dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie
  1. Maciek&Kamila ELITA FORUM (min. 1000)
    Maciek&Kamila Zarejestrowany: 13.11.2008 Posty: 1181
    czarna bila topaz
  2. mea Lider FORUM (min. 2800)
    mea Zarejestrowany: 25.07.2008 Posty: 4903
    <brawo> !!
  3. KiR FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    KiR Zarejestrowany: 03.11.2007 Posty: 205
    Cytat Napisał queene
    KiR wiem że moi dekarze biorą gdzieś z Czyżowic po 600 netto/m3, mojego tartaku CI nie polece bo nie zdążysz za 2 lata jej postawić :/
    polecano tez tartak z Mszany
    Dzięki Pati
    a powiedz mi, który to "Twój" tartak?
  4. queene Lider FORUM (min. 2800)
    queene Zarejestrowany: 06.06.2007 Posty: 4193
    KiR polecałam go kilkanaście stron wczesniej, tartak z Dziergowic, nie moge sie doprosic zeby przyslał mi reszte ...
  5. aro_32 FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    aro_32 Zarejestrowany: 27.12.2009 Posty: 220
    Cytat Napisał mea
    wiesz temperatura krytyczna wody to 4st - wtedy ma najwieksza objetosc !! /chyba dobrze pamietam z fizyki co ?? nie bylam w tym za dobra / i zeby nie porozwalalo plyty !!
    Chyba jednak nie pamiętasz dobrze... W temp. 4st. woda ma największą gęstość (lub ciężar właściwy) . To znaczy że ma najmniejszą objętość więc dokładnie odwrotnie.
    Dlatego w zimie jeziorka zamarzają od góry i tworzą się kry, a na dnie woda ma te 4st. C.
  6. mea Lider FORUM (min. 2800)
    mea Zarejestrowany: 25.07.2008 Posty: 4903
    Cytat Napisał aro_32
    Chyba jednak nie pamiętasz dobrze... W temp. 4st. woda ma największą gęstość (lub ciężar właściwy) . To znaczy że ma najmniejszą objętość więc dokładnie odwrotnie.
    Dlatego w zimie jeziorka zamarzają od góry i tworzą się kry, a na dnie woda ma te 4st. C.
    wiedzialam ze cos nie tak dzieki za sprostowanie !!
  7. mea Lider FORUM (min. 2800)
    mea Zarejestrowany: 25.07.2008 Posty: 4903
    sluchajcie mam pytanie ...
    bede obsypywac za jakis czas dom ... mam wolkol law zrobiony drenaz ...
    1. czy mam zabezpieczyc żwir wokol drenazu za pomoca geowlokniny ?? zeby sie czesci ilaste nie dostawaly do rur ??
    2. czy moge obsypac sciany glina z wykopu czy muszepiaskiem /upiera sie moj kierbud ale nie bedzie go przy zasypkach wiec w sumie ... /
  8. madzia11mk ELITA FORUM (min. 1000)
    madzia11mk Zarejestrowany: 29.06.2009 Posty: 1439
    Cytat Napisał mea
    sluchajcie mam pytanie ...
    bede obsypywac za jakis czas dom ... mam wolkol law zrobiony drenaz ...
    1. czy mam zabezpieczyc żwir wokol drenazu za pomoca geowlokniny ?? zeby sie czesci ilaste nie dostawaly do rur ??
    2. czy moge obsypac sciany glina z wykopu czy muszepiaskiem /upiera sie moj kierbud ale nie bedzie go przy zasypkach wiec w sumie ... /
    Powiem tak, u nas nie ma geowłókniny (tzn. rury drenarskie są w geowłókninie, ale żwir już nie jest nią pokryty) i zasypaliśmy ściany gliną z wykopu, i nie było przy tym kierbuda
    Ale teraz mamy mokrą ścianę w piwnicy i zastanawiamy się JAK TO
    A kierbud mówi tak:
    1. należało żwir zabezpieczyć geowłókniną,
    2. lepiej byłoby zasypać to ziemią, piaskiem, czymkolwiek innym, a nie gliną
    No i tak to wygląda u nas, drugi raz pewnie zrobilibyśmy inaczej, bardzej byśmy się przyłożyli do drenażu... ale mądry Polak po szkodzie
  9. madzia11mk ELITA FORUM (min. 1000)
    madzia11mk Zarejestrowany: 29.06.2009 Posty: 1439
    Dodaje wpisy i wywala mnie na rok 2009 Taka podróż w czasie
  10. queene Lider FORUM (min. 2800)
    queene Zarejestrowany: 06.06.2007 Posty: 4193
    mamy rury z włókniną która chroni rury przed wiekszym syfem, na to żwir 50 cm, powyżej tylko piasek az do poziomu gruntu, gline absolutnie nie

    a z atrakcji forumowych to poza dublowaniem wywala mnie 2 strony do tyłu
  11. mea Lider FORUM (min. 2800)
    mea Zarejestrowany: 25.07.2008 Posty: 4903
    powiem tak
    geowloknina jak najbardziej tak !!
    nad piaskiem sie jeszcze zastanowie bo troche to w moim wydaniu niepraktyczne zeby zasypac dziury piaskiem a na to sypac nasyp z gliny !!! a z piasku sie zwyczajnie nasypu nie uformuje!! a taras bedzie trzeba dosc wysoki usypac !!

    wiec u mnie bedzie to mniejk wiecej tak:
    rura /peszel 100/, żwir /ok 40cm/, geowloknina, po drodze bednarka wokol fundamentu /bo sie nie zdazyla rozpiac w lawie!!/ na to warstwa piasku /tak moze z pol metra i na to glina !!

    jak byscie to widzieli ??



    madzia mi sie zdaje ze te twoje mokre sciany to nie wina drenazu ale opadow i splywania po scianach !! ale kto to wie ...
  12. mea Lider FORUM (min. 2800)
    mea Zarejestrowany: 25.07.2008 Posty: 4903
    o dzis tez mnie cofa rowno rok do tylu
  13. queene Lider FORUM (min. 2800)
    queene Zarejestrowany: 06.06.2007 Posty: 4193
    mea z tym tarasem to absolutnie racja, ja akurat wsypuje piach pod taras bo udało mi sie tanio dostać ale z tyłu gdzie skarpa bedzie to sypie "byle co", tzn ziemia z wykopów, glina, gruzek jakis
    ale gliny przy samej ścianie domu bym nie dała

    a własnie - nie wiecie gdzie można dostać taka siatkę na skarpy jak na poboczach dróg sie stosuje ? widziałam taka na Raciborskiej tam gdzie ten remont za Leśną Ostoja robią ale akurat już byli po robocie
  14. madzia11mk ELITA FORUM (min. 1000)
    madzia11mk Zarejestrowany: 29.06.2009 Posty: 1439
    Cytat Napisał queene
    widziałam taka na Raciborskiej tam gdzie ten remont za Leśną Ostoja robią ale akurat już byli po robocie
    A co oni właściwie tam robią? Jakiś staw bo taki dół tam wykopali...
  15. GabrysiaBP ELITA FORUM (min. 1000)
    GabrysiaBP Zarejestrowany: 16.09.2009 Posty: 1266
    Witaj queene podwójnie witaj,ja chociaż mam na to wytłumaczenie,bo bliźniaki mam,ale Ty....Pozdrawiam.
  16. queene Lider FORUM (min. 2800)
    queene Zarejestrowany: 06.06.2007 Posty: 4193
    chyba jakiegoś ślimaka tam robia na tej Raciborskiej
    Gabrysia mnie pierwszą to trafiło, żebyś wiedziała ile sie nakombinowałam z przeglądarkami bo myślałam ze to moja wina z tymi dublami...ale teraz mi raźniej że nie jestem sama a jaki mamy przyrost postów w temacie rybnickim, rekordy walimy jak nic hehehe
  17. mea Lider FORUM (min. 2800)
    mea Zarejestrowany: 25.07.2008 Posty: 4903
    Cytat Napisał queene
    mea z tym tarasem to absolutnie racja, ja akurat wsypuje piach pod taras bo udało mi sie tanio dostać ale z tyłu gdzie skarpa bedzie to sypie "byle co", tzn ziemia z wykopów, glina, gruzek jakis
    ale gliny przy samej ścianie domu bym nie dała

    a własnie - nie wiecie gdzie można dostać taka siatkę na skarpy jak na poboczach dróg sie stosuje ? widziałam taka na Raciborskiej tam gdzie ten remont za Leśną Ostoja robią ale akurat już byli po robocie
    ja taras bede miala ziemny bo nie moge go murowac wiec z gliny powinien byc ok !! radzili mi znajomi zeby gruzu tam wsypac ze bedzie mocniejszy !!

    kurcze musze podpytac w temacie siatki na skarpy !! nie bardzo wiem o czym mowisz ale moze w jakis hurtowniach beda wiedzieli
    a jak o hurtowniach mowa to ponoc poszla ceramika w dol musze pozbijac ceny na porotherma bo w przyszlym tygodniu bede zamawiac

    a czy ktos sie orientuje jka jest wydajnosc kleju do siatki albo do styropianu ?? bo jest w 25kg workach a nie wiem ile zamowic na 114m2 piwnicy !!!
  18. Lisek_77 STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Lisek_77 Zarejestrowany: 29.01.2010 Posty: 322
    Jeśli jest drenaż woda musi do niego spłynąć, wsypując glinę woda w pewnym momencie się w niej zatrzyma, zamiast spłynąć i będzie zalegać, dlatego ja zasypuję ściany piwnic piachem i zagęszczam, żwir osłonięty geo.
  19. Ewus DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Ewus Zarejestrowany: 23.05.2008 Posty: 790
    My drenaż mamy w geowłókninie, dużo zwiru jeszcze raz geowłóknina i potem pomieszany piasek z gruzem i ziemią
    z tym, że na froncie , gdzie spad jest na fundamenty dwie rury drenarskie

    Po tych ciężkich opadach zero wilgoci.
  20. Maciek&Kamila ELITA FORUM (min. 1000)
    Maciek&Kamila Zarejestrowany: 13.11.2008 Posty: 1181
    Cytat Napisał adiqq
    ja osobiście nie mam geowłokniny...ale od północy gdzie cała woda od góry leci jest podwójny drenaż...i sam żwir. Piwnica suchutka jak pieprz.

    swoją drogą plizzzz, zróbcie coś z tymi podwójnymi postami....do głowy można dostać....
    no trochesie zle czyta ;/
    szukal juz ktos sprzetow do zabudowy kuchni? zmywarek, plyt piecow, okapow itd? gdzie ewentualnie przy takich wiekszych zakupach mozna sie fajnie targowac? i ile placiliscie za 1mb kuchni na wymiar w komplecie dol, gora+blat?
Pokaż wyniki od 9841 do 9860 z 34093