dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie
  1. rewo66 ELITA FORUM (min. 1000)
    rewo66 Zarejestrowany: 19.11.2010 Posty: 2124
    Cytat Napisał cichy777
    Oczyszczalnia Pipelife 3-komorowa z zbiornikiem 2m3 , montowałem sam - wynająłem tylko koparkę na 5 godzin. Nie jest to skomplikowane, tylko trzeba dokładnie zniwelować wszystkie elementy i zabezpieczyć przed przed osiadaniem.( tzn utwardzić dno wykopów piaskiem) Widziałem dwa razy jak ekipa montująca to robi i dlatego wolałem to zrobić samodzielnie...
    Tez mam zamiar zamontować POŚ-kę w ten sam sposób czyli samodzielnie z pomocą koparki od sąsiada. Koszt parę stów za pracę koparki a firma za montaż zaśpiewała mi 2 tysiaki.
  2. Daga&Adam OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Daga&Adam Zarejestrowany: 22.05.2007 Posty: 5831
    Cytat Napisał cichy777
    Oczyszczalnia Pipelife 3-komorowa z zbiornikiem 2m3 , montowałem sam - wynająłem tylko koparkę na 5 godzin. Nie jest to skomplikowane, tylko trzeba dokładnie zniwelować wszystkie elementy i zabezpieczyć przed przed osiadaniem.( tzn utwardzić dno wykopów piaskiem) Widziałem dwa razy jak ekipa montująca to robi i dlatego wolałem to zrobić samodzielnie...
    A ile placiles? To jest drenazowa rozsaczajaca, czy biologiczna? Masz tam poprowadzony prad / napowietrzanie etc ? Malo kto kupuje typowo biologiczne - moj sasiad kupil i to jest jeden baniak ~2m srednicy, w srodku ma bodaj dwie komory, jakies rury, przelewy, napowietrzanie, pompki - fajne bo kopiesz tylko dziure 2mb, wkladasz, podlaczasz kanalize i z drugiego konca leci czyste Mozesz wypuszczac bezposrednio na grunt albo zrobic sobie studnie chlonna etc. Kosztowalo go to 5k pln (drugie tyle chyba miasto doplacilo).
  3. rewo66 ELITA FORUM (min. 1000)
    rewo66 Zarejestrowany: 19.11.2010 Posty: 2124
    No ta woda to nie do końca jest tak czysta. Podają że ma III klasę czystości ale z tym jest różnie. Do nawadniania ogródka może się nada. Ale chyba lepiej do studni chłonnej. No właśnie koszt to ok. 10 tys. lub więcej. U mnie Gmina nie daje żadnych dopłat czy refundacji. Poś-ka drenażowa wyjdzie mnie ok. 3,5 tys. zatem różnica znacząca a działkę mam sporą więc czemu nie - jeszcze przy zastosowaniu tuneli lub V-boxów zajmie to niewiele miejsca na działce.

    Edit: Biologiczna niestety wymaga dodatkowo zasilania prądem non - stop więc dodatkowo koszt zużycia prądu.
  4. Daga&Adam OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Daga&Adam Zarejestrowany: 22.05.2007 Posty: 5831
    Cytat Napisał rewo66
    No ta woda to nie do końca jest tak czysta. Podają że ma III klasę czystości ale z tym jest różnie. Do nawadniania ogródka może się nada. Ale chyba lepiej do studni chłonnej. No właśnie koszt to ok. 10 tys. lub więcej. U mnie Gmina nie daje żadnych dopłat czy refundacji. Poś-ka drenażowa wyjdzie mnie ok. 3,5 tys. zatem różnica znacząca a działkę mam sporą więc czemu nie - jeszcze przy zastosowaniu tuneli lub V-boxów zajmie to niewiele miejsca na działce.

    Edit: Biologiczna niestety wymaga dodatkowo zasilania prądem non - stop więc dodatkowo koszt zużycia prądu.
    No tak, z tym ze te rozsaczajace to tylko jak masz piasek i to z "oczyszczalnia" ma tyle wspolnego co zrobienie dziury w szambie

    Ja sobie chyba wezme jedna oczyszczalnie na dwa domy (z moja sasiadka) - gmina doplaca wtedy 75%, a instalacja na dwa domy jest jakies 50% drozsza tylko. Wiec jakby np. kosztowala 15k, miasto doplaca 11,2k, reszta tj. 3,8k do podzialu na dwoch - wychodzi po 1900 na lebka - to sie oplaca A pradu to tam zje tyle co nic - pompka napowietrzajaca to moze 5W ma? Plus raz na jakis czas pompka 40-50W "pompujaca" to wszystko.

    Z rozsaczajacymi jest problem jak sie scieki nie zdarza rozsaczyc.. Moj sasiad ma i mial juz ze trzy awarie jak mu wybila ta pierwsza komora - smrod na cala okolice... Fakt faktem ze moj wspanialy idiota wybudowal sobie oczyszczalnie na grubej warstwie nieprzepuszczajacej gliny
  5. Daga&Adam OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Daga&Adam Zarejestrowany: 22.05.2007 Posty: 5831
    A swoja droga zaczalem wlasnie schody montowac -> narazie idzie pieknie ale juz widze ze nie wzialem pod uwage grubosci kleju (ok 1mm) i bedzie trzeba ostatnia podstopnice przyciac o 8mm Niby malo ale jak sie ma gotowe juz listwy cokolowe to kazde nawet 0,5mm na laczeniu widac... Sie stolarstwa zachcialo
  6. cichy777 FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    cichy777 Zarejestrowany: 17.12.2009 Posty: 141
    Cytat Napisał Daga&Adam
    A ile placiles? To jest drenazowa rozsaczajaca, czy biologiczna? Masz tam poprowadzony prad / napowietrzanie etc ? Malo kto kupuje typowo biologiczne - moj sasiad kupil i to jest jeden baniak ~2m srednicy, w srodku ma bodaj dwie komory, jakies rury, przelewy, napowietrzanie, pompki - fajne bo kopiesz tylko dziure 2mb, wkladasz, podlaczasz kanalize i z drugiego konca leci czyste Mozesz wypuszczac bezposrednio na grunt albo zrobic sobie studnie chlonna etc. Kosztowalo go to 5k pln (drugie tyle chyba miasto doplacilo).
    Mam dokładnie taką :http://www.pipelife.com/pl/Produkty/...yszczalnie.php . Znalazłem dystrybutora z Jastrzębia u którego cena kompletu oczyszczalni 2m3 była niższa niż u producenta _płaciłem 3200 zł z transportem. Przy wyborze oczyszczalni radzę zwrócić uwagę na to , aby była wielokomorowa - jednokomorowe wymagają filtra na wyjściu z zbiornika który niestety trzeba okresowo czyścić .....( jakoś nie wyobrażam tego sobie). Ten sam minus mają oczyszczalnie biologiczne - raz na jakiś czas trzeba to wszystko wymyć nie mówiąc już o tymże każda pompka ma określony swój żywot (a pracuje w niezbyt sprzyjającym środowisku). Zasada oczyszczania jest w obu typach identyczna z tym że w rozsączających drugi etap czyli rozkład ścieków przez bakterie tlenowe odbywa się w "otwartej glebie" - napowietrzanie grawitacyjnie.
    Dobrze funkcjonująca oczyszczalnia z drenażem to nie to samo "co zrobienie dziury w szambie"
    Dużo łatwiej jest "zabić" florę bakteryjną w stosunkowo niewielkim zbiorniku oczyszczalni biologicznej.
  7. nowy 1 STAŁY BYWALEC (min. 300)
    nowy 1 Zarejestrowany: 30.01.2011 Posty: 433
    Czy ktoś z Was robił może łazienkę w płytkach tubądzin kolekcja colour.
    Potrzebuję dwóch paczek ściennych w kolorze białym ale musi być odcień na kartonie A 1 .Może komuś zostało?
  8. Riczi5 SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Riczi5 Zarejestrowany: 23.04.2009 Posty: 30
    Cytat Napisał cichy777
    Mam dokładnie taką :http://www.pipelife.com/pl/Produkty/...yszczalnie.php . Znalazłem dystrybutora z Jastrzębia u którego cena kompletu oczyszczalni 2m3 była niższa niż u producenta _płaciłem 3200 zł z transportem. Przy wyborze oczyszczalni radzę zwrócić uwagę na to , aby była wielokomorowa - jednokomorowe wymagają filtra na wyjściu z zbiornika który niestety trzeba okresowo czyścić .....( jakoś nie wyobrażam tego sobie). Ten sam minus mają oczyszczalnie biologiczne - raz na jakiś czas trzeba to wszystko wymyć nie mówiąc już o tymże każda pompka ma określony swój żywot (a pracuje w niezbyt sprzyjającym środowisku). Zasada oczyszczania jest w obu typach identyczna z tym że w rozsączających drugi etap czyli rozkład ścieków przez bakterie tlenowe odbywa się w "otwartej glebie" - napowietrzanie grawitacyjnie.
    Dobrze funkcjonująca oczyszczalnia z drenażem to nie to samo "co zrobienie dziury w szambie"
    Dużo łatwiej jest "zabić" florę bakteryjną w stosunkowo niewielkim zbiorniku oczyszczalni biologicznej.
    Niestety o rodzaju oczyszczalni w dużej mierze decyduje grunt jaki jest na działce. U mnie niestety jest glina. Pozostaje mi tylko oczyszczalnia biologiczna lub szczelne szambo. Zastanawiam się nad bio-hybrydą, może ktoś w okolicy taką posiada i wyrazi swoją opinię.
  9. lagunaiii SYMPATYK FORUM (min. 10)
    lagunaiii Zarejestrowany: 28.12.2009 Posty: 40
    Cytat Napisał nowy 1
    Czy ktoś z Was robił może łazienkę w płytkach tubądzin kolekcja colour.
    Potrzebuję dwóch paczek ściennych w kolorze białym ale musi być odcień na kartonie A 1 .Może komuś zostało?
    Nowy 1 sprawdz priv
  10. Daga&Adam OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Daga&Adam Zarejestrowany: 22.05.2007 Posty: 5831
    Co prawda jestem nawet nie w środku roboty, listwy cokołowe tylko przyłożone (nie przyklejone), dechy surowe (bedę olejował na koniec roboty) i na razie tylko dolny bieg (a dopiero górny będzie dawał cały efekt bo będzie widać lekko wysunięte stopnie i podstopnice z tego samego materiału co stopnie - czyli 4cm jesion) no i przede wszystkim będzie inny kolor ściany (ten fiolet za ch**a teraz do schodów nie pasuje a i brudny jest na maksa na fotach ale się pochwalę:





    Może być?
  11. neszka83 STAŁY BYWALEC (min. 300)
    neszka83 Zarejestrowany: 21.11.2011 Posty: 398
    Adam co prawda nie jestem zwolenniczka drewnianych schodow ale sa przecudne maja taki nowoczesny ksztalt. Jesli musialabym juz zrobic z drewna to tylko takie jak Ty a ja sie musze pochwalic, ze u nas sie juz prawie skonczyl kominek efekt jest boski, przeszedl moje najsmielsze oczekiwania. Juz widac powoli przeprowadzke moze zdazymy do maja
  12. mea Lider FORUM (min. 2800)
    mea Zarejestrowany: 25.07.2008 Posty: 4903
    szynka - WOW !!!! rewelacja !!!
  13. adiqq Guest
    adiqq Zarejestrowany: 01.01.1970 Posty:
    mi tam się bardzo podoba...
  14. Daga&Adam OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Daga&Adam Zarejestrowany: 22.05.2007 Posty: 5831
    Dzięki wszystkim Kopiuje te schody:



    Tak właśnie będzie wyglądać górny bieg, to będzie jazda żeby zrobić to tak perfekt równo... Ale spoko - damy radę

    Ewentualnie takie - te są zlicowane ze ścianą:



    Ale wysunięte bardziej mi się podobają i zawsze można się te 2-3mm machnąć i nie będzie widać
  15. adiqq Guest
    adiqq Zarejestrowany: 01.01.1970 Posty:
    ktoś już był zanieść do UM deklarację śmieciową?!?

    słyszałem od kolegi, że nie pozwalają zadeklarować kwoty 15zł/os (niesortowane odpady) tłumacząc to błędem w ulotce wysyłanej do mieszkańców...
    wystarczy spojrzeć na FAQ http://www.rybnik.eu/index.php?id=1511 - odpowiedzi na pytania są tendencyjne(nie ma nigdzie o wywozie niesortowanych odpadów), widać wyraźnie, że miasto chce przymusić mieszkańców do sortowania....

    dla mnie jest to dziwne, w świetle przeczytanego artykułu
    http://serwisy.gazetaprawna.pl/samor...nie_gmina.html
    "Oto bowiem lokalni radni w regulaminie utrzymania czystości i porządku postanowili, że firma śmieciowa może odmówić przyjęcia odpadów, jeżeli nie będą one poddane segregacji zgodnie z warunkami przyjętymi w tej gminie. De facto wymuszałoby to prowadzenie selektywnej zbiórki u wszyskich mieszkańców. A to jest niedopuszczalne.„Zgodnie z regulacjami (...) gminy są obowiązane do zorganizowania odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości, na których zamieszkują mieszkańcy, za uiszczaną opłatę za gospodarowanie odpadami komunalnymi. Zatemgmina jest zobowiązana do odbioru wszystkich odpadów, które są odpadami komunalnymi – segregowanych oraz zmieszanych” – przypomina samorządowcom wojewoda."
  16. rutino78 ELITA FORUM (min. 1000)
    rutino78 Zarejestrowany: 17.04.2010 Posty: 1013
    nie chcesz sortować śmieci?
  17. Jasek STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Jasek Zarejestrowany: 15.12.2008 Posty: 404
    Cytat Napisał adiqq
    ktoś już był zanieść do UM deklarację śmieciową?!?

    słyszałem od kolegi, że nie pozwalają zadeklarować kwoty 15zł/os (niesortowane odpady) tłumacząc to błędem w ulotce wysyłanej do mieszkańców...
    wystarczy spojrzeć na FAQ http://www.rybnik.eu/index.php?id=1511 - odpowiedzi na pytania są tendencyjne(nie ma nigdzie o wywozie niesortowanych odpadów), widać wyraźnie, że miasto chce przymusić mieszkańców do sortowania....

    dla mnie jest to dziwne, w świetle przeczytanego artykułu
    http://serwisy.gazetaprawna.pl/samor...nie_gmina.html
    "Oto bowiem lokalni radni w regulaminie utrzymania czystości i porządku postanowili, że firma śmieciowa może odmówić przyjęcia odpadów, jeżeli nie będą one poddane segregacji zgodnie z warunkami przyjętymi w tej gminie. De facto wymuszałoby to prowadzenie selektywnej zbiórki u wszyskich mieszkańców. A to jest niedopuszczalne.„Zgodnie z regulacjami (...) gminy są obowiązane do zorganizowania odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości, na których zamieszkują mieszkańcy, za uiszczaną opłatę za gospodarowanie odpadami komunalnymi. Zatemgmina jest zobowiązana do odbioru wszystkich odpadów, które są odpadami komunalnymi – segregowanych oraz zmieszanych” – przypomina samorządowcom wojewoda."
    Ja bylem i nie ma opcji 15 zl wszyscy maja segregowac i basta
  18. adiqq Guest
    adiqq Zarejestrowany: 01.01.1970 Posty:
    Cytat Napisał Jasek
    Ja bylem i nie ma opcji 15 zl wszyscy maja segregowac i basta
    a niby na jakiej podstawie mają sortować?
    prosze o podanie podstawy prawnej ?
  19. Jasek STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Jasek Zarejestrowany: 15.12.2008 Posty: 404
    Cytat Napisał adiqq
    a niby na jakiej podstawie mają sortować?
    prosze o podanie podstawy prawnej ?
    Jak ja bylem to byla zadyma jakis naczelnik wyszedl i cos tam trabil ze od grudnia nowe prawo weszlo itp. ogolnie byla fajna zadyma ale nikomu nie pozwolili wpisac 15zl
  20. adiqq Guest
    adiqq Zarejestrowany: 01.01.1970 Posty:
    Cytat Napisał rutino78
    nie chcesz sortować śmieci?
    nie mam zamiaru, bo mi się to zwyczajnie nie opłaca...pisałem o tym kilka stron temu....

    chodzi o to, że teraz sortuję - i po zmianie przepisów będę mniej płacić za niesortowane niż teraz z sortowaniem.....nie widzę w tym sensu...a 20zł/m oszczędności z tego tytułu to żadna zachęta...
Pokaż wyniki od 31361 do 31380 z 34093