dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie
  1. Daga&Adam OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Daga&Adam Zarejestrowany: 22.05.2007 Posty: 5831
    Cytat Napisał madzia11mk
    A jeszcze jedno mi się przypomniało - Kierbud mówił,że nie trzeba dawać folii na styropian, prawda to czy nie??
    Trzeba. Jak nie dasz to wylewka powchodzi w szczeliny miedzy styropianem powodujac mostek. Coprawda masz dwie warstwy i na 99% nie dojdzie do samego dolu ale to mimo wszystko mostek! Cos jak wpychanie kleju miedzy plyty styropianowe przy elewacji - zabronione! Mozna tylko pianowac Ale kup zwykla folie budowlana - jaka beda mieli na hurtowni. Nie za cienka (bo sie przetrze od samego chodzenia, a wylewkarze sie nie piernicza) i nie za gruba (bo szkoda kasy Taka zwykla czarna folia
  2. madzia11mk ELITA FORUM (min. 1000)
    madzia11mk Zarejestrowany: 29.06.2009 Posty: 1439
    Cytat Napisał Daga&Adam
    Trzeba. Jak nie dasz to wylewka powchodzi w szczeliny miedzy styropianem powodujac mostek. Coprawda masz dwie warstwy i na 99% nie dojdzie do samego dolu ale to mimo wszystko mostek! Cos jak wpychanie kleju miedzy plyty styropianowe przy elewacji - zabronione! Mozna tylko pianowac Ale kup zwykla folie budowlana - jaka beda mieli na hurtowni. Nie za cienka (bo sie przetrze od samego chodzenia, a wylewkarze sie nie piernicza) i nie za gruba (bo szkoda kasy Taka zwykla czarna folia
    Zapas folii już zrobiony, od razu zakładaliśmy że będziemy dawać tez na styropian, ale jak Kierbud przyszedł to nam "zamieszał"
    Czyli jednak zostajemy przy pierwotnej wersji
  3. rutino78 ELITA FORUM (min. 1000)
    rutino78 Zarejestrowany: 17.04.2010 Posty: 1013
    Wspaniała stronka!

    Cytat Napisał queene
    jako że weekend jeszcze...lubi ktoś z was patrzeć w niebo ?
    bo ja tak
    byłam dziś na pokazach lotniczych sił NATO w Ostravie...mega impreza tylko zatyczek do uszu nie wzięłam
    poza tym jest stronka http://www.flightradar24.com/ ...nie podejrzewałam wcześniej że nad Jastrzębiem przebiega ważny korytarz powietrzny, fajna zabawa bo można sprawdzić co w danej chwili leci
    dobranoc...rano pobudka 6.45 ...
  4. queene Lider FORUM (min. 2800)
    queene Zarejestrowany: 06.06.2007 Posty: 4193
    Cytat Napisał madzia11mk
    quenee i mea - oglądałam Wasze dzienniki i muszę powiedzieć, że to dwa zupełnie różne domy.
    Poczynając od bryły, a kończąc na kolorach ścian
    Ale to dobrze, każdy może znaleźć jakieś ciekawe inspiracje dla siebie.
    faktycznie zupełnie inne
    w sumie dziwne bo wydaje mi sie że mamy z meą podobne zdanie w wielu sprawach...widać poza budowlanymi
  5. madzia11mk ELITA FORUM (min. 1000)
    madzia11mk Zarejestrowany: 29.06.2009 Posty: 1439
    Cytat Napisał queene
    faktycznie zupełnie inne
    w sumie dziwne bo wydaje mi sie że mamy z meą podobne zdanie w wielu sprawach...widać poza budowlanymi
    Może i zdanie podobne, ale wykonanie zupełnie inne
  6. Daga&Adam OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Daga&Adam Zarejestrowany: 22.05.2007 Posty: 5831
    Cytat Napisał queene
    jako że weekend jeszcze...lubi ktoś z was patrzeć w niebo ?
    Ja lubie ale wyyyyyyzej! Dla tych co tez lubia polecam http://www.heavens-above.com/ - tez mozna sprawdzic polozenie tylko tych wyzszych obiektow jak np. stacja ISS
  7. AGA NR 1 ELITA FORUM (min. 1000)
    AGA NR 1 Zarejestrowany: 18.05.2009 Posty: 2253
    Cytat Napisał Daga&Adam
    http://allegro.pl/listing.php/search?sg=0&string=modrze*+%28tara*+desk*%29

    Najsensowniej w Gliwicach - 60 pln / m2 I gatunek. Wszystkie tansze to gatunek II albo III (klasa B/C) - moga byc sekate etc.

    http://allegro.pl/deska-tarasowa-modrzew-53zl-brutto-rybnik-i1830052903.html

    Rybnik - 53 pln / m2, mieszane I i II klasa
    Dzięki Adaś,
    wgryzę się w temat.


    Kurczę, wogóle był taki wątek na FM, ale nie ten "Drewniane tarasy" bo ten znam, tylko o kosztach utrzymania tarasu ( oleje ).
    No za chiny ludowe nie umiem tego znaleźć.
    Ludzie tam ostrzegali o wysokim koszcie utrzymania takich tarasów z drewna egzotycznego.
    Rzekomo dobre oleje właśnie do drewna egzotycznego są potwornie drogie - jedno olejowanie tarasu to rzekomo koszt 800 - 1000 zł, a trzeba je zrobić co 2 - 3 miesiące.
    Więc ciekawe jak z tym modrzewiem będzie.
    Dobra, podrążę temat trochę.
  8. AGA NR 1 ELITA FORUM (min. 1000)
    AGA NR 1 Zarejestrowany: 18.05.2009 Posty: 2253
    Cytat Napisał madzia11mk
    Ale wczoraj odwiedziła nas Kierbud i zauważył,że styropian delikatnie pływa (tzn. jak się stanie na to się troszkę ugina, albo podnosi się delikatnie ten leżący obok) i podpowiedział że można by na folię wylać cienką warstwę zaprawy (takiej rzadkiej) i dopiero na to dociskać styropian. Ta zaprawa wypełniła by wtedy wszystkie nierówności na podłodze.
    Czy jest sens w ogóle się w to bawić ?
    Madzia,
    aż mną zatrzęsło.
    Niech sobie tę "cienką warstwę zaprawy" ( rzadkiej ) wyleje.... już nie powiem gdzie.
  9. madzia11mk ELITA FORUM (min. 1000)
    madzia11mk Zarejestrowany: 29.06.2009 Posty: 1439
    Cytat Napisał AGA NR 1
    Madzia,
    aż mną zatrzęsło.
    Niech sobie tę "cienką warstwę zaprawy" ( rzadkiej ) wyleje.... już nie powiem gdzie.
    dobre....ale nie będę mu powtarzała
  10. mea Lider FORUM (min. 2800)
    mea Zarejestrowany: 25.07.2008 Posty: 4903
    Cytat Napisał madzia11mk
    quenee i mea - oglądałam Wasze dzienniki i muszę powiedzieć, że to dwa zupełnie różne domy.
    Poczynając od bryły, a kończąc na kolorach ścian
    Ale to dobrze, każdy może znaleźć jakieś ciekawe inspiracje dla siebie.
    co ci powiem to ci powiem ... jak bym miala taka mozliwoisc - tez budowalabym parterowke!! ale nie mam wiec ratuje sie tym co moge miec a co do kolorkow - ja zawsze chcialam miec wokol siebie mocne kolory i duzo roznych /oczywiscie nie moga sie ze soba kłócić!!/ queene ma teraz u siebie mocne kolory i pewnie jej sie znudzily ... ja mam co prawda bordowa sciane ale na wiecej "mi nie powolono" wiec szaleje w nowym domu bo tam decyzje kolorystyczne naleza tylko do mnie i w porywach do mariusza /ale jak narazie zgadza sie na moje propozycje!!!
  11. mea Lider FORUM (min. 2800)
    mea Zarejestrowany: 25.07.2008 Posty: 4903
    powiedzcie mi kiedy warto zamawiac swiadectwo energrtyczne ??
  12. Arturo72 Guest
    Arturo72 Zarejestrowany: 01.01.1970 Posty:
    Cytat Napisał mea
    powiedzcie mi kiedy warto zamawiac swiadectwo energrtyczne ??
    Dla jednych,którzy chcą wiedzieć ile spali im dom jeszcze przed wyborem sposobu ogrzewania i przed budową,dla innych może to być zwykły papierek konieczny jedynie do odbioru domu po budowie
    Ja wyliczyłem sobie przed budową,po budowie będzie to tylko potwierdzenie na papierze.
  13. mea Lider FORUM (min. 2800)
    mea Zarejestrowany: 25.07.2008 Posty: 4903
    Cytat Napisał Arturo72
    Dla jednych,którzy chcą wiedzieć ile spali im dom jeszcze przed wyborem sposobu ogrzewania i przed budową,dla innych może to być zwykły papierek konieczny jedynie do odbioru domu po budowie
    Ja wyliczyłem sobie przed budową,po budowie będzie to tylko potwierdzenie na papierze.
    moje pytanie mialo byc odnosnie tego czy sie takie swiadectwo nie dezaktualizuje!! jak mapy na przyklad ...

    a liczyc to inna kwestia
  14. marek.Bud FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    marek.Bud Zarejestrowany: 06.10.2007 Posty: 270
    ważność to 10 lat od wydrukowania, ale nalezy pamietać ze sporządzający ( np. ja )ma obowiązek liczyć dla stanu rzeczywistego, czyli.... jak masz 2w ściane to zeby to bylo po ociepleniu, chyba ze sie podłozy i liczy z projektu nie patrzac co wybudowane.
    szczerze nikt tego nie sprawdza, grunt ze wychodzi na zielonym, zóltym, bron moze czerwonym
  15. mea Lider FORUM (min. 2800)
    mea Zarejestrowany: 25.07.2008 Posty: 4903
    Cytat Napisał marek.Bud
    ważność to 10 lat od wydrukowania, ale nalezy pamietać ze sporządzający ( np. ja )ma obowiązek liczyć dla stanu rzeczywistego, czyli.... jak masz 2w ściane to zeby to bylo po ociepleniu, chyba ze sie podłozy i liczy z projektu nie patrzac co wybudowane.
    szczerze nikt tego nie sprawdza, grunt ze wychodzi na zielonym, zóltym, bron moze czerwonym
    u ciebie ile takowy kosztuje ??

    ja juz jestem praktycznie po ociepleniu /chlopakom zostala jedna sciana/ wiec juz bym zamowila ... wszystkie przegrody znane, zrodla ciepla tez ... co wiecej trzeba zeby to zrobic ??
  16. adiqq Guest
    adiqq Zarejestrowany: 01.01.1970 Posty:
    podać wszystkie dane (rzuty i przekroje z projektu), parametry okien,drzwi i policzyc...
    aha, jeszcze musisz zdjęcie zrobic...,nie zapomnij tez powiedziec ze masz WM...
    no ipotem trzeba jeszcze sie pochwalic ile wyszlo
  17. queene Lider FORUM (min. 2800)
    queene Zarejestrowany: 06.06.2007 Posty: 4193
    przeprowadzkę uważam za rozpoczętą
  18. mea Lider FORUM (min. 2800)
    mea Zarejestrowany: 25.07.2008 Posty: 4903
    Cytat Napisał queene
    przeprowadzkę uważam za rozpoczętą
    nie wiem czy ci wspolczuc czy zazdroscic
  19. epso SYMPATYK FORUM (min. 10)
    epso Zarejestrowany: 25.06.2010 Posty: 19
    Witam Was ponownie po dlugiej przerwie.

    Budowa powoli idzie do przodu i mogę już sprzedać stemple okolo 330 szt. odbiór Rybnik Kamień.
  20. adiqq Guest
    adiqq Zarejestrowany: 01.01.1970 Posty:
    Cytat Napisał queene
    przeprowadzkę uważam za rozpoczętą
    no gratuluje
Pokaż wyniki od 21601 do 21620 z 34093