dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie
  1. neszka83 STAŁY BYWALEC (min. 300)
    neszka83 Zarejestrowany: 21.11.2011 Posty: 398
    Cytat Napisał nowy 1
    Im bliżej do wprowadzenia się tym gorzej - też tak mieliście. Wydaje mi się że nikt nie potrafi zrobić swojej roboty na 100 % - firmy wychodzą chyba z założenia nie moje to nie szanuję. Tak apropo malowaliście ściany tuż przed przeprowadzką.Bo moje to już nadają sie do malowania po raz trzeci chyba. TRAGEDIA
    u nas na szczescie fachowcy calkiem rozsadni i uwazaja ale wiadomo jakies male usterki sie zdarzaja
    dzis przyszly nam kafelki do lazienki tez mielismy niezle przeboje. Przyjechal przedwczoraj kierowca i uparl sie, ze nie wjedzie na teren budowy bo sie utopi... a wjazd utwardzony na 50cm berga... chcial nam to wyladowac na chodniku... a my oboje w pracy, nienormalny koles, na nic klotnie i grozby odeslalismy go spowrotem. Dzis przyjechal inny kierowca i jakos sie nie utopil W koncu mamy upragnione kafelki niedlugo ruszamy z lazienka, juz mamy wszystko jupi No a po swietach w koncu nam beda wode przylaczac... Trzymajcie kciuki moze w koncu sie uda
  2. MAR70 SYMPATYK FORUM (min. 10)
    MAR70 Zarejestrowany: 13.02.2013 Posty: 42
    Arturo nie rozumiem twego oburzenia.Mam gdzieś te Twoje wyliczenia,podałem jak jest u nas bez ściemy i tyle.Dom 1,5 roku.150m2 użytkowe,ogrzewane jakieś 130 m2 tempertura 23 stopnie,reszta 20 stopni.Aha zapomniałem dwie łazienki 25 stopni.Podkreślam żona i dzieci w domu cały czas.I moja żona z racji choroby non stop zmarznięta.
  3. Arturo72 Guest
    Arturo72 Zarejestrowany: 01.01.1970 Posty:
    Cytat Napisał modena
    Czy ktoś ma dachówki z Tondachu - holenderkę ? Jesteście zadowoleni?
    Jak już wiesz Tondacha polecam
    Cytat Napisał MAR70
    Arturo nie rozumiem twego oburzenia.Mam gdzieś te Twoje wyliczenia,podałem jak jest u nas bez ściemy i tyle.Dom 1,5 roku.150m2 użytkowe,ogrzewane jakieś 130 m2 tempertura 23 stopnie,reszta 20 stopni.Aha zapomniałem dwie łazienki 25 stopni.Podkreślam żona i dzieci w domu cały czas.I moja żona z racji choroby non stop zmarznięta.
    Jakie tam oburzenie,to Twój dom i Twoja kasa
    Dla mnie to bardzo dużo i tyle.Ja bym nie mógł pogodzić się z takim rachunkiem ale ja nie jestem tobą
    Ja wziąłem sobie za ambit do 1tys.zł przy PCi i do 3tys.zł przy grzaniu prądem za ogrzewanie i narazie sprawdza się to
    5t ? Gdzie to składasz ? W dodatkowym pomieszczeniu ?Jaki koszt tegoż pomieszczenia ?
  4. rutino78 ELITA FORUM (min. 1000)
    rutino78 Zarejestrowany: 17.04.2010 Posty: 1013
    najwyraźniej arturo zapomniał się przelogować na swój płatny profil sprzedawcy pomp ciepła.
    żenujące..
  5. Arturo72 Guest
    Arturo72 Zarejestrowany: 01.01.1970 Posty:
    Cytat Napisał rutino78
    najwyraźniej arturo zapomniał się przelogować na swój płatny profil sprzedawcy pomp ciepła.
    żenujące..
    Błąd
    Przy pompie ciepła powietrznej 1kWh=0,22zł
    3300zł/0,22zł=15000kWh-za dużo
    Przy grzaniu prądem:
    3300zł/0,34zł=9700kWh i to jest bliższe prawdy...

    Rutino-reklamuj zużycie u minertu bo jest to bardzo nie nnormalne zużcie przy węglu,wręcz tragiczne.
    Powineineś zużyc,przy Twoim domu z cwu jakieś 12000kWh co przy ekogroszku powino wynieść ok.1800zł

    Kto Ci mówił,ze 15cm badziewnego styro na ścianach to za mało ?
    Podobnie,że bzdurą jest ocieplać połacie zamiast stropu ?
    Ja mam ok.12-15kWh na dobę...
  6. rutino78 ELITA FORUM (min. 1000)
    rutino78 Zarejestrowany: 17.04.2010 Posty: 1013
    nadal sięnie przelogowałeś.
    MAR70 zapłacił za ogrzewanie 500zł więcej niż Adam, ja 2000zł więcej. Co konkretnie mam niby reklamować?
  7. Arturo72 Guest
    Arturo72 Zarejestrowany: 01.01.1970 Posty:
    Cytat Napisał rutino78
    Co konkretnie mam niby reklamować?
    Zużycie energii czyli 22000kWh.
    Twój kocioł pracując ze sprawnością 80% tak jak podaje producent powinien zużyc przy słabo oceplonym domu czyli jak u Ciebie ok.15000kWh a zużył 22000kWh.
  8. rutino78 ELITA FORUM (min. 1000)
    rutino78 Zarejestrowany: 17.04.2010 Posty: 1013
    sprzedawco pomp, co z twoim drugim kontem, splajtowało?
    nie dziwota, skoro nie wiesz kiedy kocioł węglowy osiaga swoją najwyższą sprawność.
  9. Arturo72 Guest
    Arturo72 Zarejestrowany: 01.01.1970 Posty:
    Cytat Napisał rutino78
    sprzedawco pomp, co z twoim drugim kontem, splajtowało?
    nie dziwota, skoro nie wiesz kiedy kocioł węglowy osiaga swoją najwyższą sprawność.
    Dokładnie,drugie konto splajtowało
    Nie chcę mi się już prowadzić po raz enty krucjaty ale ja grzejąc prądem wydałbym mniej na ogrzewaie niż Ty na ekogroszek, o pompie ciepła nie wspominając...
    Cóż,wiedziałeś swoje,kupiłeś swoje,ociepliłeś po swojemu,minertu Cię omamił,Twoja kasa a nie moja,ja tylko doradzałem jak ograniczyć rachunki za ogrzewanie,kto chciał to skorzystał.
    Pisałem,że 15cm badziewnego styro na silikat,ocieplenie połaci zamiast stropu woła o pomste do nieba ale Ty miałes znajomych...Może niech znajomi płacą za węgiel ?

    Mimo tego uważam,że minertu powinien zapodać Ci kocioł max.10kW,U ciebie kocioł o wyższej mocy to praca z niską skutecznością i stąd mega rachunki.
    Błąd instalatora,że poszedł na kasę a nie na dobro inwestora.

    Minertu,czekamy na wyjaśnienia,czemu inwestora wy...łeś
  10. Daga&Adam OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Daga&Adam Zarejestrowany: 22.05.2007 Posty: 5831
    Cytat Napisał MAR70
    Adam a jaki temperatury calodobowe we wszystkich pomieszczeniach?
    22stC na calym parterze, ~18-19stC w piwnicy i na poddaszu -> jak poddasze zaczne grzac do 22stC to faktycznie skoczy mi zuzycie o jakies 300-400 pln / sezon przypuszczalnie
  11. rutino78 ELITA FORUM (min. 1000)
    rutino78 Zarejestrowany: 17.04.2010 Posty: 1013
    no takie prawa rynku.. jak widać sprawiedliwe.
    jakie 15cm? jakie połacie? Minertu mi doradzał w sprawie izolacji?
    nie odpowiedziałeś na pytanie o sprawność kotła węglowego.
    Co do kotła, to wszyscy radzili 25kw, Minertu twierdził że jego RBR17kw też będzie większy niż powinien, ale działa. I jest najlepszym elementem mojego ogrzewania, omija mnie 90%problemów z jakimi stykają sie początkujący palacze, takze odczep sie od niego.
    Tak jak pisałęm obecny sezon nie jest zbyt miarodajny, jeżeli zużycie spadnie o jakies 20% to będę zadowolony.
    W ogóle robisz z tego ogrzewania jakiś fetysz. Jeden ma tak, a drugi inaczej i skończ te twoje agresywne wtręty. Ile razy będziemy ten sam temat międlić? I tak od ciebie pompy nie kupię.
  12. Daga&Adam OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Daga&Adam Zarejestrowany: 22.05.2007 Posty: 5831
    Cytat Napisał Arturo72
    Zużycie energii czyli 22000kWh.
    Twój kocioł pracując ze sprawnością 80% tak jak podaje producent powinien zużyc przy słabo oceplonym domu czyli jak u Ciebie ok.15000kWh a zużył 22000kWh.
    Co Ty gadasz Arturo -> moja chata mimo ze dobrze docieplona, z wentylacja mechaniczna etc ma obliczeniowe 16 tys kWh i tyle zuzywa. Do tego 6 tys kWh CWU i mamy dokladnie 22 tys kWh Takie wyniki maja dobrze docieplone domy. Slabo ocieplone to maja po 30-50 tys kWh / sezon

    Duze zuzycie to ma moja ciotka ktora przepala 12t wegla na sezon! Takze chyba nie wiesz o czym piszesz.
  13. Daga&Adam OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Daga&Adam Zarejestrowany: 22.05.2007 Posty: 5831
    Cytat Napisał Arturo72
    Dokładnie,drugie konto splajtowało
    Nie chcę mi się już prowadzić po raz enty krucjaty ale ja grzejąc prądem wydałbym mniej na ogrzewaie niż Ty na ekogroszek, o pompie ciepła nie wspominając...
    Ty narazie zuzywasz 13-15kWh bez CWU, nie mieszkajac tam - czyli pewnie nie grzejesz wszystkiego tak jak trzeba. Przeprowadzisz sie, dojdzie CWU, zaczniesz zuzywac 20kWh, przyjdzie rachuneczek i wtedy bedziesz sie madrzyl Narazie piszesz ze zuzywasz 7,5 pln / dzien (a temperatury mamy w okolicy zera - poczekaj na luty i -15 przez pare dni!) - w sezonie jest 220 dni - to juz daje 1,6k pln. A gdzie CWU ?

    Dodam jeszcze swoja droga ze ja w 3 x wiekszym domu zuzywam w ostatnich dniach bez CWU srednio 22-24kWh / dobe i to mnie kosztuje ok 10 pln / dobe, a nie wywalilem +30k pln na plyte, styro grafitowy i tak dalej. Za to mam 15 lat gratisowego ogrzewania No i kto ma lepiej?
  14. adiqq Guest
    adiqq Zarejestrowany: 01.01.1970 Posty:
    Cytat Napisał MAR70
    Arturo nie rozumiem twego oburzenia.Mam gdzieś te Twoje wyliczenia,podałem jak jest u nas bez ściemy i tyle.Dom 1,5 roku.150m2 użytkowe,ogrzewane jakieś 130 m2 tempertura 23 stopnie,reszta 20 stopni.Aha zapomniałem dwie łazienki 25 stopni.Podkreślam żona i dzieci w domu cały czas.I moja żona z racji choroby non stop zmarznięta.
    ja tez nie rozumiem - brunatny ma gorsze parametry niż kamienny, ale też dużo lepszą cenę...
  15. adiqq Guest
    adiqq Zarejestrowany: 01.01.1970 Posty:
    Cytat Napisał rutino78
    no takie prawa rynku.. jak widać sprawiedliwe.
    jakie 15cm? jakie połacie? Minertu mi doradzał w sprawie izolacji?
    nie odpowiedziałeś na pytanie o sprawność kotła węglowego.
    Co do kotła, to wszyscy radzili 25kw, Minertu twierdził że jego RBR17kw też będzie większy niż powinien, ale działa. I jest najlepszym elementem mojego ogrzewania, omija mnie 90%problemów z jakimi stykają sie początkujący palacze, takze odczep sie od niego.
    Tak jak pisałęm obecny sezon nie jest zbyt miarodajny, jeżeli zużycie spadnie o jakies 20% to będę zadowolony.
    W ogóle robisz z tego ogrzewania jakiś fetysz. Jeden ma tak, a drugi inaczej i skończ te twoje agresywne wtręty. Ile razy będziemy ten sam temat międlić? I tak od ciebie pompy nie kupię.
    a co do kotła...wiem,wiem, pewnie się powtarzam, ale uważam , że dla każdego domu powinno się liczyć projektowe obciążenie cieplne. I to przed wykonaniem CO
    bo przewymiarowany kocioł, to niewiele większa inwestycja, ale niestety gorsze parametry pracy i większe zużycie
    Mam kolegą co ma 35kW a spokojnie 25kW by starczył, a może jeszcze mniejszy.. (czyli podobnie jak w twoim przypadku) - idzie mu bardzo dużo węgla - niestety
    ciekaw jestem ile Mea spala - ona też ma przewymiarowany kocioł o ile dobrze pamiętam - ma 23kW, a 17kW byłby już sporo przewymiarowany - tyle że dla niej to kolejny sezon grzewczy. No i Pati, Gabrysia....ale widzę że tu kolejna zmiana warty się robi na forum.....
  16. alhana FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    alhana Zarejestrowany: 27.08.2012 Posty: 127
    Cytat Napisał adiqq
    a co do kotła...wiem,wiem, pewnie się powtarzam, ale uważam , że dla każdego domu powinno się liczyć projektowe obciążenie cieplne. I to przed wykonaniem CO
    zgodze sie całkowicie z tym
    (pracuje w biurze projektowym)
    szukajac projektu domu obliczaliśmy właśnie jaki piec, wybraliśmy projekt z wyliczeniami rzędu 4kW ciepła
    a że chcieliśmy kocioł węglowy z podajnikiem dołożyliśmy ogrzewanie piwnic i garażu i cwu i z biedą wyszliśmy na 10-12kW
    stąd wybraliśmy kocioł z zakresem pracy od 4 do (chyba) 15kW z Ogniwa (w lecie ma grzac podłogówkę i cwu)

    znajomemu przy przewymiarowanym gdzieś o 10kW kotle już razy sadza w kominie się zapaliła:/
  17. adiqq Guest
    adiqq Zarejestrowany: 01.01.1970 Posty:
    aha, jeszcze jedna ważna rzecz - najważniejsze jest PROJEKTOWE OBCIĄŻENIE CIEPLNE
    niestety prawie wszyscy mylą to z rocznym zapotrzebowaniem na ciepło - np może być 16000kwh/rok....lub z zapotrzebowaniem/m2, np można mieć 50kwh/m2*rok. Z tego najważniejsze jest projektowe obciążenie - bo to na tej podstawie powinno się dobierać moc kotła (oczywiście trzeba do tego dodać zapotrzebowanie na CWU - standardowo 0,25kw/1 osobe)

    alhana - skoro już się przyznałaś gdzie pracujesz - jak liczycie projektowe obciążenie cieplne? (jaki program)?
  18. bdan ELITA FORUM (min. 1000)
    bdan Zarejestrowany: 12.03.2009 Posty: 1237
    Skoro już tak analizujecie to też się dopiszę. Moje zuzycie gazu:
    październik - 39,86
    listopad - 75,62
    grudzień - 114,62
    styczeń - 125,84
    luty - 105,75
    marzec do wczoraj - 75,15


    razem : 536,84
    Temperatura całodobowa 21,5; ogrzewane 140m2. Pierwszy sezon
    Nie wiem po ile liczyć za gaz, bo płacimy prognozowane zużycie, ale licząc po 2,5 - to wychodzi 1342,10 zł do tej pory

    Mimo,ze nie grzeję pompą, myślę, że koszty są do zaakceptowania.

    Napiszcie proszę ile płaciliście za pompy ciepła, chciałaby porównać z kosztem instalacji mojej kotłowni
  19. Daga&Adam OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Daga&Adam Zarejestrowany: 22.05.2007 Posty: 5831
    Cytat Napisał bdan
    Skoro już tak analizujecie to też się dopiszę. Moje zuzycie gazu:
    październik - 39,86
    listopad - 75,62
    grudzień - 114,62
    styczeń - 125,84
    luty - 105,75
    marzec do wczoraj - 75,15

    razem : 536,84
    Temperatura całodobowa 21,5; ogrzewane 140m2. Pierwszy sezon

    !? Jaki Ty masz dom?

    536 pln = ok 243m3 gazu = ok. 2,4 tys kWh. Musisz miec mega cieply dom - nawet dom Artura sie chowa U mnie w tym czasie zeszlo 3500kWh * cop 3,5 = ponad 12 tys kWh - czyli mam 5 x wieksze zuzycie

    EDIT: aaaa piszesz o m3! To troche zmienia postac rzeczy ale nadal zuzycie bardzo niskie Grzejesz w kominku albo czyms dodatkowo ? Bo to zuzycie jest mega niskie


    Jezeli chodzi o moj dom to zuzyte w tym sezonie ~12 tys kWh wymagaloby spalenia ok 1200m3 gazu, liczac po 2,5 = 3000 pln. Pompa mam wiec dokladnie 2 x taniej, zwrot bardzo krotki. Moja instalacja pompy (pompa, dolne zrodlo i caly osprzet) kosztowala ok 22k pln.
  20. bdan ELITA FORUM (min. 1000)
    bdan Zarejestrowany: 12.03.2009 Posty: 1237
    Cytat Napisał Daga&Adam
    !? Jaki Ty masz dom?

    536 pln = ok 243m3 gazu = ok. 2,4 tys kWh. Musisz miec mega cieply dom - nawet dom Artura sie chowa U mnie w tym czasie zeszlo 3500kWh * cop 3,5 = ponad 12 tys kWh - czyli mam 5 x wieksze zuzycie

    EDIT: aaaa piszesz o m3! To troche zmienia postac rzeczy ale nadal zuzycie bardzo niskie Grzejesz w kominku albo czyms dodatkowo ? Bo to zuzycie jest mega niskie


    Jezeli chodzi o moj dom to zuzyte w tym sezonie ~12 tys kWh wymagaloby spalenia ok 1200m3 gazu, liczac po 2,5 = 3000 pln. Pompa mam wiec dokladnie 2 x taniej, zwrot bardzo krotki. Moja instalacja pompy (pompa, dolne zrodlo i caly osprzet) kosztowala ok 22k pln.

    Nie mamy kominka ani niczego dodatkowego. Twoja instalacja chyba była wyjątkowo tania bo z Twoim udziałem, u Adriana wyszło chyba duzo drożej. Muszę poszukać na wiadomościach priv, bo kiedyś go o to pytałam, przed decyzją o sposobie ogrzewania.
Pokaż wyniki od 31521 do 31540 z 34093