dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie
Strona 711 z 1689
  1. wiem wiem, chodzilem tam do Ekonoma, troche tam sie kalorii nabyło..... hehehe
    ... przeprowadzka ... prawie zakończona 99 % ... lato 2011
  2. Cytat Napisał Daga&Adam
    BTW. Blizej o polowe i taniej jest jechac do Ostravy!
    Hej
    Ale co w Ostravie taniej? W Ikei? Bo z tego co słyszałem to oni masowo do nas po meble jeżdzą bo taniej a nie my do nich.
  3. Cytat Napisał agreston
    Hej
    Ale co w Ostravie taniej? W Ikei? Bo z tego co słyszałem to oni masowo do nas po meble jeżdzą bo taniej a nie my do nich.
    ponoc ikeowskie wychodza taniej ... mi to jakos z obliczen nie wychodzilo ale kto wie czy ja umiem liczyc
    Budowe mozna zasadniczo uznac za zakonczona ... dziennik zostanie ale powiedzmy dla tych ktorym ja bede chciala go pokazac ... w koncu po cholere ogladac ten moj kicz ...

start 14 sierpnia 2010 ...

mieszkamy od 19 listopada 2011
  4. Daga&Adam Zarejestrowany: 22.05.2007 Posty: 5941
    Cytat Napisał agreston
    Hej
    Kupowalem ostatnio 6 krzeselek takich drewnianych kuchenno-tarasowych. U nas 50 pln, tam 40 pln / szt. Do tego 30km, a nie 65km. No i dojazd lepszy nowa autostradka Niektore narzuty tez mieli taniej. W sumie innych mebli nie sprawdzalem ale przypuszczam ze albo bedzie tak samo albo taniej
    [SIGPIC][/SIGPIC]
    Dom z poddaszem użytkowym i garażem, dach czterospadowy, duże piwnice (wariacja "Miłej Chwili M11a" z Muratora). Ogrzewana powierzchnia ok. 200m2 (cały dom ok. 350m2) - 100% podłogówka, dach 30cm wełny 0,035, ściany 20cm styro 0,04, ~32m2 okien dwuszybowych, ~10m2 (8 sztuk) okien dachowych dwuszybowych. PC Ecopol-system 8,6kW, DZ 550mb PE32 liniowy w średnio wilgotnej glinie. Zapotrzebowanie domu według OZC: 7,6kW. Wentylacja mechaniczna (Brink Renovent HR 400 Large).
  5. Daga&Adam Zarejestrowany: 22.05.2007 Posty: 5941
    Cytat Napisał mea
    ja tam sie stoluje w stolowce a nie budce z hotdogami

jesli hotdogi to tylko w mc Gasiu !!! kazdy inny hotdog to marna imitacja
    No tak ale w ikei nie ma mc gasia a tamtejsze hot dogi sa tez calkiem niezle i tanie. Choc zmienili juz sposob nabierania keczupu czy musztardy - kiedys byly takie wypas a'la "krowie wymiona" i se trzebabylo wydoic
    [SIGPIC][/SIGPIC]
    Dom z poddaszem użytkowym i garażem, dach czterospadowy, duże piwnice (wariacja "Miłej Chwili M11a" z Muratora). Ogrzewana powierzchnia ok. 200m2 (cały dom ok. 350m2) - 100% podłogówka, dach 30cm wełny 0,035, ściany 20cm styro 0,04, ~32m2 okien dwuszybowych, ~10m2 (8 sztuk) okien dachowych dwuszybowych. PC Ecopol-system 8,6kW, DZ 550mb PE32 liniowy w średnio wilgotnej glinie. Zapotrzebowanie domu według OZC: 7,6kW. Wentylacja mechaniczna (Brink Renovent HR 400 Large).
  6. Cytat Napisał Daga&Adam
    Zasada nr 5 - wpieprzyc na koniec 6 hot-dogow po zlotowce inaczej wyjazd uwazam za nieudany
    ojjjj tak nie wiem jak oni to robią że te hot-dogi są tak genialne w swojej prostocie

byłam dziś u projektantki wnętrz, chcę zeby pomogła mi "namalować" to co mam w głowie, swoją drogą nie podejrzewałam że to zawód z takim wzięciem...

a może wy podsuniecie mi pomysł czym wykończyć belke drewnianą w salonie ? raczej nie nadaje sie żeby ją pozostawić odkrytą...
    pozdrawiam, Pati

Dziennik Budowy Rodzinnego -mix i komentarze

start kwiecień 2010, u siebie październik 2011

dom wykończony, czas na ogród
  7. Cytat Napisał queene

a może wy podsuniecie mi pomysł czym wykończyć belke drewnianą w salonie ? raczej nie nadaje sie żeby ją pozostawić odkrytą...
    moze farba w kolorze okien? mamy na poddaszu w sypialni na srodku pokoju taki slup i wlasnie pomalujemy go pod kolor okna a pozniej bedzie wisial na nim projektor
    Dziennik budowy Maćka&Kamili oczywiście Malwinki też

Nowe zdjecia

przyjdzie majster z gliną i wszystkie dziury zgina

23 Vll 2011 pierwsza noc w domku!!!
  8. Daga&Adam Zarejestrowany: 22.05.2007 Posty: 5941
    Cytat Napisał queene
    Dobrze wyheblowac do rowna, wyszlifowac jakims cienkim papierem i pomalowac - bedzie pieknie wygladac.. Oczywiscie o ile pasuje do reszty wystroju wnetrza
    [SIGPIC][/SIGPIC]
  9. musze sie pochwalic, dostalismy dzisiaj rozliczenie kosztow zabezpieczenia budynku na I kat. szkod gorniczych - KWK Jankowice wyplaca nam 12858,74 zl ;d

Nowe zdjecia

10. wrzuciłam do dziennika zdjęcia tych belek, pomózcie mi ocenić czy nadają sie do pokazania po obróbce czy lepiej je obudować
    pozdrawiam, Pati

11. Arturo72 Zarejestrowany: 25.04.2009 Posty: 8023
    Cytat Napisał Maciek&Kamila
    musze sie pochwalic, dostalismy dzisiaj rozliczenie kosztow zabezpieczenia budynku na I kat. szkod gorniczych - KWK Jankowice wyplaca nam 12858,74 zl ;d
    No całkiem,całkiem
    Dziennik budowy-Mila IV
    ------------------------------------
    118m2 pow.użytkowa,125m2 pow.grzana,płyta fundamentowa z 20cm EPS200,silikat 18cm+20cm styropianu z lambdą 0,031,strop 30cm styropianu+10cm proszku PUR,okna z U=0,82-0,94,WM z rekuperatorem,pompa ciepła powietrze-woda 9kW,zasobnik cwu 300l,ogrzewanie podłogowe 125m2.Zapotrzebowanie na ciepło 40kWh/m2/rok.

"musicie być silni miłością,która jest potężniejsza niż śmierć..."
  12. Cytat Napisał Maciek&Kamila
    musze sie pochwalic, dostalismy dzisiaj rozliczenie kosztow zabezpieczenia budynku na I kat. szkod gorniczych - KWK Jankowice wyplaca nam 12858,74 zl ;d
    a potrafisz wycenic ile musiałes dołożyc żeby móc postawić bezpiecznie dom ?
    rozumiem że teraz grzecznie odłożysz kaske na konto na wypadek gdyby miało się coś dziać
    pozdrawiam, Pati

13. Cytat Napisał Maciek&Kamila
    Brzmi fajnie ale chyba bym wolał bez tej kasy i bez ryzyka, że się rozpadnie coś od szkód.
  14. Arturo72 Zarejestrowany: 25.04.2009 Posty: 8023
    Cytat Napisał queene
    Cytat Napisał agreston
    Brzmi fajnie ale chyba bym wolał bez tej kasy i bez ryzyka, że się rozpadnie coś od szkód.
    I kategoria to pikuś,u nas ludki budują na IV kategorii,to jest dopiero hardkor-budowlany i psychiczny
    Jeśli są odpowiednie zabezpieczenia to nic nie ma prawa się stać,a przyjamniej małe prawdopodobieństwo.
    Co do wyceny to kopalnie z reguły wypłacają ok.70% kwoty na kosztorysie i dlatego kosztorys odpowiednio "dokładnie" się wylicza
    Dziennik budowy-Mila IV
    ------------------------------------
    118m2 pow.użytkowa,125m2 pow.grzana,płyta fundamentowa z 20cm EPS200,silikat 18cm+20cm styropianu z lambdą 0,031,strop 30cm styropianu+10cm proszku PUR,okna z U=0,82-0,94,WM z rekuperatorem,pompa ciepła powietrze-woda 9kW,zasobnik cwu 300l,ogrzewanie podłogowe 125m2.Zapotrzebowanie na ciepło 40kWh/m2/rok.

"musicie być silni miłością,która jest potężniejsza niż śmierć..."
  15. Cytat Napisał queene
    rozumiem że teraz grzecznie odłożysz kaske na konto na wypadek gdyby miało się coś dziać
    ee co ty w razie w kopalnia zrobi remont trzeba im tylko udowodnic ze szkody przekraczaja wspomniana I kategorie
    Budowe mozna zasadniczo uznac za zakonczona ... dziennik zostanie ale powiedzmy dla tych ktorym ja bede chciala go pokazac ... w koncu po cholere ogladac ten moj kicz ...

16. Cytat Napisał queene
    wrzuciłam do dziennika zdjęcia tych belek, pomózcie mi ocenić czy nadają sie do pokazania po obróbce czy lepiej je obudować
    kurde calkiem konkretne belki !! a powiedz mi gore jak sie domyslam solidnie izolujesz i zakrywasz plytami g-k ??
    czyli bedzie widoczna ta wielka podwojna bela i pionowe slupy ??

17. Cytat Napisał queene
    no wlasnie ciezko to wyliczyc, operat ma kilka stron dziwnych wyliczen, najgorsze, ze wzieli niski koszt jednostkowy tony stali na poziomie 2300 zl brutto ;/ a kupowana byla w wiekszosci po 3000zl, ale i tak kupa kasy wpadnie z powrotem ;]

ktos kiedys pisal o dobrej firmie od kominkow a nie chce mi sie przekopywac ;/ jak co to napiszcie jeszzcze raz

Nowe zdjecia

18. Oj niedobre koleżanki koledzy,Wy mi tutaj o jedzonku w IKEA a ja się męczę na diecie....Oj nie ładnie,nie ładnie,bardzo proszę o zaprzestanie kulinarnych tematów ha,ha......
  19. Gabrysiu ja jestem po takiej chorobie żołądkowej że mogę odrobić straty..
    mea tak dokładnie zostaną tylko ta belka pozioma i pionowe słupy, chyba faktycznie je oszlifuje pomaluje i zostawię, zobacze co mi ta projektantka zaproponuje
    Maciek kto Ci robił ten operat i za ile
    pozdrawiam, Pati

20. Cytat Napisał queene
    Gabrysiu ja jestem po takiej chorobie żołądkowej że mogę odrobić straty..
    mea tak dokładnie zostaną tylko ta belka pozioma i pionowe słupy, chyba faktycznie je oszlifuje pomaluje i zostawię, zobacze co mi ta projektantka zaproponuje
    Maciek kto Ci robił ten operat i za ile
    pan ktory pracuje na jankowicach za 260zl, do 2 miesiecy maja byc pieniadze na koncie. a co do pieniedzy to jeszcze miesiac i wszyscy co w grudniu rozliczali roznice w vacie powinni miec tez na koncie ;d

Nowe zdjecia

Pokaż wyniki od 14201 do 14220 z 33761