dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie
  1. queene Lider FORUM (min. 2800)
    queene Zarejestrowany: 06.06.2007 Posty: 4193
    Cytat Napisał GabrysiaBP
    Pati a powiesz gdzie na Wodzisławskiej to też ch ętnie podjadę.
    wiesz co jadąc od koscioła Franciszkanów to mniej wiecej naprzeciwko knajpy Metro, w takiej kamienicy, niebieski baner Aqua cos tam
    mniej wiecej w połowie drogi miedzy rondem Plaza a rondem Honda

    o tu: http://www.aqua-market.pl/Kontakt.html
  2. mea Lider FORUM (min. 2800)
    mea Zarejestrowany: 25.07.2008 Posty: 4903
    Cytat Napisał rutino78
    witajcie
    ależ ten parter się szybko buduje... z czego ja im zapłace?
    był dzis pan od reku (na razie nie ten od Mei) i mówił mówił mówił.. polecał mistrala ale montuje też inne.
    wiele rzeczy się dowiedziałem lecz nie wiem co sądzić o okapie, jedni chętnie wpinają pod reku, ten twierdzi ze będzie się filtr zapychał i lepiej zrobić wylot przez strop i dach.
    Wg niego wentylatorki na prad stały dłuugo się zwracają.
    Nie wiem co z tym podgrzewaczem, trochę to bez sensu grzanie zimą powietrza tysiącwatową grzałką. wodny podgrzewacz to zaś półtora tysiąca. chyba zawierzę renoventowi gdzie niby nie trzeba grzałki.
    ja zanim sie zdecydowalam wysluchalam przynajmniej 3 madrych ekip ... wzielam trzecia bo "mowili zrozumiale"

    u nas ez byly rozne opcje reku a skonczylo sie jak zapowiedzial adiqq na renovencie ... spawdzony i pewny - jak dla mnie wystarczajaca rekomendacja
  3. bdan ELITA FORUM (min. 1000)
    bdan Zarejestrowany: 12.03.2009 Posty: 1237
    Cytat Napisał rutino78
    witajcie
    Nie wiem co z tym podgrzewaczem, trochę to bez sensu grzanie zimą powietrza tysiącwatową grzałką. wodny podgrzewacz to zaś półtora tysiąca. chyba zawierzę renoventowi gdzie niby nie trzeba grzałki.

    rozwiń o czym piszesz, o co chodzi z tym podgrzewaczem, którego nie ma w brinku
  4. adiqq Guest
    adiqq Zarejestrowany: 01.01.1970 Posty:
    Gabrysia - na razie mi jeszcze nie wyłączyli prądu, więc zaraz czegoś poszukam...
  5. mea Lider FORUM (min. 2800)
    mea Zarejestrowany: 25.07.2008 Posty: 4903
    Cytat Napisał bdan
    rozwiń o czym piszesz, o co chodzi z tym podgrzewaczem, którego nie ma w brinku
    chyba chodzi o nagrzewnice ... ale ona w nowym brinku jest wychodzi niewiedza pana instalatora
  6. queene Lider FORUM (min. 2800)
    queene Zarejestrowany: 06.06.2007 Posty: 4193
    Cytat Napisał adiqq
    Gabrysia - na razie mi jeszcze nie wyłączyli prądu, więc zaraz czegoś poszukam...
    ja znalazłam:
    przedsiębiorstwo wodociągowo-kanalizacyjne jest obowiązane przyłączyć do sieci nieruchomość osoby ubiegającej się o przyłączenie nieruchomości do sieci, jeżeli są spełnione warunki przyłączenia określone w regulaminie, [dostarczania wody i odprowadzania ścieków uchwalonym przez radę gminy], oraz istnieją techniczne możliwości świadczenia usług”

    krótka piłka u nas możliwości technicznych NIE MA

    więc:
    Osoby, które wybudowały z własnych środków urządzenia wodociągowe i urządzenia kanalizacyjne, mogą je przekazywać odpłatnie gminie lub przedsiębiorstwu wodociągowo-kanalizacyjnemu, na warunkach uzgodnionych w umowie.”
    Umowa określa w szczególności warunki finansowe przejęcia, gdyż zgodnie z wymogami ustawowymi przejęcie takie musi mieć charakter odpłatny
    Gdyby strony umowy nie mogły dojść do porozumienia w kwestii kwoty za jaką sieć jest przejmowana, inwestor prywatny ma prawo wystąpić na drogę sądową i żądać, aby sąd wydał rozstrzygnięcie w przedmiotowej sprawie. W takiej sytuacji sąd bierze pod uwagę przede wszystkim wartość urządzeń, ale także wartość nakładów koniecznych do doprowadzenia urządzeń do odpowiedniego standardu technicznego zapewniającego bezpieczną, trwałą i ekonomicznie uzasadnioną eksploatację (wyrok SN)


    więc tak sobie myślę ze jak wystąpie o warunki techniczne przyłączenia to od razu zaznaczę o możłiwości odkupienia ode mnie odcinka sieci który mam zamiar zbudowac (oczywiscie hipotetycznie)
  7. rutino78 ELITA FORUM (min. 1000)
    rutino78 Zarejestrowany: 17.04.2010 Posty: 1013
    jedne rekuperatory wymagają dogrzewania prądem świeżego powietrza (co czyni całe te oszczędności trochę dyskusyjnymi), a inne nie.
    brink renovent: "System zabezpieczenia przed szronieniem zapewnia optymalną ochronę przed zamarznięciem. Pozwala to na zachowanie wysokiej wydajności nawet w ekstremalnych warunkach. W momencie wystąpienia szronienia wymiennika , urządzenie automatycznie obniża obroty wentylatora świeżego powietrza , aż do momentu rozmrożenia wymiennika."
  8. mea Lider FORUM (min. 2800)
    mea Zarejestrowany: 25.07.2008 Posty: 4903
    chcesz miec realne oszczednosci to zrob gwc
  9. adiqq Guest
    adiqq Zarejestrowany: 01.01.1970 Posty:
    Cytat Napisał queene
    ja znalazłam:
    przedsiębiorstwo wodociągowo-kanalizacyjne jest obowiązane przyłączyć do sieci nieruchomość osoby ubiegającej się o przyłączenie nieruchomości do sieci, jeżeli są spełnione warunki przyłączenia określone w regulaminie, [dostarczania wody i odprowadzania ścieków uchwalonym przez radę gminy], oraz istnieją techniczne możliwości świadczenia usług”

    krótka piłka u nas możliwości technicznych NIE MA

    więc:
    Osoby, które wybudowały z własnych środków urządzenia wodociągowe i urządzenia kanalizacyjne, mogą je przekazywać odpłatnie gminie lub przedsiębiorstwu wodociągowo-kanalizacyjnemu, na warunkach uzgodnionych w umowie.”
    Umowa określa w szczególności warunki finansowe przejęcia, gdyż zgodnie z wymogami ustawowymi przejęcie takie musi mieć charakter odpłatny
    Gdyby strony umowy nie mogły dojść do porozumienia w kwestii kwoty za jaką sieć jest przejmowana, inwestor prywatny ma prawo wystąpić na drogę sądową i żądać, aby sąd wydał rozstrzygnięcie w przedmiotowej sprawie. W takiej sytuacji sąd bierze pod uwagę przede wszystkim wartość urządzeń, ale także wartość nakładów koniecznych do doprowadzenia urządzeń do odpowiedniego standardu technicznego zapewniającego bezpieczną, trwałą i ekonomicznie uzasadnioną eksploatację (wyrok SN)


    więc tak sobie myślę ze jak wystąpie o warunki techniczne przyłączenia to od razu zaznaczę o możłiwości odkupienia ode mnie odcinka sieci który mam zamiar zbudowac (oczywiscie hipotetycznie)
    dopiero co włączyli mi prąd (jakieś prace na sieci) i widzę że Pati mnie już uprzedziła...
  10. adiqq Guest
    adiqq Zarejestrowany: 01.01.1970 Posty:
    A tak pytanie z innej beczki - nie macie przez przypadek na swoich działkach słupów WN?(albo jakieś rurociągi, linie SN itp) tak się składa że będę się starał o ustanowienie służebności przesyłu i odszkodowanie za bezumowne korzystanie z działki - będę zbierać w najbliższym czasie dokumenty i idę z tym do firmy która się tym zajmuje. koszty jakie trzeba ponieść, to mapka 1:500 lub 1:100(z widoczną cała działką), wypis z MPZP i odpis z KW + jednorazowa opłata zryczałtowana przy złożeniu sprawy w sądzie - 240zł. Firma bierze 30% wartości odszkodowania
    I tak sobie pomyślałem, że jak nas będzie więcej, to wtedy z firmą możemy wytargować jakieś zniżki za prowadzenie tych spraw....
    dajcie znać, jak ktoś jest zainteresowany
  11. madzia11mk ELITA FORUM (min. 1000)
    madzia11mk Zarejestrowany: 29.06.2009 Posty: 1439
    I znowu BUDOZBYT podniósł mi ciśnienie i to chyba do 150-ciu
    No masakra jakaś, wszystko się u nich pozmieniało, przedstawiciele się pozwalniali, pozostawili tylko bałagan w papierkach....a nam długi
    A było tak:
    na początku budowy wpłaciliśmy sporą zaliczkę na poczet przyszłych zakupów. Kupowaliśmy, kupowaliśmy, wszystko było pięknie i cacy...no i przyszło do zakupu stali, nagle pojawił się Budozbyt Prefabrykacja. Faktura za stal - ok 3800 zł. Wszyscy kolejni przedstawiciele zapewniali nas że jest to spłacone z naszej zaliczki z Budozbytu (Wierzbowa). No to budowaliśmy dalej, i kupowaliśmy dalej....
    Jeszcze w tym roku mieliśmy u nich pieniądze do wybrania, no to kupujemy ciągle. Aż nagle, jakieś dwa miesiące temu dzwoni nasz pierwszy przedstawiciel (który przeniósł się w między czasie na prefabrykację) i mówi że dalej wisimy im ok 3800 za stal że chyba nasz kolejny przedstawiciel tego nie przelał....
    No i co - w Budozbycie na Wierzbowej został nam niecały tysiak a oni chcą prawie 4 tys
    Oczywiście winnych brak, bo już dwóch przedstawicieli tam nie pracuje....i co teraz mamy zrobić?
    Budozbyt (wierzbowa) nie może tez tak od razu przesłać tych pieniędzy na prefabrykację bo siedzi na nich syndyk, on musi wyrazić zgodę. MASAKRA!!!

    Chyba w sobotę przejadę się do Budozbytu pogadać z szefostwem
  12. bdan ELITA FORUM (min. 1000)
    bdan Zarejestrowany: 12.03.2009 Posty: 1237
    adiqq - napisz prosze swoje przemyślenia odnosnie sterowania pokojowego/pogodowego w przypadku podłogówki w całym domu. Masz chyba pokojowe - jak sie u Ciebie sprawowało ?
  13. queene Lider FORUM (min. 2800)
    queene Zarejestrowany: 06.06.2007 Posty: 4193
    Cytat Napisał madzia11mk
    I znowu BUDOZBYT podniósł mi ciśnienie i to chyba do 150-ciu
    No masakra jakaś, wszystko się u nich pozmieniało, przedstawiciele się pozwalniali, pozostawili tylko bałagan w papierkach....a nam długi
    A było tak:
    na początku budowy wpłaciliśmy sporą zaliczkę na poczet przyszłych zakupów. Kupowaliśmy, kupowaliśmy, wszystko było pięknie i cacy...no i przyszło do zakupu stali, nagle pojawił się Budozbyt Prefabrykacja. Faktura za stal - ok 3800 zł. Wszyscy kolejni przedstawiciele zapewniali nas że jest to spłacone z naszej zaliczki z Budozbytu (Wierzbowa). No to budowaliśmy dalej, i kupowaliśmy dalej....
    Jeszcze w tym roku mieliśmy u nich pieniądze do wybrania, no to kupujemy ciągle. Aż nagle, jakieś dwa miesiące temu dzwoni nasz pierwszy przedstawiciel (który przeniósł się w między czasie na prefabrykację) i mówi że dalej wisimy im ok 3800 za stal że chyba nasz kolejny przedstawiciel tego nie przelał....
    No i co - w Budozbycie na Wierzbowej został nam niecały tysiak a oni chcą prawie 4 tys
    Oczywiście winnych brak, bo już dwóch przedstawicieli tam nie pracuje....i co teraz mamy zrobić?
    Budozbyt (wierzbowa) nie może tez tak od razu przesłać tych pieniędzy na prefabrykację bo siedzi na nich syndyk, on musi wyrazić zgodę. MASAKRA!!!

    Chyba w sobotę przejadę się do Budozbytu pogadać z szefostwem
    ja sie od nich trzymam juz z daleka
    generalnie brać co sie da i uciekać
    skoro przelałas im kase - masz potwierdzenie przelewu to teraz juz ich problem, ja też nieraz źle puszczałam przelewy i jednym oświadczeniem pt. "Zgadzam się na przeksięgowanie wpłat" mój przedstawiciel (tez juz tam nie pracuje, przeniosl sie do Handlobudu ) załatwił sprawę
    ty zapłaciłas wiec dopoki ci nie zwrócą to nie płać drugi raz, no bez sensu
  14. madzia11mk ELITA FORUM (min. 1000)
    madzia11mk Zarejestrowany: 29.06.2009 Posty: 1439
    No właśnie sprawa nie jest taka prosta - my wpłaciliśmy zaliczkę z której miała być ściągana kasa na materiały. Dostawaliśmy tylko faktury.
    I dostaliśmy też fakturę na tą stal (napisane "płatne przelewem") ale byliśmy przekonani (tak nam mówiono) że jest ona też spłacona z tej zaliczki.
    Więc jako tako potwierdzenia jej zapłacenia nie mamy.
    I tu jest problem...
  15. adiqq Guest
    adiqq Zarejestrowany: 01.01.1970 Posty:
    Cytat Napisał bdan
    adiqq - napisz prosze swoje przemyślenia odnosnie sterowania pokojowego/pogodowego w przypadku podłogówki w całym domu. Masz chyba pokojowe - jak sie u Ciebie sprawowało ?
    jestem zadowolony z tego sterowania (mam 3 sterowniki Auraton3000 - w piwnicy,na parterze i na poddaszu)
    mam nastawione aktualnie progi - tania taryfa 22,75C, droga taryfa 22,25C
    czyli w godz. 13-15 i 22-6 jak temperatura spadnie do 22,5C to załącza się grzanie
    w pozostałych godzinach czyli 6-13 i 15-22 grzanie załącza się jak temperatura spadniedo 22C.
    Podłoga ma dużą akumulację i dośc dobrze się to sprawdza i dodatkowo nie mam żadnych problemów z wykorzystaniem sterownika do potrzeb taniej taryfy.
    Czasami na początku, zanim podregulowałem pętle,obiegówki i sterownik, to miałem przypadki że temperatura na parterze spadła mi aż do 20,5C(tzn grzanie już było, tylko z powodu bezwładności podłogówki temperatura jeszcze przez jakiś czas spadała) - ale było to tylko w największe mrozy, zanim miałem wszystko poustawiane.

    wydaje mi się że jest to bardziej kwestia gustu czy sterowanie pokojowe czy pogodowe. ludzie użytkują te lub te i zazwyczaj są zadowoleni. Są nawet tacy, to maja pokojowe i pogodowe jednocześnie
  16. Apacz 84 DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Apacz 84 Zarejestrowany: 09.06.2009 Posty: 615
    Cytat Napisał adiqq
    A tak pytanie z innej beczki - nie macie przez przypadek na swoich działkach słupów WN?(albo jakieś rurociągi, linie SN itp) tak się składa że będę się starał o ustanowienie służebności przesyłu i odszkodowanie za bezumowne korzystanie z działki - będę zbierać w najbliższym czasie dokumenty i idę z tym do firmy która się tym zajmuje. koszty jakie trzeba ponieść, to mapka 1:500 lub 1:100(z widoczną cała działką), wypis z MPZP i odpis z KW + jednorazowa opłata zryczałtowana przy złożeniu sprawy w sądzie - 240zł. Firma bierze 30% wartości odszkodowania
    I tak sobie pomyślałem, że jak nas będzie więcej, to wtedy z firmą możemy wytargować jakieś zniżki za prowadzenie tych spraw....
    dajcie znać, jak ktoś jest zainteresowany
    a mam pytanko nie wiesz ile już ten słup tam stoi???? i czy nie wiesz czyją może być własnością???? jak co pisz na PM:] mogę pomóc w takiej spawie:]

    madzia11mk jak dobrze że na starcie skreśliłem ich z listy sowich dostawców :] Madzia jak by co to mogę pożyczyć pałkę bejsbolową.....łatwo zmywa się z niej krew :] [żart] hehehhe
  17. bdan ELITA FORUM (min. 1000)
    bdan Zarejestrowany: 12.03.2009 Posty: 1237
    Cytat Napisał adiqq
    jestem zadowolony z tego sterowania (mam 3 sterowniki Auraton3000 - w piwnicy,na parterze i na poddaszu)
    mam nastawione aktualnie progi - tania taryfa 22,75C, droga taryfa 22,25C
    czyli w godz. 13-15 i 22-6 jak temperatura spadnie do 22,5C to załącza się grzanie
    w pozostałych godzinach czyli 6-13 i 15-22 grzanie załącza się jak temperatura spadniedo 22C.
    Podłoga ma dużą akumulację i dośc dobrze się to sprawdza i dodatkowo nie mam żadnych problemów z wykorzystaniem sterownika do potrzeb taniej taryfy.
    Czasami na początku, zanim podregulowałem pętle,obiegówki i sterownik, to miałem przypadki że temperatura na parterze spadła mi aż do 20,5C(tzn grzanie już było, tylko z powodu bezwładności podłogówki temperatura jeszcze przez jakiś czas spadała) - ale było to tylko w największe mrozy, zanim miałem wszystko poustawiane.

    wydaje mi się że jest to bardziej kwestia gustu czy sterowanie pokojowe czy pogodowe. ludzie użytkują te lub te i zazwyczaj są zadowoleni. Są nawet tacy, to maja pokojowe i pogodowe jednocześnie
    No fakt, ze Ty masz jeszcze całkiem inna bajke, bo grzejesz w okeslonych porach. U mnie gaz a co fachowiec to inny pomysł na temat sterowania
  18. madzia11mk ELITA FORUM (min. 1000)
    madzia11mk Zarejestrowany: 29.06.2009 Posty: 1439
    Cytat Napisał Apacz 84

    madzia11mk jak dobrze że na starcie skreśliłem ich z listy sowich dostawców :] Madzia jak by co to mogę pożyczyć pałkę bejsbolową.....łatwo zmywa się z niej krew :] [żart] hehehhe
    Dzięki, jakoś dam sobie radę bez pałki - mam nadzieję Jakby co odezwę się po weekendzie
  19. adiqq Guest
    adiqq Zarejestrowany: 01.01.1970 Posty:
    Cytat Napisał bdan
    No fakt, ze Ty masz jeszcze całkiem inna bajke, bo grzejesz w okeslonych porach. U mnie gaz a co fachowiec to inny pomysł na temat sterowania
    w drogiej taryfie też grzeję jak jest potrzeba....ale wolę w taniej, różnica w cenie jest znaczna
    ty nie masz takiego ograniczenia...u ciebie może lepiej się sprawdzić pogodowe....
  20. mea Lider FORUM (min. 2800)
    mea Zarejestrowany: 25.07.2008 Posty: 4903
    Cytat Napisał adiqq
    A tak pytanie z innej beczki - nie macie przez przypadek na swoich działkach słupów WN?(albo jakieś rurociągi, linie SN itp) tak się składa że będę się starał o ustanowienie służebności przesyłu i odszkodowanie za bezumowne korzystanie z działki - będę zbierać w najbliższym czasie dokumenty i idę z tym do firmy która się tym zajmuje. koszty jakie trzeba ponieść, to mapka 1:500 lub 1:100(z widoczną cała działką), wypis z MPZP i odpis z KW + jednorazowa opłata zryczałtowana przy złożeniu sprawy w sądzie - 240zł. Firma bierze 30% wartości odszkodowania
    I tak sobie pomyślałem, że jak nas będzie więcej, to wtedy z firmą możemy wytargować jakieś zniżki za prowadzenie tych spraw....
    dajcie znać, jak ktoś jest zainteresowany
    ja mam gazociag przesylowy fi 500 ale jak kupilam dzialke to juz tam byl wiec nie wiem czy to podchodzi pod takie roszczenia ...
Pokaż wyniki od 22001 do 22020 z 34093