dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie
  1. madzia11mk ELITA FORUM (min. 1000)
    madzia11mk Zarejestrowany: 29.06.2009 Posty: 1439
    Oj dzieje się, dzieje...człowiek nie zagląda przez kilka dni a tu taki szum

    A u nas przygotowania do wylewek - w przyszłym tygodniu mają zacząć
    Styropian rozłożony już na całym poddaszu i 1/3 parteru. Mamy już też początki podłogówki- zdjęcia w dzienniku już za chwilkę

    BTW zostało może komuś trochę folii pod podłogówkę (tej w kratkę) bo chyba nam trochę zabraknie....
  2. Apacz 84 DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Apacz 84 Zarejestrowany: 09.06.2009 Posty: 615
    witam
    Czy ktoś z mądrych głów forumowych może mi powiedzieć jaka jest różnica przenikania ciepła miedzy oknem dwu a trójwarstwowym... nie chodzi mi o ramy tylko o powierzchnię.... samej szyby... bo jeśli różnica jest do 15% to się nie opłaca trójek kupować.....
  3. adiqq Guest
    adiqq Zarejestrowany: 01.01.1970 Posty:
    wez konkretne okno, porównaj U dla pakietu 2 i 3 szybowego...
    a dlaczego chcesz porównywać U tylko dla szyby? to bez sensu....powinno się brać po uwagę U całego okna...
  4. Daga&Adam OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Daga&Adam Zarejestrowany: 22.05.2007 Posty: 5831
    Cytat Napisał Apacz 84
    witam
    Czy ktoś z mądrych głów forumowych może mi powiedzieć jaka jest różnica przenikania ciepła miedzy oknem dwu a trójwarstwowym... nie chodzi mi o ramy tylko o powierzchnię.... samej szyby... bo jeśli różnica jest do 15% to się nie opłaca trójek kupować.....
    Wszystko zalezy jakie masz okna. Ja mam bardzo duze w ktorych udzial szyby jest spory, w moim przypadku by sie oplacalo okna z pakietem trojszybowym. Ale jak ja kupowalem okna to to byla nowosc (kurde to bylo 2 lata temu!) i nikt nie mial profila lacznikowego 90st do wykusza, dla takich pakietow szybowych eh Jezeli masz male okna to lepiej doinwestowac w lepszy profil (wiecej komor) bo to zawsze profil / rama jest wiekszym mostkiem od samej szyby
  5. adiqq Guest
    adiqq Zarejestrowany: 01.01.1970 Posty:
    Cytat Napisał Daga&Adam
    Wszystko zalezy jakie masz okna. Ja mam bardzo duze w ktorych udzial szyby jest spory, w moim przypadku by sie oplacalo okna z pakietem trojszybowym. Ale jak ja kupowalem okna to to byla nowosc (kurde to bylo 2 lata temu!) i nikt nie mial profila lacznikowego 90st do wykusza, dla takich pakietow szybowych eh Jezeli masz male okna to lepiej doinwestowac w lepszy profil (wiecej komor) bo to zawsze profil / rama jest wiekszym mostkiem od samej szyby
    Adam znowu nie przesadzaj- ja kupowałem dokładnie 2 lata temu o tej porze i bez problemu kupiłem 3-szybowe...
    powiem tak, najlepsze okna nic ci nie dadzą jak ci zle zamontuja...
  6. agucha77 FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    agucha77 Zarejestrowany: 12.06.2007 Posty: 297
    Hej,

    ktoś pytał o balustrady - my mamy nierdzewkę za 400PLN, robił facet z Połomii: http://www.spaw-art.pl/kontakt.html

    Ktoś jeszcze, chyba aro, pisał o szkle matowym na balkonach - że nad morzem są i nie ma zacieków itp. Trzeba wziąć pod uwagę fakt, że my nad morzem nie mieszkamy, ale na Śląsku i różnica jest naprawdę ogromna w ilości zabrudzeń na oknach, balustradach itp.

    Patrycja, przeprowadzliście się?
  7. nonoa_ona FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    nonoa_ona Zarejestrowany: 14.03.2011 Posty: 110
    Rzucajcie te namiary tez do "Namiary na dostawcow i wykonawcow !!" bo one tutaj szybko sie zgubia, a za chwile znowu ktos bedzie o fachowca pytal
  8. mea Lider FORUM (min. 2800)
    mea Zarejestrowany: 25.07.2008 Posty: 4903
    u mnie na szybach w pakiecie 2szybowym był wsp 1.0 a w 3szybowym 0.7
  9. adiqq Guest
    adiqq Zarejestrowany: 01.01.1970 Posty:
    Mea - ja z kolei mam szyby o u=0,6 (pakiet 3 szybowy), U całego okna=1,0
  10. netmar DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    netmar Zarejestrowany: 12.02.2011 Posty: 508
    Ja czekam na wycenę okien 3 szybowych.

    Załamała mnie wiadmosc ze na okna trzeba czekac blisko 3 miechy!!!
  11. mea Lider FORUM (min. 2800)
    mea Zarejestrowany: 25.07.2008 Posty: 4903
    netmar trafiłes na szczyt sezonu...

    a ją właśnie czekam na wypis ... już jestem szczęśliwsza
  12. Daga&Adam OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Daga&Adam Zarejestrowany: 22.05.2007 Posty: 5831
    Cytat Napisał adiqq
    Adam znowu nie przesadzaj- ja kupowałem dokładnie 2 lata temu o tej porze i bez problemu kupiłem 3-szybowe...
    powiem tak, najlepsze okna nic ci nie dadzą jak ci zle zamontuja...
    Ale nie masz wykuszow albo okien naroznych Do moich wykuszow nikt nie mial ksztaltek naroznikowych dla okien 3-szybowych. Teraz bez problemu takie sa !
  13. Daga&Adam OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Daga&Adam Zarejestrowany: 22.05.2007 Posty: 5831
    Cytat Napisał adiqq
    Mea - ja z kolei mam szyby o u=0,6 (pakiet 3 szybowy), U całego okna=1,0
    To masz fajne. Ja mam dwuszybowe (tzn. tak naprawde trzy bo to p4 ale ta jedna pod wzgledem izolacyjnosci cieplnej nic nie wnosi bo to dwie szyby sklejone ze soba z paroma warstwami cienkiej folii w srodku.. I szyby tez mam U=1.0, a calosc okna roznie - od 1,2 do 1,4. Oknoplast dla kazdego okna na wycenie podawal tez jego calosciowe U
  14. mea Lider FORUM (min. 2800)
    mea Zarejestrowany: 25.07.2008 Posty: 4903
    wszedzie dobrze ale w domu najlepiej!!
    oby jeszcze jak najszybciej w nowym !!! ale ciezko to widze ...
  15. aro_32 FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    aro_32 Zarejestrowany: 27.12.2009 Posty: 220
    Cytat Napisał agucha77
    Hej,


    Ktoś jeszcze, chyba aro, pisał o szkle matowym na balkonach - że nad morzem są i nie ma zacieków itp. Trzeba wziąć pod uwagę fakt, że my nad morzem nie mieszkamy, ale na Śląsku i różnica jest naprawdę ogromna w ilości zabrudzeń na oknach, balustradach itp.

    Patrycja, przeprowadzliście się?
    Niby racja z tym brudem. Ale mimo wszystko chyba się zdecyduję na te szyby u siebie. Szukałem czegoś co mi zasłoni balkon od sąsiada który tak jak ja dosunął dom 4m do granicy i teraz "patrzymy na siebie" a ja mam balkon właśnie od tej strony. Drewna na zewnątrz unikam bo buduję wg. zasady - jak najmniej prac i kosztów przy domu podczas mieszkania w nim, nawet gdy chodzi o malowanie drewna co parę lat. "Goła" balustrada z nierdzewki nie wystarczy. Będą więc najprawdopodobniej szyby takie by brudu nie było widać
  16. queene Lider FORUM (min. 2800)
    queene Zarejestrowany: 06.06.2007 Posty: 4193
    Cytat Napisał agucha77
    Patrycja, przeprowadzliście się?
    jesteśmy w trakcie mąż wziął tydzień wolnego (sie nie było na wakacjach...się ma ) i już śpi na budowie wykańczając wszystko
    dziś dostaliśmy cynk ze łóżko jest do odbioru więc myślę ze w piątek już wszyscy sie tam przeniesiemy
    póki co dziennie wycieram te moje 150m2 zeby pozbyć sie kurzu...i już plecy wysiadają
    no a w sobote wielka przeprowadzka
  17. queene Lider FORUM (min. 2800)
    queene Zarejestrowany: 06.06.2007 Posty: 4193
    Cytat Napisał GabrysiaBP
    Pati masz już wyniki z wody??
    no mam wreszcie...słabo jest
    przekroczone normy przy azotynach - norma to 0,5 mg/l a u nas 1,5 mg/l - sie mieszka na pouprawnych polach to czego sie spodziewac
    no i mamy bakterie coli i E.coli - ale to pikuś bo gotowanie je niszczy
    więc kuchnia i zęby mineralną albo przegotowaną
    nie wiem co bedzie z odbiorem domu

    poszukam wieczorem czy sa jakieś dostępne filtry na to
  18. mea Lider FORUM (min. 2800)
    mea Zarejestrowany: 25.07.2008 Posty: 4903
    pati poszukaj malych stacji uzdatniania wody ... kiedys mialam namiary na firmy ktore robia takie cudenka ... troche to kosztuje ale warto bo masz w pelni wode pitna!! sprobuje tego poszukac ale nie obiecuje ... to stare dzieje byly ...
  19. GabrysiaBP ELITA FORUM (min. 1000)
    GabrysiaBP Zarejestrowany: 16.09.2009 Posty: 1266
    Pati ,ale tym odbiorem nie musisz się przejmować,bo tam piszesz tylko takie odręczne oświadczenie,że woda jest zdatna do picia.To na Twoją odpowiedzialność jak będziesz piła niezdatną to ich nie interesuje.
    Nad stacją uzdatniania wody też się zastanawiam,tzn.na pewno ją kupimy,tylko mąż znajdzie prace i będzie jakaś kasa.Miałam namiary na oninen i viessmam bodajże.
  20. queene Lider FORUM (min. 2800)
    queene Zarejestrowany: 06.06.2007 Posty: 4193
    dzięki mea zaraz poszperam w necie
    Gabrysiu - o tym też poszukam czegoś....tylko nie jestem pewna czy takie oświadczenie wystarczy - kierbud mówił mi ostatnio że jest jakaś nowa upierdliwa babka w urzędzie i podobno nawet jej umowa z dostawcą wody do domu nie wystarczy....podpytam jeszcze jak to wygląda, umowę z dostawcą mam...oby to było coś...bo obawiam się że taka stacja to może być koszt porównywalny do wybudowania sobie wodociągu
Pokaż wyniki od 21841 do 21860 z 34093