dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie
  1. neszka83 STAŁY BYWALEC (min. 300)
    neszka83 Zarejestrowany: 21.11.2011 Posty: 398
    aguchaaa!!!!!! jestes tu jeszcze???? dziekuje za namiar na przystojnego Pana od balustrady balustrada jest przepiekna!!!! dokladnie taka jak na zdjeciu, ktore mu poslalam. Jestes wielka
  2. Daga&Adam OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Daga&Adam Zarejestrowany: 22.05.2007 Posty: 5831
    Cytat Napisał neszka83
    Adam, to sa te tuje co mowiles??? ta dziwna odmiana tak? co niby nie usycha??? Wygladaja calkiem dobrze
    To smaragd - chyba najbardziej popularna odmiana tujki! Popularne tez sa brabanty ale one sie na sniegu rozwalaja i czesto brazowieja Smaragdy sa minimalnie drozsze ale warto
  3. modena DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    modena Zarejestrowany: 04.07.2012 Posty: 780
    Poratujcie
    Gdzie w Rybniku lub Żorach kupię rury osłonowe ( na przepusty do fundamentu?)
    Na wodę wziąć średnicę 75 mm? a jakie na kabel z prądu?
  4. robertsz ELITA FORUM (min. 1000)
    robertsz Zarejestrowany: 16.03.2009 Posty: 2246
    Cytat Napisał modena
    Poratujcie
    Gdzie w Rybniku lub Żorach kupię rury osłonowe ( na przepusty do fundamentu?)
    Na wodę wziąć średnicę 75 mm? a jakie na kabel z prądu?
    Na wodę nie podpowiem, a na prąd albo AROT 50 albo normalna rura wodociągowa (niebieska).
    AROT w prawie każdej hurtowni elektrycznej, rura wodociągowa w prawie każdej hurtowni wod-kan.
    Na prąd wyprowadź sobie 2 sztuki bo kabelków na zewnątrz jest więcej niż tylko zasilanie.
    No i uziom (bednarkę) warto wprowadzić do budynku.
  5. modena DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    modena Zarejestrowany: 04.07.2012 Posty: 780
    Robertsz , dziękuję bardzo
    Ja dzwoniłam po hurtowniach budowlanych i wod-kan za Arotem, to się mnie w jednej pytali co to jest
    Jakoś nie przyszło mi na myśl że to należy szukać w hurtowni elektrycznej


    Czy ktoś się orientuje jaką średnicę kupić na wodę ? ( chodzi o rurę osłonową)
  6. rutino78 ELITA FORUM (min. 1000)
    rutino78 Zarejestrowany: 17.04.2010 Posty: 1013
    Modena w swoim terenie masz Prom-Dragon, powinni wiedzieć o jaką rurę do wody ci chodzi.
    te dwa metry rury osłonowej, jak dobrze się skręcić, to osobówką przewieziesz. ma by gładka, inaczej będzie trudno.
  7. magdalena8 FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    magdalena8 Zarejestrowany: 29.09.2011 Posty: 112
    Witam
    Mam pytanie do naszego specjalisty od pompy ciepła czyli do Adama ale chętnie posłucham też opini innych
    Ok,do rzeczy. Jestem właśnie na etapie instalacji wod-kan i chciałam zapytać czy macie jakieś sugestie o czym pamiętać przed tynkami, chodzi mi tu np. o takie szczegóły ,jak zastosowanie podwójnej otuliny na rury z ciepłą wodą przy zastosowaniu pompy ciepła. Temat pomp ciepła jest wciąż zagadką dla wielu instalatorów więc trzeba się samemu zainteresować co by potem nie żałować że coś jest nie tak. A więc czy jest coś szczególnego o czym należy pamiętać już na tym etapie planując pompe?
    Pozdrawiam
  8. magdalena8 FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    magdalena8 Zarejestrowany: 29.09.2011 Posty: 112
    Jeszcze taka sprawa do poniedziałku ostatecznie muszę się zdecydować na stelaż podtynkowy ,czy geberit duofix to dobry wybór?
  9. modena DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    modena Zarejestrowany: 04.07.2012 Posty: 780
    Cytat Napisał rutino78
    Modena w swoim terenie masz Prom-Dragon, powinni wiedzieć o jaką rurę do wody ci chodzi.
    te dwa metry rury osłonowej, jak dobrze się skręcić, to osobówką przewieziesz. ma by gładka, inaczej będzie trudno.
    , mają tylko rury kanalizacyjne( i średnica duża) a osłonowych nie.
    Rutino a w Jastrzębiu tam gdzieś nie ma takich rur?
  10. robszw SYMPATYK FORUM (min. 10)
    robszw Zarejestrowany: 03.05.2013 Posty: 18
    Witam wszystkich, w sierpniu zaczynamy budowe w Rudach. Mam wstepnie wybranego wykonawce- Pan Adam Szendzielorz firma Ad-bud z Pilchowic. Mam nadzieje ze słyszeliscie o Nim same dobre rzeczy Co myslicie rowniez o Budozbycie z Rybnika? Jesli macie jakie namiary na tani dobry beton, więźbe, stal, deski itd to proszę o pomoc w tych jakże trudnych pierwszych krokach...
    Pozdrowienia
    Robert
  11. neszka83 STAŁY BYWALEC (min. 300)
    neszka83 Zarejestrowany: 21.11.2011 Posty: 398
    Cytat Napisał robszw
    Witam wszystkich, w sierpniu zaczynamy budowe w Rudach. Mam wstepnie wybranego wykonawce- Pan Adam Szendzielorz firma Ad-bud z Pilchowic. Mam nadzieje ze słyszeliscie o Nim same dobre rzeczy Co myslicie rowniez o Budozbycie z Rybnika? Jesli macie jakie namiary na tani dobry beton, więźbe, stal, deski itd to proszę o pomoc w tych jakże trudnych pierwszych krokach...
    Pozdrowienia
    Robert
    W sprawie betonu zadzwon do Matuszka z Wodzisławia, ul. Mlodziezowa. Mial za 205zł. ale to bylo dwa lata temu. Ale mial najtanszy i dosc dobry jakosciowo beton. No i wlasciwie na kazde zawolanie. Jednego dnia dzwonilam, na drugi dzien podjezdzala betoniarka. Lubar mial w tej samej cenie ale znajomy sie strasznie skarzyl, ze niedobry jakosciowo, wiec zrezygnowalismy. Stal tez bralismy od Matuszka. W zasadzie to ma duzo tanich i dobrych materialow. Mozna bylo negocjowac ceny przy wiekszych dostawach. Wiezbe najtaniej znalezlismy w takim tartaku w Zorach. Prowadzi go dwoch gorali, drewno zwoza z gor. Dostalismy w baaardzo atrakcyjnej cenie. Moze jeszcze mam gdzies na nich namiar. Jak jestes zainteresowany to pisz na priv. Zycze powodzenia w dlugiej i trudnej drodze
  12. robszw SYMPATYK FORUM (min. 10)
    robszw Zarejestrowany: 03.05.2013 Posty: 18
    Cytat Napisał neszka83
    W sprawie betonu zadzwon do Matuszka z Wodzisławia, ul. Mlodziezowa. Mial za 205zł. ale to bylo dwa lata temu. Ale mial najtanszy i dosc dobry jakosciowo beton. No i wlasciwie na kazde zawolanie. Jednego dnia dzwonilam, na drugi dzien podjezdzala betoniarka. Lubar mial w tej samej cenie ale znajomy sie strasznie skarzyl, ze niedobry jakosciowo, wiec zrezygnowalismy. Stal tez bralismy od Matuszka. W zasadzie to ma duzo tanich i dobrych materialow. Mozna bylo negocjowac ceny przy wiekszych dostawach. Wiezbe najtaniej znalezlismy w takim tartaku w Zorach. Prowadzi go dwoch gorali, drewno zwoza z gor. Dostalismy w baaardzo atrakcyjnej cenie. Moze jeszcze mam gdzies na nich namiar. Jak jestes zainteresowany to pisz na priv. Zycze powodzenia w dlugiej i trudnej drodze
    Dzieki Neszka, ja na razie znalazłem beton za 195 z 8% Vatem tak ze cena wydaje mi sie dobra, dla zainteresowanych z odzdziału prefrow z Czernicy, gosciu kumaty polecam. Nie wiem jak z jakoscia, moze mial ktos z nimi do czynienia?
  13. Daga&Adam OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Daga&Adam Zarejestrowany: 22.05.2007 Posty: 5831
    Cytat Napisał magdalena8
    Mam pytanie do naszego specjalisty od pompy ciepła czyli do Adama
    Oj tam oj tam

    Cytat Napisał magdalena8
    Ok,do rzeczy. Jestem właśnie na etapie instalacji wod-kan i chciałam zapytać czy macie jakieś sugestie o czym pamiętać przed tynkami, chodzi mi tu np. o takie szczegóły ,jak zastosowanie podwójnej otuliny na rury z ciepłą wodą przy zastosowaniu pompy ciepła. Temat pomp ciepła jest wciąż zagadką dla wielu instalatorów więc trzeba się samemu zainteresować co by potem nie żałować że coś jest nie tak. A więc czy jest coś szczególnego o czym należy pamiętać już na tym etapie planując pompe?
    Instalacja wodna w domu z pompa nie rozni sie kompletnie niczym od instalacji wodnej w domu z jakimkolwiek innym zrodlem ciepla Rozni sie tylko bojler - polecam wiekszy (ja bym teraz wzial 400l) i z cala pewnoscia musi byc przeznaczony do pompy ciepla - czyli miec duza powierzchnie wymiany ciepla (podwojna wezownica lub duzy dwuplaszczowy). Z tego powodu, ze pompa ciepla daje na wyjsciu nizsza temperature niz moze dac np. piec na ekogroszek. Ja bym teraz bral baniak galmetu sgws 400 maxi.

    Co do otulin - naturalnie izolacja powinna byc jak najgrubsza. Szczegolnie jak masz cyrkulacje (a polecam, jak od bojlera do poszczegolnych punktow poboru wody masz wiecej niz 3-4m). Tutaj nie warto oszczedzac, bo cyrkulacja potrafi wciagnac duzo kWh i mocno obnizyc temperature w bojlerze
  14. magdalena8 FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    magdalena8 Zarejestrowany: 29.09.2011 Posty: 112
    Dzięki Adam ,chciałam się upewnić że wszystko jest ok
    Rozumiem że bojler ten podłączony do pompy ciepła ogrzewa nam wode ,zimą kiedy ogrzewamy dom a latem? Kiedy dolne źródło się regeneruje? Wiem że już kiedyś o tym wszystkim czytałam ale po drodze tyle innych etapów na budowie więc odświeżam temat
  15. Daga&Adam OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Daga&Adam Zarejestrowany: 22.05.2007 Posty: 5831
    Cytat Napisał magdalena8
    Dzięki Adam ,chciałam się upewnić że wszystko jest ok
    Rozumiem że bojler ten podłączony do pompy ciepła ogrzewa nam wode ,zimą kiedy ogrzewamy dom a latem? Kiedy dolne źródło się regeneruje? Wiem że już kiedyś o tym wszystkim czytałam ale po drodze tyle innych etapów na budowie więc odświeżam temat
    Przez cały rok ogrzewa bojler - podgrzanie 300l z ~25stC do ~45stC zajmuje mojej pompie 9kW ok. 40 minut, robi to dwa razy dziennie. Dolne źródło regeneruje się bardzo szybko - ja już teraz mam praktycznie zregenerowane, a do zimy jeszcze daleko
  16. magdalena8 FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    magdalena8 Zarejestrowany: 29.09.2011 Posty: 112
    Cytat Napisał Daga&Adam
    Przez cały rok ogrzewa bojler - podgrzanie 300l z ~25stC do ~45stC zajmuje mojej pompie 9kW ok. 40 minut, robi to dwa razy dziennie. Dolne źródło regeneruje się bardzo szybko - ja już teraz mam praktycznie zregenerowane, a do zimy jeszcze daleko
    A jak rozwiązałeś u siebie sterowanie temperatury w pomieszczeniach? Ja bym chciała u siebie jak najmniej skomplikowanie
    Czy to ma jakiś wpływ na koszty? I kwestia grzejników w łazienkach tzn. drabinek czy podpinać do układu z pompą czy dać elektryczne?
    Dzięki ,dużo tych pytań wiem
  17. Arturo72 Guest
    Arturo72 Zarejestrowany: 01.01.1970 Posty:
    Cytat Napisał magdalena8
    A jak rozwiązałeś u siebie sterowanie temperatury w pomieszczeniach? Ja bym chciała u siebie jak najmniej skomplikowanie
    Ja mam jeden sterownik pokojowy i przy podłogówce to styknie,w sypialni obniżyłem temperaturę poprzez regulację przepływu na rotametrach przy rozdzielaczu i jest git.
  18. Daga&Adam OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Daga&Adam Zarejestrowany: 22.05.2007 Posty: 5831
    Cytat Napisał magdalena8
    A jak rozwiązałeś u siebie sterowanie temperatury w pomieszczeniach? Ja bym chciała u siebie jak najmniej skomplikowanie
    Ja mam sterowanie pogodowe ale ja mam bojler dodatkowy - generalnie zupełnie Ci niepotrzebne. Proponuje najprościej jak się da czyli 100% podłogówka i na każdą kondygnację oddzielny sterownik pokojowy (wisi sobie i na nim ustawiasz temperatury - żeby wykorzystać tanią taryfę ustawiasz wyższą temperaturę w nocy, niższą w dzień). Ewentualne różnice między pokojami / kondygnacjami ustawiasz na rotametrach. Warto dać policzyć dokładne OZC (obliczeniowe zapotrzebowanie na ciepło) całego domu i dać zaprojektować podłogówkę - tylko komputerowo!! Na oko to se można Może działać (i najczęściej działa) ale trzeba się naregulować trochę żeby było równomiernie ciepło, no i pompki zwykle trzeba mocniejsze.

    Cytat Napisał magdalena8
    Czy to ma jakiś wpływ na koszty? I kwestia grzejników w łazienkach tzn. drabinek czy podpinać do układu z pompą czy dać elektryczne?
    Dzięki ,dużo tych pytań wiem
    Ja mam drabinki podłączone do rozdzielacza z podłogówki - mocno skręcone. Ale teraz robiłbym elektryczne! W zimę jest spoko ale w lato - np. takie jak teraz - czyli b. duża wilgotność, a temperatury już wysokie - nawet z wentylacją mechaniczną ręczniki słabo schną (no jak jest na zewnątrz powietrze 90% wilgotności to nie ma co tej wilgoci odbierać - z elektrycznym dogrzaniem na pewno by dało radę!
  19. MagdaRybnik SYMPATYK FORUM (min. 10)
    MagdaRybnik Zarejestrowany: 25.03.2012 Posty: 23
    witam, pilnie szukam murarza z Rybnika lub okolic, musze zrobic wylewke, TEMAT PILNY !!!
  20. magdalena8 FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    magdalena8 Zarejestrowany: 29.09.2011 Posty: 112
    Dzięki za rady , temat jest mi trochę bliższy
Pokaż wyniki od 32021 do 32040 z 34093