dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie
  1. Maciek&Kamila ELITA FORUM (min. 1000)
    Maciek&Kamila Zarejestrowany: 13.11.2008 Posty: 1181
    Cytat Napisał Gosia samosia
    Mam pytanie,właściwie do tych którzy sa juz po wylewkach.
    W kilku miejscach mam nierówny chudziak.
    Przy kładzeniu drugiej warstwy styropianu( 2x5cm) troche sie w kilku miejscach ugina.Czy wylewka 5cm to dociśnie?Czy to lepiej czymś wyrównać?

    Maciek my też jestesmy na etapie testowania kotła...póki co na minus wyszedł eko groszek z chwałowic -strasznie sie spieka ,za to miał z Pilchowic z Atexu spala sie super.

    Aaa i jeszcze jedno.Czy po wylaniu wylewek mozna palic w piecu i je w ten sposób dosuszać?Czy lepiej niech one sobie schną naturalnie?
    ja tam ggrzie sterczal styropian kotwilem kolkami do styropianu ale juz po polozeniu podlogowki, Olszar mowil, ze niepotrzebnie ale dla swietego spokoju dalem.
    mial z jankowic a podobno ludzie narzekaja na opal z tej kopalni i ja juz tez, no chyba, ze sie uda poradzic z tymi spiekami choc watpie, zas nie slyszalem zlej opini o weglu z chwalowic?! u mnie 2 razy dziennie mam caly popielnik spiekow i popiolu tak, ze podajnik nie ma gdzie sypac;/
    po wylaniu wylewek powinno sie czekac chyba 6 tygodni i nawet ich nie wietrzyc, jak za szybko go zagrzejesz porobia sie "łódki", chyba ze wylejesz anhydryt to po kilku dniach idzie go grzac.
    a tez masz tlokowca?
  2. Maciek&Kamila ELITA FORUM (min. 1000)
    Maciek&Kamila Zarejestrowany: 13.11.2008 Posty: 1181
    Cytat Napisał mea
    co do godzin pracy ... ja jeszcze chcialam zaznaczyc cos co moi dekarze mi wyoslili ... miedzy pazdziernikiem a marcem /czas zimowy/ praca na dachu moze odbywac sie w scisle okreslonym czasie ... nie przyjada za wczesnie /bo ciemno/ i za pozno tez robic nie moga!! trzeba jeszcze wziac pod uwage kilka "szczegolow" jesli chodzi o terminowosc prac ... co z tego ze dekarze zobowiazali sie zrobic dach w 30 dni a zrobili go w 45 jak w miedzyczasie byl tydzien deszczu czy nawet pogodnie ale wietrznie /przy wietrze na dachu nie da sie zrobic nic!!/

    to tak w celu otwarcia oczu na kilka tekstow z tego "antyposta"

    wogole w budowlance zwlaszcza w stanie surowym taki "bajer" jak termin wykonania prac to prawdepowiedziawszy abstrakcja i kazdy zdrowomyslacy czlowiek wie ze jak jest mroz czy deszcz muraze nie dadza rady nic zrobic itd itd ...
    u mnie wiezbe zrobili w 3 dni a cala reszte chyba 2 albo 3 tygodnie z drobnymi przerwami, musialbym sprawdzic po zdjeciach
  3. copec FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    copec Zarejestrowany: 22.02.2009 Posty: 108
    dzięki wszystkim za info i proszę o namiar na priw
    pozdro
  4. Gosia samosia SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Gosia samosia Zarejestrowany: 15.10.2009 Posty: 85
    Cytat Napisał mea
    ja place za wode 80zl za mb z materialem .. .

    gosia a kto ci robil ?? moze dasz namiar ??
    u mnie robili magicy od wody od agrestona Wojtek Pałach 502 507911.
  5. mea Lider FORUM (min. 2800)
    mea Zarejestrowany: 25.07.2008 Posty: 4903
    Cytat Napisał Maciek&Kamila
    u mnie wiezbe zrobili w 3 dni a cala reszte chyba 2 albo 3 tygodnie z drobnymi przerwami, musialbym sprawdzic po zdjeciach
    u mnie w sumie dach w miesiac pykneli z tygodniowa przerwa na mrozy !!
  6. Daga&Adam OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Daga&Adam Zarejestrowany: 22.05.2007 Posty: 5831
    Cytat Napisał copec
    dzięki wszystkim za info i proszę o namiar na priw
    pozdro
    Chyba masz maly blad w sygnaturce:

    "Instalacje, tynki i posadzki 13.10.2020!"

    No chyba ze planujesz robic instalacje dopiero za 9 lat
  7. Gosia samosia SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Gosia samosia Zarejestrowany: 15.10.2009 Posty: 85
    Cytat Napisał Maciek&Kamila
    ja tam ggrzie sterczal styropian kotwilem kolkami do styropianu ale juz po polozeniu podlogowki, Olszar mowil, ze niepotrzebnie ale dla swietego spokoju dalem.
    mial z jankowic a podobno ludzie narzekaja na opal z tej kopalni i ja juz tez, no chyba, ze sie uda poradzic z tymi spiekami choc watpie, zas nie slyszalem zlej opini o weglu z chwalowic?! u mnie 2 razy dziennie mam caly popielnik spiekow i popiolu tak, ze podajnik nie ma gdzie sypac;/
    po wylaniu wylewek powinno sie czekac chyba 6 tygodni i nawet ich nie wietrzyc, jak za szybko go zagrzejesz porobia sie "łódki", chyba ze wylejesz anhydryt to po kilku dniach idzie go grzac.
    a tez masz tlokowca?
    dzieki za odpowiedź...mąz pojechał w trase a ja musze skończyc układanie styropianu (masakra)..mam nadzieję że pan Olszar nie bedzie miał zastrzeżeń
    Co do pieca zdeydowalismy sie na ogniwo eko-podajnik slimakowy...póki co odpalony pierwszy raz w piątek ,przy wylewkach przyjdzie nam go wyłączyć i testowanie opału stąd i owąd trzeba bedzie odłozyć
  8. mea Lider FORUM (min. 2800)
    mea Zarejestrowany: 25.07.2008 Posty: 4903
    Cytat Napisał adiqq
    Maciek, ty sie dziwisz spiekom, a wiesz jakie jest zapopielenie tego wegla z Jankowic? nie masz tam żadnego znajomego?
    przy odrobinie pamieci i dobrej woli moge to sprawdzic w najblizszych dniach wybieram sie do tamtejszych geologow w odwiedziny
  9. navi FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    navi Zarejestrowany: 11.07.2010 Posty: 155
    Cytat Napisał Maciek&Kamila
    ja juz tez pisalem, projekt robil moj kierbud/projektant, nie pamietam za ile ale sam wykopalem dziure i sama wcinka z wodomierzemi i 7m rury kolo 500zl
    Strasznie tanio, ja za samą wcinkę płaciłem 1250zł (Suszec).
  10. Maciek&Kamila ELITA FORUM (min. 1000)
    Maciek&Kamila Zarejestrowany: 13.11.2008 Posty: 1181
    Cytat Napisał adiqq
    Maciek, ty sie dziwisz spiekom, a wiesz jakie jest zapopielenie tego wegla z Jankowic? nie masz tam żadnego znajomego?
    no wlasnie tesciowa robi na przerobce w jankowicach i sprawdzila w labolatoriumi zamiast mialu 23mj wsypali mi prawie 25mj, wiecej danych nie znam
  11. mea Lider FORUM (min. 2800)
    mea Zarejestrowany: 25.07.2008 Posty: 4903
    Cytat Napisał Maciek&Kamila
    no wlasnie tesciowa robi na przerobce w jankowicach i sprawdzila w labolatoriumi zamiast mialu 23mj wsypali mi prawie 25mj, wiecej danych nie znam
    to jest wlasnie glowny powod dla ktorego jestem za ekogroszkiem ... z mialem tak bywa ze zapopielenie jest bardzo duze i tego typu problemy jak spieki beda sie powtarzac regularnie ...
  12. queene Lider FORUM (min. 2800)
    queene Zarejestrowany: 06.06.2007 Posty: 4193
    Cytat Napisał Gosia samosia
    Co do pieca zdeydowalismy sie na ogniwo eko-podajnik slimakowy...póki co odpalony pierwszy raz w piątek ,przy wylewkach przyjdzie nam go wyłączyć i testowanie opału stąd i owąd trzeba bedzie odłozyć
    ogniwo eko 24kW ? czy już eko plus...bo ja czekam aż wprowadzą go do sprzedaży a może już jest
    gdzie kupowałas i za ile ? poczekam jeszcze do targów i bede musiała podjąć decyzję
  13. agreston FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    agreston Zarejestrowany: 04.03.2010 Posty: 271
    Cytat Napisał mea
    dzwonilam do Marka a dzis jeszcze bylam u fizjoterapeuty /kumpel z liceum pracuje w zorach w klinice - spotkalam go tam ostatnio/ i nastawil mi kolano ... jest lepiej ale Marek kazal sie we wtorek zjawic i zobaczymy jak to wyglada i zdecydujemy co dalej!!
    Marek to cię zapisze na za 1,5 roku... Zabrze zdecydowanie szybciej.
  14. GabrysiaBP ELITA FORUM (min. 1000)
    GabrysiaBP Zarejestrowany: 16.09.2009 Posty: 1266
    Ostatnio jak mąż szukał eko-groszku to w paru miejscach w Rybniku się dowiedział,że Chwałowice już nie mają dobrego.Podobno teraz kopią głębiej i eko-groszek strasznie się spieka.
  15. GabrysiaBP ELITA FORUM (min. 1000)
    GabrysiaBP Zarejestrowany: 16.09.2009 Posty: 1266
    Arturo jak czytam twoje wypowiedzi to tak jakbym rozmawiała z moją teściową,która ma schizofrenię.Pier...... jak potrzaskany !Załóż sobie wątek Gliwice i okoliczne wsie i tam wypisuj swoje brednie.
  16. mea Lider FORUM (min. 2800)
    mea Zarejestrowany: 25.07.2008 Posty: 4903
    Cytat Napisał adiqq
    nie wiem ile ostatnio podawali, bo dawno na odprawach nie byłem...jutro będę wiedzieć dokładnie...ale na pewno więcej niż na chwałowicach..pamiętam taki okres że w granicach 32-33% było jak kiepskie pokłady brali...było dla odmiany nawet w granicach 18-20%...jutro napiszę ile jest na teraz..nie będę teraz o tej porze nikogo stresowac

    mea - nie jest powiedziane że dla ekogroszku lepiej będzie...nie wierz w to...
    zasadniczo bedzie ... popiol ma to do siebie ze zbity w granulki /wielkosci ekogroszku/ jest ciezszy i wyleci na pluczkach !! dlatego wlasnie ekogroszek jest drozszy niz mial !! w miele ilosc wegla w weglu jest okolo 1/3 nizsza niz w ekogroszku ... stad wieksze jego zurzycie ... prosta arytmetyka dowodzi ze wychodzi na to samo tylko groszek trudniej dostac !!
  17. Maciek&Kamila ELITA FORUM (min. 1000)
    Maciek&Kamila Zarejestrowany: 13.11.2008 Posty: 1181
    kolega wlasnie teraz pali chwalowicami i mowi ze jest super ale faktycznie idzie trafic na super mial jak i cienki ekogroszek- jedno jest pewne zaprzyjaznimi sie na dlugie godziny z moim kotlem [moze musze mu jakos dac na imie ]
  18. mea Lider FORUM (min. 2800)
    mea Zarejestrowany: 25.07.2008 Posty: 4903
    no ja juz po komisji zusowskiej ... zwolnienie uznane za zasadne!!

    a i pozdrowienia dla tego kto mnie podkablowal do zusu ze jestem na budowie ... przykre to ale ja mam zalecenie lekarskie - CHODZIC i nie okreslone gdzie chodzic !! lekarz mi powiedzial ze kontrola byla na gronowej 9 wiec raczej ten kto mnie podkablowal czyta forum !!
  19. Jasek STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Jasek Zarejestrowany: 15.12.2008 Posty: 404
    Ahoj wole potwierdzic ale czy welne do ocieplenia sie odlicza?????
  20. mea Lider FORUM (min. 2800)
    mea Zarejestrowany: 25.07.2008 Posty: 4903
    Cytat Napisał Jasek
    Ahoj wole potwierdzic ale czy welne do ocieplenia sie odlicza?????
    a czemu by nie ?? wydaje mi sie ze jak wszystkie podstawowe materialy!!
Pokaż wyniki od 15401 do 15420 z 34093