dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie
  1. modena DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    modena Zarejestrowany: 04.07.2012 Posty: 780
    Cytat Napisał nowy 1
    No niestety jak się temu przyjrzeliśmy w dzień to nie ptak. Musiałoby ich być chyba z 50 sztuk Trzy duże okna tarasowe na wysokości koło 1,2 cm wyglądają jak sito - podziurawione Tydzień temu tego nie było, a w ubiegłym tygodniu robiliśmy taras Wygląda to jakby to było od spawania albo kątówki - niestety nikt się nie czuje odpowiedzialny .

    Spawanie i cięcie niszczy szyby nieodwracalnie ( niestety wielu fachowców o tym nie wie i robią to przy nie osłoniętych szybach ) . Bardzo współczuję . Nie macie przypadkiem wykupionego jakiegoś ubezpieczenia , które obejmowałoby szyby?
  2. nowy 1 STAŁY BYWALEC (min. 300)
    nowy 1 Zarejestrowany: 30.01.2011 Posty: 433
    Dajcie mi proszę namiar na sprawdzonych i niedrogich brukarzy .
  3. Daga&Adam OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Daga&Adam Zarejestrowany: 22.05.2007 Posty: 5831
    Cytat Napisał modena

    Spawanie i cięcie niszczy szyby nieodwracalnie ( niestety wielu fachowców o tym nie wie i robią to przy nie osłoniętych szybach ) . Bardzo współczuję . Nie macie przypadkiem wykupionego jakiegoś ubezpieczenia , które obejmowałoby szyby?
    Ja niestety mam ten sam problem na jednej z szyb - na szczescie w duzo mniejszym stopniu (trzeba sie przyjrzec zeby to bylo widac) ale moja zone to wkurza Poki co kupilem tlenek ceru ktory miesza sie z woda w proporcji 50:50 i tym poleruje sie szybe (filcem na wiertarce) ale jeszcze nie probowalem, a podobno nie jest to takie proste (czytaj jedno miejsce poleruje sie pare godzin

    Zawsze można odwrócić wkład szybowy (dołem do góry) jeżeli np. ciapki są na dole, a u góry byłyby mniej widoczne (polecam rolety wewnętrzne i opuścic na wysokość 1/3 - może zakryje i nie będzie tak w oczy razić
  4. bulajev FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    bulajev Zarejestrowany: 16.06.2009 Posty: 180
    Gdzie kupić dobre zewnętrzne rolety z silnikami za rozsądne pieniądze?
  5. halina46 DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    halina46 Zarejestrowany: 21.07.2011 Posty: 585
    Cytat Napisał bulajev
    Gdzie kupić dobre zewnętrzne rolety z silnikami za rozsądne pieniądze?
    My kupowaliśmy u Grzomby na Mikołowskiej w Rybniku, za Silesią. Cena rolet standardowych to 220 zł/m2 plus silniki ( w zależności od firmy). Braliśmy komplet okien to być może rolety też były tańsze? Nie wiem, popytaj. Mogę polecić , bo siostrzenica używa już 5 lat - bez zarzutu.
    Wiem ,że dużo firm ma rolety po 220-230 zł/m2 ale potem ceny silniczków się różnią.
  6. halina46 DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    halina46 Zarejestrowany: 21.07.2011 Posty: 585
    Cytat Napisał neszka83
    my placilismy 12zl. za m2 robocizny. Materialy kupilismy sami, wyszlo calkiem tanio
    Podaj proszę namiar na wylewki.
  7. halina46 DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    halina46 Zarejestrowany: 21.07.2011 Posty: 585
    Adam, czy Twoja kopareczka jest w stanie wyrywać betonowe płyty chodnikowe? Mam takowe na starym placu, zamierzamy rozebrać płyty, wybrać na 50 cm, położyć spowrotem płyty, nawieźć bergi, ubić i ułożyć kostki. Wszystko sami, własnymi rękami. Potrzebna będzie koparka bo mąż się zajedzie ręcznie.Czy Ty masz możliwość , czy szukać gdzie indziej?
  8. Daga&Adam OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Daga&Adam Zarejestrowany: 22.05.2007 Posty: 5831
    Cytat Napisał halina46
    Adam, czy Twoja kopareczka jest w stanie wyrywać betonowe płyty chodnikowe? Mam takowe na starym placu, zamierzamy rozebrać płyty, wybrać na 50 cm, położyć spowrotem płyty, nawieźć bergi, ubić i ułożyć kostki. Wszystko sami, własnymi rękami. Potrzebna będzie koparka bo mąż się zajedzie ręcznie.Czy Ty masz możliwość , czy szukać gdzie indziej?
    Puscilem odp. na priv!
  9. Isgaard SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Isgaard Zarejestrowany: 26.07.2009 Posty: 27
    Witam szukam jakieś sensownej złotej rączki która mi plot naprawi/wymuruje z cegieł, ktoś komu będzie chciało się trochę pobawic, znacie jakichś takich fachowców? Wiadomo że najlepiej brać ludzi z polecenia. Praca byłaby w Chwałowicach.
  10. netmar DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    netmar Zarejestrowany: 12.02.2011 Posty: 508
    Mam pytanie odnośnie stosowania środka ROUNDUPU - randap.
    Czy na dłuższą metę sprawdza sie i zwalcza wszystkie chwasty itp.?
    Po jakim czasie wskazane jest sadzenie?
    Jak uchronić zasadzone juz drzewka i krzewy?
    I najważniejsze pytanie .... Czy środek ten jest szkodliwy dla zwierząt ? Mam tu na myśli nasze pupile kota i psa które przebywają na ogrodzie!
  11. Daga&Adam OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Daga&Adam Zarejestrowany: 22.05.2007 Posty: 5831
    Cytat Napisał netmar
    Mam pytanie odnośnie stosowania środka ROUNDUPU - randap.
    Czy na dłuższą metę sprawdza sie i zwalcza wszystkie chwasty itp.?
    To jest herbicyd nieselektywny - czyli zabija wszystkie rosliny ktore go wchlona - nie tylko chwasty A chwasty chyba zwalcza wszystkie - u mnie nic po oprysku nie przetrwalo. Po miesiacu-dwoch wszystko bez wyjatku padlo

    Cytat Napisał netmar
    Po jakim czasie wskazane jest sadzenie?
    Spokojnie mozesz sadzic nawet na drugi dzien. Po 3-4h od oprysku roundup jest juz wchloniety i koniec

    Cytat Napisał netmar
    Jak uchronić zasadzone juz drzewka i krzewy?
    Tylko fizyczna ochrona - tj. po prostu nie mozesz tych drzewek / krzewow opryskac. Spryskuj tylko w calkowicie bezwietrzny dzien i najlepiej stosuj oslony.. Jak bedziesz opryskiwac przy wietrze to jest duze prawdopodobienstwo ze wiaterek zwieje kropelki preparatu i zabije wszystko na czym te kropelki osiada Round jest aktywny tylko i wylacznie przy wchlanianiu go przez liscie / niezdrewniale lodygi - mity typu "podlej drzewko roundupem i zdechnie" to bzdury. Roundup nie dziala w ziemi i w ziemi sie normalnie i szybko rozklada.

    Cytat Napisał netmar
    I najważniejsze pytanie .... Czy środek ten jest szkodliwy dla zwierząt ? Mam tu na myśli nasze pupile kota i psa które przebywają na ogrodzie!
    Wskazane jest zeby przez pare godzin nie wypuszczac zwierzat na opryskany teren, a przez pare dni kontrolowac zeby nie zarly opryskanych roslin
  12. netmar DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    netmar Zarejestrowany: 12.02.2011 Posty: 508
    Adaś dzięki za obszerną i pomocną odpowiedz ps: jakis pomysł jak ochronić mojego kota,(bez zamykania) który maniakalnie wcina trawę ?! ;(
  13. halina46 DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    halina46 Zarejestrowany: 21.07.2011 Posty: 585
    Cytat Napisał Daga&Adam
    Puscilem odp. na priv!
    Dzięki bardzo, szukam dalej
  14. Daga&Adam OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Daga&Adam Zarejestrowany: 22.05.2007 Posty: 5831
    Cytat Napisał netmar
    Adaś dzięki za obszerną i pomocną odpowiedz ps: jakis pomysł jak ochronić mojego kota,(bez zamykania) który maniakalnie wcina trawę ?! ;(
    Nie mam kota i tu nie pomoge za wiele -> mozna go pewnie zamknac w domu na tydzien - samobojstwa chyba nie popelni z tego powodu Z roundupem trzeba uwazac, to rakotworcze swinstwo generalnie
  15. agucha77 FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    agucha77 Zarejestrowany: 12.06.2007 Posty: 297
    Cytat Napisał netmar
    Adaś dzięki za obszerną i pomocną odpowiedz ps: jakis pomysł jak ochronić mojego kota,(bez zamykania) który maniakalnie wcina trawę ?! ;(
    Kupić mu doniczkę z trawą dla kotów, są takie
  16. agucha77 FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    agucha77 Zarejestrowany: 12.06.2007 Posty: 297
    Cytat Napisał Isgaard
    Witam szukam jakieś sensownej złotej rączki która mi plot naprawi/wymuruje z cegieł, ktoś komu będzie chciało się trochę pobawic, znacie jakichś takich fachowców? Wiadomo że najlepiej brać ludzi z polecenia. Praca byłaby w Chwałowicach.
    Zapytam mojego murarza, jak będzie wolny, to pewnie się podejmie, w razie czego, dam znać.
  17. agucha77 FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    agucha77 Zarejestrowany: 12.06.2007 Posty: 297
    Isgaard, co do płotu, to mój murarz może w czerwcu albo początek lipca, jakbyś jeszcze chciała, bo teraz zarobiony. Jakbyś chciała, to napisz, podam Ci namiary.
  18. halina46 DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    halina46 Zarejestrowany: 21.07.2011 Posty: 585
    Kochani, jestem po rozmowie z gościem nadanym przez neszkę83,. Facet z okolic Żywca, robi wylewki i tynki. Wylewki po 12 zł/m2, tynki po 11/m2 lub 23 zł/m2 z materiałem. Czas oczekiwania 2 tyg. I tak sobie myśle, jak to jest , że jemu opłaca się z Żywca przyjechać i zrobić tynk/wylewkę za 12 złociszów, a naszym ziomkom z okolicy się za tyle nie opłaca?? Czyżby gościu dopłacał do biznesu? Czemu u nas na robociźnie jest takie przebicie? 2-3 zł na m2 to przy całym domu robi się niezły pieniądz. Mam nadzieję, że wykonawstwo jest równie dobre co Barnabas itp firm.
  19. Art_83 SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Art_83 Zarejestrowany: 17.05.2011 Posty: 85
    podstawowa zasada ekonomii... ten z Żywca ma niższe ceny przez co więcej chętnych i tym sposobem wypracowuje zysk. Przy wyższej cenie wystarczy zrobić mniej metrów, żeby wyjść na to samo. Kwestia kto co woli...
  20. Daga&Adam OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Daga&Adam Zarejestrowany: 22.05.2007 Posty: 5831
    Cytat Napisał halina46
    Kochani, jestem po rozmowie z gościem nadanym przez neszkę83,. Facet z okolic Żywca, robi wylewki i tynki. Wylewki po 12 zł/m2, tynki po 11/m2 lub 23 zł/m2 z materiałem. Czas oczekiwania 2 tyg. I tak sobie myśle, jak to jest , że jemu opłaca się z Żywca przyjechać i zrobić tynk/wylewkę za 12 złociszów, a naszym ziomkom z okolicy się za tyle nie opłaca?? Czyżby gościu dopłacał do biznesu? Czemu u nas na robociźnie jest takie przebicie? 2-3 zł na m2 to przy całym domu robi się niezły pieniądz. Mam nadzieję, że wykonawstwo jest równie dobre co Barnabas itp firm.
    Po prostu wykonawcom palma bije Elementy drewniane na moje schody u kilkunastu stolarzy (większych i mniejszych) w najbliższej okolicy kosztowały minimum 6k pln i goście zarzekali się że poniżej to już będą dopłacać do interesu. Pod Krakowem (Myślenice) kupiłem to samo (+ jeszcze gratis klej i usługę powycinania otworów na lamelki + lamelki żeby się łatwiej składało) za 3300 pln! Dało się? Dało! Chyba za mała konkurencja i duży popyt że im się nie chce cen obniżać. Bo i po co obniżać jak są chętni za wyższą cenę
Pokaż wyniki od 31761 do 31780 z 34093