dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie
  1. neszka83 STAŁY BYWALEC (min. 300)
    neszka83 Zarejestrowany: 21.11.2011 Posty: 398
    ja tez nie zaluje, ze zrobilismy piwnice Tez zastanawialismy sie nad tym, zeby zrobic piwnice tylko pod czescia domu, ale stwierdzilismy, ze to strata pieniedzy, bo fundamenty i mury trzeba i tak pociagnac... a potem czesc zasypac??? to bez sensu i szkoda tego.... juz mnie bolalo, ze musielismy zasypac czesc pod garazerm... Tak na marginesie to nie wiem gdzie bym te wszystkie graty teraz dala, a tak mam problem z glowy dodatkowo mam pralnie i mam osobne pomieszczenie na pralnie i przynajmniej nie musze miec kosza na pranie i pralki w lazience Tez mamy baaardzo mokro ale izolacja wytrzymuje druga strona medalu sa wlasnie finanse... bo niestety znow tak tani interes to nie byl :/ ale jak tylko jest mozliwosc to jest bardzo przydtna czesc domu
  2. Daga&Adam OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Daga&Adam Zarejestrowany: 22.05.2007 Posty: 5831
    Cytat Napisał halina46
    Wklejam obiecane zdjęcia. Płytki są brudne, przykurzone szlifowanym gipsem, jeszcze nie skończone, bez podłogi, ale efekt chyba ok? Trzeba to wsjo wymyć i dopiero będzie widać całą okazałość

    Spoko! Widze duzo ciecia pod katem 45st Czym Twoj maz to tnie - macie jakas sensowniejsza maszynke do ciecia?
  3. halina46 DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    halina46 Zarejestrowany: 21.07.2011 Posty: 585
    Na cięcie kątowe-Firma Dedra z allegro się kłania. Troszkę kosztuje ( 700 zł) ale szwagier kupił i się pożycza A do ręcznego cięcia mamy taką z Castoramy- póki co się sprawdza. Nie przesadzamy z tym kątowym cięciem , bo w piwnicy się to nie rzuca tak w oczy jak w łazience, tam musi być super ekstra.
  4. Daga&Adam OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Daga&Adam Zarejestrowany: 22.05.2007 Posty: 5831
    Cytat Napisał halina46
    Na cięcie kątowe-Firma Dedra z allegro się kłania. Troszkę kosztuje ( 700 zł) ale szwagier kupił i się pożycza A do ręcznego cięcia mamy taką z Castoramy- póki co się sprawdza. Nie przesadzamy z tym kątowym cięciem , bo w piwnicy się to nie rzuca tak w oczy jak w łazience, tam musi być super ekstra.
    No ja własnie tne Dedra - maszynka z gornym prowadzeniem i pompka podajaca wode (kurz ograniczony do praktycznie zera). Niestety teoretycznie ma plyte do ciecia max 52cm plytek ale prawdziwemu majstrowi to nie przeszkadza hehe i da sie bez problemu takze ciac plytki 60cm. Recznych nie uzywam zupelnie bo bym szalu dostal
  5. halina46 DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    halina46 Zarejestrowany: 21.07.2011 Posty: 585
    Kurzu ni ma, ale za to chlapie takim mokrym pyłem ceramicznym- nie wiem co gorsze. Mąż też już "pieroni "na moje wymysły ale dzielnie kładzie kolejne metry, dziś zaczął podłogę. Mam dwa kolory beżu, taka jakby szachownica ma być - idzie to dość szybko, bo docięć ni ma a płytki są 60x60. Tylko, że wylewka w piwnicy była z przyczyn technicznych robiona równo z ławami i trzeba poziomować teraz. Jak coś źle się zacznie na samym początku , to potem ciężko poprawić. Nawet nie spodziewałam się , że błędy popełnione na etapie fundamentów np., skutkują w późniejszym czasie , przy montażu drzwi , wylewkach albo kafelkowaniu. W życiu bym tego nie powiązała. Człowiek całe życie się uczy- a i tak głupi umiera. Tak mawiała moja babcia staruszka
  6. GabrysiaBP ELITA FORUM (min. 1000)
    GabrysiaBP Zarejestrowany: 16.09.2009 Posty: 1266
    O tak już przy następnym domu będę mądrzejsza.Tez bym nie pomyślała,że krzywo wymurowany wykusz może być takim problemem przy składaniu kuchni.Karol też niexle musiał się namęczyć przy schodach,bo były takie krzywe.Zresztą tynki na oko proste,a kafelkarze wszystkie ściany w łazienkach poziomowali.
  7. adiqq Guest
    adiqq Zarejestrowany: 01.01.1970 Posty:
    a planujecie następny dom?
  8. GabrysiaBP ELITA FORUM (min. 1000)
    GabrysiaBP Zarejestrowany: 16.09.2009 Posty: 1266
    No jasne Adrian jeszcze tylko 28 lat kredytu i następny.......
  9. Daga&Adam OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Daga&Adam Zarejestrowany: 22.05.2007 Posty: 5831
    Cytat Napisał halina46
    Kurzu ni ma, ale za to chlapie takim mokrym pyłem ceramicznym- nie wiem co gorsze.
    Eeee moze brakuje Wam gumowego "chlapacza" za tarcza?? U mnie prawie nic nie pyli ale wiekszosc tego co wylatuje spod tarczy zatrzymuje wlasnie ten chlapacz - moze sie urwal albo go nie bylo w oryginale ??

    Cytat Napisał halina46
    Mąż też już "pieroni "na moje wymysły ale dzielnie kładzie kolejne metry, dziś zaczął podłogę. Mam dwa kolory beżu, taka jakby szachownica ma być - idzie to dość szybko, bo docięć ni ma a płytki są 60x60. Tylko, że wylewka w piwnicy była z przyczyn technicznych robiona równo z ławami i trzeba poziomować teraz. Jak coś źle się zacznie na samym początku , to potem ciężko poprawić. Nawet nie spodziewałam się , że błędy popełnione na etapie fundamentów np., skutkują w późniejszym czasie , przy montażu drzwi , wylewkach albo kafelkowaniu. W życiu bym tego nie powiązała. Człowiek całe życie się uczy- a i tak głupi umiera. Tak mawiała moja babcia staruszka
    Tego nie przeskoczysz, zawsze tynkarz bedzie marudzil na murarza, kafelkarz na tynkarza, a montazysta mebli na kafelkarza
  10. Arturo72 Guest
    Arturo72 Zarejestrowany: 01.01.1970 Posty:
    Cytat Napisał Daga&Adam
    Tego nie przeskoczysz, zawsze tynkarz bedzie marudzil na murarza
    Nie zawsze
    U mnie tynkarze,zresztą nie tylko oni z ekip wykończeniowych pochwalili murarzy za robotę
    Być może dlatego,że z silikatu i na klej to zwichrować było ciężko.
    A malarz,czyli ja we własnej osobie,chwalił tynkarzy

    Kierbud też był pod wrażeniem ścian,zbrojenia itp
  11. Daga&Adam OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Daga&Adam Zarejestrowany: 22.05.2007 Posty: 5831
    Cytat Napisał Arturo72
    Nie zawsze
    U mnie tynkarze,zresztą nie tylko oni z ekip wykończeniowych, pochwalili murarzy za robotę
    Być może dlatego,że z silikatu i na klej to zwichrować było ciężko.
    Kierbud też był pod wrażeniem ścian,zbrojenia itp
    No u mnie mimo ze z ceramiki to tez mam perfekt ale tylko dlatego ze przez 2 miesiace bylem "pomagierem" murarza i bylem przy kazdej jednek cegielce jaka tu wmurowal Sciany na poddaszu sam murowalem i wlasnie pralnie kafelkuje i na ceramike murowana na grubej zaprawie (2cm) w ogole nie musialem dawac tynku tylko klade odrazu kafle. Przylozysz poziomice 2m to moze 1mm szparka sie znajdzie

    Ale ZWYKLE jak sie nie pilnuje to jednak murarz nie muruje tak dokladnie bo mu sie spieszy, a "tynk i tak wyrowna"
  12. rutino78 ELITA FORUM (min. 1000)
    rutino78 Zarejestrowany: 17.04.2010 Posty: 1013
    ja pilnowałem z doskoku i to jako kompletny laik. za to znalazłem kogoś z laserem i zmierzylimy fundamenty, wyszły co do centymetra. Potem ściany parteru wagą i tak samo po tynkach. I wyszło idealnie, nikt na nikogo nie narzekał. wylewki też wyszły świetnie (Pan Mirek, jest w namiarach. a SSO zrobił Roman Chudziec, też polecam).
  13. adiqq Guest
    adiqq Zarejestrowany: 01.01.1970 Posty:
    Cytat Napisał GabrysiaBP
    No jasne Adrian jeszcze tylko 28 lat kredytu i następny.......
    zawsze można sprzedać i budować nowy
  14. neszka83 STAŁY BYWALEC (min. 300)
    neszka83 Zarejestrowany: 21.11.2011 Posty: 398
    Nie ma ktos przypadkiem detektora kabli??? Albo moze wie skad mozna by pozyczyc??? Przydalaby sie tez kamera termowizyjna na jeden dzien pozyczyc
  15. alhana FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    alhana Zarejestrowany: 27.08.2012 Posty: 127
    oo do kamery tez bym była chętna
  16. adiqq Guest
    adiqq Zarejestrowany: 01.01.1970 Posty:
    Cytat Napisał neszka83
    Nie ma ktos przypadkiem detektora kabli??? Albo moze wie skad mozna by pozyczyc??? Przydalaby sie tez kamera termowizyjna na jeden dzien pozyczyc
    ja też jestem chętny na termowizję ( w końcu!) - planuję w przyszłym roku elewację robić, więc to ostatni moment żeby pewne niedoróbki w końcu poprawić....

    jakieś grupowe zamówienie termowizji?!? możecie kogoś polecić?
  17. Daga&Adam OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Daga&Adam Zarejestrowany: 22.05.2007 Posty: 5831
    Cytat Napisał adiqq
    jakieś grupowe zamówienie termowizji?!? możecie kogoś polecić?
    Sluchy mnie doszly ze polecaja: http://www.termeo.pl/o-nas.html
    Ale nie mam / nie mialem z nimi do czynienia wiec to tylko plotki
  18. elmagra STAŁY BYWALEC (min. 300)
    elmagra Zarejestrowany: 27.09.2010 Posty: 440
    Witam wszystkich. Mam pytania znowu i od razu proszę nie odpowiadajcie mi, że mam zrobić tak jak jest w projekcie.
    Ile dać ocieplenia na sufit na poddaszu? (projekt pokazuje 20+20cm wełny). A ile będzie dobrze na skosy? Projekt mówi 15+20cm, my chcemy dać 18 w krokwie (krokwie są 18, chcemy osznurkować z tyłu, żeby zrobić ok 1cm przerwy) i poprzecznie dać jeszcze 10cm. Czy to jest ok czy może jednak dać, żeby było ponad 30cm. A może 15+15? Albo 18+15? Nie chcemy na tym elemencie oszczędzić, ale tez bez sensu wydawać więcej pieniędzy gdy zyski są znikome.
    Aha. I Jeszcze - od jętek do stropu mam teraz 288cm, od jętek do wymurowanych ścian działowych jest 20cm przerwy, co oznacza, że ściany jest 268cm. Do tego wylewka (styro+podłogówka+wylewka) myśleliśmy jakieś 12-14cm na gotowo. Jak się montuje sufity przy tych ścianach działowych? Rozumiem, że płyty KG muszą być przymocowane do tych ścian, tak? To wtedy jest przerwa między KG a jętkami - te 20cm ma być puste czy wypełnione wełną? (a druga warstwa wełny między jętki, tak?) Czy te 250cm wystarczy na wysokość na poddaszu? Poradzcie.
  19. GabrysiaBP ELITA FORUM (min. 1000)
    GabrysiaBP Zarejestrowany: 16.09.2009 Posty: 1266
    Odpowiem tylko na ostatnie pytanie,bo na wcześniejszych się nie znam.Jeżeli to normalne użytkowe poddasze to dla mnie 250 było by za mało.Mam ponad 270 i jest oki,w bloku mieliśmy 245 chyba i co chwilę lampa lądowała na podłodze jak mój chłop składał kołdrę,koce itp.
  20. Daga&Adam OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Daga&Adam Zarejestrowany: 22.05.2007 Posty: 5831
    Cytat Napisał GabrysiaBP
    Odpowiem tylko na ostatnie pytanie,bo na wcześniejszych się nie znam.Jeżeli to normalne użytkowe poddasze to dla mnie 250 było by za mało.Mam ponad 270 i jest oki,w bloku mieliśmy 245 chyba i co chwilę lampa lądowała na podłodze jak mój chłop składał kołdrę,koce itp.
    270 to juz luksus, 250 bedzie OK, ja mam 230 na gotowo i jest klimatycznie Ale ja to poddasze traktuje jako zbedny dodatek, tego sufitu na 230 to i tak mam tyle co kot naplakal bo wiekszosc sufitu/scian to skosy Jest klimat jak w jakims kampingu w gorach Wszystko zalezy jak sie to poddasze traktuje - my zyjemy i spimy na dole bo mamy tu salon + dwa pokoje, ci ktorzy robia na dole np. tylko salon, a wszystkie sypialnie na poddaszu no to raczej potrzebuja u gory wiecej miejsca
Pokaż wyniki od 33021 do 33040 z 34093