ekipy do zrobienia stropu i schodów wewnętrznych. No i tu się pojawia kolejny problem - strop lany czy terriva? Co polecacie? Jeśli macie, to dajcie namiary na jakąś ekipę, której mogłabym zlecić wycenę roboty tego stropu. Aha, a komin jaki polecacie? Systemowy czy z cegły? Nam murarz poleca z cegły. Nie wiemy co wybrać.

    U nas od wczoraj murarz muruje ściany fundamentowe, dziś skończy (pewnie za jakąś godzinkę/dwie) zewnętrzny obrys budynku.
  18. rutino78 ELITA FORUM (min. 1000)
    rutino78 Zarejestrowany: 17.04.2010 Posty: 1013
    Coś nam zdycha te forum..
    Warto przeliczyć koszty obu stropów bo to różnie wychodzi. Powinien wam pomóc kierownik budowy, za to dostaje od was pieniądze. Podzwońcie też po hurtoniach ile ta Teriva kosztuje. im prostszy obrys domu tym teriva powinna być tańsza. Mi odradził to mój budowlaniec, twierdząc że to taniej nie wyjdzie, a i tak to trzeba zalewac betonem więc stemple i tak muszą być, szałowac też coś tam trzeba. Stanęło na lanym, który w użytkowaniu nie ma żadnych wad, a z teriva nie wiem, czy np. może pękać czy klawiszowac. Mogę się mylić, coś tam czytałem o tym dwa lata temu.
    Komin systemowy wydaje się pewniejszy jeśli chodzi o szczelność, ma wewnątrz gładką powierzchnię co powinno wykluczać jakieś problemy z sadzą.
    Murarz może woleć murowany bo lepiej na tym zarobi, to co wydałabyś na komin systemowy, w pewnej części zarobi on.
    Pamiętajcie przy stropie, że komin musi być oddylatowany od stropu np 1cm warstwą styropianu. Bo jeśli strop oprze się o komin to go zgniecie i będzie spory kłopot.
    elmagra gdzie i co budujesz?
  19. Arturo72 Guest
    Arturo72 Zarejestrowany: 01.01.1970 Posty:
    Cytat Napisał rutino78
    Coś nam zdycha te forum..
    No ba,adiqq-a nam "zamknęli",niektóre dziewuchy pouciekały,chłopy tyż,jeno młodzież zbiera doświadczenia
    Cytat Napisał elmagra
    No i tu się pojawia kolejny problem - strop lany czy terriva?
    Jeśli to byłby strop u mnie to wybrałbym lany
    Cytat Napisał elmagra
    Aha, a komin jaki polecacie? Systemowy czy z cegły? Nam murarz poleca z cegły. Nie wiemy co wybrać.
    Wybrałbym systemowy,za swój do kominka fi 200mm,7,2mb dałem na allegro 1,5tys.zł,montaż w ramach SSO,narazie były trzy palenia i trzyma fason
  20. halina46 DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    halina46 Zarejestrowany: 21.07.2011 Posty: 585
    Chłopaki, jak Wam idzie kostkowanie?? U mnie już 2 palety położone, mąż " zarobił " jakieś 400 stówy lekko licząc, ale nie ma kto płacić
Pokaż wyniki od 31941 do 31960 z 34093