dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie
  1. neszka83 STAŁY BYWALEC (min. 300)
    neszka83 Zarejestrowany: 21.11.2011 Posty: 398
    Cytat Napisał bdan
    Czyli jaki koszt tej PC
    My zainwestowalismy w drozsza PC specjalnie sprowadzana ze Szwecji, koszt to niecale 50tys. Poza tym my nie mamy na tyle wolnego czasu zeby zrobic sobie samemu obiegi, wiec robila nam firma wszystko. Ale sa duzo tansze rozwiazania no i wiadomo jesli sobie czlowiek sam zrobi obiegi to zaoszczedzi kupe kasy. Dla porownania tylko powiem, ze ta sama PC u innego dostawcy wychodzila ok. 15tys wiecej. Ogolnie to wyszlo nas to ok. 10tys. wiecej niz gaz. No i z pewnoscia bedzie tansza w eksploatacji niz gaz, bo mamy dosc spory dom.
  2. marcelaaax SYMPATYK FORUM (min. 10)
    marcelaaax Zarejestrowany: 06.09.2010 Posty: 31
    Cytat Napisał marzar
    Wreszcie nadszedł czas na zrobienie dachu. Szukam dobrego dekarza czy ktoś z Was miał do czynienia z Panem Kasparek Aleksander z Gaszowic albo A-Z DACH.Kryszak Zbigniew ? Poleca mi ich mój budowlaniec i jak do tej pory jego porady są trafne i cenne ale chciałbym poznać też Wasze opinie.
    A-Z Dach
    U mnie robili i średnio polecam. Raczej nie jesteśmy zadowoleni. Kominy źle obite - do tej pory cieknie woda i parę innych mankamentów o których nie mam już siły pisać ;/
  3. bdan ELITA FORUM (min. 1000)
    bdan Zarejestrowany: 12.03.2009 Posty: 1237
    Tu adiqq podaje koszt na forum
    "a mogę ja?
    DZ poziome wykonałem we własnym zakresie - koszt 7tys.
    PC 8kw,kotłownia,montaż,napełnienie glikolem - 26,6tys. "

    Czyli razem 33,6 tys

    Czyli wg mnie jak na sie gaz przy działce to jednak gaz; jezeli kogoś nie stać na inwestycję w Pc to ekogroszek - obsługa myślę, że wcale nie taka tragiczna

    Może jeszcz Arturo rozpisze całkowity koszy PC - to bedzie komplet aktywnej "pompencji"
  4. bdan ELITA FORUM (min. 1000)
    bdan Zarejestrowany: 12.03.2009 Posty: 1237
    wkleiło 2 razy


    Adiqq - nie zauważyłam Twojego posta, już nie bedę kasować
  5. Daga&Adam OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Daga&Adam Zarejestrowany: 22.05.2007 Posty: 5831
    Cytat Napisał bdan
    Czyli wg mnie jak na sie gaz przy działce to jednak gaz;
    To zalezy tylko i wylacznie od samego domu Juz sredniej wielkosci dom (taki jak np. moj) zuzywa te 20 tys kWh / rok z CWU liczac. 1kWh z pompy kosztuje ok. 0,13 pln. 1kWh z gazu kosztuje prawie dokladnie dwa razy tyle tj. ok 0,25 pln. Przy 20 tys kWh pompa bedzie kosztowala 2600 pln, gaz - 5000. Roznica: 2400 pln / sezon. Takze nawet inwestycja robiona od A-Z w firmie ktora zamknie sie w np. 35 tys pln w stosunku do gazu 10 tys pln - 25 tys pln zwroci sie po ok 10 latach.

    Tutaj nie ma zlotego srodka - wszystko zalezy od zapotrzebowania i ceny jakie wynegocjujemy za instalacje PC, gazu, instalacji gazu, lokalnych uwarunkowan etc

    Cytat Napisał bdan
    jezeli kogoś nie stać na inwestycję w Pc to ekogroszek - obsługa myślę, że wcale nie taka tragiczna
    Ja Cie prosze.. Jaka jest obsluga niech napisze ktos kto uzytkuje od conajmniej 2-3-4 lat. Nie znam zadnego zadowolonego!
  6. bdan ELITA FORUM (min. 1000)
    bdan Zarejestrowany: 12.03.2009 Posty: 1237
    Cytat Napisał Daga&Adam

    Ja Cie prosze.. Jaka jest obsluga niech napisze ktos kto uzytkuje od conajmniej 2-3-4 lat. Nie znam zadnego zadowolonego!

    No ale jak kogoś nie stać na PC to sie lubi co się ma i nie ma co tragizować. Mieszkałam 20 lat z kotłownia węglową, latałam do kotłowni kilka razy dzienie - piec zwykły, w nocy zimno, przychodziłam po pracy to dopiero do kotłowni- to przypuszczam, że przy ekogroszku jest dużo lepiej

    Masz rację, każdy sam wybiera, jednemu pasuje wyższy koszt instalacji i zwrot po 10 latach , innemu nie, woli te 25 tys na coś innego przeznaczyć i do kotłowni latać - i kazdy ma swoje zdanie, ja wypowiedziałam własne. Nie chcę absolutnie moimi wypowiedziami decyzji innych osób oceniac, bo wkurzają mnie jazdy na forum po innych i ocenianie, kto jakie błędy decyzyjne podjął. Dlatego napisałam jak wyglądało to u mnie i poprosiłam Was o podanie kosztów.
    A każdy wg siebie musi podjąć decyzję
  7. Daga&Adam OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Daga&Adam Zarejestrowany: 22.05.2007 Posty: 5831
    Cytat Napisał bdan
    No ale jak kogoś nie stać na PC to sie lubi co się ma i nie ma co tragizować.
    Sek w tym ze instalacja PC moze byc porownywalna z grochem, byle zaplanowana przed budowa - mozna zrezygnowac chocby z komina ktory kosztuje pare tysiakow (porzadne wykonczenie klinkierka, obrobki dekarskie etc). W skali budowy domu ktory kosztuje te 300-400 tys, roznica 10-15 tys na podstawowa, najwazniejsza pod wzgledem wygody i wykorzystywana przez 100% czasu inwestycje to juz moim zdaniem "pryszcz". Wolalbym zrezygnowac z jakiegos wyposazenia "extra" i miec swiety spokoj i bezobslugowe zrodlo ciepla niz babrac sie z weglem. Pisze to tylko i wylacznie dla tych co dopiero zaczynaja budowac, bo ci co juz mieszkaja i opalaja grochem na pewno nie raz pomysleli czy nie popelnili bledu Tzn. mezowie ktorzy opalaja tak pewnie pomysleli, zonom nieopalajacym to na pewno zwisa
  8. adiqq Guest
    adiqq Zarejestrowany: 01.01.1970 Posty:
    Cytat Napisał bdan
    wkleiło 2 razy
    Adiqq - nie zauważyłam Twojego posta, już nie bedę kasować
    zgoda - ale tak jak pisałem - diabeł zawsze tkwi w szczegółach....bardzo dużo zmiennych....najlepszym przykładem jest ten mój zasobnik z nierdzewki

    Cytat Napisał bdan
    No ale jak kogoś nie stać na PC to sie lubi co się ma i nie ma co tragizować. Mieszkałam 20 lat z kotłownia węglową, latałam do kotłowni kilka razy dzienie - piec zwykły, w nocy zimno, przychodziłam po pracy to dopiero do kotłowni- to przypuszczam, że przy ekogroszku jest dużo lepiej
    Masz rację, każdy sam wybiera, jednemu pasuje wyższy koszt instalacji i zwrot po 10 latach , innemu nie, woli te 25 tys na coś innego przeznaczyć i do kotłowni latać - i kazdy ma swoje zdanie, ja wypowiedziałam własne. Nie chcę absolutnie moimi wypowiedziami decyzji innych osób oceniac, bo wkurzają mnie jazdy na forum po innych i ocenianie, kto jakie błędy decyzyjne podjął. Dlatego napisałam jak wyglądało to u mnie i poprosiłam Was o podanie kosztów.
    A każdy wg siebie musi podjąć decyzję
    pewnie że da sie przeżyć, ale z perspektywy czasu już bym do tego nie wrócił, nikt by mnie nie zmusił
    Jeszcze może jedne porównanie - Moja PC+DZ=19tys Piec na ekogroszek kolegi = 7tys (też ma podłogówkę w całym domu) różnica 12tys.
    kolega powiedział, ze gdyby wiedział, że różnica może być taka mała, to by sie nawet nie zastanawiał....tylko by wziął PC - on po prostu nawet nie wziął pod uwagę takiej mozliwości...
  9. adiqq Guest
    adiqq Zarejestrowany: 01.01.1970 Posty:
    Cytat Napisał Daga&Adam
    Sek w tym ze instalacja PC moze byc porownywalna z grochem, byle zaplanowana przed budowa - mozna zrezygnowac chocby z komina ktory kosztuje pare tysiakow (porzadne wykonczenie klinkierka, obrobki dekarskie etc). W skali budowy domu ktory kosztuje te 300-400 tys, roznica 10-15 tys na podstawowa, najwazniejsza pod wzgledem wygody i wykorzystywana przez 100% czasu inwestycje to juz moim zdaniem "pryszcz". Wolalbym zrezygnowac z jakiegos wyposazenia "extra" i miec swiety spokoj i bezobslugowe zrodlo ciepla niz babrac sie z weglem. Pisze to tylko i wylacznie dla tych co dopiero zaczynaja budowac, bo ci co juz mieszkaja i opalaja grochem na pewno nie raz pomysleli czy nie popelnili bledu Tzn. mezowie ktorzy opalaja tak pewnie pomysleli, zonom nieopalajacym to na pewno zwisa
    dla mnie to taka oczywista oczywistość...o tym planowaniu.....nie pisałem o tym, bo ja kominy mam, tak czy siak. Gdyby się żona nie uparła na kominek z którego dzisiaj w ogóle nie korzystamy, to by nie było kominów w ogóle.
    Można tez zrezygnmować z miejsca które musi być w przypadku pieca na paliwa stałe (przepisowe odległości, niektóre projekty nie spełniają tych wymogów
    !) + miejsce na skład opału...
    Dlatego ja wolałem mieć PC i stopniowo z czasem wykańczać pozostałe rzeczy niż na odwrót - oczywiście wybrałem takie rzeczy, które nie wpływają na mój komfort - wykończenie piwnicy,garazy,tarasu,elewacja itp.
  10. rutino78 ELITA FORUM (min. 1000)
    rutino78 Zarejestrowany: 17.04.2010 Posty: 1013
    Na etapie projektowania odrzuciliśmy PC, bo znaliśmy wyceny typu 50tys zł plus lepsze docieplenie przy rocznej oszczędności ok. 1000zł.
    Że można taniej, dowiedziałem się jak miałem już kotłownię i komin, czyli większość kosztów było już poniesionych.
    Tak jak pisałem, dla jednych węgiel to dramat, dla innych normalka.
    Znam dwa nowe domy, gdzie ludzie instalują zwykłe piece i z własnej woli skazują się na "chodzenie do pieca" kilka razy dziennie i nie widzą problemu.
  11. Daga&Adam OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Daga&Adam Zarejestrowany: 22.05.2007 Posty: 5831
    Cytat Napisał rutino78
    Znam dwa nowe domy, gdzie ludzie instalują zwykłe piece i z własnej woli skazują się na "chodzenie do pieca" kilka razy dziennie i nie widzą problemu.
    A spytaj wlascicieli dlaczego tak wybrali Zrobia wielkie oczy i conajwyzej powiedza ze gaz jest 3 x drozszy i ich nie stac. Nic wiecej sie od nich nie dowiesz - zapewniam! Bo nikt z nich nie kalkulowal innego ogrzewania - o ile wogole beda wiedziec co to pompa ciepla, to beda myslec ze to jakis wynalazek diabla Na szczescie tendencja sie zmienia. Na szczescie dla wszystkich, bo zyjemy w najbardziej zasyfionej czesci Polski - smog ma u nas (Wodzislaw i Rybnik) najwieksze stezenia w zimie :/ Ja namowilem przynajmniej 3 znajome osoby budujace domy w ciagu ostatnich ~3 lat na PC i wszystkie sa mega zadowolone z wyboru, a wczesniej wogole nie wiedzialy co to PC
  12. bdan ELITA FORUM (min. 1000)
    bdan Zarejestrowany: 12.03.2009 Posty: 1237
    Cytat Napisał rutino78
    Znam dwa nowe domy, gdzie ludzie instalują zwykłe piece i z własnej woli skazują się na "chodzenie do pieca" kilka razy dziennie i nie widzą problemu.
    My na etapie budowy też zakładaliśmy ogrzewanie groszkiem, bo baliśmy się, że nas na ogrzewanie gazem nie będzie stać i niestety tez mamy kotłownię z kominem (niepotrzebny koszt). Całe szczęście, że zaczełam czytać forum, oczywiście mąż, że tylko czytam i wymyślam, bo mielibysmy chyba dom ocieplony 10 cm styro i mnóstwo innych błędów.
    Co by nie powiedziec to teraz jak już doświadczyłam czystej kotłowni ciężko byłoby sie przyzwyczaić do węgla. W domu jest jednak dużo czyściej, nie tylko w kotłowni, tak mi się wydaje; może to tez zasługa ogrzewania podłogowego i braku kaloryferów.

    Rutino Ty sie nie przejmuj, bo to chyba dopiero Twój pierwszy dom
  13. neszka83 STAŁY BYWALEC (min. 300)
    neszka83 Zarejestrowany: 21.11.2011 Posty: 398
    Cytat Napisał bdan
    No ale jak kogoś nie stać na PC to sie lubi co się ma i nie ma co tragizować. Mieszkałam 20 lat z kotłownia węglową, latałam do kotłowni kilka razy dzienie - piec zwykły, w nocy zimno, przychodziłam po pracy to dopiero do kotłowni- to przypuszczam, że przy ekogroszku jest dużo lepiej

    Masz rację, każdy sam wybiera, jednemu pasuje wyższy koszt instalacji i zwrot po 10 latach , innemu nie, woli te 25 tys na coś innego przeznaczyć i do kotłowni latać - i kazdy ma swoje zdanie, ja wypowiedziałam własne. Nie chcę absolutnie moimi wypowiedziami decyzji innych osób oceniac, bo wkurzają mnie jazdy na forum po innych i ocenianie, kto jakie błędy decyzyjne podjął. Dlatego napisałam jak wyglądało to u mnie i poprosiłam Was o podanie kosztów.
    A każdy wg siebie musi podjąć decyzję
    Zgadzam sie z Toba kazdy ma swoje priorytety. Niektorzy lubia sobie grzebac przy piecu np. Ja znam takie osoby, dla nich to jest przyjemnosc. My kierowalismy sie raczej tym, ze maz czesto wyjezdza na delegacje i ja nie mam zamiaru biegac do pieca. Jest to po prostu dla nas wygodniejsze Ale caly czas bylismy nastawieni na gaz, dopiero jak nam pokazali koszty dla naszego domu to zaczelismy szukac jakiegos innego rozwiazania, ktore sie nam oplaci i zwroci chociaz czesciowo
  14. neszka83 STAŁY BYWALEC (min. 300)
    neszka83 Zarejestrowany: 21.11.2011 Posty: 398
    Cytat Napisał Daga&Adam
    A spytaj wlascicieli dlaczego tak wybrali Zrobia wielkie oczy i conajwyzej powiedza ze gaz jest 3 x drozszy i ich nie stac. Nic wiecej sie od nich nie dowiesz - zapewniam! Bo nikt z nich nie kalkulowal innego ogrzewania - o ile wogole beda wiedziec co to pompa ciepla, to beda myslec ze to jakis wynalazek diabla Na szczescie tendencja sie zmienia. Na szczescie dla wszystkich, bo zyjemy w najbardziej zasyfionej czesci Polski - smog ma u nas (Wodzislaw i Rybnik) najwieksze stezenia w zimie :/ Ja namowilem przynajmniej 3 znajome osoby budujace domy w ciagu ostatnich ~3 lat na PC i wszystkie sa mega zadowolone z wyboru, a wczesniej wogole nie wiedzialy co to PC
    Tu tez prawda Adam jak my mowilismy, ze zakladamy PC to w domu wszyscy wielkie oczy robili, ze sie nie wyplacimy, ze to bedzie drogie, a najlepsze bylo jedno haslo, "a co jak sie to cieplo z ziemi skonczy" wszyscy co do jednego nam odradzali mimo, ze nikt nigdy z tym stycznosci nie mial. Ja wolalam kupic kilka tanszych malo waznych rzeczy, a doplacic do PC. A pomysl PC podsunela nam nasza firma budowlana, ktorej z calego serca dziekujemy
  15. alhana FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    alhana Zarejestrowany: 27.08.2012 Posty: 127
    tez PC rozważaliśmy, jednak miłość do żywego ognia i niezależność (w granicach rozsądku) przeważyła. Gazu nie lubię chociaż gdybym nie musiała ciągnąć kolejnego przyłącza o dł 80-100m na własny koszt to może byłby gaz. Będzie ekogroszek lub miał. Oraz rozprowadzenie ciepła z kominka. Rekuperator z dołożoną klimatyzacją.
  16. rutino78 ELITA FORUM (min. 1000)
    rutino78 Zarejestrowany: 17.04.2010 Posty: 1013
    bdan, to jest nasz ostatni dom
    aż tak źle z tym węglem nie jest żebym miał rozpaczać z tego powodu.
  17. modena DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    modena Zarejestrowany: 04.07.2012 Posty: 780
    Cytat Napisał neszka83
    Tu tez prawda Adam jak my mowilismy, ze zakladamy PC to w domu wszyscy wielkie oczy robili, ze sie nie wyplacimy, ze to bedzie drogie, a najlepsze bylo jedno haslo, "a co jak sie to cieplo z ziemi skonczy" wszyscy co do jednego nam odradzali mimo, ze nikt nigdy z tym stycznosci nie mial.

    Ludzie czasem nie biorą nawet pod uwagę jakiegoś rozwiązania bo ktoś coś powiedział i tym się sugerują. Nie biorą pod uwagę takich rzeczy jak komin, kotłownia itp. Każdy dom jest inny i trzeba wszystko dokładnie przeanalizować ,przeliczyć.
    Czasem spotyka się opinię że gaz jest drogi , ale to nie gaz jest drogi a dom paliwożerny .
  18. adiqq Guest
    adiqq Zarejestrowany: 01.01.1970 Posty:
    Cytat Napisał modena

    Czasem spotyka się opinię że gaz jest drogi , ale to nie gaz jest drogi a dom paliwożerny .
    dokładnie tak
    mnie i dzisiaj, mimo że mieszkam już 3 zimę pytają, czy ja na pewno cały dom nagrzewam ta PC
  19. neszka83 STAŁY BYWALEC (min. 300)
    neszka83 Zarejestrowany: 21.11.2011 Posty: 398
    Cytat Napisał adiqq
    dokładnie tak
    mnie i dzisiaj, mimo że mieszkam już 3 zimę pytają, czy ja na pewno cały dom nagrzewam ta PC
    My grzejemy od listopada i ciagle sie nas pytaja czy ta PC dziala... i czy mamy cieplo...
  20. bdan ELITA FORUM (min. 1000)
    bdan Zarejestrowany: 12.03.2009 Posty: 1237
    Cytat Napisał rutino78
    bdan, to jest nasz ostatni dom
    aż tak źle z tym węglem nie jest żebym miał rozpaczać z tego powodu.
    Jak ja wybudowałam pierwszy to by mi na mysl nie przyszło że jeszcze będę budować
Pokaż wyniki od 31581 do 31600 z 34093