dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie
  1. mea Lider FORUM (min. 2800)
    mea Zarejestrowany: 25.07.2008 Posty: 4903
    Cytat Napisał Jasek
    ale zeby te dziady z Pwiku wodomierz zainstalowali (przeniesli czy co tam bo do kanalizy chyba Mea sie nie podpina ) musi byc pieczatka na pisemku wrrrr. BTW nie wiecie jak wylaczyc wode (pieprznal mi zawor przed wodomierzem i leci z niego) gdzies na drodze studzienki czy cos moze wiecie jak sie to robi czy cus
    podpinam sie i do wody i do kanalizy !! i wiem ze musze miec kogos kto mi to podpisze!!
  2. Maciek&Kamila ELITA FORUM (min. 1000)
    Maciek&Kamila Zarejestrowany: 13.11.2008 Posty: 1181
    Cytat Napisał Jasek
    ale zeby te dziady z Pwiku wodomierz zainstalowali (przeniesli czy co tam bo do kanalizy chyba Mea sie nie podpina ) musi byc pieczatka na pisemku wrrrr. BTW nie wiecie jak wylaczyc wode (pieprznal mi zawor przed wodomierzem i leci z niego) gdzies na drodze studzienki czy cos moze wiecie jak sie to robi czy cus
    mi w tym tygodniu rozerwalo liczniki, zadzwonilem do wodociagow i jak przyjechal pan stwierdzil, ze rowniez rozerwalo zawory przed i za licznikiem, na szczescie z nich delikatnie kapie. zeby usunac awarie trzeba zakrecic zasuwe ktora mam w granicy dzialki, tyle, ze ziemia jest tak twarda, ze nie umie odkopac 20cm ;/
  3. queene Lider FORUM (min. 2800)
    queene Zarejestrowany: 06.06.2007 Posty: 4193
    byłam w wodociągach...koszmar jakiś..okazało się ze studzienka metr od mojej działki jest w drodze miastowej wiec musze złożyc podanie o PROJEKT PRZYŁĄCZA....chyba na ten 1 metr...kuref - a to jest optymistycznie pół roku z głowy i 1300zl w plecy

    to ja najpierw oddałam część działki żeby droga była, zgodziłam się na wywóz na moją działke ziemi z kopanej kanalizy bo nie mieli gdzie.........a teraz takie coś ?????? no nie wierze

    ale bardzo miła pani z wodociągów powiedziała ze mam iśc do urzedu miasta i poprosić o zgode na przyłączenie kanalizy bez projektu...druknęła mi mapkę na gotowo...więc idę ...i nie wyjde stamtąd dopóki jej nie dostanę...za pół roku to ja chce kurna mieszkać !! nie bede przecież szamba kopać ani oczyszczalni sobie fundować...nie ??

    a w ogóle - tankował ktoś dzisiaj ? nie tankowałam jeszcze Pb95 powyżej 5 zeta...do dziś
  4. queene Lider FORUM (min. 2800)
    queene Zarejestrowany: 06.06.2007 Posty: 4193
    aaa jeszcze. Mam kolejny kontakt na kuchnie z polecenia http://www.kuchnie-siwiec.pl/p/oferta/meble-kuchenne fotka 42, 43 to kuchnia moich rodziców, płacili coś 1200-1500 za mb, sa bardzo zadowleni z tego studia
  5. Tomek i Gosia SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Tomek i Gosia Zarejestrowany: 08.07.2010 Posty: 13
    Witam wszystkich!

    Dwie sprawy:
    Czy ktoś z Was ma lub zna drzwi firmy DELTA?
    Mi się bardzo spodobały i chyba je kupię. Wszystkie uwagi mile widziane.

    Druga sprawa to konstrukcja do zsypu. Czy ktoś z Was zlecał jakieś firmie wykonanie czegoś takiego albo czy ktoś robił sam coś takiego?
    Nie ukrywam że chodzi mi głównie o kwestie szczelności.

    Z góry serdeczne dzięki za odpowiedzi.
  6. navi FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    navi Zarejestrowany: 11.07.2010 Posty: 155
    Cytat Napisał queene
    byłam w wodociągach...koszmar jakiś..okazało się ze studzienka metr od mojej działki jest w drodze miastowej wiec musze złożyc podanie o PROJEKT PRZYŁĄCZA....chyba na ten 1 metr...kuref - a to jest optymistycznie pół roku z głowy i 1300zl w plecy

    to ja najpierw oddałam część działki żeby droga była, zgodziłam się na wywóz na moją działke ziemi z kopanej kanalizy bo nie mieli gdzie.........a teraz takie coś ?????? no nie wierze

    ale bardzo miła pani z wodociągów powiedziała ze mam iśc do urzedu miasta i poprosić o zgode na przyłączenie kanalizy bez projektu...druknęła mi mapkę na gotowo...więc idę ...i nie wyjde stamtąd dopóki jej nie dostanę...za pół roku to ja chce kurna mieszkać !! nie bede przecież szamba kopać ani oczyszczalni sobie fundować...nie ??

    a w ogóle - tankował ktoś dzisiaj ? nie tankowałam jeszcze Pb95 powyżej 5 zeta...do dziś
    Ja za projekt przyłącza wod-kan zapłaciłem w 2010r 500 albo 600zł.
    Musiałem mieć zgodę gminy na przekopanie metra do rury z wodą i na 0,5m do studzienki kanalizacyjnej na posesji sąsiada
    Wszystko załatwił mi pan który robił projekt.
    Zgodę na przejście pod rurociągiem z gazem też mi załatwił.
  7. Daga&Adam OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Daga&Adam Zarejestrowany: 22.05.2007 Posty: 5831
    Cytat Napisał queene
    byłam w wodociągach...koszmar jakiś..okazało się ze studzienka metr od mojej działki jest w drodze miastowej wiec musze złożyc podanie o PROJEKT PRZYŁĄCZA....chyba na ten 1 metr...kuref - a to jest optymistycznie pół roku z głowy i 1300zl w plecy
    To przygotuj sie teraz jeszcze na wypelnianie wniosku o zajecie pasa drogowego - trzeba informowac policje, straz pozarna, odpowiednio oznakowac ta droge i rozne inne cuda. Adiqq przez to przechodzil to Ci pewnie opowie U mnie pierwotnie mialem tez przechodzic przez "droge" (czyste pole z rosnaca trawa) i wymagali np. zrobienia PROJEKTU OBJAZDU - choc wtedy ta droga prowadzila do nikad i jezdzily tam dwa samochody na dzien Na szczescie dalo sie druga strona, przez dzialki kilku sasiadow..

    Oczyszczalni Ci nie pozwola - jak jest w drodze kanaliza to sie musisz do niej wpiac. U mnie *na szczescie* nie ma wiec sobie moge ja walnac. Na szczescie, bo koszty uzywania kanalizy powalaja na kolana 12m3 / m-c jakie zuzywamy to w wodzislawiu ok 110-120 pln / mc oplat. Na rok prawie 1,5k pln. Oczyszczalnie biologiczna mam za 5k pln i polowe zwraca mi gmina. Czyli oczyszczalnia zwraca sie juz po dwoch latach, a jak nie ma doplat - po czterech No i mozesz sobie uzywac dowoli i bez ograniczen kapieli etc
  8. Daga&Adam OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Daga&Adam Zarejestrowany: 22.05.2007 Posty: 5831
    Cytat Napisał Tomek i Gosia
    Witam wszystkich!
    Dwie sprawy:
    Czy ktoś z Was ma lub zna drzwi firmy DELTA?
    Mi się bardzo spodobały i chyba je kupię. Wszystkie uwagi mile widziane.

    Druga sprawa to konstrukcja do zsypu. Czy ktoś z Was zlecał jakieś firmie wykonanie czegoś takiego albo czy ktoś robił sam coś takiego?
    Nie ukrywam że chodzi mi głównie o kwestie szczelności.
    Mam DELTY antywlamaniowe stalowe z tylu domu w piwnicy. Bez zadnych ozdobek. Kosztowaly ok 1,2k pln. Czy jestem zadowolony hm.. Drzwi jak drzwi - sa stalowe wiec pewnie wytrzymaja dlugo. Tyle ze po zimie lekko opadly i trzeba lekko podnosic zeby domknac zamek - musze podregulowac na zawiasach. Czy sa szczelne - maja uszczelki, wiec chyba sa
  9. queene Lider FORUM (min. 2800)
    queene Zarejestrowany: 06.06.2007 Posty: 4193
    Cytat Napisał Daga&Adam
    To przygotuj sie teraz jeszcze na wypelnianie wniosku o zajecie pasa drogowego - trzeba informowac policje, straz pozarna, odpowiednio oznakowac ta droge i rozne inne cuda. Adiqq przez to przechodzil to Ci pewnie opowie U mnie pierwotnie mialem tez przechodzic przez "droge" (czyste pole z rosnaca trawa) i wymagali np. zrobienia PROJEKTU OBJAZDU - choc wtedy ta droga prowadzila do nikad i jezdzily tam dwa samochody na dzien Na szczescie dalo sie druga strona, przez dzialki kilku sasiadow..
    teraz mam weekend pomyślę o tym przed drzwiami Urzędu Miasta ...albo za what ever..
  10. Arturo72 Guest
    Arturo72 Zarejestrowany: 01.01.1970 Posty:
    Cytat Napisał Daga&Adam
    Oczyszczalnie biologiczna mam za 5k pln i polowe zwraca mi gmina. Czyli oczyszczalnia zwraca sie juz po dwoch latach, a jak nie ma doplat - po czterech
    Oczyszczalnia biologiczna za 5tys.zł ? Zapodaj jakieś namiary
    No chyba,że drugą piątkę zwraca gmina
  11. preem82 DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    preem82 Zarejestrowany: 17.07.2009 Posty: 682
    Cytat Napisał Daga&Adam
    Oczyszczalni Ci nie pozwola - jak jest w drodze kanaliza to sie musisz do niej wpiac.
    eee tam,,,, nie zawsze ,,, to moze zalezy od gminy,,,,

    U nas w Gaszowicach leci kanaliza a spokojnie moznabyło se zrobic POŚ. Niemielismy z tym najmniejszych problemów
  12. Daga&Adam OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Daga&Adam Zarejestrowany: 22.05.2007 Posty: 5831
    Cytat Napisał Arturo72
    Oczyszczalnia biologiczna za 5tys.zł ? Zapodaj jakieś namiary
    No chyba,że drugą piątkę zwraca gmina
    Musialbym sasiada spytac. On placil bodaj 6 tys pln. Sam mu dziure pod to wykopywalem i pomagalem montazystom w ustawianiu zbiornika. Sasiad byl nawet w TV chyba silesia - robili reportaz o tych doplatach wlasnie Jakies dwa lata temu na dniach wodzislawia byla taka konferencja o ekologii i bylo tam paru sprzedawcow takich oczyszczalni biologicznych - wtedy byly od 7k pln. Zarzekali sie, ze mozna z nich kawe zrobic, choc ja tam bym nie probowal ;D

    http://allegro.pl/listing.php/search...Mozilla-search

    Tu najtansze biologiczne masz od 5700 pln.
  13. Maciek&Kamila ELITA FORUM (min. 1000)
    Maciek&Kamila Zarejestrowany: 13.11.2008 Posty: 1181
    Cytat Napisał Daga&Adam
    Musialbym sasiada spytac. On placil bodaj 6 tys pln. Sam mu dziure pod to wykopywalem i pomagalem montazystom w ustawianiu zbiornika. Sasiad byl nawet w TV chyba silesia - robili reportaz o tych doplatach wlasnie Jakies dwa lata temu na dniach wodzislawia byla taka konferencja o ekologii i bylo tam paru sprzedawcow takich oczyszczalni biologicznych - wtedy byly od 7k pln. Zarzekali sie, ze mozna z nich kawe zrobic, choc ja tam bym nie probowal ;D

    http://allegro.pl/listing.php/search...Mozilla-search

    Tu najtansze biologiczne masz od 5700 pln.
    biologicznych sie nie oplaca, trzeba do nich robic extra instalacje elektryczna i conajmniej raz w roku wypompowywac, my bedziemy robic prydomowa oczyszczalnie sciekow ale z rozprowadzeniem po dzialce. u nas w gminie swierklany mozna stosowac POŚ jako alternatywa dla kanalizacji lecz w tym roku nie robia dofinansowan
  14. Daga&Adam OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Daga&Adam Zarejestrowany: 22.05.2007 Posty: 5831
    Cytat Napisał Maciek&Kamila
    biologicznych sie nie oplaca, trzeba do nich robic extra instalacje elektryczna i conajmniej raz w roku wypompowywac, my bedziemy robic prydomowa oczyszczalnie sciekow ale z rozprowadzeniem po dzialce. u nas w gminie swierklany mozna stosowac POŚ jako alternatywa dla kanalizacji lecz w tym roku nie robia dofinansowan
    Ojtam ojtam - zwykly kabel ziemny doprowadzasz za 5 pln / mb i to jest cala "instalacja" Kazda oczyszczalnie trzeba wypompowywac - kazda ma osadnik wstepny w ktorym zostaje "gruby" osad. Na rozsaczanie szkoda mi miejsca - pozatym musisz miec piaszczysty grunt. Tak czy inaczej po paru latach taki grunt moze nadawac sie wylacznie do wymiany bo bedzie smierdzial. Przemysl to jeszcze - z POS biologicznej mozesz wypuszczac bezposrednio do strumyka czy studni chlonnej, jej skutecznosc jest zdecydowanie wyzsza niz te drenazowe, ktore niejednokrotnie dzialaja podobnie jak rura drenarska wpieta w zwykle szambo

    Moj sasiad zrobil sobie wlasnie taka POS drenazowa. Tyle, ze ten debil ma 4mb wglab (liczac od dna tego co wykopal!) nieprzepuszczalna GLINE. Nad to wszystko dal duuuuuuuzo zwiru i sie cieszy. Ciekawe czy sie bedzie cieszyl za 5 lat jak zacznie z tego wylazic przerazliwy smrod!

    Jak masz piaski / zwiry i nisko wody gruntowe - to spoko, mozna sobie pozwolic
  15. mea Lider FORUM (min. 2800)
    mea Zarejestrowany: 25.07.2008 Posty: 4903
    naprawde nie macie namiaru na kogos kto podpisuje przylacza wody i kanalizacji ??
  16. Daga&Adam OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Daga&Adam Zarejestrowany: 22.05.2007 Posty: 5831
    Cytat Napisał mea
    naprawde nie macie namiaru na kogos kto podpisuje przylacza wody i kanalizacji ??
    Ja niestety nie mam.
  17. Daga&Adam OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Daga&Adam Zarejestrowany: 22.05.2007 Posty: 5831
    Cytat Napisał adiqq
    gościu co robił mi wodę podpisał mi kanalizację...ale jak nic u niego nie zrobisz, to nie wiem czy ci podpisze..
    Zawsze moze mu zrobic.... Zboczency! chcialem napisac ze moze zrobic dobrze jego portfelowi o jakas np. stowke
  18. queene Lider FORUM (min. 2800)
    queene Zarejestrowany: 06.06.2007 Posty: 4193
    Cytat Napisał adiqq
    mam gdzies wzory pism o zajęcie pasa drogowego i projekt organizacji ruchu na czas robót...jak droga powiatowa, to trzeba jeszcze o opinię do policji napisac...ehhh, masakra
    to boczna uliczka, do tego ślepa, nieutwardzona..bedzie dobrze ...
  19. Daga&Adam OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Daga&Adam Zarejestrowany: 22.05.2007 Posty: 5831
    Cytat Napisał queene
    to boczna uliczka, do tego ślepa, nieutwardzona..bedzie dobrze ...
    To trzeba jak najwiecej na lewo robic - najlepiej wogole olac wizyte w urzedach jezeli wodociagi tego nie beda wymagaly
  20. queene Lider FORUM (min. 2800)
    queene Zarejestrowany: 06.06.2007 Posty: 4193
    w tym problem że własnie wymagają tej pierdzielonej zgody, ...ale ja jeszcze sprawdze ile ta studzienka ma cm do granicy z moją działką...bo to paranoja jakaś
Pokaż wyniki od 14401 do 14420 z 34093