dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie
  1. Arturo72 Guest
    Zarejestrowany: 01.01.1970 Posty:
    Cytat Napisał viperolo
    Tyle że nie robię płyty fundamentowej, na temat typu ogrzewania to nie mam zamiaru dyskutowac, bo argumentacja że akumulacja jest dobra tylko dla prądu jest dla mnie totalną bzdurą!!!
    Jaki jest sens akumulować ciepło,jeśli o każdej porze dnia i nocy mamy dostęp do medium o takiej samej cenie za jednostkę ?
  2. navi FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    navi Zarejestrowany: 11.07.2010 Posty: 155
    Cytat Napisał Daga&Adam
    No ok - problem w tym ze do normalnego stelaza U320 mozesz kupic tanszy albo drozszy - masz wybor, a do BASICa wlozysz tylko te tansze DELTY i koniec
    O co chodzi z tymi DuofixBasic ... w opisie piszą, że nie są do montażu w betonie ?
    To znaczy że wylewką nie moge ich zalać/zasypać ?
  3. mea Lider FORUM (min. 2800)
    mea Zarejestrowany: 25.07.2008 Posty: 4903
    Cytat Napisał navi
    O co chodzi z tymi DuofixBasic ... w opisie piszą, że nie są do montażu w betonie ?
    To znaczy że wylewką nie moge ich zalać/zasypać ?
    w wylewce mozesz - wrecz nalezy !!! ale skoro to stelaz do zabudowy lekkiej to znaczy ze gore obudowuje sie plytami G-K
  4. Daga&Adam OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Daga&Adam Zarejestrowany: 22.05.2007 Posty: 5831
    Cytat Napisał navi
    O co chodzi z tymi DuofixBasic ... w opisie piszą, że nie są do montażu w betonie ?
    To znaczy że wylewką nie moge ich zalać/zasypać ?
    Powiem szczerze ze nie znam roznic w samym montazu. Ja swoje U320 zabudowalem - dwie sztuki PO wylewkach, jedna sztuka PRZED wylewka. Roznic uzytkowych nie widze zadnych - ot byle przy montazu przed wylewkami pamietac o grubosci wylewki i polozyc stelaz odpowiednio wyzej! A przy montazu PO wylewkach - pamietac zeby w tym miejscu nie puscic czasem rurek z ogrzewania podlogowego W malym kibelku dla gosci mialem fotki, liczylem, kombinowalem, delikatnie wiercilem.. A i tak wjechalem w rurke Niby ja tylko lekko zarysowalem ale wolalem rozkuc i zalozyc mufke. I tak mam w calej podlogowce jedna mufke w tamtym wlasnie miejscu
  5. Daga&Adam OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Daga&Adam Zarejestrowany: 22.05.2007 Posty: 5831
    Cytat Napisał Arturo72
    Jaki jest sens akumulować ciepło,jeśli o każdej porze dnia i nocy mamy dostęp do medium o takiej samej cenie za jednostkę ?
    A chocby taki ze jak braknie tego medium (pradu, wegla, oleju, gazu) to mamy te 2-3 dni wiecej na wykombinowanie awaryjnego zrodla ciepla - dom sie poprostu wychladza wolniej. W przypadku piecow "smieciuchow" czy kominkow z plaszczem - mozemy zachajcowac raz, a porzadnie (np. raz na dwa, trzy dni, a nie codziennie po troche), nie potrzebujemy bufora.

    Akumulacja to zaleta nie tylko w przypadku grzania pradem.
  6. justus67 FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    justus67 Zarejestrowany: 08.11.2009 Posty: 118
    Ile was kosztowała instal. elektryczna w domu robocizn + materiał + TV , telefon , domofon + ewentualnie oświetl. drogi zjazdowej. sterowanie bramą, żaluzjami czyli wezystko na na gotowo .
  7. mea Lider FORUM (min. 2800)
    mea Zarejestrowany: 25.07.2008 Posty: 4903
    Cytat Napisał justus67
    Ile was kosztowała instal. elektryczna w domu robocizn + materiał + TV , telefon , domofon + ewentualnie oświetl. drogi zjazdowej. sterowanie bramą, żaluzjami czyli wezystko na na gotowo .
    zapytaj za miesiac !!
  8. Maciek&Kamila ELITA FORUM (min. 1000)
    Maciek&Kamila Zarejestrowany: 13.11.2008 Posty: 1181
    Cytat Napisał bdan
    a po ile "wpuszczane" w ścianę
    ja chyba zapieprzylem albo i nie, ale mam parapet rowno ze sciana i oknem, okna zlicowalem ze scianami zewnetrznymi wiec szerokosc parapetu w srodku 25 cm.
    co do geberitow to chcemy taki do ktorego mozna wlozyc kostke koloryzujaca a on kosztuje chyba 700zl
  9. Daga&Adam OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Daga&Adam Zarejestrowany: 22.05.2007 Posty: 5831
    Cytat Napisał bdan
    a po ile "wpuszczane" w ścianę
    Po bokach mi wchodza na doslownie 1-1,5cm. Symbolicznie
  10. mea Lider FORUM (min. 2800)
    mea Zarejestrowany: 25.07.2008 Posty: 4903
    Glosowaliscie juz na Rybnik w Monopoly ??
  11. Maciek&Kamila ELITA FORUM (min. 1000)
    Maciek&Kamila Zarejestrowany: 13.11.2008 Posty: 1181
    Cytat Napisał mea
    Glosowaliscie juz na Rybnik w Monopoly ??
    na pekinie mamy jeden monopolowy i wystarczy ;]
  12. jutkap FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    jutkap Zarejestrowany: 01.08.2009 Posty: 156
    Cytat Napisał mea
    Glosowaliscie juz na Rybnik w Monopoly ??
    A ty głosowałaś? Przez fb czy przez stronę? www.monopoly.pl?
  13. queene Lider FORUM (min. 2800)
    queene Zarejestrowany: 06.06.2007 Posty: 4193
    Cytat Napisał justus67
    Ile was kosztowała instal. elektryczna w domu robocizn + materiał + TV , telefon , domofon + ewentualnie oświetl. drogi zjazdowej. sterowanie bramą, żaluzjami czyli wezystko na na gotowo .
    u mnie ta tzw. instalacja inteligentna o której pewnie piszesz -> zmieszczę się w 30tys zł,
  14. Daga&Adam OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Daga&Adam Zarejestrowany: 22.05.2007 Posty: 5831
    Abstrahujac od tematu budownictwa to za niecale 2h ostatni start wahadlowca Discovery, mozna ogladac online:

    http://www.ustream.tv/spacevidcast

    Mniam
  15. justus67 FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    justus67 Zarejestrowany: 08.11.2009 Posty: 118
    Cytat Napisał mea
    zapytaj za miesiac !!
    Dzięki Mea ale za miesiąc jak pogoda dopisze to ja już mogę być po elektryce , teraz chciałabym wiedzieć , może jeszcze ktoś się wypowie?
  16. queene Lider FORUM (min. 2800)
    queene Zarejestrowany: 06.06.2007 Posty: 4193
    aaaa zapomniałam...byłam dziś w tej Glazurze Królewskiej...mają tam Polcolorit który mnie interesuje musze przyznać ze siedziba robi wrażenie, projekt łazienki to zalezne od wielkości pomieszczenia 200-500 zł zwracane przy zakupie za >2000....to grosze jesli chodzi o łazienki wiec sie zastanowie nad nimi
  17. queene Lider FORUM (min. 2800)
    queene Zarejestrowany: 06.06.2007 Posty: 4193
    Cytat Napisał justus67
    Dzięki Mea ale za miesiąc jak pogoda dopisze to ja już mogę być po elektryce , teraz chciałabym wiedzieć , może jeszcze ktoś się wypowie?
    a masz jakies wyceny ? moja powyzej
  18. Daga&Adam OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Daga&Adam Zarejestrowany: 22.05.2007 Posty: 5831
    Cytat Napisał justus67
    Dzięki Mea ale za miesiąc jak pogoda dopisze to ja już mogę być po elektryce , teraz chciałabym wiedzieć , może jeszcze ktoś się wypowie?
    Wszystko zalezy od wyposazenia jakie chcesz miec. Sama instalacja (kable) to maksymalnie 2-3k pln. Reszte robi potem sprzet i robocizna. Do monitoringu mozesz kupic kamere za 200, a mozesz za 5000. Domofon mozesz kupic najtanszy za 200, a mozesz kupic videodomofon z przekierowaniem na GSM i innymi bajerami za 5000 i tak dalej... Nikt Ci bez specyfikacji i wymagan nie poda konkretnych cen.

    Mnie instalacja yntelygentna kosztowala ok 2k pln za kable + ok 3k pln za sterownik PLC ktory to wszystko obsluguje. Z tym ze ja nie mam rolet. Bramy (garazowe i wjazdowe) to raczej w cene samych bram trzeba wliczyc a nie instalacji - napedy do bram to 1,5-2k pln za srednia (acz porzadna) polke. Osprzet do rozdzialu TV to przede wszystkim multiswitch za 400-600 pln + np. modulatory czy sumatory za pare dyszek ktorymi wepniesz kamery do instalacji TV. Rekorder.. to roznie moze byc - ja bede wszystko robil na zwyklym PC i darmowym oprogramowaniu (z ogromnymi mozliwosciami - wykrywanie ruchu, wysylanie materialu regularnie na zewnetrzny serwer przez internet etc). Instalacja sieci WiFi w domu to w zasadzie podpiecie jednego access pointa (150 pln) w centralnym miejscu w domu.. Najwiecej chyba jednak zaplacisz za robote. Bo zeby to wszystko ogarnac to albo musisz korzystac z roznych standardow i kumaty elektronik musi to wszystko do kupy spiac (i wtedy bulisz duzo za robocizne) albo kupujesz wszystko w konkretnym standardzie (np. EIB, czy XComfort) i placisz nieziemskie pieniadze za sam sprzet (+ zapewne drugie tyle za robocizne, bo za bajery placi sie bajeranckie kwoty

    Queene z tego co mowila na spotkaniu ma wszystko i w miaaaaaaaaaaare sensownej cenie
  19. GabrysiaBP ELITA FORUM (min. 1000)
    GabrysiaBP Zarejestrowany: 16.09.2009 Posty: 1266
    My mamy dwa duofixy wsadzone przed wylewkami.Z tego co się orientowałam to basic to tzw.wersja marketowa.I mój przycisk nie był koszmarnie drogi,chociaż mąż mi powiedział,że oszalałam.Coś ze trzy stówki kosztował jeden.
  20. GabrysiaBP ELITA FORUM (min. 1000)
    GabrysiaBP Zarejestrowany: 16.09.2009 Posty: 1266
    Pati glazura królewska robi wrażenie,bardzo mi się tam podoba,tylko już ceny niekoniecznie.Te same kafle można kupić na necie znacznie,znacznie taniej.
Pokaż wyniki od 13761 do 13780 z 34093