dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie
  1. Daga&Adam OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Daga&Adam Zarejestrowany: 22.05.2007 Posty: 5831
    Cytat Napisał bdan
    Nie mamy kominka ani niczego dodatkowego.
    To masz naprawde mega cieply dom (lub po prostu nieduzy?). Zuzycie masz ok. 2,5 x mniejsze niz u mnie Przy takim zuzyciu tez bym chyba wybral gaz (aczkolwiek u mnie i tak wyjscia nie bylo bo nie ma i nie bedzie gazu w okolicy

    Cytat Napisał bdan
    Twoja instalacja chyba była wyjątkowo tania bo z Twoim udziałem, u Adriana wyszło chyba duzo drożej. Muszę poszukać na wiadomościach priv, bo kiedyś go o to pytałam, przed decyzją o sposobie ogrzewania.
    No ja wszystko sam zrobilem wiec rzeczywiscie mialem duzo taniej niz "normalnie" Adrian pewnie jeszcze wliczal zbiornik CWU do ceny instalacji, a on ma drogi, bo z nierdzewki Ja moj kupilem za 800 pln okazyjnie
  2. bdan ELITA FORUM (min. 1000)
    bdan Zarejestrowany: 12.03.2009 Posty: 1237
    Dom 140m2 pow. ogrzewaniej + 24 m2 garaż nie ogrzewany. Wysokość pomieszczeń 2,70 - parterówka.
    Adam czy na podstawie mojego zuzycia można w przyblizeniu określić ile litrowy to jest dom?
  3. Daga&Adam OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Daga&Adam Zarejestrowany: 22.05.2007 Posty: 5831
    Cytat Napisał bdan
    Dom 140m2 pow. ogrzewaniej + 24 m2 garaż nie ogrzewany. Wysokość pomieszczeń 2,70 - parterówka.
    Adam czy na podstawie mojego zuzycia można w przyblizeniu określić ile litrowy to jest dom?
    Do konca sezonu zejdzie Ci pewnie ok 750m3 gazu nie ? To jest ok. 25800MJ energii, czyli odpowiednik ~664l oleju opałowego. 664l / 140m2 = między 4, a 5 litrów Aczkolwiek Ty masz zużycie łącznie z CWU, nie wiem czy do "litrowości" domu wlicza się też CWU czy nie!
  4. adiqq Guest
    adiqq Zarejestrowany: 01.01.1970 Posty:
    Cytat Napisał Daga&Adam
    Do konca sezonu zejdzie Ci pewnie ok 750m3 gazu nie ? To jest ok. 25800MJ energii, czyli odpowiednik ~664l oleju opałowego. 664l / 140m2 = między 4, a 5 litrów Aczkolwiek Ty masz zużycie łącznie z CWU, nie wiem czy do "litrowości" domu wlicza się też CWU czy nie!
    Adam, z tego co pamiętam, to Danka ma 20cm styro WM z reku....czapka też pewnie z 30cm - to musi być ciepły dom
    ciepły dom grzany czymkolwiek =tani rachunek.....
    bardzo dobry wynik
    CWU nie liczy się do litrów, to tylko CO....jak 40kwh/m2*rok = 4 litrowy, jak 50kwh/m2*rok=5 litrowy itd.
  5. Daga&Adam OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Daga&Adam Zarejestrowany: 22.05.2007 Posty: 5831
    Cytat Napisał adiqq
    Adam, z tego co pamiętam, to Danka ma 20cm styro WM z reku....czapka też pewnie z 30cm - to musi być ciepły dom
    ciepły dom grzany czymkolwiek =tani rachunek.....
    bardzo dobry wynik
    CWU nie liczy się do litrów, to tylko CO....jak 40kwh/m2*rok = 4 litrowy, jak 50kwh/m2*rok=5 litrowy itd.
    To wychodzi jej 4 litrowy maksymalnie ~600m3 gazu =~ 5700kWh / 140m2 = 40,7kWh/m2*rok czyli wszystko sie zgadza!
  6. adiqq Guest
    adiqq Zarejestrowany: 01.01.1970 Posty:
    nie mówię że nie
  7. MAR70 SYMPATYK FORUM (min. 10)
    MAR70 Zarejestrowany: 13.02.2013 Posty: 42
    Arturo węgiel trzymamy sobie w garażu,poworkowalismy.Auto spokojnie się zmieści i jeszcze wiele wiele innych rzeczy też.Adrian jasne,że brunatny ma dużo gorsze parametry,dlatego jesteśmy zadowoleni z wyniku jaki mamy przy nim.I właśnie byłem w garażu i dokładnie spaliliśmy 4,5 tony do dzisiaj.
    Arturo jak zamieszka w swoim energooszczędnym domku to będzie chodził w majciorach do kolan,kalesonach i babcinych szkarpetach.
  8. rutino78 ELITA FORUM (min. 1000)
    rutino78 Zarejestrowany: 17.04.2010 Posty: 1013
    czyli gaz rządzi. kto by pomyslał
    swoją drogą ciekawą wiosnę mamy..
  9. Arturo72 Guest
    Arturo72 Zarejestrowany: 01.01.1970 Posty:
    Cytat Napisał MAR70
    Arturo jak zamieszka w swoim energooszczędnym domku to będzie chodził w majciorach do kolan,kalesonach i babcinych szkarpetach.
    Na pewno w domu temperatura będzie nastawiona na min.22st.C.
    Nie jesteśmy rodziną do przesady oszczędną i dlatego w łazience nie ma prysznica a jedynie wanna
    Komfort przede wszystkim.
  10. Daga&Adam OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Daga&Adam Zarejestrowany: 22.05.2007 Posty: 5831
    Cytat Napisał rutino78
    czyli gaz rządzi. kto by pomyslał
    swoją drogą ciekawą wiosnę mamy..
    Nie, skad! Pompa ciepla nadal wychodzi 2 x taniej od gazu i minimalnie taniej od wegla. Kwestia zuzycia energii przez dom - im wiekszy tym szybciej sie pompa splaci Przy malym domu i niskim zuzyciu - pompa moze sie nigdy nie zwrocic! Szczegolnie w porownaniu do ekogroszku, ale jezeli chodzi o groszek to przede wszystkim pompa rzadzi jezeli chodzi o komfort "obslugi" (ktorej przy pompie ciepla po prostu nie ma Kazdy wybiera co woli... Ja gazu nie mialem, weglem sie brudzic nie chcialem no i mam pompencje - z wyniku jestem bardzo zadowolony i o to chodzi
  11. rewo66 ELITA FORUM (min. 1000)
    rewo66 Zarejestrowany: 19.11.2010 Posty: 2124
    Pompencja fajne imię nadałes swojej pompie
    A co do powodu instalacji PC to u mnie ten sam
    U mnie powierzchnia 150m2 z garażem obecnie w domu 22* przy zasilaniu podłogówki 27-28* i przy wielu jeszcze nie skończonych rzeczach. Ale styro też 20cm no i ponad półmetrowa pierzynka z wełny nad głową (w stropie).
    Celowałem w 4 litrowca ale jakoś tak wyszło niechcacy 3,7
  12. elmagra STAŁY BYWALEC (min. 300)
    elmagra Zarejestrowany: 27.09.2010 Posty: 440
    Cześć, mam pytanie dotyczące dachu. Jestem póki co zielona w tym temacie, a wiem, że wy macie i wiedzę i doświadczenie. Jakie macie dachówki na dachach? Kolor jest tutaj rzeczą drugorzędną (choć podobają mi się ciemniejsze dachy, tzn nie taka jasna marchewko-cegła, a okna chcę brązowe), raczej firma i rodzaj. Chcemy ceramiczką dachówkę, ale nie wiem czym poza ceną się sugerować przy wyborze. Dach dwuspadowy, ok 210mkw, w tym 4 okna. Poradźcie. A napiszcie też przy okazji u kogo warto zamówić okna.
  13. bdan ELITA FORUM (min. 1000)
    bdan Zarejestrowany: 12.03.2009 Posty: 1237
    Cytat Napisał Daga&Adam
    Moja instalacja pompy (pompa, dolne zrodlo i caly osprzet) kosztowala ok 22k pln

    No ja wszystko sam zrobilem wiec rzeczywiscie mialem duzo taniej niz "normalnie"

    Nie doczytałam by ktoś jeszcze podał koszt pompy, ale podam ile mnie kosztowała kotłownia gazowa. Na pompe ciepła miałam oferty od 35 do 45 tys.

    Umowa z gazownią i przyłącz z ich strony : 1 800 zł
    Przyłacz do domu z wykopem i podłaczeniem do kotła : 2 200 zł
    projekt : 650 zł
    razem : 4650 zł

    Kocioł immergas - 3750 zł
    sterownik 400 zł
    komin - 1370 zł
    razem : 5 520 zł

    Ogółem: 10 170 zł


    Uważam, iz w moim przypadku był to dobry wybór. Mam nadzieję, że koszty ogrzewania zmieszczą się w 2 000 zł.

    To tak dla zobrazowania moich dylematów, czy ogrzewać pompą czy gazem. Może komuś się przyda takie wyliczenie
  14. agusia_x DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    agusia_x Zarejestrowany: 05.11.2007 Posty: 686
    Cytat Napisał elmagra
    Cześć, mam pytanie dotyczące dachu. Jestem póki co zielona w tym temacie, a wiem, że wy macie i wiedzę i doświadczenie. Jakie macie dachówki na dachach? Kolor jest tutaj rzeczą drugorzędną (choć podobają mi się ciemniejsze dachy, tzn nie taka jasna marchewko-cegła, a okna chcę brązowe), raczej firma i rodzaj. Chcemy ceramiczką dachówkę, ale nie wiem czym poza ceną się sugerować przy wyborze. Dach dwuspadowy, ok 210mkw, w tym 4 okna. Poradźcie. A napiszcie też przy okazji u kogo warto zamówić okna.
    Ja mam okna w orzechu a na dachu Robena
    http://www.roben.pl/produkty,fleming-dachowka-sredzka-falista.xml?widok=obrazek_6

    Mi się podoba, ekipa nie narzekała. Prezentuje się tak:

  15. alhana FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    alhana Zarejestrowany: 27.08.2012 Posty: 127
    Cytat Napisał adiqq
    aha, jeszcze jedna ważna rzecz - najważniejsze jest PROJEKTOWE OBCIĄŻENIE CIEPLNE
    niestety prawie wszyscy mylą to z rocznym zapotrzebowaniem na ciepło - np może być 16000kwh/rok....lub z zapotrzebowaniem/m2, np można mieć 50kwh/m2*rok. Z tego najważniejsze jest projektowe obciążenie - bo to na tej podstawie powinno się dobierać moc kotła (oczywiście trzeba do tego dodać zapotrzebowanie na CWU - standardowo 0,25kw/1 osobe)

    alhana - skoro już się przyznałaś gdzie pracujesz - jak liczycie projektowe obciążenie cieplne? (jaki program)?
    musze zadzwonic i zapytac

    ja to tylko administracja, nic specjalnego
    a że macierzyński leci to tak od razu nie odpisze

    edit:
    Instalsoft
  16. .mG SYMPATYK FORUM (min. 10)
    .mG Zarejestrowany: 29.12.2012 Posty: 15
    Wybaczcie...tak poza tematem... odkupię kontener/garaż budowlany. Każdy wie o co chodzi, jest okazja przypomnieć sobie początki

    606 789 098
  17. neszka83 STAŁY BYWALEC (min. 300)
    neszka83 Zarejestrowany: 21.11.2011 Posty: 398
    Cytat Napisał elmagra
    Cześć, mam pytanie dotyczące dachu. Jestem póki co zielona w tym temacie, a wiem, że wy macie i wiedzę i doświadczenie. Jakie macie dachówki na dachach? Kolor jest tutaj rzeczą drugorzędną (choć podobają mi się ciemniejsze dachy, tzn nie taka jasna marchewko-cegła, a okna chcę brązowe), raczej firma i rodzaj. Chcemy ceramiczką dachówkę, ale nie wiem czym poza ceną się sugerować przy wyborze. Dach dwuspadowy, ok 210mkw, w tym 4 okna. Poradźcie. A napiszcie też przy okazji u kogo warto zamówić okna.
    Mogę Ci maksymalnie napisac kogo sie masz wystrzegac... Uciekaj gdzie pieprz rosnie jak zobaczysz szyld Oknoplast w Rybniku i Zorach (top ten sam wlasciciel). Okna maja piekne ale cala reszta... az szkoda gadac
  18. Daga&Adam OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Daga&Adam Zarejestrowany: 22.05.2007 Posty: 5831
    Cytat Napisał neszka83
    Mogę Ci maksymalnie napisac kogo sie masz wystrzegac... Uciekaj gdzie pieprz rosnie jak zobaczysz szyld Oknoplast w Rybniku i Zorach (top ten sam wlasciciel). Okna maja piekne ale cala reszta... az szkoda gadac
    Szkoda mi tego oknoplastu bo u mnie (salon w Wodzislawiu ale to chyba tez ten sam wlasciciel) w 2009r. zrobili wszystko perfekt! Aczkolwiek cos kojarze, ze Mea pisala ze od tego czasu zmienil sie wlasciciel?
  19. neszka83 STAŁY BYWALEC (min. 300)
    neszka83 Zarejestrowany: 21.11.2011 Posty: 398
    Cytat Napisał Daga&Adam
    Szkoda mi tego oknoplastu bo u mnie (salon w Wodzislawiu ale to chyba tez ten sam wlasciciel) w 2009r. zrobili wszystko perfekt! Aczkolwiek cos kojarze, ze Mea pisala ze od tego czasu zmienil sie wlasciciel?
    Adam, wlasciciel w Wodzislawiu sie zmienil to prawda, a co do wlasciciela oknoplastu w Rybniku i Zorach to owszem kiedys byl dobry. Tesciowie nie daja sobie nic powiedziec i wlasnie dlatego zdecydowalismy sie na niego... ale zaluje i zalowac bede... Z tego co pamietam to nie tylko ja mialam z nimi problemy, rutino tez cos wspominal. Poza tym nie ma co byc szkoda, olalabym sprawe i dala bym mu spokoj ale bezczelnie na mnie zwalil wine za zly pomiar, tak jakbym to ja robila ten pomiar. Poza tym przez rok wymieniac skrzynki zaluzjowe to chyba rekord swiata... juz nie wspomne o reszcie
  20. neszka83 STAŁY BYWALEC (min. 300)
    neszka83 Zarejestrowany: 21.11.2011 Posty: 398
    poza tym obiecalam mu, ze wszystkim bede odradzac i tylko dotrzymuje slowa.
Pokaż wyniki od 31541 do 31560 z 34093