dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie
  1. Ewus DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Ewus Zarejestrowany: 23.05.2008 Posty: 790
    Dzięki, trochę mam jakby problem bo wkład już jest i obudowa też )
    Myślę co ukręcic do tego co mam już na stanie ).
  2. Arturo72 Guest
    Arturo72 Zarejestrowany: 01.01.1970 Posty:
    Cytat Napisał Ewus
    No wymyśliłam sobie właśnie , że taka akumulacja byłaby super ), może alternatywnie cegły magnezytowe czy jak im tam.
    Znalazłam w W-wie , ale robia tylko całe obudowy dla mnie to koszt rzędu 30 tysi - za dużo.
    Ja chcę sama sobie z tych płyt zrobić.
    Przeglądnij temat kominków,z naszego regionu jest kilku dobrych fachowców m.in Forest Natura,Bohusz,którzy siedzą w temacie akumulacji w kominkach.
    P.S.
    Również zamierzam postawić sobie "ciepły kominek"
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...cyk-ceramiczny...
    Poniżej strona Bohusza:
    http://www.owo.pl/51,pl_obudowy-cieple-szamotowe.html
  3. justus67 FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    justus67 Zarejestrowany: 08.11.2009 Posty: 118
    Zapomnieliśmy o podbitce czy możecie podać jakieś namiary i jak to wychodzi cenowo . Sprawdzałam na allegro ale ceny są róóóózne
  4. Maciek&Kamila ELITA FORUM (min. 1000)
    Maciek&Kamila Zarejestrowany: 13.11.2008 Posty: 1181
    Cytat Napisał mariuszkotula
    Musicie pamiętać o tym że jak dacie szkło to nie założycie gniazd 230v i wtedy trzeba kombinować gdzie indziej je założyć gdzieś obok. Jak dasz blat to tak to wygląda że idzie wyciąć w tym blacie dziurkę na gniazdo no i pięknie to wygląda a jaka funkcjonalność

    no wlasnie bylem dzisiaj u szklarza, musze im podac wymiary na wstepne przeliczenie, a pozniej oni dokladnie wymierzaja juz po zmontowaniu kuchni i docinaja co do mm, nie chca podac ogolnie ile za 1m2 szyby bo zelyzy to od wszyztkich otworow i tych na gniazda 230v rowniez wiec nie ma problemu z jakimikolwiek otworami
  5. mea Lider FORUM (min. 2800)
    mea Zarejestrowany: 25.07.2008 Posty: 4903
    Cytat Napisał Maciek&Kamila
    szukam fajnego szkla hartowanego do kuchni miedzy szafki, znajde gdzies fajnie w okolicy?
    http://www.colourglass.poznan.pl/?k=strony_p&m=84&ns=19

    ja sie pochorowalam jak to zobaczylam

    Cytat Napisał Ewus
    Dobra,, no to mam problem na jakieś 2 tygodnie albo wcale,
    gdzie można nabyć płyty ze steatytu - może ktoś się orientuje ???

    Daga&Adam może Ty, wiedzę masz ogromną - nie obiło Ci się o uszka ???

    Mea Ty geologiem jesteś - gdzie to znaleźć (oprócz Finlandii oczywiście)

    nie mam zielonego pojecia

    Cytat Napisał justus67
    Zapomnieliśmy o podbitce czy możecie podać jakieś namiary i jak to wychodzi cenowo . Sprawdzałam na allegro ale ceny są róóóózne
    ja placilam 20 za m2 jak chcesz namiar to daj znac ... nadbitke mozna poogladac na zdjeciach
  6. mea Lider FORUM (min. 2800)
    mea Zarejestrowany: 25.07.2008 Posty: 4903
    maciek jak bedziesz wiedzial ile za to zaplacisz to powiedz ... ja ciagle sie zastanawiam ale maz kaze wybierac kamien na blat czy szklo i narazie bardziej jestem za kamieniem
  7. preem82 DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    preem82 Zarejestrowany: 17.07.2009 Posty: 682
    Cytat Napisał mea
    maciek jak bedziesz wiedzial ile za to zaplacisz to powiedz ... ja ciagle sie zastanawiam ale maz kaze wybierac kamien na blat czy szklo i narazie bardziej jestem za kamieniem
    hmmm...... kategorycznie wam odradzam blat szklany, oczywiscie jest bardzo fajny i funkcjonalny, ale ..... wlasnie przez to ale. Musi byc hartowane bo nie hartowane by odrazu pękło, a z kolei hartowane jest bardzo wytrzymale na uderzenie i naprężenia po całej powierzchni, oprócz krawędzi. Krawędzie są bardzo czułe, czasami się zdarza że się czymś metalowym lekko dotknie kant szkła i odrazu wybucha w drobny mak a czasami wytrzymuje mocniejsze uderzenia. Ja osobiscie z żoną wybrałem granit bo ze szkłem to jest wielka loteria. Moze byc bo krótkim czasie trzabydzie kupic nowy.
  8. GabrysiaBP ELITA FORUM (min. 1000)
    GabrysiaBP Zarejestrowany: 16.09.2009 Posty: 1266
    My będziemy mieli w kuchni pomiędzy szafkami a blatem mate sibu.Specjalnie jechałam na targi expo silesia zobaczyć to na żywo,jestem zachwycona.Słyszałam opinie,że nie daje się tego za płytę indukcyjną,ale gościu powiedział,że można i daje na to gwarancję.Jakoś blatu na ścianie nie wyobrażam sobie,płyte meblową tak,ale blat taki gruby??
  9. mea Lider FORUM (min. 2800)
    mea Zarejestrowany: 25.07.2008 Posty: 4903
    Cytat Napisał preem82
    hmmm...... kategorycznie wam odradzam blat szklany, oczywiscie jest bardzo fajny i funkcjonalny, ale ..... wlasnie przez to ale. Musi byc hartowane bo nie hartowane by odrazu pękło, a z kolei hartowane jest bardzo wytrzymale na uderzenie i naprężenia po całej powierzchni, oprócz krawędzi. Krawędzie są bardzo czułe, czasami się zdarza że się czymś metalowym lekko dotknie kant szkła i odrazu wybucha w drobny mak a czasami wytrzymuje mocniejsze uderzenia. Ja osobiscie z żoną wybrałem granit bo ze szkłem to jest wielka loteria. Moze byc bo krótkim czasie trzabydzie kupic nowy.
    zle mnie zrozumiales ... nie chce szklanego blatu tylko szklo pomiedxzy blatem a szafkami ... ale wybor z uwagi na cene jest taki ze albo zwykly blat i szklo albo kamien i bez szkla
  10. mea Lider FORUM (min. 2800)
    mea Zarejestrowany: 25.07.2008 Posty: 4903
    Cytat Napisał GabrysiaBP
    My będziemy mieli w kuchni pomiędzy szafkami a blatem mate sibu.Specjalnie jechałam na targi expo silesia zobaczyć to na żywo,jestem zachwycona.Słyszałam opinie,że nie daje się tego za płytę indukcyjną,ale gościu powiedział,że można i daje na to gwarancję.Jakoś blatu na ścianie nie wyobrażam sobie,płyte meblową tak,ale blat taki gruby??
    a jak ta sibu wyglada ??
  11. preem82 DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    preem82 Zarejestrowany: 17.07.2009 Posty: 682
    Cytat Napisał mea
    zle mnie zrozumiales ... nie chce szklanego blatu tylko szklo pomiedxzy blatem a szafkami ... ale wybor z uwagi na cene jest taki ze albo zwykly blat i szklo albo kamien i bez szkla
    Aaaaaa.......,,,,, takie buty .... ja myslalem ze myslalas nad blatem szklanym. No pomiedzy szafki to luzzzz......., cos takiego jak wlasnie na stronce colour glass.

    W szkło - laminat mozna praktyczne wlaminowac każdy motyw - zdjecia - krajobraz.
  12. preem82 DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    preem82 Zarejestrowany: 17.07.2009 Posty: 682
    Cytat Napisał mariuszkotula
    Musicie pamiętać o tym że jak dacie szkło to nie założycie gniazd 230v i wtedy trzeba kombinować gdzie indziej je założyć gdzieś obok. Jak dasz blat to tak to wygląda że idzie wyciąć w tym blacie dziurkę na gniazdo no i pięknie to wygląda a jaka funkcjonalność
    no tu sie z tobą niezgodzę. Wszystko zależy od rodzaju szkła, bo jesli da hartowane no to niema szans na nowe dziurki. Ale jesli da szkło niehart. np. laminat to później spokojnie mozna w dowolnym miejscu szkła wyciąć dziurę piaskiem ---> maszyna Water Jet, lub dobrą koronką do wiertania w szkle.
  13. Maciek&Kamila ELITA FORUM (min. 1000)
    Maciek&Kamila Zarejestrowany: 13.11.2008 Posty: 1181
    to ja sie z toba nie zgodze, pani w sklepie powiedziala, ze wszystko wytna w hartowanym! chyba, ze piszac "nowe dziurki" masz na mysli kiedys wiercenie samemu dodatkowych otworow
  14. netmar DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    netmar Zarejestrowany: 12.02.2011 Posty: 508
    fajny temat rozkręciliście  tez chce zastosować szkło nad baletem w kuchni tylko zastanawia mnie jedna sprawa… zakładam ze szkło mocowane jest na śrubach wiec miedzy szkłem a ścianą zapewne pojawi się minimalna przestrzeń … i tu podstawowe pytanie jak tą lukę zapełnić aby uniknąć gromadzenia się kurzu ??
  15. katu FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    katu Zarejestrowany: 17.07.2008 Posty: 145
    Cytat Napisał Arturo72
    Przeglądnij temat kominków,z naszego regionu jest kilku dobrych fachowców m.in Forest Natura,Bohusz,którzy siedzą w temacie akumulacji w kominkach.
    P.S.
    Również zamierzam postawić sobie "ciepły kominek"
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...cyk-ceramiczny...
    Poniżej strona Bohusza:
    http://www.owo.pl/51,pl_obudowy-cieple-szamotowe.html
    a trochę bliżej
    http://www.askotkominki.pl/
  16. katu FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    katu Zarejestrowany: 17.07.2008 Posty: 145
    Cytat Napisał Maciek&Kamila
    szukam fajnego szkla hartowanego do kuchni miedzy szafki, znajde gdzies fajnie w okolicy?
    ładne rzeczy robi szklarz na Zebrzydowickiej, ktoś już podawał ten adres
    piekne szkło robi villa
    http://www.villa.com.pl/produkty
  17. Lisek_77 STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Lisek_77 Zarejestrowany: 29.01.2010 Posty: 322
    Do tych co montowali kontraktony w DOLNEJ ramie okna.

    Czy zabezpieczaliście je przed tym, żeby nie zrobił się basen w profilu.
    Chodzi o to, że po wywierceniu dziury i włożeniu tego ustrojstwa teoretycznie może tam cieknąć woda (a jak wiemy woda lubi wszystko penetrować)
    Czy ew. zalewaliście je klejem ? - tylko czy wtedy styk działa
  18. agreston FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    agreston Zarejestrowany: 04.03.2010 Posty: 271
    Cytat Napisał Lisek_77
    Do tych co montowali kontraktony w DOLNEJ ramie okna.

    Czy zabezpieczaliście je przed tym, żeby nie zrobił się basen w profilu.
    Chodzi o to, że po wywierceniu dziury i włożeniu tego ustrojstwa teoretycznie może tam cieknąć woda (a jak wiemy woda lubi wszystko penetrować)
    Czy ew. zalewaliście je klejem ? - tylko czy wtedy styk działa
    Nie sądzę żeby to był dobry pomysł. Rozumiem, że chodzi ci o zazbrojenie alarmu jak jest okno uchylone. Ja tu ci proponuje dwie opcje. Jedna to w takim wypadku pomijać po prostu czujkę przy zazbrajaniu, możesz ją ominąć i alarm ją zignoruje na jedno zazbrojenie. Pewnie w lepszej centrali można to wydzielić jako strefę osobną i zazbrajać osobno jedna albo druga i nie musisz tego ciągle pomijać. A druga opcja to dac kontaktron z bok skrzydła i dwa magnesy żeby łapalo w pełnym zakresie ruchu ale odpadnie ci zawilgocenie. I jako że od pana Krzyśka z Grzomby syn chodzi do jednego przedszkola z moją córka dziś mu podsunąłem rozwiązanie z dwoma magnesami i bocznym montazem.
    BTW widze zę coś tam u ciebie na budowie stukają
  19. preem82 DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    preem82 Zarejestrowany: 17.07.2009 Posty: 682
    Cytat Napisał Maciek&Kamila
    to ja sie z toba nie zgodze, pani w sklepie powiedziala, ze wszystko wytna w hartowanym! chyba, ze piszac "nowe dziurki" masz na mysli kiedys wiercenie samemu dodatkowych otworow
    hahhahah ....... nooo ,,,, to pani w sklepie ma duze pojęcie o szkle. Tak pół żartem pół serio to powiedz pani że moge pójść o zakład że ja jej dam szkło hartowane a ona niech mi wywierci dziurę. Stawiam moją miesieczną pensję,, baaa ,, nawet roczną że sie nie da. Jedynie co sie da to przed hartowaniem, ale po hartowaniu niema szans - żadnych. W szkle niehartowanym mozesz wycinac i wiercic otwory jakie chcesz, nawet samemu tylko dobrą koronką do szkła i oczywiscie chłodzic wodą.
  20. preem82 DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    preem82 Zarejestrowany: 17.07.2009 Posty: 682
    a troszkę to źle napisałem, jezeli chodzi o : w szkle mozna wycinac otwory jakie chcesz. Bo także są normy które mówią o tym jaki otwor, jak daleko od krawedzi moze byc, ile otworow koło siebie, jakie wyciecie Cnc moze byc żeby szyba nie pękła podczas procesu hartowania. Bo nikt normalny ci niezahartuje szkła - w normalnej fabryce szkła jak coś jest nie tak tzn. niezgodnie z normą bo jak szło wybuchnie w piecu w ochładzalniku to strata szkła a jak wybuchnie w "łożu pieca" to piec do czyszczenia = straty kilka nascie tysi na dobę, z powodu przestoju.
Pokaż wyniki od 14001 do 14020 z 34093