dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie
  1. Jasek STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Jasek Zarejestrowany: 15.12.2008 Posty: 404
    Cytat Napisał GabrysiaBP
    Jasek spoko nie zal mi schodów,bo są poobklejane z góry,więc chodzimy po kartonach.Stopień ma 4 cm.
    Dzieki za info do teraz pamietam ochy i achy z zona jak ogladalismy fotki
  2. GabrysiaBP ELITA FORUM (min. 1000)
    GabrysiaBP Zarejestrowany: 16.09.2009 Posty: 1266
    U nas dzisiaj był drugi pan koparkowy poprawiać to co ten pierwszy wczoraj spieprzył no i wreszcie jest dobrze.Teren w miarę rozplantowany.teraz tylko trawke posiejemy i będziemy podlewać,a w przyszłym roku będziemy działać dalej.Mea wpadniesz jutro?
  3. GabrysiaBP ELITA FORUM (min. 1000)
    GabrysiaBP Zarejestrowany: 16.09.2009 Posty: 1266
    To się cieszę,że nie tylko mi się podobają....
  4. rutino78 ELITA FORUM (min. 1000)
    rutino78 Zarejestrowany: 17.04.2010 Posty: 1013
    Mea, ja w przeciwienstwie do Twojego męza chciałabym dalej mieć zory w dowodzie. mój mąż też srednio chce do jastrzebia wracać. Ale jak to bywa, serce jedno, rozum drugie

    Gabrysia, jeszcze nie sprawdzałam. To an razie propozycja.

    Jasek, jak najbardziej dachówka jest przemyslana I tu zdania nie zmienimy. Jedynie kolor sie zmienia co 5 minut. grafit, brazowy, grafit, brazowy
  5. queene Lider FORUM (min. 2800)
    queene Zarejestrowany: 06.06.2007 Posty: 4193
    zaliczyłam dziś otwarcie Leroya na Rybnickiej w Gliwicach....mają niesamowite kolekcje płytek, zupełnie nowe, nigdzie wcześniej takich nie widziałam...ciężko ale bede sie trzymać moich juz zaplanowanych wersji łazienek jak ktoś szuka inspiracji to polecam
    mają też świetne lampy i to tych znanych firm też
    i duży wybór tapet, wybrałam sobie do sypialni

    ogólnie polecam bo naprawde spory wybór jesli chodzi o wystrój wnętrz
  6. mea Lider FORUM (min. 2800)
    mea Zarejestrowany: 25.07.2008 Posty: 4903
    Cytat Napisał queene
    zaliczyłam dziś otwarcie Leroya na Rybnickiej w Gliwicach....mają niesamowite kolekcje płytek, zupełnie nowe, nigdzie wcześniej takich nie widziałam...ciężko ale bede sie trzymać moich juz zaplanowanych wersji łazienek jak ktoś szuka inspiracji to polecam
    mają też świetne lampy i to tych znanych firm też
    i duży wybór tapet, wybrałam sobie do sypialni

    ogólnie polecam bo naprawde spory wybór jesli chodzi o wystrój wnętrz
    a masz jakies porownanie z asortymentem w zorach ?? bo to w koncu ten sam sklep

    gabrysiu zadzwonie jak maz wstanie ... narazie rozpierniczyly nam sie plany na dzisiejszy dzien wiec musimy sie jakos zorganizowac !!
  7. bulajev FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    bulajev Zarejestrowany: 16.06.2009 Posty: 180
    Cytat Napisał mea
    a dajesz wlokno szklane ??
    ma być wszystko tj.dodatki do wylewek,a jak będą dodawać te włókna szklane to nie trzeba tej maty?
  8. Daga&Adam OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Daga&Adam Zarejestrowany: 22.05.2007 Posty: 5831
    Cytat Napisał bdan
    Ewa - zapytaj męża co sądzi o wylewkach anhydrytowych.
    Dla mnie najwieksza wada to cena (pewnie ze 2 x drozej od miksokretowych) i mala grubosc, a przez to nizsza akumulacyjnosc. Na poddasze sam bym zrobil anhydrytowe bo zalezy mi na kazdym centymetrze ale na parterze nie ma jak dobrze zrobione wylewki cementowe 7-8cm. Akumuluje to zdecydowanie wiecej ciepla, a ja swoja chatke chcialem (i mam) bardzo akumulacyjna - dzieki temu wlasnie przy ew. awarii ogrzewania mam cieplo w domu jeszcze przez pare dni
    pozdr.
  9. Daga&Adam OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Daga&Adam Zarejestrowany: 22.05.2007 Posty: 5831
    Cytat Napisał Maciek&Kamila
    orjentuje sie kto ile moze kosztawac odbior budynku? dzisiaj sasiadka rzucila mi cena zbiorcza 5-6 tys <wow> liczyla wszysstko z mapkami , oplatami w starostwie itd. czy to mozliwe taka kwota?
    Tylko geodeta do zrobienia pomiarow i naniesienia tego na mapki - mnie to kosztowalo dokladnie 1k pln ale wiem ze np. Adiqq chyba mial jeszcze o pare stowek taniej. Zadnych dodatkowych oplat nie ma - w starostwie i PINB wszystko gratis

    EDIT: Aaa sorry jeszcze papierek od elektryka o instalacji - w dzienniku budowy gdzies na koncu powinienes miec wzor - byc moze ten papier juz nawet masz od elektryka Ja placilem za to bodaj 200-300 pln.
  10. Daga&Adam OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Daga&Adam Zarejestrowany: 22.05.2007 Posty: 5831
    Cytat Napisał rutino78
    1. dach grafitowy, komin z grafitowej cegły klinkierowej (lub czegos innego grafitowego), ryny i obróbki blacharskie grafit, elewacja biała (bądź jakiś jej odcień), cokół i słupy (o przekroju kwadratu, dwa przed wejsciem, jeden przy tarasie) z klinkieru syriusz cieniowany http://www.crh-klinkier.pl/cegly-kli...cieniowany.php drzwi i okna złoty dąb lub orzech (podobałyby mi sie jeszcze białe okna ale pewnie wtedy i drzwi musiałyby byc białe a to odpada)
    [...]
    co myslicie?
    Moj dom prawie opisales Tyle ze cokol mam z tynku zywicznego (kuleczki) zamiast z klinkieru. Slupy przed tarasem mam jeszcze w stanie surowym (jak i taras). Do tego zapomniales tylko o opasce z granitu dookola domu ktora bede w tym roku dziabal



    Okna koniecznie biez orzech!! Zloty dab jest IMHO przereklamowany. Nie ma jak orzeszek
    pozdr.
  11. Daga&Adam OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Daga&Adam Zarejestrowany: 22.05.2007 Posty: 5831
    Cytat Napisał Maciek&Kamila
    no wlasnie tez mi sie wydawalo, ze ja cos nie tego a nie mysleliscie nad certyfikatem, zeby zrobic przez allegro? tam idzie znalezc za 120 zl, po co placic 500zl
    Robilem przez allegro (chermanowski bodajze) za 120 pln i coz - polecam Teraz ma chyba nawet za 90 czy 100
  12. queene Lider FORUM (min. 2800)
    queene Zarejestrowany: 06.06.2007 Posty: 4193
    Cytat Napisał Daga&Adam
    Dla mnie najwieksza wada to cena (pewnie ze 2 x drozej od miksokretowych) i mala grubosc,
    pozdr.
    cena 36 zl/m2...wiec....6 zl drożej ?
    a mała grubość-dla niektórych to wada dla innych zaleta, mnie akurat jest potrzeba mała grubość
    a ze szybciej sie wychłodzi...ale też szybciej nagrzeje...a przy awarii mam kominek
  13. Daga&Adam OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Daga&Adam Zarejestrowany: 22.05.2007 Posty: 5831
    Cytat Napisał GabrysiaBP
    U nas dzisiaj był drugi pan koparkowy poprawiać to co ten pierwszy wczoraj spieprzył no i wreszcie jest dobrze.Teren w miarę rozplantowany.teraz tylko trawke posiejemy i będziemy podlewać,a w przyszłym roku będziemy działać dalej.Mea wpadniesz jutro?
    Razem z nasionami koniecznie te ziemie nawiez - np. azofoska Roznica w tempie i kolorze rosnacej trawy jest poprostu masakryczna. Polowe dzialki nawiozlem azofoska i po ok 2 tygodniach ta polowa zamienila sie doslownie w WEMBLEY - idealna murawa, soczyscie zielona, gesta i szybko rosnaca - zarosly wszystkie "placki". Druga polowa bez nawozu licha - rozny kolor trawy, miejscami gole placki, wolno rosnaca, rzadka Mysle ze przy zakladaniu trawnika ma to szczegolne znaczenie
  14. Daga&Adam OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Daga&Adam Zarejestrowany: 22.05.2007 Posty: 5831
    Cytat Napisał queene
    cena 36 zl/m2...wiec....6 zl drożej ?
    Ooo no to cena b. dobra. Z tego co chyba Jasek pisal pare tygodni (miesiecy?) temu to sie zalamywal i nie chcial nawet powiedziec ile go to w koncu wyszlo A z worka anhydryty robione samemu wychodza pod 90 pln / m2.

    Cytat Napisał queene
    a mała grubość-dla niektórych to wada dla innych zaleta, mnie akurat jest potrzeba mała grubość
    a ze szybciej sie wychłodzi...ale też szybciej nagrzeje...a przy awarii mam kominek
    Szybkie nagrzewanie i szybkie chlodzenie jest fajne w domku w gorach gdzie wpadasz na weekend i chcesz miec szybko nagrzane - ale w takim domku to bym wogole podlogowki nie robil tylko ogrzewanie powietrzem W normalnym domu gdzie zamieszkujemy stale akumulacja to tylko zalety
  15. queene Lider FORUM (min. 2800)
    queene Zarejestrowany: 06.06.2007 Posty: 4193
    nie bierzesz pod uwage tego ze wolna akumulacja to też wolne nagrzewanie

    cena 36 zl/m2 obowiązuje chyba przy 4 cm...pewnie bedzie troche drożej przy wyższej wylewce.....liczę sie z tym i zobaczymy jak wyjdzie...
  16. bdan ELITA FORUM (min. 1000)
    bdan Zarejestrowany: 12.03.2009 Posty: 1237
    Cytat Napisał Daga&Adam
    Dla mnie najwieksza wada to cena (pewnie ze 2 x drozej od miksokretowych) i mala grubosc, a przez to nizsza akumulacyjnosc. Na poddasze sam bym zrobil anhydrytowe bo zalezy mi na kazdym centymetrze ale na parterze nie ma jak dobrze zrobione wylewki cementowe 7-8cm. Akumuluje to zdecydowanie wiecej ciepla, a ja swoja chatke chcialem (i mam) bardzo akumulacyjna - dzieki temu wlasnie przy ew. awarii ogrzewania mam cieplo w domu jeszcze przez pare dni
    pozdr.
    Adam tez się zastanawiam jak z tą akmulacyjnością w moim przypadku - kocioł kondensacyjny; wg mnie więcej wad niż plusów. Jeżeli ktoś ma pompę ciepła, czy ogrzewa prądem to wtedy taryfa nocna i akmulacyjność jak najbardziej, u mnie chyba lepiej szybsze reakcje, bo gaz cały czas w tej samej cenie i po co jeszcze trzymać ciepło jak już jest fajna pogoda no i szybciej się nagrzeje ja zimno). Jedynie kwestia awarii, ale na zawsze coś za coś.
    Jedynie czego do końca nie jestem pewna to czy rzeczywiście te anhydryty maja zalety na ogrzewaniu podłogowym w sensie przewodności (grubość wylewki np. 5 cm, współczynniki - w stosunku do wylewki tradycyjnej np 7-8 cm)

    Ten ostatni problem mnie nurtuje, bo nie wiem czy są różne te anhydryty i czy mogą mieć różne współczynniki
  17. Daga&Adam OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Daga&Adam Zarejestrowany: 22.05.2007 Posty: 5831
    Cytat Napisał bdan
    Adam tez się zastanawiam jak z tą akmulacyjnością w moim przypadku - kocioł kondensacyjny; wg mnie więcej wad niż plusów. Jeżeli ktoś ma pompę ciepła, czy ogrzewa prądem to wtedy taryfa nocna i akmulacyjność jak najbardziej, u mnie chyba lepiej szybsze reakcje, bo gaz cały czas w tej samej cenie i po co jeszcze trzymać ciepło jak już jest fajna pogoda no i szybciej się nagrzeje ja zimno). Jedynie kwestia awarii, ale na zawsze coś za coś.
    Jak bedziesz miala kondensata to tym bardziej dom akumulacyjny zeby wlasnie nie trzebabylo robic "szybszych reakcji". Jakby tak popatrzec na wykres temperatury domu mocno akumulacyjnego to jego sinusoida jest wooooolna - wolno opada, wolno rosnie. Wykres jest mocno splaszczony. Dom malo akumulacyjny - piecyk sie wiecej narobi - temperatura szybko spada wiec musi reagowac czesciej. IMHO w przypadku kondensata akumulacja to tez same plusy - przeciez kondensat tym mniej spala gazu im nizsza temperature musi utrzymywac w obiegu. A w duzym skrocie - im wieksza akumulacyjnosc tym nizsza temperature mozesz puszczac w podlogi (ale przez dluzszy okres czasu - co tez jest dla chyba wszystkich zrodel ciepla zdrowsze).

    Co do tego "po co nagrzewac jak jest juz fajna pogoda" to tez nie tak jest jak piszesz Jezeli podloga ma temp. np. 23-24stC a na zewnatrz zrobi sie nagle 30stC to ta podloga nie odda ani Wata energii. Energia w niej sobie bedzie siedziala i "odda sie" dopiero jak w srodku zrobi sie chlodniej. A im sie zrobi chlodniej tym wieksza moc bedzie oddawac Im bardziej akumulacyjny dom tym w czasie jesieni / wiosny rzadziej bedzie sie uruchamiac zrodlo ciepla (np. ten piecyk). Energia przechodzi zawsze od osrodka o wyzszej temperaturze do tej o nizszej - wiec jak pogloga bedzie miala 24stC a powietrze (czy ogolnie na zewnatrz sie tyle zrobi) 25stC to nic Ci z tej podlogi nie ucieknie i nic za to nie zaplacisz

    Cytat Napisał bdan
    Jedynie czego do końca nie jestem pewna to czy rzeczywiście te anhydryty maja zalety na ogrzewaniu podłogowym w sensie przewodności (grubość wylewki np. 5 cm, współczynniki - w stosunku do wylewki tradycyjnej np 7-8 cm)
    Wspolczynniki przewodzenia ciepla na pewno maja lepsze. Podloga reaguje na pewno szybciej. Ale dla mnie to wada - ja przez zime mam przez 100% czasu cieplo, nie potrzebuje tych podlog rozgrzewac i chlodzic co pare dni Ba - nawet na poczatku sezonu nie musisz nic rozgrzewac bo przeciez sa nagrzane przez cale lato.. Wieksza akumulacyjnosc = pozniej zaczynasz sezon grzewczy
    pozdr.
  18. Daga&Adam OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Daga&Adam Zarejestrowany: 22.05.2007 Posty: 5831
    Cytat Napisał adiqq
    .przy okazji w UM skrupulatnie sprawdzono czy miałem pozwolenie na zajęcie pasa drogowego na czas w/w robót.....to tak dla tych co lubią chodzić na skróty
    Ło Zawsze sie mozna tlumaczyc ze wykonawca mial hi-tech sprzet pozyczony od tych co szukaja gazu lupkowego i wydrazyl tunelik do wodociagu a maly robocik zrobil wcinke ze zgrzewem - bez zajmowania pasa drogowego. Ciekawe co by powiedzieli
  19. bdan ELITA FORUM (min. 1000)
    bdan Zarejestrowany: 12.03.2009 Posty: 1237
    Adam przyznam się, że do końca nie rozumiem. Jeżeli mam w pokoju 21 stopni a temp. podłogi będzie wyższa to kondensat będzie się załanczał? I to ciepło gdzieś ucieknie, czy będzie siedzieć w podłodze. A jak będzie siedzieć to po co ma się załanczać. Z tego co piszesz to tem. zasilania podłogówki miałaby być wyższa w przypadku anhydrytów i gorzej dla kondenstata. Chyba ważna jest akmulacyjność całego domu a nie tylko tej wylewki
  20. Daga&Adam OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Daga&Adam Zarejestrowany: 22.05.2007 Posty: 5831
    Cytat Napisał bdan
    Adam przyznam się, że do końca nie rozumiem. Jeżeli mam w pokoju 21 stopni a temp. podłogi będzie wyższa to kondensat będzie się załanczał? I to ciepło gdzieś ucieknie, czy będzie siedzieć w podłodze. A jak będzie siedzieć to po co ma się załanczać. Z tego co piszesz to tem. zasilania podłogówki miałaby być wyższa w przypadku anhydrytów i gorzej dla kondenstata. Chyba ważna jest akmulacyjność całego domu a nie tylko tej wylewki
    Owszem akumulacyjnosc calego domu jest wazna - ale zobacz jaki w nim udzial maja wylewki - spory Ja mam wylewek lacznie ~360m2 - jezeli roznica miedzy betonowymi, a anhydrytem wynosi tylko 4cm to daje to az blisko 15m3 betonu wiecej. 15m3 = ok 30 ton. Cieplo wlasciwe betonu = 1,13kJ/kgK czyli w 30 tonach zakumuluje przy jednym stopniu roznicy temperatury = 33MJ czyli ok 9kWh. Jezeli posadzke grzejesz do 26stC, a temperatura w pokojach = 20stC (ja przy podlogowce wiecej nie trzymam) to daje az 54kWh zgromadzonej energii wiecej (w porownaniu do anhydrytu - a w praktyce moze wiecej bo anhydryt pewnie ma mniejsza gestosc, nie wiem jak z cieplem wlasciwym) - nawet w najwieksze mrozy -20stC u mnie wystarczy to do ogrzania domu przez blisko 7 godzin! W porze jesiennej to moze wystarczyc i na dwie doby

    Odpowiadajac na Twoje pytanie - nie wiem, czy bedzie sie zalaczal, czy nie - bo to zalezy od tego jak instalator rozwiaze kwestie sterowania Lepiej jednak (dla Ciebie) jakby kondensat dzialal np. 12 godzin w ciagu doby na swoich optymalnych parametrach (na ktorych czuc wplyw kondensacji - tj. poprostu spala mniej gazu - produkujac zalozmy 5kW na godzine) niz jakby mial dzialac 6 godzin produkujac 10kW na godzine. Majac mocno akumulacyjny dom mozesz sobie pozwolic na to zeby zrodlo ciepla nie wychodzilo poza okreslone parametry przy ktorych jest jeszcze oszczedny - bo nie bedzie sytuacji kiedy nagle w nocy temperatura mocno spadnie i piec bedzie musial "podgonic" (na wyzszych parametrach). On sobie caly czas bedzie pykal powoli, a Ty nawet nie poczujesz ze na zewnatrz zrobilo sie cieplo bo masz wielki bufor tego ciepla pod nogami w postaci m.in. wylewki, ktory w takim czasie oddaje zgromadzona i wyprodukowana przez kondensata WCZESNIEJ energie

    Nie mozesz patrzec na to, ze kondensat np. chodzi jak jest cieplo. Niech sobie chodzi - on tego ciepla nie wyrzuca na zewnatrz tylko akumuluje w buforze jakim jest wylewka.

    Ty jeszcze myslisz "grzejnikowo" - tam rzeczywiscie jak zrobi sie na dworze cieplo, a kaloryfery dalej grzeja to w pokojach robi sie za cieplo i otwierajac okna - wyrzucasz te cieplo na zewnatrz (ponosisz strate). W podlogowce ktora jest niskotemperaturowym zrodlem ciepla jest zupelnie inaczej - jezeli ta posadzka ma wspomniane wczesniej np. 26stC, a na dworze zrobi sie tez 26stC, to otwierajac okno... Nic sie nie dzieje - nie ma przeplywu energii z posadzki na zewnatrz bo temperatury sa takie same Czyli energia wyprodukowana wczesniej z kondensata siedzi sobie dalej w posadzkach i czeka az zrobi sie chlodniej.

    Musisz sobie uzmyslowic jaka to ilosc energii w tych posadzkach siedzi - u mnie przy 360m2 wylewek grubosci srednio 8cm jest 29m3 betonu = 58t = 18kWh przy jednym stopniu roznicy. Czyli w pokojach 20stC, posadzka 26stC = 6 stopni roznicy = 108kWh. Tyle energii jest w stanie zakumulowac moja cala posadzka (tylko ona). A moj dom ma zapotrzebowanie na cieplo rzedu 8kW przy najwyzszych mrozach. Czyli majac w pelni "naladowana" posadzke moge wylaczyc ogrzewanie i nie grzac przy -20stC przez 14h i nawet tego nie poczuje.

    Dlatego to nie jest tak ze wlaczasz kondensat, on zaczyna grzac podloge i odrazu jest cieplo On Ci pewnie bedzie dawal np. 8kW. A podloga jest w stanie zakumulowac 108kW! Zanim on zacznie przegrzewac pomieszczenia musialby chodzic przez parenascie godzin, a to go dawno przeciez sterownik zdarzy wylaczyc

    Latwiej byloby wytlumaczyc na zywo z kartka papieru, olowkiem i wykresikiem - ale wniosek jest taki ze majac akumulacyjny dom w praktyce mozesz sobie ta podloge ogrzewac dosc nierownomiernie, w roznym czasie, nie zwazajac na jakiestam krotkie przerwy czy awarie i masz mniejsze ryzyko ze przez to zrobi sie za cieplo badz za zimno - ot zrodlo ciepla ma wiekszy luzik, a Ty wiekszy komfort i caly czas stala temperature w domu Nizsza akumulacyjnosc = szybsze zmiany temperatur wiec i sterownik i zrodlo ciepla sie musza wiecej "narobic". A jak ktos je zle oprogramuje czy ustawi to bedziesz miala wieksze wahania temperatur w ciagu dnia i w nocy.

    Dom stale zamieszkiwany = duza akumulacyjnosc wskazana!
    Dom weekendowy = duza akumulacyjnosc niewskazana

    Sie rozpisalem...

    A swoja droga:

    "Definicja terminu :
    anhydryt

    minerał (związek chemiczny), w którym głównym składnikiem jest siarczan wapnia o wzorze CaSO4. Pod wpływem wody przemienia się w gips, powiększając znacznie swoją objętość. Używany do produkcji cementu, nawozów sztucznych, kwasu siarkowego itp. Powstaje głównie pod wpływem odparowania wód morskich."

    Stad m.in. obawy niektorych o uzycie go w lazienkach i kuchniach
    pozdr.
Pokaż wyniki od 17801 do 17820 z 34093