dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie
  1. rewo66 ELITA FORUM (min. 1000)
    rewo66 Zarejestrowany: 19.11.2010 Posty: 2124
    Cytat Napisał Justyna P
    Co do krokwi to natryskuje się między krokwie i potem cieńszą warstwę na krokwie. Wychodzą takie fale dunaju i jest ok. Co prawda wykonawca stwierdził że 20 cm krokwi to ma dość dobrą izolacje - wystarczającą żeby dawać tylko między krokwie. Ale my chyba maźniemy po krokwi dla pewności Na innym wątku czytałam że tak sie robi i w ten sposób unikamy mostka, którym może być krokiew
    Między krokwie 7 - 10 cm a na krokwiach 2 - 4 cm tak standardowo natryskują. W każdym bądź razie tak było jak temat rozpracowywałem. Efekt - nadal mamy mniejszy ale jednak mostek termiczny.
  2. Justyna P STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Justyna P Zarejestrowany: 06.09.2010 Posty: 461
    7-10 ale chyba zamkniętokomorowej,
  3. mea Lider FORUM (min. 2800)
    mea Zarejestrowany: 25.07.2008 Posty: 4903
    sluchajcie - gdzie ubezpieczacie domy w jakich towarzystwach ?? macie jakis sprawdzonych agentow ?? szukam dobrego ubezpieczenia bo teraz mi sie polisa bedzie konczyla i moze cos poradzicie ??
  4. adiqq Guest
    adiqq Zarejestrowany: 01.01.1970 Posty:
    Cytat Napisał Justyna P
    . Co prawda wykonawca stwierdził że 20 cm krokwi to ma dość dobrą izolacje - wystarczającą żeby dawać tylko między krokwie.
    wiesz, w moich oczach taka wypowiedź dyskwalifikuje takiego wykonawcę
    może nie tyle wykonawcę, co wiedzę wykonawcy - no ale na jedno wychodzi
  5. Justyna P STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Justyna P Zarejestrowany: 06.09.2010 Posty: 461
    Potwierdzam - też mnie to nie przekonało. Dzisiaj jeszcze rozmawiałam z gościem od pianki kalifornijskiej - każdy zachwala swoje.
  6. bulajev FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    bulajev Zarejestrowany: 16.06.2009 Posty: 180
    Cytat Napisał mea
    sluchajcie - gdzie ubezpieczacie domy w jakich towarzystwach ?? macie jakis sprawdzonych agentow ?? szukam dobrego ubezpieczenia bo teraz mi sie polisa bedzie konczyla i moze cos poradzicie ??
    Piotr Musztyfaga
    tel. 605 902 614
    [email protected]
    Mam ten numer od sąsiada z sygnałów,już ubezpieczyliśmy auto-mondeo III za 455zł,a za niedługo będziemy ubezpieczać dom -jak go oddamy do użytku,z tego co nam zaproponował wstępnie to oferta wygląda b.dobrze .A sąsiad już od kilku lat z nim współpracuje i jest zadowolony.zadzwoń i umów się z nim zobaczysz co zaproponuje
  7. bulajev FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    bulajev Zarejestrowany: 16.06.2009 Posty: 180
    Witam,złożyłem wszystkie papiery do PINB ale oczywiście nie przyjęła mi oświadczenia na druku taurona o odbiorze instalacji elektrycznej-wg nich ma być protokół odbioru instalacji elektrycznej-Protokół dałem ale odbioru przyłącza.Jak to u was było?Macie wzór takiego protokołu czy to taki ich wymysł.Jak szukałem w przepisach to był zapis dołączyć oświadczenie lub protokół odbioru instalacji elektrycznej ale może się przepisy zmieniły i teraz jest już tylko protokół?
  8. GabrysiaBP ELITA FORUM (min. 1000)
    GabrysiaBP Zarejestrowany: 16.09.2009 Posty: 1266
    Agucha77 pracuje w ubezpieczeniach
  9. agucha77 FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    agucha77 Zarejestrowany: 12.06.2007 Posty: 297
    Cytat Napisał GabrysiaBP
    Agucha77 pracuje w ubezpieczeniach
    Tak, pracuję. Oczywiście polecam naszą agencję Wiejska 26. Wszystko zależy od potrzeb klienta, zawsze znajdziemy coś sensownego, bo mamy wiele towarzystw ubezpieczeniowych. Z majątkowych robimy Compensę, Hestę, HDI. W tej pierwszej sama mam ubezpieczony dom. Mea, jak chcesz, możesz mi wysłać maila na [email protected]
  10. adiqq Guest
    adiqq Zarejestrowany: 01.01.1970 Posty:
    Cytat Napisał bulajev
    Witam,złożyłem wszystkie papiery do PINB ale oczywiście nie przyjęła mi oświadczenia na druku taurona o odbiorze instalacji elektrycznej-wg nich ma być protokół odbioru instalacji elektrycznej-Protokół dałem ale odbioru przyłącza.Jak to u was było?Macie wzór takiego protokołu czy to taki ich wymysł.Jak szukałem w przepisach to był zapis dołączyć oświadczenie lub protokół odbioru instalacji elektrycznej ale może się przepisy zmieniły i teraz jest już tylko protokół?
    a po co protokół odbioru isntalacji elektrycznej?
    PINBud interesuje tylko oryginał odbioru przyłącza...przynajmniej tak było jak ja odbierałem...
  11. Gingeros DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Gingeros Zarejestrowany: 10.05.2011 Posty: 751
    Cytat Napisał marek.d
    Witam,
    nie udzielam się wprawdzie na forum ale codziennie czytam Wasze wskazówki.
    Pianę PUR też przerabiałem ale jeśli brać pod uwagę to tę zamkniętokomórkową, która zresztą jest sporo droższa od otwartokom.
    Większość z Naszego forum przerabiała również temat malowania więc jesli można proszę o poradę, pomoc.
    Za kilka dnia zaczynam gruntować płyty k-g, tynki gipsowe i cem-wap. śnieżką grunt i pytanie czy malować 2-krotnie ? czy są jakieś przeciwwskazania dać potem na to farbę np. Dekoral Akrylit W(lateksowa) lub farby Duluxa ? lub jakieś farby akrylowe np do garażu na śnieżkę grunt ?
    Tak na prawdę mówimy tutaj o kilku rodzajach podłoży ;/
    i jeśli chcesz wyrównać barwę to jak najbardziej raz wystarczy ( z wyjątkiem zielonych i różowych KG ) ale co do chłonności noooo to już inna sprawa ;/ wysyłam na prv nr tel. może będę w stanie pomóc
  12. queene Lider FORUM (min. 2800)
    queene Zarejestrowany: 06.06.2007 Posty: 4193
    Cytat Napisał agucha77
    Tak, pracuję. Oczywiście polecam naszą agencję Wiejska 26. Wszystko zależy od potrzeb klienta, zawsze znajdziemy coś sensownego, bo mamy wiele towarzystw ubezpieczeniowych. Z majątkowych robimy Compensę, Hestę, HDI. W tej pierwszej sama mam ubezpieczony dom. Mea, jak chcesz, możesz mi wysłać maila na [email protected]
    my też w Compensie
    chociaż aguchy nie było....u aguchy
  13. mea Lider FORUM (min. 2800)
    mea Zarejestrowany: 25.07.2008 Posty: 4903
    Cytat Napisał agucha77
    Tak, pracuję. Oczywiście polecam naszą agencję Wiejska 26. Wszystko zależy od potrzeb klienta, zawsze znajdziemy coś sensownego, bo mamy wiele towarzystw ubezpieczeniowych. Z majątkowych robimy Compensę, Hestę, HDI. W tej pierwszej sama mam ubezpieczony dom. Mea, jak chcesz, możesz mi wysłać maila na [email protected]
    sie wykazalam skleroza ... poszedl mail /a nawet 2/

    a jeszcze jedno pytanie ... kilku agentow mi zasugerowalo wykupienei 2 polis - jednej dla banku /opcja zupelne minimum z cesja/ a drugiej faktycznie ubezpieczeniowej ... a wy jak macie ?? ja po ostatnich szkodach zalaniowych bylabym ostro za podwojna polisa ale to jest koszt 300 rocznie ... pytanie czy warto ...
  14. mea Lider FORUM (min. 2800)
    mea Zarejestrowany: 25.07.2008 Posty: 4903
    z innej beczki ... peka mi sciana w pokoju na poddaszu wokol drzwi ... mozecie mi powiedziec czym to moze byc spowodowane ?? raczej nie jest na tej scianie oparty dach choc jest to nosna scianka ...
  15. Andre79 SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Andre79 Zarejestrowany: 26.12.2009 Posty: 34
    Witam,

    kilka miesięcy temu jeden z użytkowników pytał się o sprawę budowy zjazdu z drogi powiatowej w powiecie rybnickim? Możecie mi pomóc przypomnieć kto to był? Ewentualnie czy ktoś z Was nie przerabiał podobnego tematu?
    A poza tym czy macie godną polecenia firmę do wykonania takiej usługi, jak przebudowa zjazdu ?
    Pozdrawiam.
    Będę wdzięczny za pomoc
  16. madzia11mk ELITA FORUM (min. 1000)
    madzia11mk Zarejestrowany: 29.06.2009 Posty: 1439
    Cytat Napisał Andre79
    Witam,

    kilka miesięcy temu jeden z użytkowników pytał się o sprawę budowy zjazdu z drogi powiatowej w powiecie rybnickim? Możecie mi pomóc przypomnieć kto to był? Ewentualnie czy ktoś z Was nie przerabiał podobnego tematu?
    A poza tym czy macie godną polecenia firmę do wykonania takiej usługi, jak przebudowa zjazdu ?
    Pozdrawiam.
    Będę wdzięczny za pomoc
    magdalena8 przerabiała/przerabia temat w Jejkowicach, więc powiat rybnicki napisz do niej priv, odpisuje
  17. magdalena8 FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    magdalena8 Zarejestrowany: 29.09.2011 Posty: 112
    Cytat Napisał Andre79
    Witam,

    kilka miesięcy temu jeden z użytkowników pytał się o sprawę budowy zjazdu z drogi powiatowej w powiecie rybnickim? Możecie mi pomóc przypomnieć kto to był? Ewentualnie czy ktoś z Was nie przerabiał podobnego tematu?
    A poza tym czy macie godną polecenia firmę do wykonania takiej usługi, jak przebudowa zjazdu ?
    Pozdrawiam.
    Będę wdzięczny za pomoc
    Witam

    Tak to ja przerabiam właśnie ten problem
    Przyznam szczerze że jest gorzej niż z pozwoleniem na budowe .Raz że chyba trzy osoby mi odmówiły zaprojektowania tego zjazdu ze względu na jakąś strasznie konfliktową kobiete w zarządzie dróg w Rybniku, inne chciały kupe kasy. U mnie jest jeszcze rów melioracyjny nie wiem czy dobrze napisałam wymagało to załatwienia pozwolenia wodnoprawnego na przebudowe tego rowu a to wiązało się z dodatkowymi kosztami i czasem, na te ustalenia czekaliśmy ponad 2 miesiące. W naszym przypadku 1500 zł plus vat czyli coś koło 1700 zł i nie było szans znaleść nikogo tańszego,ale myślę że jest to uzależnione od lokalizacji i rodzaju zjazdu i od tego właśnie czy potrzebne są te ustalenia z operatu wodnoprawnego jeśli macie tam rów przydrożny ,jeśli nie da sie sporo taniej.
    Cóż nasza sprawa ciągle w toku, nie mam jeszcze w ręce pozwolenia na budowę zjazdu więc nie wiem czy mogę polecać chociaż na razie nie mogę narzekać ,pomału ale do przodu Po południu prześlę namiary na priv
    A gdzie wogóle będziecie budować ten zjazd?
    Pozdrawiam
  18. robertsz ELITA FORUM (min. 1000)
    robertsz Zarejestrowany: 16.03.2009 Posty: 2246
    Cytat Napisał bulajev
    Witam,złożyłem wszystkie papiery do PINB ale oczywiście nie przyjęła mi oświadczenia na druku taurona o odbiorze instalacji elektrycznej-wg nich ma być protokół odbioru instalacji elektrycznej-Protokół dałem ale odbioru przyłącza.Jak to u was było?Macie wzór takiego protokołu czy to taki ich wymysł.Jak szukałem w przepisach to był zapis dołączyć oświadczenie lub protokół odbioru instalacji elektrycznej ale może się przepisy zmieniły i teraz jest już tylko protokół?
    Elektryk, który wykonywał u Ciebie instalacje elektryczne powinien po sobie zostawić - protokół odbioru instalacji.
    Jest gotowy wzór, trzeba pomierzyć w instalacji to i owo, wypełnić, dołączyć kopię uprawnień elektryka i po sprawie.
    Przepisy się nie zmieniły, ten dokument był wymagany zawsze.
    300-500zł i po sprawie.
  19. adiqq Guest
    adiqq Zarejestrowany: 01.01.1970 Posty:
    Cytat Napisał robertsz
    Elektryk, który wykonywał u Ciebie instalacje elektryczne powinien po sobie zostawić - protokół odbioru instalacji.
    Jest gotowy wzór, trzeba pomierzyć w instalacji to i owo, wypełnić, dołączyć kopię uprawnień elektryka i po sprawie.
    Przepisy się nie zmieniły, ten dokument był wymagany zawsze.
    300-500zł i po sprawie.
    tak, ten dokument był wymagany od zawsze, ale wymagał go Vattenffall/Tauron - jak się chciało zmienić taryfę z C11 na G11
    a PINBudu to nie interesowało, chcieli tylko ode mnie ORYGINAŁ protokołu odbioru przyłącza prądu (pozostałych mediów zresztą też - w moim przypadku wody i kanalizacji)
  20. adiqq Guest
    adiqq Zarejestrowany: 01.01.1970 Posty:
    Cytat Napisał magdalena8
    Witam

    Tak to ja przerabiam właśnie ten problem
    u mnie nie było tak źle, ale ja miałem to w pakiecie - Pozwolenie na budowę domu jednorodzinnego i zjazdu indywidualnego, czyli 2 w 1
    no i dostając pozwolenie na całośc dostałem jednocześnie pozwolenie na budowe zjazdu.
    Inna sprawa że musiałem już we własnym zakresie załatwiać pozwolenie na zajęcie pasa drogowego (z drogi powiatowej) - mapki,projekt organizacji ruchu,opinia policji itd, - miesiąc to trwało....potem jak złożyłem wniosek o odebranie tego zjazdu, to zostało skrupulatnie sprawdzone, czy miałem te pozwolenie na zajęcie tego pasa....
Pokaż wyniki od 29561 do 29580 z 34093