dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie
  1. Justyna P STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Justyna P Zarejestrowany: 06.09.2010 Posty: 461
    Pozwole sobie tu zadać pytanie. Powiedzcie mi czy jest możliwe żeby w trakcie uruchamiania pieca gazowego i podłogówki - w trakcie tej czynności woda w części obiegów zdążyła zamarznąć - u nas wczoraj uruchomienie. Napełnili wodą podłogówkę na całym domu - podłóg może z 200m2 w zaokrągleniu po czym odpowietrzali od dołu do góry i na dole wszystko ok. A zanim doszli do obiegów na poddaszu tam woda zamarzła. Czy ty jakiś błąd czy przy temperaturze -10 na dworze coś zupełnie oczywistego i nie ma się czym martwić. Przy czym zamiast rozpocząć cykl wygrzewania od 25 stopni piec grzeje teraz na 50 żeby się zagrzało!
  2. Jasek STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Jasek Zarejestrowany: 15.12.2008 Posty: 404
    Cytat Napisał Justyna P
    Pozwole sobie tu zadać pytanie. Powiedzcie mi czy jest możliwe żeby w trakcie uruchamiania pieca gazowego i podłogówki - w trakcie tej czynności woda w części obiegów zdążyła zamarznąć - u nas wczoraj uruchomienie. Napełnili wodą podłogówkę na całym domu - podłóg może z 200m2 w zaokrągleniu po czym odpowietrzali od dołu do góry i na dole wszystko ok. A zanim doszli do obiegów na poddaszu tam woda zamarzła. Czy ty jakiś błąd czy przy temperaturze -10 na dworze coś zupełnie oczywistego i nie ma się czym martwić. Przy czym zamiast rozpocząć cykl wygrzewania od 25 stopni piec grzeje teraz na 50 żeby się zagrzało!
    Jesli dom jest nieocieplony to jest to realne, ale jak juz jest to zaczynalbym sie martwic.
  3. wojkap SYMPATYK FORUM (min. 10)
    wojkap Zarejestrowany: 17.02.2010 Posty: 32
    Cytat Napisał adiqq
    jak zużycie opału podczas mrozów? coś widzę nikt nic nie pisze....
    U mnie w ostatnim tygodniu 110,09 m3 gazu, co daje 15,73 m3 na dobę.
    Piec kondensat viessmana. dom 205m2
    W domu 23-24 stopnie. W łazienkach 27.

    Grzeję pierwszą zimę gazem i nie wiem jeszcze czy to dużo czy mało - jak u Was zużycie gazu?
  4. Justyna P STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Justyna P Zarejestrowany: 06.09.2010 Posty: 461
    TAk dom ocieplony z zewnątrz dach nie. Temperatura jest bliska 0 w domu póki co w szczególności na tym poddaszu. Ale czy tego nie można było uniknąć wpuścić zamiast zimnej ciepłą wodę lub na raty na puszczać. Teraz już cały czas będziemy grzać. Więc chyba nie będzie problemu.
  5. Jasek STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Jasek Zarejestrowany: 15.12.2008 Posty: 404
    Cytat Napisał wojkap
    U mnie w ostatnim tygodniu 110,09 m3 gazu, co daje 15,73 m3 na dobę.
    Piec kondensat viessmana. dom 205m2
    W domu 23-24 stopnie. W łazienkach 27.

    Grzeję pierwszą zimę gazem i nie wiem jeszcze czy to dużo czy mało - jak u Was zużycie gazu?
    gaz+ kominek i zuzycie gazu w okolicach 5m3/dobe ale chalupka 140m2
  6. Jasek STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Jasek Zarejestrowany: 15.12.2008 Posty: 404
    Cytat Napisał Justyna P
    TAk dom ocieplony z zewnątrz dach nie. Temperatura jest bliska 0 w domu póki co w szczególności na tym poddaszu. Ale czy tego nie można było uniknąć wpuścić zamiast zimnej ciepłą wodę lub na raty na puszczać. Teraz już cały czas będziemy grzać. Więc chyba nie będzie problemu.
    Nie wiem czy cie dobrze rozumiem na pietrze nie masz ocieplonego stropu/sufitu? Jak nie to koszty beda masakryczne
  7. Justyna P STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Justyna P Zarejestrowany: 06.09.2010 Posty: 461
    póki co rozpoczynamy "wygrzewanie wylewki" jest strasznie wilgotno więc nie chcieliśmy tego robić w innej kolejności tylko wygrzewanie miało się rozpocząć 4grudnia a 17grudnia mieli robić pianke na poddaszu. Ale grzejemy od wczoraj a pianka przyjedzie 04.01 trudno - straty będą ale może przynajmniej te wylewki się trochę wysuszą.
  8. Jasek STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Jasek Zarejestrowany: 15.12.2008 Posty: 404
    Cytat Napisał Justyna P
    póki co rozpoczynamy "wygrzewanie wylewki" jest strasznie wilgotno więc nie chcieliśmy tego robić w innej kolejności tylko wygrzewanie miało się rozpocząć 4grudnia a 17grudnia mieli robić pianke na poddaszu. Ale grzejemy od wczoraj a pianka przyjedzie 04.01 trudno - straty będą ale może przynajmniej te wylewki się trochę wysuszą.
    To dla swojej kieszeni zmniejsz temperature wody zasilajacej i pompke pusc na max bieg, bedziecie ocieplali nam atmosfere w rybniku i znowu beda deszczowe swieta.
  9. AGA NR 1 ELITA FORUM (min. 1000)
    AGA NR 1 Zarejestrowany: 18.05.2009 Posty: 2253
    Cytat Napisał wojkap
    U mnie w ostatnim tygodniu 110,09 m3 gazu, co daje 15,73 m3 na dobę.
    Piec kondensat viessmana. dom 205m2
    W domu 23-24 stopnie. W łazienkach 27.

    Grzeję pierwszą zimę gazem i nie wiem jeszcze czy to dużo czy mało - jak u Was zużycie gazu?

    To dużo.
    Poczytaj wątki o zużyciach gazu na C.O.
    Tam powyżej 10 m3 to już jest bardzo dużo.
    Dla niektórych mega-dramat.


    No, ale na pocieszenie :
    to Wasz "czarny" PIERWSZY SEZON - duuuużo większe zużycie ( ) no i łaaaadnie sobie dogrzewacie ( 23-24 stopnie, w łazienkach 27 stopnie ).
  10. AGA NR 1 ELITA FORUM (min. 1000)
    AGA NR 1 Zarejestrowany: 18.05.2009 Posty: 2253
    Cytat Napisał Justyna P
    póki co rozpoczynamy "wygrzewanie wylewki" jest strasznie wilgotno więc nie chcieliśmy tego robić w innej kolejności tylko wygrzewanie miało się rozpocząć 4grudnia a 17grudnia mieli robić pianke na poddaszu. Ale grzejemy od wczoraj a pianka przyjedzie 04.01 trudno - straty będą ale może przynajmniej te wylewki się trochę wysuszą.
    To będzie wszystko dobrze, byle do tego stycznia.
  11. AGA NR 1 ELITA FORUM (min. 1000)
    AGA NR 1 Zarejestrowany: 18.05.2009 Posty: 2253
    Cytat Napisał Jasek
    To dla swojej kieszeni zmniejsz temperature wody zasilajacej i pompke pusc na max bieg, bedziecie ocieplali nam atmosfere w rybniku i znowu beda deszczowe swieta.
    Jasek,
    oplułam ekran zieloną herbatą, hahaha !
  12. bdan ELITA FORUM (min. 1000)
    bdan Zarejestrowany: 12.03.2009 Posty: 1237
    Cytat Napisał Jasek
    gaz+ kominek i zuzycie gazu w okolicach 5m3/dobe ale chalupka 140m2
    U mnie też też nie przekracza 5m3 przy 140m (razem z wodą), tyle, że nie mam kominka a tem. ok. 21,3 - do 21. 5;
  13. AGA NR 1 ELITA FORUM (min. 1000)
    AGA NR 1 Zarejestrowany: 18.05.2009 Posty: 2253
    Jasek, Bdan,
    to macie bardzo ładne wyniki z tym gazem.
  14. adiqq Guest
    adiqq Zarejestrowany: 01.01.1970 Posty:
    Cytat Napisał AGA NR 1
    Jasek, Bdan,
    to macie bardzo ładne wyniki z tym gazem.
    tak, ale weźcie tez poprawkę na wielkośc domu 140 do 205 i utrzumywane temperatury (21,5 a 24 a w łazienkach 27)
    to jest olbrzymia różnica....

    też bym mógł mieć dużo mniejsze zużycie, gdybym nastawił temperaturę na 21,5C

    Jasek - no i dobrze by było napisać ile tego poszło, bo napisałeś gaz+kominek, a podałeś zużycie tego gazu
    a może ty dziennie taczke drzewa spalasz
    już prąd do obiegówek i sterownika wam daruję
  15. AGA NR 1 ELITA FORUM (min. 1000)
    AGA NR 1 Zarejestrowany: 18.05.2009 Posty: 2253
    Cytat Napisał adiqq
    tak, ale weźcie tez poprawkę na wielkośc domu 140 do 205 i utrzymywane temperatury (21,5 a 24 a w łazienkach 27)
    to jest olbrzymia różnica....
    Oczywiście, że tak.

    Co nie zmienia faktu, że ich ( Jasek, Bdan ) wyniki zużycia gazu są naprawdę dobre.
  16. agucha77 FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    agucha77 Zarejestrowany: 12.06.2007 Posty: 297
    Słuchajcie, może to zabrzmi głupio, ale w ogóle w podłogówce może woda zmarznąć? Z tego co wiem, nasi instalatorzy oprócz wody wlewali też jeszcze jakiś płyn (wiem, wiem, nie znam się), który chyba temu zapobiega, MYLĘ SIĘ??
  17. agucha77 FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    agucha77 Zarejestrowany: 12.06.2007 Posty: 297
    Mają naprawdę dobre wyniki, u nas wyszło 9m3, a mamy jeszcze kominek, temperatura 21 st. Ciągle zastanawiamy się, co jest nie tak
  18. bdan ELITA FORUM (min. 1000)
    bdan Zarejestrowany: 12.03.2009 Posty: 1237
    Dzisiaj odczytałam licznik, zużycie 3,22 m3 ale bez wody. Tyle, że dzisiaj chyba świeciło troche słońce, ale sama się dziwie dlaczego tak mało, skoro wczoraj 4,7 m3. Ja ogrzewam 140 m 2, ale pełna kubatura, bo to dom parterowy; mamy dosyć dobrze ocieplony, 20 szarego styropianu, na stropie 40 cm wełny, pod oknem balkonowym "belka" wypełniona pianką, coby ograniczyć straty, i takie same belki przy połaczeniu części ogrzewanej z nieogrzewanym garażem, pod drzwiami wejściowymi. Pierwsza warstwa z isomuru. Ocieplenie robilismy sami, więc staralismy się dokładnie. Za listopad zużyliśmy 76 m3.Pierwszy sezon grzewczy.

    Co do tem. utrzymywanej, to fakt, ze nie chodzimy w krótkich rękawkach i chyba dla mnie jest
    'najchłodniej", bo mąż z synem to mają całkiem inne krążenie
  19. agucha77 FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    agucha77 Zarejestrowany: 12.06.2007 Posty: 297
    Cytat Napisał agucha77
    Słuchajcie, może to zabrzmi głupio, ale w ogóle w podłogówce może woda zmarznąć? Z tego co wiem, nasi instalatorzy oprócz wody wlewali też jeszcze jakiś płyn (wiem, wiem, nie znam się), który chyba temu zapobiega, MYLĘ SIĘ??
    Rzeczywiście głupio, dopytałam i rzeczywiście woda może zamarznąć w podłogówce, a to co wlewali, to nie było do podłogówki
  20. nowy 1 STAŁY BYWALEC (min. 300)
    nowy 1 Zarejestrowany: 30.01.2011 Posty: 433
    Co macie położone w wiatrołapie i na ścianie schodowej ? Gładź , tynk żywiczny czy coś innego. Chodzi mi o coś takiego żeby ściana się nie brudziła a gładź wiadomo - co rok malowanie
Pokaż wyniki od 30561 do 30580 z 34093