dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie
  1. Daga&Adam OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Daga&Adam Zarejestrowany: 22.05.2007 Posty: 5831
    Cytat Napisał mea
    ja im zwracalam uwage ze tam jeszcze musi wejsc styro przynajmniej 10 centow!!
    Ano Nie wiem co tych wszystkich murarzy tak ciagnie zeby rownac do krokwii - to ewidentny blad, a i dla nich roboty przeciez niepotrzebnej wiecej
    pozdr.
  2. Lisek_77 STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Lisek_77 Zarejestrowany: 29.01.2010 Posty: 322
    Ludzie - komin do kominka ocieplany, czy nie, bo jedni mówią tak, drudzy tak ?
  3. Maciek&Kamila ELITA FORUM (min. 1000)
    Maciek&Kamila Zarejestrowany: 13.11.2008 Posty: 1181
    Cytat Napisał Lisek_77
    Ludzie - komin do kominka ocieplany, czy nie, bo jedni mówią tak, drudzy tak ?
    u mie w systemie jest ogrzewany
  4. mea Lider FORUM (min. 2800)
    mea Zarejestrowany: 25.07.2008 Posty: 4903
    Cytat Napisał Lisek_77
    Ludzie - komin do kominka ocieplany, czy nie, bo jedni mówią tak, drudzy tak ?
    ocieplony !!
  5. queene Lider FORUM (min. 2800)
    queene Zarejestrowany: 06.06.2007 Posty: 4193
    Cytat Napisał Daga&Adam
    Ano Nie wiem co tych wszystkich murarzy tak ciagnie zeby rownac do krokwii - to ewidentny blad, a i dla nich roboty przeciez niepotrzebnej wiecej
    pozdr.
    nosz kurde mol.....a jak kilkanaście stron wczesniej pytałam czy sie upierac zeby murarz pociągnął ściankę do grubości(wysokości) krokwii to mi napisaliscie ze absolutnie tak....ale gadałam z kierbudem i powiedział olać lepiej wsadzić tam grube ocieplenie niż mur i tak zrobiłam a teraz sie dowiaduje ze jednak dobrze zrobiłam...ufff
    a co do p.Damiana...jednak sie zaprzyjaźnię z ta poziomicą...jak sie okaże ze faktycznie NIE POTRAFI dobrze tego wykonać to zapłąta tez bedzie odpowiednia....i antyreklama na forum też
    jest piękna pogoda ale na koniec lutego wróżą powrót srogiej zimy...troche sie tego boje
    w 3 dni elektrycy uporali sie z piwnicą skonczą w przyszłym tyg góre i chciałam robic tynki od czwartku nastepnego.......
  6. nowy 1 STAŁY BYWALEC (min. 300)
    nowy 1 Zarejestrowany: 30.01.2011 Posty: 433
    WITAM! Ja zupełnie z innej beczki.Przebrnołem przez prawie całe forum i ....podziwiam szczeże wiedzy wszystkich budujacych. Ja dopiero zaczynam i aż stach sie bać.No ale myślę ze jakoś dam rade oczywiście z waszą małą pomocą .Mam pytanko , bo nigdzie sie nie doszukałem odnośnie stawiania blaszaka. Byłem u pani w urzędzie i ona poinformowała mnie , że blaszak tymczasowy to jest na około 120 dni nie trzeba nic głosić. Natomiast na dłużej trzeba mieć pozwolenia na budowe ...blaszaka. Jak to w końcu jest czy ktoś się orientuje? Po drugie chodzi mi o odległości postawienia garażu murowanego od sąsiedniej działki Jakie u nas sa przepisy , bo pani poinformowała mnie że tak jak odległość domu tj 4 metry albo 3 bez okien , a ja wyczytałem, ze jeśli garaz jest 5 x 3 i 3 metry wysoki to mozna stawiać 1,5 metra od sasiedniej działki. Czy ktoś orientuje sie w przepisach aktualnych.
  7. Maciek&Kamila ELITA FORUM (min. 1000)
    Maciek&Kamila Zarejestrowany: 13.11.2008 Posty: 1181
    Cytat Napisał nowy 1
    WITAM! Ja zupełnie z innej beczki.Przebrnołem przez prawie całe forum i ....podziwiam szczeże wiedzy wszystkich budujacych. Ja dopiero zaczynam i aż stach sie bać.No ale myślę ze jakoś dam rade oczywiście z waszą małą pomocą .Mam pytanko , bo nigdzie sie nie doszukałem odnośnie stawiania blaszaka. Byłem u pani w urzędzie i ona poinformowała mnie , że blaszak tymczasowy to jest na około 120 dni nie trzeba nic głosić. Natomiast na dłużej trzeba mieć pozwolenia na budowe ...blaszaka. Jak to w końcu jest czy ktoś się orientuje? Po drugie chodzi mi o odległości postawienia garażu murowanego od sąsiedniej działki Jakie u nas sa przepisy , bo pani poinformowała mnie że tak jak odległość domu tj 4 metry albo 3 bez okien , a ja wyczytałem, ze jeśli garaz jest 5 x 3 i 3 metry wysoki to mozna stawiać 1,5 metra od sasiedniej działki. Czy ktoś orientuje sie w przepisach aktualnych.
    chyba nikt tutaj z forum nie zglaszal blaszaka<lol> podobno w zorach sa tak upierdliwi urzenicy, ze jezdza po budowach, tak czy tak zawsze po 120 dniach mozesz go na nowo zlozyc w innym miejscu, przeciez malo kto buduje dom w 4 miesiace ,choc sie zdaza

    co do ocieplenia sciany szczytowej to moze zamiast kucia nacisne tam pianki do okien ? czy to zly pomysl?
  8. Ewus DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Ewus Zarejestrowany: 23.05.2008 Posty: 790
    My robiliśmy wszędzie c-w tynki.
    Ponieważ ocieplenie między więźbą, a murem było z wełny tam na skosach wykończone k-g więc te ściany juz trzeba było gładzią , no i poszło cała góra w gładzi.

    Potem wylazły szopki z tym 1,5 cm na jednym biegu schodów i najpierw tynk gipsowy , potem gładź , bo niestety żaden akryl nie przykryje 1,5 centymetrowego wgłębienia.

    Nie mam zdjęć, a szkoda, teraz to już nie zobaczycie tych tynków bo do wygładzenia został tylko salon, a chłopcy zabrać się chcą za garaż ale to chyba przesada będzie.

    Kominy wszystkie 3 ocieplone.
  9. Daga&Adam OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Daga&Adam Zarejestrowany: 22.05.2007 Posty: 5831
    Cytat Napisał Maciek&Kamila
    co do ocieplenia sciany szczytowej to moze zamiast kucia nacisne tam pianki do okien ? czy to zly pomysl?
    Ale gdzie ? W otwory pustaka od gory? To za wiele nie da. Cos da, ale niewspolmiernie do wydanej kasy - bo tych pianek potrzebowalabys przynajmniej kilkanascie, jak nie dziesiat Cyknij fotki jak to masz zrobione!
    pozdr.
  10. Gosia samosia SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Gosia samosia Zarejestrowany: 15.10.2009 Posty: 85
    Pan Damian gości aktualnie u mnie..w piwnicy póki co...tam z poziomicą nie bedę latała(chyba).Część mieszkalną bedę miała na pewno sprawdzaną regularnie codziennie.
    Nie mogę nic na razie powiedzieć,bo pomimo iz weszli w środę ,tynkować zaczeli dopiero dziś. W między czasie ciepłe piątek i sobota była u nich dniem wolnym (wrrr)
    Dzis dla odmiany rozjeździli mi plac na maxa,po prostu porażka totalna...mam nadzieję że te ,,straty" będą warte tych tynków
  11. Daga&Adam OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Daga&Adam Zarejestrowany: 22.05.2007 Posty: 5831
    Cytat Napisał Gosia samosia
    Pan Damian gości aktualnie u mnie..w piwnicy póki co...tam z poziomicą nie bedę latała(chyba).
    Lepiej sprawdzaj! Bo jak w piwnicy zrobia krzywo to na gorze zrobia dokladnie tak samo. Wiec lepiej im zwrocic szybciej uwage. Po robocie to juz bedzie za pozno! Co z tego jak sie wyklocisz o nizsza cene i zrobisz mu antyreklame jak jak tynki beda krzywe?
    pozdr.
  12. mea Lider FORUM (min. 2800)
    mea Zarejestrowany: 25.07.2008 Posty: 4903
    nowy1 co do blaszaka nawet sie nei wyglupiaj !! gdzies bylo w tej ustawie ze na budowlane cele mozna stawiac bez pozwolenia!!!
  13. queene Lider FORUM (min. 2800)
    queene Zarejestrowany: 06.06.2007 Posty: 4193
    Gosia faktycznie u Ciebie miał być...sorki agusia bo pomyliłam a kiedy planuje skończyć bo ja potrzebuje go juz na koniec przyszłego tygodnia, gdybys mogła spytać ile mu u Ciebie zejdzie...

    popieram Adama...pilnuj go już w piwnicy bo zobaczą że to olewasz i sobie na parterze też bedą pozwalać ...
  14. aweriwo SYMPATYK FORUM (min. 10)
    aweriwo Zarejestrowany: 16.01.2010 Posty: 41
    Nowy1---na 100% przy budowie nie trzeba pozwolenia na garaż blaszany -bo służy jako zaplecze (składzik na materiały). Sami w urzędzie mi to powiedzieli.
  15. aweriwo SYMPATYK FORUM (min. 10)
    aweriwo Zarejestrowany: 16.01.2010 Posty: 41
    NOWY1 § 12. 1. Jeżeli z przepisów § 13, 60, 271 i 273 lub przepisów odrębnych nie wynikają inne wymagania, budynki na działce budowlanej sytuuje się od granicy z sąsiednią działką budowlaną w odległości nie mniejszej niż:
    1) 4 m - w przypadku budynku zwróconego ścianą z otworami okiennymi lub drzwiowymi w stronę tej granicy,
    2) 3 m - w przypadku budynku zwróconego ścianą bez otworów okiennych lub drzwiowych w stronę tej granicy.
    2. Odległość od granicy, o której mowa w ust. 1 pkt 1, mierzy się w poziomie od najbliższej krawędzi zewnętrznej otworu drzwiowego lub okiennego ściany lub w połaci dachowej budynku zwróconej w stronę tej granicy lub od najbliższej krawędzi otworu okiennego umieszczonego w dachu.
    3. Sytuowanie ściany budynku w przypadku, o którym mowa w ust. 1 pkt 2, dopuszcza się w odległości 1,5 m od granicy z sąsiednią działką budowlaną lub bezpośrednio przy granicy, jeżeli:
    1) wynika to z ustaleń miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego albo
    2) nie jest możliwe zachowanie odległości, o której mowa w ust. 1 pkt 2, ze względu na rozmiary działki.
    4. Jeżeli na sąsiedniej działce:
    1) w odległości od 1,5 m do 3 m od granicy istnieje budynek ze ścianą bez otworów okiennych lub drzwiowych albo wydano decyzję o pozwoleniu na budowę tak usytuowanego budynku, dopuszcza się sytuowanie ściany budynku bez otworów okiennych lub drzwiowych w takiej samej odległości od tej granicy, chyba że przepisy odrębne stanowią inaczej,
    2) bezpośrednio przy granicy istnieje budynek ze ścianą bez otworów okiennych lub drzwiowych albo wydano decyzję o pozwoleniu na budowę tak usytuowanego budynku, dopuszcza się sytuowanie ściany budynku bez otworów okiennych lub drzwiowych bezpośrednio przy tej granicy, przylegającej do istniejącej ściany, chyba że przepisy odrębne stanowią inaczej.
    5. Okapy i gzymsy nie mogą pomniejszać odległości od granicy działki budowlanej, o których mowa w ust. 1, o więcej niż 0,8 m, natomiast części budynku, takie jak balkony, galerie, tarasy, schody zewnętrzne, pochylnie i rampy - o więcej niż 1,3 m.
    6. Odległości, o których mowa w ust. 1-5, nie odnoszą się do podziemnych części budynku znajdujących się całkowicie poniżej poziomu terenu.
    7. Budynek inwentarski, budynek gospodarczy ze ścianą z otworami okiennymi lub drzwiowymi nie mogą być sytuowane w odległości mniejszej niż 8 m od ściany istniejącego budynku mieszkalnego, budynku zamieszkania zbiorowego albo budynku użyteczności publicznej, dla których wydano decyzję o pozwoleniu na budowę na sąsiedniej działce.
  16. Gosia samosia SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Gosia samosia Zarejestrowany: 15.10.2009 Posty: 85
    Cytat Napisał queene
    Gosia faktycznie u Ciebie miał być...sorki agusia bo pomyliłam a kiedy planuje skończyć bo ja potrzebuje go juz na koniec przyszłego tygodnia, gdybys mogła spytać ile mu u Ciebie zejdzie...

    popieram Adama...pilnuj go już w piwnicy bo zobaczą że to olewasz i sobie na parterze też bedą pozwalać ...
    Dopiero zaczął ,a mówił półtora do dwóch tygodni...zatem ta brygada która jest u mnie raczej na Twó termin sie nie załapie-tylko późniejszy...chyba że posle drugą ekipę(choć z tego co zrozumiałam to jedni robią tynki cw drudzy gipsowe a trzecia chyba ociepla poddasza...sama nie wiem:|
    Poza tym jak beda mrozy to pewnie zrobia u mnie prerwę...nie mam jak dogrzać pomieszczeń ....czas pokaże

    Grzecznie Was posłucham i jeszcze jutro tatę poproszę żeby mi ściany pomierzył.
  17. mea Lider FORUM (min. 2800)
    mea Zarejestrowany: 25.07.2008 Posty: 4903
    a ja dzis gadalam z tynkarzami ... i ...

    - pan damian to maruda nad marudami !! nie lubie marudzenia ... chyba ma za duzo roboty
    - pan "tynki od szynki" nie chce gadac o cenie nizszej niz 28 ...
    - pan polecany przez jacka nie odbieral telefonu
    - pan polecany przez gabrysie bardzo przypadl mi do gustu !! 24zl/m2 niezaleznie czy gips czy cm/wap bez zaciagania ... no i powiedzial ze jak nie bedzie prosto to nie bierze kasy ... zaluje ze nei nagralam tej rozmowy a wyszlo mi tego w sumie 600m2 calosci bez sufitow!!
  18. jutkap FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    jutkap Zarejestrowany: 01.08.2009 Posty: 156
    mam do sprzedania parę rolek wełny mineralnej, dokładne info w temacie Rynek wtórny
  19. GabrysiaBP ELITA FORUM (min. 1000)
    GabrysiaBP Zarejestrowany: 16.09.2009 Posty: 1266
    Mea mi też przypadł do gustu.....ha,ha
  20. mea Lider FORUM (min. 2800)
    mea Zarejestrowany: 25.07.2008 Posty: 4903
    Cytat Napisał GabrysiaBP
    Mea mi też przypadł do gustu.....ha,ha
    a ty masz tynki gipsowe czy cem-wap ?? bo bym sobie zobaczyla jak to wyglada ...
    umowilam sie z gosciem na sobote na budowie ... ciekawe jak oceni mojego murarza!!
Pokaż wyniki od 12801 do 12820 z 34093